Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Ortschaft "D"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FM50        16. Graf Lui                            1956 Dagmersellen                  44.24,91      3.00,30  (4164)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        59. Leu Barbara                         1982 Dagmersellen                1:01.33,94     19.05,81  (3502)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        48. Tschupp Remo                        1981 Dagmersellen                  50.27,68     11.42,20  (3833)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        96. Vetterli Beat                       1975 Dallenwil                   1:44.58,45     31.35,47  (3840)   ¦    48.37   91.¦   56.20   95.¦
FM30        26. Limacher Beat                       1973 Dällikon                      43.40,63      4.54,59  (3506)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        39. Mangott Roger                       1977 Dällikon                      45.51,90      7.05,86  (3528)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       29. Schlumpf Reto, Dällikon             1979 Speedys Inline Team           39.26,56      4.15,41   (774)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        57. Sommer Roland                       1980 Dällikon                      52.49,36     14.03,88  (3776)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50         5. von Arx Peter                       1945 Däniken SO                  1:17.57,26      4.33,45  (3847)   ¦    36.17    5.¦   41.39   10.¦
SMT20       40. Schuhmacher Roman, Dättwil AG       1979 IT Limmattal                1:22.27,77     21.10,16   (395)   ¦    40.15   41.¦   42.11   41.¦
FM40        38. Spitzli Ruedi                       1958 Dättwil AG                    44.31,31      5.46,20  (3784)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       29. Käch Christoph, Davos Dorf          1984 Smartinline Rollerblade T   1:17.54,68     16.37,07   (443)   ¦    38.03   32.¦   39.51   29.¦
SMT30        1. Hänggi Martin, Davos Frauenkirch    1968 Smartinline Rollerblade T   1:01.22,66        -----   (442)   ¦    29.55    1.¦   31.27    2.¦
KidsB       55. Hüsser Joel                         1998 Deisswil b. Münchenbuchse      7.29,97      3.34,92  (3400)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       134. Hüsser Peter                        1966 Deisswil b. Münchenbuchse     53.56,29     15.11,18  (3401)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       15. Blaser Virginia, Derendingen        1999 World Inlinecenter Kids        5.09,49      1.13,90  (3035)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        9. Bloch Peter, Derendingen            1971 Mittelland by Matter          39.26,75      3.44,41   (743)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       26. Fleischmann Svenja, Derendingen     1997 World Inlinecenter Kids        5.37,89      1.42,30  (3032)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB        6. Friedli Joel, Derendingen           1997 Inline Team Limmattal          4.21,16      0.26,11  (3266)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS         5. Friedli Yannick, Derendingen        1994 World Inlinecenter BEEcom     39.10,52      0.02,06   (871)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20        3. Iseli Cornelia, Derendingen         1989 Micro Intersport Fitness      39.47,43      0.00,10  (1354)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       25. Strähl Heini, Derendingen           1954 Jura Grizzly Hyper Team 2     44.08,58      5.53,11   (724)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       25. Strähl Marco, Derendingen           1988 Jura Grizzly Hyper Team 1     38.22,59      3.11,44   (714)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        23. Gäggeler Werner                     1969 Detligen                    1:21.18,26      7.55,28  (4357)   ¦    39.50   28.¦   41.27   19.¦
FM30        27. Pfeuti René                         1968 Detligen                      43.53,84      5.07,80  (3640)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        21. Schaffner Daniel                    1961 Diegten                     1:18.30,74      5.08,78  (3705)   ¦    38.48   24.¦   39.42   16.¦
JWTS        11. Schaffner Samira, Diegten           1992 World Inlinecenter BEEcom     45.49,85      6.40,00  (1503)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        19. Amrhein Stephan                     1971 Dielsdorf                     43.16,32      4.30,28  (3078)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        28. Kassu Peter                         1952 Dielsdorf                     45.54,23      4.29,62  (3436)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        46. Plüss Fernando                      1960 Dierikon                    1:23.30,62     10.08,66  (4069)   ¦    40.44   61.¦   42.45   48.¦
FM30        89. Bächli Roman                        1970 Dietikon                      51.26,20     12.40,16  (3940)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        25. Frauenknecht Edwin                  1936 Dietikon                      45.45,97      4.21,36  (4344)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        48. Zysset Erwin                        1945 Dietikon                    1:32.02,05     18.38,24  (4345)   ¦    44.26   53.¦   47.35   48.¦
FW40         8. Quero Marion                        1966 Dietlikon                     45.19,88      3.44,22  (3658)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        26. Wälchli Manfred                     1953 Dietlikon                     45.52,44      4.27,83  (3860)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        91. Wiesendanger Roland                 1974 Dinhard                       51.48,05     13.02,01  (3894)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        76. Schnieper Stefan                    1969 Dornach                     1:34.08,75     20.45,77  (3744)   ¦    46.16   80.¦   47.52   65.¦
SM40        80. Zobrist Reto                        1962 Dottikon                    1:27.41,00     14.19,04  (4605)   ¦    42.26   81.¦   45.14   77.¦
FMT30        4. Bernhard Elmar, Dübendorf           1968 IDEEspeed Team                38.16,21      2.33,87   (651)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        35. Brazerol Patrick                    1970 Dübendorf                     45.40,19      6.54,15  (3134)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       18. Kohler Daniel, Dübendorf            1973 Lion Race Team              1:14.40,27     13.17,61   (403)   ¦    36.25   17.¦   38.14   17.¦
FW30        11. Kuster Carmen                       1976 Dübendorf                     45.39,94      3.15,77  (3485)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        29. Largo Angela                        1984 Dübendorf                     50.27,47      7.59,34  (3496)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        20. Poletti Felix                       1965 Dübendorf                     42.16,03      3.30,92  (4023)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        23. Reiner Monika                       1966 Dübendorf                     49.19,44      7.43,78  (3666)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30       DNF  Rupp Stefan                         1970 Dübendorf                     40.38,34    Durchlauf  (3698)   ¦    40.38   32.¦    ----  ----¦
FM50        52. Andrey Charles                      1938 Düdingen                      47.25,84      6.01,23  (4200)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        75. Portmann Raphael                    1970 Düdingen                    1:33.50,00     20.27,02  (4075)   ¦    43.33   61.¦   50.16   81.¦
FW30        25. Riedo Ilona                         1973 Düdingen                      48.05,47      5.41,30  (4714)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       169. Ryser Daniel                        1960 Düdingen                    1:05.29,05     26.43,94  (4329)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20        1. Russheim Marc, Dürnten              1989 iXS Fila Future Team          35.11,15        -----   (702)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       16. Seiler Pascal, Dürnten              1969 Powerslide World Inlinece   1:14.38,74     13.16,08   (434)   ¦    36.26   18.¦   38.12   15.¦
FM40        68. Christen Fritz                      1964 Dürrenroth                    46.54,76      8.09,65  (4707)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        14. Janssen Martin, Dürrenroth          1963 Inline Club Dürrenroth        41.28,87      2.43,76  (4616)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.