Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Ortschaft "E"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FM30        48. Krätli Roger                        1975 Ebertswil                     46.32,86      7.46,82  (4128)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        89. Bühler Rolf                         1972 Ebikon                      1:41.37,56     28.14,58  (3155)   ¦    49.44   95.¦   51.53   86.¦
FW40        36. Buholzer Jacqueline                 1958 Ebikon                        51.51,91     10.16,25  (3157)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        15. Merkofer Gaby                       1968 Edlibach                    1:33.01,63     13.42,87  (4276)   ¦    45.46   16.¦   47.14   13.¦
SMT30       44. Wettstein René, Effretikon          1973 Inline Club Winterthur Sp   1:22.20,04     20.57,38   (385)   ¦    40.15   46.¦   42.04   46.¦
SM50        34. Müller Rudolf                       1953 Egerkingen                  1:28.32,62     15.08,81  (4327)   ¦    43.03   38.¦   45.29   33.¦
SMT20       19. Mayer Martin, Egnach                1987 World Inlinecenter Bont N   1:11.24,62     10.07,01   (503)   ¦    35.13   25.¦   36.10    9.¦
SM40        65. Aregger Klemens                     1962 Egolzwil                    1:24.29,73     11.07,77  (3082)   ¦    40.51   71.¦   43.38   58.¦
JM          28. Aregger Lukas                       1992 Egolzwil                      53.15,86     14.42,19  (3083)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        23. Infanger Petra                      1990 Egolzwil                    1:03.27,04     17.20,54  (3011)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        97. Thomann René                        1961 Egolzwil                    1:31.23,89     18.01,93  (3822)   ¦    43.42   99.¦   47.41  104.¦
SM20        23. Schaufelberger Markus               1978 Ehrendingen                 1:28.37,72     15.14,88  (3712)   ¦    43.09   26.¦   45.27   22.¦
KidsB       47. Kaufmann Severin                    1996 Eich                           6.33,35      2.38,30  (4654)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       147. Keller Markus                       1959 Eich                          55.58,36     17.13,25  (4210)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        53. Loose Ines                          1971 Eich                          51.28,45      9.04,28  (3510)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45        5. Roth Christian, Einsiedeln          1961 IDEEspeed Team                38.18,62      0.03,15   (654)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30        9. Fürst Hanspeter, Embrach            1973 Inline Club Winterthur Sp   1:11.24,43     10.01,77   (381)   ¦    35.13    9.¦   36.11    7.¦
FM50        75. Bucher Hans                         1941 Emmen                         49.53,51      8.28,90  (3149)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       115. Krähenbühl Ernst                    1930 Emmen                       1:06.42,96     25.18,35  (4178)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       34. Wigger Marcel, Emmen                1978 Parmino Racing Team           40.21,60      5.10,45   (805)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        99. Blättler Rainer                     1975 Emmenbrücke                 1:50.44,05     37.21,07  (3126)   ¦    53.57  101.¦   56.46   97.¦
FM40       141. Cordoba Felix                       1963 Emmenbrücke                   54.20,98     15.35,87  (3191)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          41. Dünner Nico                         1994 Emmenbrücke                 1:08.42,61     30.08,94  (3212)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        66. Dünner Oliver                       1996 Emmenbrücke                 1:13.23,98     34.38,50  (3213)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        67. Guidon Emanuel                      1996 Emmenbrücke                 1:13.24,51     34.39,03  (3330)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          27. Guidon Gianmarco                    1994 Emmenbrücke                   52.56,06     14.22,39  (3331)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        76. Metz Erwin                          1960 Emmenbrücke                   47.23,67      8.38,56  (4169)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        36. Pfister Anita                       1976 Emmenbrücke                 1:44.34,19     25.15,43  (4100)   ¦    49.35   35.¦   54.59   37.¦
FW30        89. Portmann Priska                     1974 Emmenbrücke                 1:05.42,06     23.17,89  (4074)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        50. Zäch Marco                          1992 Emmenbrücke                 1:47.40,14     34.17,30  (3912)   ¦    49.03   43.¦   58.37   50.¦
FM40        37. Oberli Roland                       1960 Emmetten                      44.20,69      5.35,58  (3623)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        34. Singenberger Alex, Emmetten         1985 iXS Fila                    1:01.17,73      0.01,80   (114)   ¦    29.52   38.¦   31.25   31.¦
FM50        92. Hug Walter                          1952 Endingen                      54.27,86     13.03,25  (3396)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        14. Keller Anita                        1973 Endingen                    1:31.41,13     12.22,37  (3991)   ¦    44.03   14.¦   47.37   16.¦
SM40       125. Schaffner Hans                      1960 Endingen                    1:35.48,21     22.26,25  (3706)   ¦    45.57  125.¦   49.51  118.¦
KidsB       12. Bösch Fabian                        1997 Engelberg                      4.37,61      0.42,56  (3948)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW           9. Muff Anna                           1993 Engelberg                     48.41,57      7.51,45  (4302)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       13. Muff Daniel                         1997 Engelberg                      4.38,09      0.43,04  (4304)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        98. Muff Erich                          1965 Engelberg                     48.41,89      9.56,78  (4305)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          17. Muff Fabian                         1995 Engelberg                     48.25,16      9.51,49  (4303)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW           8. Muff Manuela                        1992 Engelberg                     48.40,75      7.50,63  (4301)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        19. Schmidli Peter                      1968 Engelberg                     54.32,73      8.26,23  (3020)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        52. Brunner Marcel                      1969 Ennetbürgen                   47.01,13      8.15,09  (3144)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30       DNF  Reinhart André                      1975 Ennetbürgen                 1:01.58,70    Durchlauf  (4650)   ¦  1:01.58  108.¦    ----  ----¦
SW50         3. Walther Erika                       1955 Ennetmoos                   1:48.29,71     14.00,05  (3867)   ¦    54.22    3.¦   54.06    3.¦
FM30        83. Hofstetter Pius                     1969 Entlebuch                     50.47,70     12.01,66  (3385)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        42. Schneider Karin                     1987 Eriswil                       54.35,71     12.07,58  (3742)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        35. Freyenmuth Monika                   1968 Erlinsbach SO               1:44.06,45     24.47,69  (3265)   ¦    51.35   37.¦   52.30   34.¦
FM40        92. Hartnack Kurt                       1961 Ermatingen                    48.16,11      9.31,00  (3351)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        27. Protopapa Nadia                     1973 Ermatingen                    48.12,30      5.48,13  (3655)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       145. Schneider Urs                       1959 Erschwil                    1:45.42,97     32.21,01  (4660)   ¦    47.18  137.¦   58.24  150.¦
SM40       121. Maus Charly                         1958 Eschenz                     1:35.12,64     21.50,68  (3541)   ¦    47.14  136.¦   47.57  108.¦
FM30        44. Bucher Bruno                        1972 Escholzmatt                   46.14,36      7.28,32  (3148)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        50. Jacot Chantal                       1974 Ettingen                      51.17,47      8.53,30  (4328)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        21. Pflugi Esther                       1978 Ettingen                      48.49,41      6.21,28  (3643)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWT20        5. Thüring Lea, Ettingen               1982 speed-inliner-basilisk/xp   1:21.38,99      6.05,25  (1223)   ¦    39.21    5.¦   42.17    5.¦
SWT20        4. Thüring Petra, Ettingen             1982 speed-inliner-basilisk/xp   1:17.26,15      1.52,41  (1224)   ¦    36.27    4.¦   40.59    3.¦
FM30        37. Wetterwald Stefan                   1969 Ettiswil                      45.49,22      7.03,18  (4115)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50         9. Wüest Kurt                          1956 Ettiswil                    1:21.21,35      7.57,54  (4060)   ¦    39.56   13.¦   41.25    7.¦
JM          19. Wüest Stefan                        1991 Ettiswil                      48.36,92     10.03,25  (4061)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.