Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Ortschaft "W"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KidsB        8. Bühler Benjamin, Wabern             1997 RED Devil Hyper Team           4.22,50      0.27,45  (3153)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        9. Bühler Félix, Wabern                1963 RED Devil Hyper Team          39.26,75      3.44,41   (751)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       22. Bühler Julien, Wabern               1999 RED Devil Hyper Team           5.06,71      1.11,66  (3154)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       22. Duss René, Wabern                   1963 Micro-Intersport Schweiz    1:15.42,96     14.20,30   (413)   ¦    35.13    8.¦   40.29   42.¦
FM50        37. Rohrer Fredi                        1949 Wabern                        46.26,05      5.01,44  (3681)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       15. Grätzer Benny, Wädenswil            1948 IDEEspeed Team                40.22,16      2.06,69   (652)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       19. Grätzer Patrik, Wädenswil           1975 IDEEspeed Team                40.16,72      4.34,38   (653)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        14. Gruber Walter                       1949 Walchwil                    1:23.25,93     10.02,12  (3326)   ¦    40.41   19.¦   42.44   14.¦
SM50       DNF  Kummer Dieter                       1944 Walchwil                    1:03.24,10    Durchlauf  (3475)   ¦  1:03.24   89.¦    ----  ----¦
FM30        11. Gutknecht Andi                      1968 Wald ZH                       42.05,39      3.19,35  (4146)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         2. Gutknecht Conny                     1971 Wald ZH                       42.27,87      0.03,70  (4147)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40         2. Thürlemann Beat                     1961 Waldkirch                   1:13.22,10      0.00,14  (3823)   ¦    36.13   18.¦   37.08    3.¦
FM40        54. Bernasconi Paul                     1965 Walenstadt                    46.12,90      7.27,79  (3110)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS        12. Tscharner Belinda, Walenstadt       1994 Juka Juniors Women            45.51,33      6.41,48  (2101)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20         3. Bangerter Adrian                    1980 Wallisellen                   38.47,15      0.01,67  (4667)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        61. Meier Ursi                          1970 Wallisellen                   54.39,95     12.15,78  (3550)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        48. Schmid Brigitte                     1968 Wallisellen                   51.04,54      8.40,37  (3724)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        76. Frigg Ueli                          1959 Walzenhausen                1:26.46,26     13.24,30  (3267)   ¦    42.00   79.¦   44.45   68.¦
FM40        67. Bauder Martin                       1961 Wangen an der Aare            46.54,31      8.09,20  (4708)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        29. von Ow Sandra                       1967 Wangen b. Dübendorf           50.55,61      9.19,95  (3850)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        52. Burkhalter Heinz                    1959 Wasen im Emmental             45.58,90      7.13,79  (3165)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS         5. Schär Anna  Barbara, Wasen im Emmen 1991 World Inlinecenter BEEcom     41.14,24      2.04,39  (1504)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        46. Rottach Andreas                     1975 Wattwil                       46.17,77      7.31,73  (3692)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20       12. Walder Sina, Weggis                 1983 Speed Skater Zug              41.44,84      1.57,51  (1384)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        37. Erni Pius                           1959 Weinfelden                  1:21.23,56      8.01,60  (4679)   ¦    39.58   44.¦   41.24   29.¦
FMT20       39. Wälchli Philippe, Weinfelden        1988 World Inlinecenter Bont       42.16,25      7.05,10   (675)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        27. La Barre Mireille                   1975 Wermatswil                  1:37.37,54     18.18,78  (3489)   ¦    48.56   34.¦   48.41   19.¦
FMT20       28. Hess Peter, Wettingen               1980 Inline-Team Furttal           39.26,27      4.15,12  (2016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       42. Roth Florian, Wettingen             1990 IT Limmattal                  45.33,29     10.22,14   (695)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        22. Roth Nathalie                       1988 Wettingen                     48.51,90      6.23,77  (4623)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        66. Rutschmann Franco                   1970 Wettingen                     48.30,53      9.44,49  (3699)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        61. Schild Heinz                        1949 Wetzikon ZH                 1:34.31,82     21.08,01  (3721)   ¦    44.13   51.¦   50.17   64.¦
SM40        69. Weiss Martin                        1965 Wetzikon ZH                 1:25.56,33     12.34,37  (3882)   ¦    40.50   69.¦   45.05   72.¦
FMT20       15. Meyer Marco, Wichtrach              1986 Micro Intersport Fitness      35.39,89      0.28,74   (733)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       21. Baumgartner Roland, Widnau          1978 Inline Speed Team Vorarlb   1:11.24,89     10.07,28  (2001)   ¦    35.13   23.¦   36.11   13.¦
SMT30        5. Ammann Tobias, Wiesendangen         1976 Gubler Inline Team          1:11.23,83     10.01,17   (371)   ¦    35.12    4.¦   36.11   10.¦
SM40       109. Frieden Patrik                      1961 Wiesendangen                1:33.19,18     19.57,22  (4684)   ¦    45.58  126.¦   47.20  100.¦
FM40        88. Hausmann René                       1963 Wiesendangen                  48.07,94      9.22,83  (4711)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        29. Hösli Marianne                      1977 Wiesendangen                1:37.51,93     18.33,17  (4337)   ¦    48.34   31.¦   49.17   21.¦
SM30        57. Huber Roland                        1977 Wiesendangen                1:29.19,73     15.56,75  (4338)   ¦    43.48   66.¦   45.31   52.¦
SMT30       47. Windler Roberto, Wiesendangen       1966 Lion Race Team              1:22.24,29     21.01,63   (405)   ¦    40.16   49.¦   42.07   48.¦
FWT45        2. Müller Barbara, Wil SG              1953 Powerslide Fossile            43.38,30      0.00,22  (1373)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT45        1. Reust Irene, Wila                   1959 Powerslide Fossile            43.38,08        -----  (1374)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        26. Eckert Bianca                       1976 Wilchingen                  1:37.21,84     18.03,08  (3962)   ¦    48.40   32.¦   48.41   20.¦
SM30        83. Erdmann Sven                        1972 Wilchingen                  1:37.21,16     23.58,18  (3964)   ¦    48.40   92.¦   48.40   71.¦
FM20        62. Mülhaupt Mike                       1992 Wilchingen                    57.33,49     18.48,01  (4017)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       106. Brunner Jörg                        1971 Wildegg                       57.07,32     18.21,28  (3952)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20       DNF  Steiner Manuel                      1980 Wildegg                       49.27,20    Durchlauf  (4700)   ¦    49.27   44.¦    ----  ----¦
FWT20        8. Auf der Maur Ariane, Willerzell     1990 Micro Intersport Fitness      39.48,68      0.01,35  (1351)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        42. Auf der Maur Marina, Willerzell     1987 Micro Intersport Internat   1:21.40,09      6.07,72  (1091)   ¦    38.49   38.¦   42.50   41.¦
FM50         3. Auf der Maur Paul                   1956 Willerzell                    41.26,80      0.02,19  (3936)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS         3. Auf der Maur Ramona, Willerzell     1992 World Inlinecenter BEEcom     40.57,52      1.47,67  (1501)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30       DNF  Marti Beni                          1974 Willisau                    1:06.20,45    Durchlauf  (4222)   ¦  1:06.20  109.¦    ----  ----¦
FunV        28. Stalder Eveline                     1983 Willisau                    1:20.28,00     34.21,50  (3028)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          31. Troxler Kilian                      1991 Willisau                      54.20,41     15.46,74  (3829)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        61. Betschart Stefan                    1971 Winkel                        48.20,09      9.34,05  (4224)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        15. Kuhn India, Winterberg ZH           1989 Athleticum Rollerblade      1:15.33,16      0.00,79  (1023)   ¦    36.26   27.¦   39.06    6.¦
FWT20        6. Kuhn Rena, Winterberg ZH            1991 Athleticum Rollerblade Te     39.47,95      0.00,62  (1302)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20         1. Anderwert Claudia                   1981 Winterthur                  1:18.43,19        -----  (4256)   ¦    39.01    1.¦   39.41    1.¦
FMT20       19. Decurtins Nicolà, Winterthur        1990 Inline Club Winterthur Fi     35.40,77      0.29,62   (663)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        45. Decurtins Peter                     1950 Winterthur                  1:30.24,49     17.00,68  (3198)   ¦    41.12   30.¦   49.12   57.¦
SMT45        9. Fullin Peter, Winterthur            1961 Lion Race Team              1:27.29,61     16.04,35   (401)   ¦    42.51   13.¦   44.38    9.¦
FW30        90. Isaak Carmen                        1976 Winterthur                  1:13.23,99     30.59,82  (3989)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        53. Mosimann Ruedi                      1948 Winterthur                    47.26,31      6.01,70  (3568)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       13. N'Cho Félicien, Winterthur          1978 Speed Skater Zug A          1:10.57,52      9.39,91   (312)   ¦    34.33   13.¦   36.24   19.¦
FM30        88. Omlin Thomas                        1975 Winterthur                    51.26,14     12.40,10  (4379)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       26. Schönenberger Marcel, Winterthur    1971 Thurgovia Fitness Men         42.12,03      6.29,69   (793)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       12. Huwiler Samuel, Wittenbach          1983 World Inlinecenter Bont N   1:10.57,45      9.39,84   (502)   ¦    34.33   15.¦   36.24   18.¦
KidsG       42. Buser Jana                          1999 Wittinsburg                    7.46,94      3.51,35  (3169)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        77. Buser Reto                          1972 Wittinsburg                   49.33,27     10.47,23  (3170)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        22. Baumann Evelin                      1975 Wohlen AG                   1:36.12,81     16.54,05  (3098)   ¦    46.19   21.¦   49.53   26.¦
FM40        93. Koch Markus                         1967 Wohlen AG                     48.17,38      9.32,27  (3460)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        46. Künzli Peter                        1948 Wohlen AG                   1:30.42,69     17.18,88  (3481)   ¦    42.23   33.¦   48.19   52.¦
SW20        18. Duss Christina                      1983 Wolhusen                    1:38.38,66     19.55,47  (3222)   ¦    48.21   18.¦   50.17   16.¦
FM40        99. Emmenegger Hannes                   1964 Wolhusen                      48.45,86     10.00,75  (4099)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        24. Hofstetter Claudia                  1981 Wolhusen                    1:04.52,70     18.46,20  (3023)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       37. Marbacher Cyrill                    1996 Wolhusen                       5.38,06      1.43,01  (3530)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        39. Müller Stefan                       1978 Wolhusen                    1:38.38,55     25.15,71  (3589)   ¦    48.21   41.¦   50.16   38.¦
FM30        34. Ryser Herbert                       1968 Worben                        45.36,62      6.50,58  (3700)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       156. Schneider Reihard                   1967 Worben                        57.41,51     18.56,40  (4382)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        43. Würsch Roman                        1958 Würenlos                    1:23.28,78     10.06,82  (4665)   ¦    40.40   55.¦   42.47   52.¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.