Swiss Inline Cup 2007, Sursee - Aargau (Schweiz)

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SM30        93. Alex M                              1970 Aarau                       1:43.31,09     30.08,11  (4716)   ¦    46.27   84.¦   57.04   99.¦
JM          34. Bächli Björn                        1994 Rütihof                       57.00,33     18.26,66  (3938)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        82. Badertscher Evelyne                 1976 Aarau                         59.31,25     17.07,08  (4206)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        56. Bär Heinz                           1965 Rothrist                      46.15,39      7.30,28  (4120)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       15. Bärlocher Martin, Rothrist          1965 Jura Grizzly Hyper Team 2     39.27,64      3.45,30   (721)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        64. Baumann Corinne                     1980 Suhr                        1:09.40,77     27.12,64  (4203)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        22. Baumann Evelin                      1975 Wohlen AG                   1:36.12,81     16.54,05  (3098)   ¦    46.19   21.¦   49.53   26.¦
FM50        82. Beer Ueli                           1957 Fahrwangen                    50.59,02      9.34,41  (3104)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       157. Benz Thomas                         1964 Suhr                        2:01.08,25     47.46,29  (4632)   ¦    56.29  157.¦ 1:04.39  156.¦
SW40        17. Benz Yvonne                         1966 Suhr                        2:01.07,97     43.08,98  (4631)   ¦    56.26   17.¦ 1:04.41   17.¦
SW30        38. Bolliger Brigitte                   1972 Brittnau                    1:48.20,77     29.02,01  (3947)   ¦    54.14   39.¦   54.06   36.¦
FM40        17. Bolliger Franz                      1963 Gebenstorf                    41.30,03      2.44,92  (3128)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          21. Bosker Alwin                        1994 Schöftland                    49.42,95     11.09,28  (4226)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        62. Braun Ralf                          1971 Stein AG                    1:31.38,25     18.15,27  (3132)   ¦    43.41   63.¦   47.57   66.¦
FW40        30. Brescancin Patrizia                 1967 Küttigen                      51.02,20      9.26,54  (3135)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       34. Brunner Jessica                     1996 Fischbach-Göslikon             6.13,37      2.17,78  (3951)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       106. Brunner Jörg                        1971 Wildegg                       57.07,32     18.21,28  (3952)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        71. Buchmann Beat                       1958 Nussbaumen AG               1:26.02,85     12.40,89  (3152)   ¦    40.58   76.¦   45.04   71.¦
FMT30       32. Buck Martin, Oberrohrdorf           1971 Parmino Racing Team           42.16,43      6.34,09   (801)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        20. Bühler Danielle                     1978 Zofingen                    1:41.47,92     23.04,73  (4097)   ¦    50.08   21.¦   51.39   18.¦
FW30         8. Burgherr Tabita                     1976 Lenzburg                      44.32,13      2.07,96  (3162)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50       DNF  Bürgi Peter                         1953 Lengnau AG                    56.14,20    Durchlauf  (3164)   ¦    56.14   86.¦    ----  ----¦
SWTI        40. Bürgi Yvonne, Aarau                 1983 World Inline Center Inter   1:21.39,88      6.07,51  (1073)   ¦    39.21   43.¦   42.18   37.¦
SW30         2. Burkhard Susanne                    1970 Aristau                     1:23.30,64      4.11,88  (3166)   ¦    40.45    3.¦   42.45    2.¦
FM30        87. Busslinger Markus                   1974 Fislisbach                    51.23,39     12.37,35  (3172)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       143. Caduff Maurus                       1961 Kirchdorf AG                  54.28,84     15.43,73  (3173)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        75. Chen Beda                           1964 Baden                         47.22,90      8.37,79  (3183)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       104. Christ Andreas                      1965 Rothrist                      48.59,40     10.14,29  (4207)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        63. Dahinden Ivan                       1973 Boswil                      1:31.58,37     18.35,39  (3196)   ¦    44.26   70.¦   47.32   64.¦
FM40       105. Dietmann Philipp                    1966 Kölliken                      49.03,37     10.18,26  (3205)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        81. Eggimann Franziska                  1968 Rothrist                      59.31,13     17.06,96  (4205)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20         7. Engel Beat                          1987 Abtwil AG                     40.47,01      2.01,53  (3235)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        10. Etter Roger                         1983 Sins                          41.03,84      2.18,36  (4693)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        19. Exer-Kuhn Silvia                    1972 Oberentfelden               1:35.02,09     15.43,33  (4388)   ¦    47.04   25.¦   47.57   18.¦
SMT30       30. Faller Severin, Magden              1969 speed-inliner-basilisk/xf   1:17.59,62     16.36,96   (461)   ¦    38.05   42.¦   39.54   25.¦
SM40       127. Felix Urs                           1959 Auw                         1:36.17,16     22.55,20  (3248)   ¦    46.20  132.¦   49.56  120.¦
SM40       108. Fischer Christian                   1966 Beinwil am See              1:33.12,59     19.50,63  (3251)   ¦    45.54  122.¦   47.18   99.¦
FW40        22. Freudiger Maja                      1964 Sins                          49.15,37      7.39,71  (3264)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        10. Frey Nicole                         1972 Aarburg                       44.52,31      2.28,14  (3973)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        31. Frey Philip                         1987 Hunzenschwil                1:33.52,71     20.29,87  (4321)   ¦    45.05   31.¦   48.46   30.¦
FW30        36. Fuchs Regula                        1977 Stetten AG                    49.45,46      7.21,29  (3273)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        82. Gaisecker David                     1973 Lengnau AG                  1:37.09,54     23.46,56  (3280)   ¦    47.06   88.¦   50.02   80.¦
FW30        87. Ganser Tea                          1969 Rheinfelden                 1:04.31,27     22.07,10  (3286)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          20. Gehrig                              1992 Schafisheim                   48.53,69     10.20,02  (3292)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       14. Gehrig Alex                         1996 Schafisheim                    4.38,13      0.43,08  (3293)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        60. Geissmann Christian                 1965 Meisterschwanden              46.34,75      7.49,64  (3977)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        21. Gfeller Monika                      1978 Biberstein                  1:44.11,64     25.28,45  (3029)   ¦    49.58   20.¦   54.12   21.¦
FunV        27. Gfeller Walter                      1961 Biberstein                  1:06.16,59     20.10,09  (3012)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        30. Gloor Gary                          1976 Aarau                       1:23.26,63     10.03,65  (4705)   ¦    40.41   33.¦   42.45   33.¦
KidsB       33. Grimm Jan                           1999 Schafisheim                    5.25,97      1.30,92  (4139)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        66. Grimm Marc                          1970 Schafisheim                 1:33.04,61     19.41,63  (4141)   ¦    45.48   74.¦   47.15   61.¦
KidsB       62. Grimm Sven                          2002 Schafisheim                    8.17,85      4.22,80  (4140)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        49. Grün Marion                         1963 Reinach AG                  1:01.09,93     19.34,27  (4092)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW40         8. Guidi Isabelle                      1964 Lengnau AG                  1:29.11,00     11.12,01  (3329)   ¦    43.39   10.¦   45.31    6.¦
FW20        44. Guntlin Barbara                     1980 Aarau                         55.22,60     12.54,47  (3332)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG        3. Härdi Ramona, Möriken AG            1997 Inline Team Limmattal          3.59,69      0.04,10  (3350)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        41. Heri Ursula                         1963 Rupperswil                    56.20,58     14.44,92  (3366)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       28. Hess Peter, Wettingen               1980 Inline-Team Furttal           39.26,27      4.15,12  (2016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        50. Hilfiker Peter                      1957 Unterendingen               1:33.12,79     19.48,98  (3373)   ¦    45.59   61.¦   47.13   42.¦
FM50        63. Hochstrasser Kurt                   1948 Berikon                       48.56,45      7.31,84  (4237)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       103. Hofer Alex                          1966 Rupperswil                  1:33.04,00     19.42,04  (4191)   ¦    44.30  112.¦   48.33  110.¦
KidsG        7. Hofer Daria, Stilli                 1998 Inline Team Limmattal          4.24,34      0.28,75  (3377)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        13. Hofer Jan, Stilli                   1994 IT Limmattal                  41.23,81      2.15,35   (861)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        18. Hofer Urs                           1957 Strengelbach                  44.38,21      3.13,60  (3380)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        30. Holenstein Patrciai                 1982 Anglikon                      50.36,56      8.08,43  (3389)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        25. Hoeve Jeroen                        1974 Baden                       1:21.23,03      8.00,05  (4312)   ¦    38.51   23.¦   42.31   25.¦
SM40       143. Hufschmid Marcel                    1958 Schinznach Bad              1:45.02,14     31.40,18  (4148)   ¦    51.38  149.¦   53.24  136.¦
FM50        92. Hug Walter                          1952 Endingen                      54.27,86     13.03,25  (3396)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       16. Humbel Silvan, Arni-Islisberg       1986 Inline Club Winterthur Fi     35.39,93      0.28,78   (665)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        56. Hunziker Martin                     1974 Biberstein                    47.50,89      9.04,85  (3399)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20         7. Hunziker Rafael                     1981 Sins                        1:15.42,00      2.19,16  (3987)   ¦    36.07    1.¦   39.34    8.¦
SM30        94. Huwiler Markus                      1975 Sins                        1:44.25,65     31.02,67  (3402)   ¦    48.54   93.¦   55.31   94.¦
FM40       137. Isenschmid Markus                   1959 Aarburg                       54.13,73     15.28,62  (4160)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        49. Jeisy Benjamin                      1981 Aarburg                       50.38,98     11.53,50  (3421)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        39. Joggi Marianne                      1984 Oftringen                     54.01,52     11.33,39  (4103)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        14. Keller Anita                        1973 Endingen                    1:31.41,13     12.22,37  (3991)   ¦    44.03   14.¦   47.37   16.¦
SMT45       14. Keller Markus, Buchs AG             1962 IT Limmattal                1:27.40,94     16.15,68  (2021)   ¦    42.50   11.¦   44.50   14.¦
FW50         7. Kenel Rös                           1950 Spreitenbach                  51.41,46      3.59,65  (3450)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        93. Koch Markus                         1967 Wohlen AG                     48.17,38      9.32,27  (3460)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30       104. Konrad Patrik                       1969 Sins                        2:02.06,37     48.43,39  (3469)   ¦    55.56  104.¦ 1:06.10  104.¦
FM40        48. Kopp Chris                          1963 Sins                          45.26,69      6.41,58  (3994)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        46. Künzli Peter                        1948 Wohlen AG                   1:30.42,69     17.18,88  (3481)   ¦    42.23   33.¦   48.19   52.¦
JM          22. Läuchli Sandro                      1992 Möriken AG                    50.17,93     11.44,26  (3500)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        34. Löschhorn Roman                     1978 Rudolfstetten               1:34.10,57     20.47,73  (3515)   ¦    43.58   30.¦   50.11   37.¦
FM30       102. Luder Walter                        1969 Rothrist                      56.34,83     17.48,79  (4198)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       102. Lüdi Walter                         1958 Rothrist                      48.53,73     10.08,62  (3518)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       27. Mauch Raphael, Sarmenstorf          1988 IT Limmattal                1:14.36,18     13.18,57   (394)   ¦    36.25   29.¦   38.10   27.¦
SM40        60. Meier Erich                         1959 Aarau                       1:23.43,59     10.21,63  (3545)   ¦    40.42   56.¦   43.01   55.¦
FM40        47. Meier Karl                          1965 Muri AG                       45.13,90      6.28,79  (4231)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        28. Meier Rudolf                        1938 Bellikon                    1:27.40,76     14.16,95  (3549)   ¦    42.26   34.¦   45.14   30.¦
SMT20       34. Müller Daniel, Hunzenschwil         1981 OutonStreet-Hyper           1:17.59,17     16.41,56   (421)   ¦    38.05   40.¦   39.53   30.¦
FW40        38. Müller Marie-Claire                 1964 Tegerfelden                   55.16,25     13.40,59  (3580)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        76. Müller Martin                       1947 Strengelbach                  49.58,74      8.34,13  (3582)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        87. Neeser Hans Peter                   1966 Seengen                     1:28.50,18     15.28,22  (4360)   ¦    43.14   88.¦   45.35   85.¦
FM40       100. Niederberger Erich                  1967 Burg AG                       48.46,35     10.01,24  (3608)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30       103. Niedermann Michel                   1976 Rohr AG                     1:58.25,85     45.02,87  (3609)   ¦    54.27  102.¦ 1:03.58  103.¦
FW30        64. Nietlispach Marlis                  1969 Birmenstorf AG                55.53,23     13.29,06  (3612)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       116. Odermatt Alois                      1963 Merenschwand                1:34.22,63     21.00,67  (4618)   ¦    43.31   96.¦   50.50  126.¦
FM50        36. Oesch Robert                        1951 Frick                         46.24,68      5.00,07  (3626)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        13. Oppliger Marc                       1969 Zofingen                    1:17.29,45      4.06,47  (3628)   ¦    37.47   16.¦   39.41   15.¦
FM20         4. Peter Markus                        1978 Muhen                         38.47,84      0.02,36  (3637)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI         6. Pfulg Raphael, Staufen              1986 Athleticum Rollerblade      1:01.16,44      0.00,51    (34)   ¦    29.54   45.¦   31.22    5.¦
FW40        14. Plüss Irène                         1965 Safenwil                      46.55,77      5.20,11  (4070)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        64. Reichmuth Lukas                     1979 Zofingen                      59.10,83     20.25,35  (4098)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20        6. Reist Yves, Oftringen               1991 iXS Fila Future Team          35.33,48      0.22,33   (701)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        29. Renevey Stefan                      1961 Muhen                       1:19.11,87      5.49,91  (3668)   ¦    38.54   35.¦   40.17   23.¦
SM50        72. Rohr Max                            1953 Hunzenschwil                1:38.51,04     25.27,23  (4318)   ¦    47.50   74.¦   51.00   68.¦
FW30        77. Rohrer Johanna                      1969 Mühlau                        58.07,93     15.43,76  (4331)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       42. Roth Florian, Wettingen             1990 IT Limmattal                  45.33,29     10.22,14   (695)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        22. Roth Nathalie                       1988 Wettingen                     48.51,90      6.23,77  (4623)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW40        14. Rückel Sandra                       1964 Unterentfelden              1:38.29,50     20.30,51  (3694)   ¦    47.15   14.¦   51.13   14.¦
FM30        66. Rutschmann Franco                   1970 Wettingen                     48.30,53      9.44,49  (3699)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        80. Rytz Peter                          1959 Kölliken                      47.47,32      9.02,21  (4706)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40         3. Sager-Baumann Karin                 1967 Strengelbach                  43.30,17      1.54,51  (4698)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       125. Schaffner Hans                      1960 Endingen                    1:35.48,21     22.26,25  (3706)   ¦    45.57  125.¦   49.51  118.¦
FM30        24. Schaller Nick                       1970 Muhen                         43.35,71      4.49,67  (3708)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        23. Schaufelberger Markus               1978 Ehrendingen                 1:28.37,72     15.14,88  (3712)   ¦    43.09   26.¦   45.27   22.¦
FW20        11. Scherrer Karin                      1979 Lenzburg                      46.22,69      3.54,56  (3715)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        34. Schmid Fritz                        1941 Riniken                       46.17,77      4.53,16  (4033)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       104. Schmid Josef                        1962 Kaisten                     1:33.04,36     19.42,40  (3725)   ¦    45.21  120.¦   47.42  105.¦
FM30        57. Schmid Marcel                       1972 Sisseln AG                    48.05,67      9.19,63  (3727)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       36. Schmid Patrick, Safenwil            1967 OutonStreet-Hyper           1:18.01,36     16.38,70   (423)   ¦    38.03   32.¦   39.57   38.¦
SM20        19. Schmidt Daniel                      1982 Zufikon                     1:23.41,93     10.19,09  (4034)   ¦    40.02   17.¦   43.39   19.¦
SM50        33. Schmidt Karl                        1953 Zufikon                     1:28.20,34     14.56,53  (4035)   ¦    40.58   26.¦   47.21   45.¦
FM40       167. Schmotzer Hans-Jürgen               1963 Unterbözberg                1:03.08,85     24.23,74  (4709)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        56. Schmutz Ursina                      1982 Zofingen                      59.10,97     16.42,84  (4096)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        23. Schneider Hans, Küttigen            1957 Feusi-Team                  1:25.27,13     12.03,32  (4607)   ¦    40.49   23.¦   44.37   24.¦
SMT20       40. Schuhmacher Roman, Dättwil AG       1979 IT Limmattal                1:22.27,77     21.10,16   (395)   ¦    40.15   41.¦   42.11   41.¦
FM40        49. Siebenmann Aldo                     1966 Rothrist                      45.33,34      6.48,23  (4343)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       109. Spataro Francesco                   1971 Buchs AG                    1:00.34,44     21.48,40  (3780)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        38. Spitzli Ruedi                       1958 Dättwil AG                    44.31,31      5.46,20  (3784)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       119. Stadler Marco                       1966 Oberkulm                    1:34.40,54     21.18,58  (4371)   ¦    45.55  123.¦   48.44  112.¦
SM30        49. Steiner Fabio                       1976 Buchs AG                    1:28.53,24     15.30,26  (3794)   ¦    43.24   59.¦   45.29   50.¦
SM20       DNF  Steiner Manuel                      1980 Wildegg                       49.27,20    Durchlauf  (4700)   ¦    49.27   44.¦    ----  ----¦
FW30        83. Steinmann Gabriela                  1968 Tennwil                     1:00.42,74     18.18,57  (3795)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        97. Stirnemann Urs                      1954 Hirschthal                    56.17,85     14.53,24  (4044)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        71. Strub Hansruedi                     1944 Schafisheim                 1:38.50,91     25.27,10  (4319)   ¦    47.48   73.¦   51.02   69.¦
FW30        71. Terreaux Daniela                    1974 Oftringen                     57.04,91     14.40,74  (4606)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT45        7. Thomet Roger, Magden                1945 OutonStreet-Hyper           1:18.00,79      6.35,53   (425)   ¦    38.03    4.¦   39.57    7.¦
FM30        68. Tomasini Marco                      1973 Neuenhof                      48.31,67      9.45,63  (4621)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        15. Villiger Lukas                      1982 Aettenschwil                  43.08,93      4.23,45  (3843)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       159. Vollenweider Heinz                  1966 Mellingen                     59.02,93     20.17,82  (3846)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       40. von Ballmoos Manuela                1996 Lenzburg                       7.29,97      3.34,38  (3848)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       58. von Ballmoos Marco                  1999 Lenzburg                       7.52,93      3.57,88  (3849)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        55. von Riedmatten Hildy                1965 Sins                        1:06.18,09     24.42,43  (3851)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       166. von Riedmatten Urs                  1966 Sins                        1:02.22,34     23.37,23  (3852)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        13. Vontobel Mikaël                     1977 Rothrist                      42.20,87      3.34,83  (3853)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        84. Vrtacnik Michael                    1971 Suhr                          51.02,97     12.16,93  (3854)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       101. Walther Alfred                      1961 Schafisheim                   48.50,36     10.05,25  (4051)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       112. Weniger Michael                     1976 Suhr                        1:09.41,00     30.54,96  (4202)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20         9. Widmer Christian                    1986 Zufikon                       40.49,64      2.04,16  (3889)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50         1. Widmer Hans-Peter                   1956 Zufikon                       41.24,61        -----  (3890)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW40        15. Wiederkehr Bernadette               1963 Rupperswil                  1:41.59,19     24.00,20  (3893)   ¦    50.09   16.¦   51.49   15.¦
FM40       170. Willimann Martin                    1965 Merenschwand                1:05.36,38     26.51,27  (4333)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        11. Wipf Iris                           1983 Fahrwangen                  1:33.52,22     15.09,03  (4320)   ¦    45.05    9.¦   48.46   11.¦
SM40        43. Würsch Roman                        1958 Würenlos                    1:23.28,78     10.06,82  (4665)   ¦    40.40   55.¦   42.47   52.¦
FM40        65. Wüthrich Daniel                     1961 Hirschthal                    46.52,57      8.07,46  (4339)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       24. Wüthrich Silvana                    1998 Hirschthal                     5.36,36      1.40,77  (4340)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        80. Zobrist Reto                        1962 Dottikon                    1:27.41,00     14.19,04  (4605)   ¦    42.26   81.¦   45.14   77.¦
SM30       101. Zubler Christian                    1975 Staufen                     1:56.41,63     43.18,65  (3929)   ¦    54.27  103.¦ 1:02.13  101.¦
FM40        40. Zurbuchen Daniel                    1967 Bottenwil                     44.32,02      5.46,91  (4361)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       23. Zurbuchen Noemi                     1999 Bottenwil                      5.35,64      1.40,05  (4358)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.