Swiss Inline Cup 2007, Sursee - Land "I"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SMTI        67. Canella Nicola, I-Bologna (BO)      1985 iXS Fila                    1:02.09,24      0.53,31   (112)   ¦    29.51   36.¦   32.17   67.¦
SMTI        40. Danese Dario, I-Bologna (BO)        1984 World Inlinecenter Bont     1:01.18,21      0.02,28    (64)   ¦    29.54   48.¦   31.23   16.¦
SMTI        36. Romani Pier Davide, I-Bologna (BO)  1980 TNT Corea World Team        1:01.17,95      0.02,02    (74)   ¦    29.50   22.¦   31.27   44.¦
SMTI        54. Bighin Andrea, I-Borbiago (VE)      1982 Bont Hyper                  1:01.20,79      0.04,86     (1)   ¦    29.59   70.¦   31.21    3.¦
SM30        72. Mastrangelo Gigi                    1968 I-Buccinasco (MI)           1:33.32,57     20.09,59  (3534)   ¦    41.12   43.¦   52.20   88.¦
JM           6. Castiglioni Stefano                 1994 I-Busto Arsizio (VA)          42.05,67      3.32,00  (4158)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        10. Francolini Fabio, I-Cantù (CO)      1986 Powerslide Phuzion          1:01.16,67      0.00,74    (24)   ¦    29.48    6.¦   31.27   50.¦
SMTI        26. Frizzarin Mirko, I-Cardano al Campo 1970 Alessi Powerslide Nationa   1:01.17,54      0.01,61   (142)   ¦    29.53   43.¦   31.23   14.¦
SMTI         9. Galliazzo Stefano, I-Cassano d'Adda 1971 Alessi Powerslide World     1:01.16,60      0.00,67   (134)   ¦    29.51   31.¦   31.25   24.¦
SMTI         2. Saggiorato Luca, I-Cerea (VR)       1983 Bont Hyper                  1:01.16,32      0.00,39     (4)   ¦    29.49    8.¦   31.27   45.¦
SMTI        43. Conte Giovanni, I-Dolo (VE)         1981 World Inlinecenter Bont     1:01.18,52      0.02,59    (63)   ¦    29.50   19.¦   31.28   53.¦
SMTI        18. Amabili Matteo, I-Italy             1983 Alessi Powerslide World     1:01.17,23      0.01,30   (131)   ¦    29.48    7.¦   31.28   56.¦
SWTI        36. Bozi Agnes, I-Italy                 ???? Alessi Powerslide Nationa   1:17.25,82      1.53,45  (1044)   ¦    36.26   21.¦   40.59   35.¦
SMTI        21. Cuncu Elio, I-Italy                 1983 Citius Skate Team           1:01.17,31      0.01,38   (202)   ¦    29.49   11.¦   31.28   51.¦
SWTI        14. Giannella Valeria, I-Italy          ???? Alessi Powerslide Nationa   1:15.33,12      0.00,75  (1041)   ¦    36.25    1.¦   39.07   23.¦
SWTI        11. Minetti Ramona, I-Italy             ???? Alessi Powerslide Nationa   1:15.32,91      0.00,54  (1042)   ¦    36.27   33.¦   39.05    1.¦
SMTI       DNF  Naselli Claudio, I-Italy            1987 TNT Corea World Team          30.01,17    Durchlauf    (72)   ¦    30.01   73.¦    ----  ----¦
SMTI        60. Putignano Marco, I-Italy            ???? Alessi Powerslide Nationa   1:01.23,37      0.07,44   (143)   ¦    29.56   61.¦   31.27   42.¦
SMTI        32. Renzi Vittorio, I-Italy             ???? Alessi Powerslide Nationa   1:01.17,71      0.01,78   (144)   ¦    29.55   60.¦   31.21    4.¦
SMTI        38. Stanicelli Michele, I-Italy         ???? Alessi Powerslide Nationa   1:01.18,04      0.02,11   (145)   ¦    29.55   56.¦   31.22    7.¦
SWTI        17. Taruscia Martina, I-Italy           ???? Henniez Women               1:15.33,24      0.00,87  (1054)   ¦    36.26   18.¦   39.06   16.¦
SWTI         2. Turchiarelli Giovanna, I-Italy      ???? Alessi Powerslide World     1:15.32,51      0.00,14  (1034)   ¦    36.26   15.¦   39.06    2.¦
SM30        73. Giucolsi Massimiliano               1968 I-Legnano (MI)              1:33.33,17     20.10,19  (3307)   ¦    41.13   44.¦   52.20   87.¦
SWTI        38. Mumeni Elisa, I-Maerne (VE)         1987 Henniez Women               1:21.39,42      6.07,05  (1053)   ¦    37.20   36.¦   44.19   43.¦
SWTI        35. Cobianchi Michela, I-Merate (LC)    1991 Cado Motus National         1:17.25,56      1.53,19  (1603)   ¦    36.27   32.¦   40.58   34.¦
SWTI        21. Ghezzi Laura, I-Merate (LC)         1987 Alessi Powerslide Nationa   1:15.33,39      0.01,02  (1043)   ¦    36.26   15.¦   39.07   21.¦
SM40         4. Pantiri Pier                        1963 I-Misinto (MI)              1:13.23,25      0.01,29  (4176)   ¦    36.12   14.¦   37.10    6.¦
SWTI         6. Lardani Laura, I-Monteprandone (AP) 1983 Sportvital Rollerblade Wo   1:15.32,74      0.00,37  (1001)   ¦    36.26   13.¦   39.06    8.¦
FM50        77. Stecchetti Claudio                  1953 I-NOVARA OLEGGIO              50.03,02      8.38,41  (4156)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        40. Stecchetti Flory, I-NOVARA OLEGGIO  1990 faro skating club             54.11,88     11.43,75  (4157)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        28. Ponzetti Cinzia, I-Origgio (VA)     1981 Alessi Powerslide World     1:15.36,12      0.03,75  (1033)   ¦    36.26   11.¦   39.10   29.¦
SMTI        59. Sinigaglia Danilo, I-Paderno d'Adda 1972 Rollerblade Speedodrom Au   1:01.23,19      0.07,26   (183)   ¦    29.57   69.¦   31.25   30.¦
SMT30        2. Matteo Morello                      1977 I-Padova (PD)               1:01.24,13      0.01,47  (2002)   ¦    29.57    2.¦   31.26    1.¦
SMTI         3. Presti Massimiliano, I-Porto Sant'E 1975 Bont Hyper                  1:01.16,40      0.00,47     (3)   ¦    29.50   20.¦   31.25   32.¦
JM           3. Putignano Alberto                   1995 I-Samarate (VA)               40.53,35      2.19,68  (4201)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI         8. Presti Luca, I-Santa Maria di Sala  1980 Bont Hyper                  1:01.16,52      0.00,59     (2)   ¦    29.57   68.¦   31.19    1.¦
SMTI        39. Polletti Matteo, I-Savona (SV)      1983 Alessi Powerslide World     1:01.18,11      0.02,18   (135)   ¦    29.54   49.¦   31.23   13.¦
SMTI        27. Cacco Alberto, I-Scaltenigo (VE)    1981 TNT Corea World Team        1:01.17,57      0.01,64    (71)   ¦    29.51   32.¦   31.26   35.¦
SMTI        13. Triberio Patrizio, I-Siracusa (SR)  1978 TNT Corea World Team        1:01.16,77      0.00,84    (75)   ¦    29.51   27.¦   31.25   29.¦
SMTI         5. Zangarini Francesco, I-Spinea (VE)  1981 Bont Hyper                  1:01.16,43      0.00,50     (5)   ¦    29.50   18.¦   31.26   36.¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.