Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Ortschaft "K"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SM40       104. Schmid Josef                        1962 Kaisten                     1:33.04,36     19.42,40  (3725)   ¦    45.21  120.¦   47.42  105.¦
FM40        97. Baumgartner René                    1960 Kallnach                      48.25,42      9.40,31  (3102)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        35. Mühlethaler Heinz                   1975 Kaltacker                   1:23.35,45     10.12,47  (3574)   ¦    40.51   40.¦   42.43   29.¦
FM20        36. Wechsler Michael                    1991 Kaltbach                      47.16,03      8.30,55  (3877)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       107. Wechsler Tony                       1956 Kaltbach                      58.23,15     16.58,54  (3878)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       13. Blumer Urs, Kaltbrunn               1950 Juka Fitness Men              40.20,09      2.04,62   (782)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20        9. Müller Urs, Kandersteg              1983 Speedys Inline Team           35.36,62      0.25,47   (773)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        14. Ogi Stefan                          1977 Kandersteg                    42.21,70      3.35,66  (3627)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        44. Simmen Erich                        1963 Känerkinden                 1:23.29,09     10.07,13  (3771)   ¦    40.44   59.¦   42.44   45.¦
FW20        35. Sansonnens Sandra                   1979 Kappel SO                     51.55,84      9.27,71  (4102)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30        7. Berger Stefan, Kappelen             1975 Micro-Intersport Schweiz    1:11.23,92     10.01,26   (411)   ¦    35.13    7.¦   36.10    6.¦
FM50        14. Zingg Hans-Ruedi                    1946 Kaufdorf                      44.01,18      2.36,57  (3926)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       31. Giacomelli Daniel, Kemptthal        1986 Inline Club Winterthur Fi     39.35,04      4.23,89   (664)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        51. Giacomelli Peter                    1954 Kemptthal                     47.23,80      5.59,19  (3302)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        26. Bucher Christoph, Kerns             1983 Voll doof Kerns             1:32.47,92     19.25,08  (4663)   ¦    45.48   34.¦   46.59   26.¦
SM20        35. Bucher Jost, Kerns                  1983 Voll doof Kerns             1:37.49,23     24.26,39  (4662)   ¦    48.24   42.¦   49.25   32.¦
SW30        30. Durrer Véronique                    1975 Kerns                       1:38.07,09     18.48,33  (3220)   ¦    47.10   26.¦   50.56   31.¦
FM30         2. Schmied Adrian                      1975 Kerns                         38.46,43      0.00,39  (3737)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        55. Rohrer Silvain                      1993 Kerzers                       51.39,41     12.53,93  (3682)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       149. Rohrer Urs                          1960 Kerzers                       55.59,23     17.14,12  (3683)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30        8. Roos Jasmin, Kerzers                1975 Inlineteam Heinigersport      43.37,22      3.45,29  (1333)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        68. Stalder Jürg                        1967 Kirchberg BE                1:25.48,99     12.27,03  (3787)   ¦    40.43   57.¦   45.05   73.¦
FM40       143. Caduff Maurus                       1961 Kirchdorf AG                  54.28,84     15.43,73  (3173)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       113. Bräker Roger                        1963 Kleinandelfingen            1:33.32,79     20.10,83  (4214)   ¦    44.42  116.¦   48.50  113.¦
JM          42. Pizzol Elias                        1994 Kleinwangen                 1:10.58,14     32.24,47  (4136)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       171. Pizzol Giusi                        1965 Kleinwangen                 1:13.29,82     34.44,71  (4135)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        34. Niggli Werner                       1969 Klosters                    1:23.29,90     10.06,92  (3616)   ¦    40.42   35.¦   42.47   34.¦
SM20        56. Anderson Marc, Kloten               1992 EHZ Kloten                  2:14.33,33   1:01.10,49  (4252)   ¦  1:04.01   58.¦ 1:10.32   56.¦
FMT30        7. Bannholzer René, Kloten             1967 Inline Club Winterthur Fi     38.19,04      2.36,70   (661)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       45. Benz Bernhard, Kloten               1973 Powerslide World Inlinece   1:22.20,81     20.58,15   (431)   ¦    40.17   51.¦   42.03   45.¦
SM20        45. Fürer Michey, Kloten                1992 EHZ Kloten                  1:47.25,06     34.02,22  (4255)   ¦    53.10   51.¦   54.14   44.¦
SM20        47. Geber Michael, Kloten               1992 EHZ Kloten                  1:47.25,85     34.03,01  (4257)   ¦    53.10   50.¦   54.15   45.¦
SM30        21. Glaeser Stefan                      1972 Kloten                      1:21.13,42      7.50,44  (3978)   ¦    39.49   27.¦   41.24   18.¦
SM20        57. Hofer Dominique, Kloten             1991 EHZ Kloten                  2:14.34,19   1:01.11,35  (4258)   ¦  1:04.02   59.¦ 1:10.31   55.¦
SW30        11. Hynek Daniela                       1977 Kloten                      1:28.48,72      9.29,96  (3988)   ¦    43.22   13.¦   45.25    7.¦
SM40        88. Jaunin André                        1967 Kloten                      1:28.57,56     15.35,60  (4717)   ¦    43.16   91.¦   45.41   88.¦
SM20        59. Kaspar Kevin, Kloten                1991 EHZ Kloten                  2:14.35,25   1:01.12,41  (4259)   ¦  1:04.02   60.¦ 1:10.32   59.¦
FM50        56. Müller Paul                         1951 Kloten                        47.59,98      6.35,37  (3586)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        37. Nero Daniel, Kloten                 1991 EHZ Kloten                  1:37.59,56     24.36,72  (4261)   ¦    47.49   39.¦   50.09   33.¦
SM20        48. Nyffeler Dominic, Kloten            1992 EHZ Kloten                  1:47.28,32     34.05,48  (4262)   ¦    52.01   49.¦   55.26   46.¦
SM20        36. Salvet Dario, Kloten                1992 EHZ Kloten                  1:37.59,46     24.36,62  (4263)   ¦    47.49   38.¦   50.10   35.¦
SM20        49. Schweri Nils, Kloten                1991 EHZ Kloten                  1:47.32,69     34.09,85  (4264)   ¦    52.01   48.¦   55.31   47.¦
SM20        52. Studer Andreas                      1991 Kloten                      1:55.48,02     42.25,18  (4265)   ¦    57.17   55.¦   58.30   49.¦
SM20        38. Sutter Sebastian                    1991 Kloten                      1:38.01,34     24.38,50  (4267)   ¦    47.50   40.¦   50.10   36.¦
SM20        55. Triporet Thierry                    1992 Kloten                      2:14.32,51   1:01.09,67  (4268)   ¦  1:04.00   57.¦ 1:10.32   57.¦
SM20        54. Wild Gregorg                        1992 Kloten                      2:04.39,81     51.16,97  (4269)   ¦  1:00.59   56.¦ 1:03.40   54.¦
SM20        58. Wilhelm Andi                        1991 Kloten                      2:14.35,17   1:01.12,33  (4274)   ¦  1:04.02   61.¦ 1:10.32   57.¦
KidsB       39. Meier Elia                          1998 Knutwil                        5.43,49      1.48,44  (4193)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       64. Meier Janis                         2000 Knutwil                        8.59,31      5.04,26  (4192)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        17. Roth Patrick                        1990 Knutwil                       43.14,50      4.29,02  (4163)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       118. Rothen Markus                       1964 Knutwil                       50.55,17     12.10,06  (3688)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW           2. Zimmerli Maripili                   1994 Kollbrunn                     43.17,92      2.27,80  (3917)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       105. Dietmann Philipp                    1966 Kölliken                      49.03,37     10.18,26  (3205)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        80. Rytz Peter                          1959 Kölliken                      47.47,32      9.02,21  (4706)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        78. Bigler Mathias                      1967 Köniz                       1:27.27,32     14.05,36  (4701)   ¦    42.53   82.¦   44.34   67.¦
SMT30       41. Althaus Daniel, Konolfingen         1968 EmmenSkaters Hyper          1:18.30,45     17.07,79   (351)   ¦    38.02   24.¦   40.28   41.¦
FMT20       18. Rindlisbacher Bruno, Konolfingen    1986 Berger Inline Team            35.40,66      0.29,51   (614)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30         7. Sieber Roland, Konolfingen          1972 MICRO-INTERSPORT Fun        1:13.42,16      0.19,18  (3768)   ¦    36.08    2.¦   37.33    7.¦
SM40       148. Wittwer Gerhard                     1963 Konolfingen                 1:47.14,56     33.52,60  (3906)   ¦    52.26  153.¦   54.47  144.¦
FM30        18. Binz Marcel                         1968 Koppigen                      43.14,51      4.28,47  (3943)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        73. Zbären Toni                         1960 Koppigen                      47.11,10      8.25,99  (4062)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        32. Klevenz Georg                       1966 Kreuzlingen                 1:20.07,28      6.45,32  (3456)   ¦    38.52   32.¦   41.14   27.¦
SMT20       24. Maurer Christian, Kreuzlingen       1978 Gubler Inline Team          1:11.40,26     10.22,65   (373)   ¦    35.12   17.¦   36.27   20.¦
SM50        27. Müller Müggi                        1947 Kriechenwil                 1:26.42,68     13.18,87  (3584)   ¦    41.56   31.¦   44.46   25.¦
SW30        25. Abderhalden Susanne                 1974 Kriens                      1:37.15,07     17.56,31  (4131)   ¦    47.12   27.¦   50.02   27.¦
FM40        46. Achermann Bruno                     1962 Kriens                        44.59,68      6.14,57  (3056)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       43. Bur Pascal                          1996 Kriens                         6.01,19      2.06,14  (4332)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       32. Bur Stefanie                        1999 Kriens                         6.00,94      2.05,35  (4330)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       109. Duss Erwin                          1935 Kriens                      1:00.00,54     18.35,93  (3961)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        49. Haase Thomas                        1970 Kriens                        46.34,88      7.48,84  (3344)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       34. Walther Manfred, Kriens             1971 CMS Brasil Varanus Lifest   1:18.00,37     16.37,71   (344)   ¦    38.04   35.¦   39.56   32.¦
SMT30       21. Zürcher Markus, Kriens              1968 Powerslide World Inlinece   1:15.08,48     13.45,82   (435)   ¦    36.26   22.¦   38.41   21.¦
SM50        57. Casutt Marco                        1954 Kronbühl                    1:33.42,02     20.18,21  (3180)   ¦    43.57   50.¦   49.44   61.¦
SMT30        8. Opprecht Martin, Kümmertshausen     1970 Gubler Inline Team          1:11.24,10     10.01,44   (375)   ¦    35.14   10.¦   36.09    4.¦
FM30       110. Schilter Markus                     1970 Küsnacht ZH                 1:03.09,39     24.23,35  (4715)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        55. Ammann Corinne                      1988 Küssnacht am Rigi             58.32,54     16.04,41  (3075)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        56. Emmenegger Claudia                  1973 Küssnacht am Rigi             51.49,27      9.25,10  (3233)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        60. Matter Cornelia                     1975 Küssnacht am Rigi             53.49,33     11.25,16  (3536)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        13. Niederöst Silvan                    1972 Küssnacht am Rigi             54.16,93      8.10,43  (3022)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        50. Pfyl Marco                          1974 Küssnacht am Rigi             46.54,42      8.08,38  (3644)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        77. Weiss Anton                         1944 Küssnacht am Rigi           1:45.21,54     31.57,73  (3881)   ¦    49.48   76.¦   55.32   79.¦
FM40       157. Wieser Georg                        1962 Küssnacht am Rigi             58.33,34     19.48,23  (3895)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        14. Zurgilgen Isabella                  1971 Küssnacht am Rigi             54.17,12      8.10,62  (3027)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        30. Brescancin Patrizia                 1967 Küttigen                      51.02,20      9.26,54  (3135)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        23. Schneider Hans, Küttigen            1957 Feusi-Team                  1:25.27,13     12.03,32  (4607)   ¦    40.49   23.¦   44.37   24.¦
FM40       148. Rothenbühler Urs                    1964 Küttigkofen                   55.59,09     17.13,98  (3689)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.