Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Ortschaft "B"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SM40       138. Alessandri Markus                   1960 Baar                        1:44.16,98     30.55,02  (3071)   ¦    49.46  143.¦   54.30  142.¦
FM30        23. Berlinger Ivo                       1973 Baar                          43.25,82      4.39,78  (3109)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       154. Diethelm Jan                        1966 Baar                        1:56.41,90     43.19,94  (3204)   ¦    56.47  158.¦   59.54  153.¦
KidsB       16. Grünenfelder Marco                  1996 Baar                           4.40,87      0.45,82  (3327)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       27. Grünenfelder Tobias                 1998 Baar                           5.13,30      1.18,25  (3328)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       104. Hofstetter Meinrad                  1923 Baar                          58.00,59     16.35,98  (3383)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        97. Kasper Beat                         1970 Baar                          54.39,80     15.53,76  (4181)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT45       10. Nussbaumer Hanspeter, Baar          1962 Speed Skater Zug B          1:27.30,69     16.05,43   (454)   ¦    42.50    9.¦   44.40   10.¦
SM30        80. Sidler Bruno                        1969 Baar                        1:36.58,35     23.35,37  (4686)   ¦    46.34   85.¦   50.24   82.¦
KidsG       38. Stocker Jasmin, Baar                1998 Juka Linthline                 7.04,75      3.09,16  (3799)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        99. Tschopp Thomas                      1957 Baar                          56.21,96     14.57,35  (4170)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        92. Waagthaler Thomas                   1971 Baar                        1:43.20,92     29.57,94  (3855)   ¦    46.24   83.¦   56.56   98.¦
FW30        15. Gautier Karin                       1977 Bachenbülach                  46.13,84      3.49,67  (3290)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        45. Maag Markus                         1969 Bachenbülach                  46.14,37      7.28,33  (3525)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        75. Chen Beda                           1964 Baden                         47.22,90      8.37,79  (3183)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        25. Hoeve Jeroen                        1974 Baden                       1:21.23,03      8.00,05  (4312)   ¦    38.51   23.¦   42.31   25.¦
FM20        30. Bucher Erich                        1983 Baldegg                       45.52,38      7.06,90  (4149)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        48. Franske David                       1976 Balgach                     1:28.46,89     15.23,91  (3261)   ¦    42.29   47.¦   46.17   59.¦
FW40        33. Isenegger Marianne                  1965 Ballwil                       51.10,17      9.34,51  (3412)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       12. Ehrsam Jakob, Balsthal              1957 Mittelland by Matter          40.20,05      2.04,58  (2008)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       122. Kocher Robert                       1964 Balsthal                      51.09,12     12.24,01  (3462)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20         7. Aeschlimann Sandra, Basel           1978 MICRO-INTERSPORT Fun          44.08,58      1.40,45  (3067)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20       DNF  Bacher Nadine                       1978 Basel                         51.07,79    Durchlauf  (3085)   ¦    51.07   23.¦    ----  ----¦
FWT30       12. Bachmann Sandra, Basel              1977 IT Limmattal                  45.43,35      5.51,42  (1342)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       16. Beeler Thomas, Basel                1973 speed-inliner-basilisk/xp     39.28,40      3.46,06   (761)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        12. Brülhart Kurt                       1978 Basel                         41.23,80      2.38,32  (4215)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40         7. Fankhauser Christine                1964 Basel                         44.45,81      3.10,15  (3241)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        13. Gilgen Yvonne                       1964 Basel                         46.55,56      5.19,90  (3305)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI         9. Gloor Nadine, Basel                 1984 Athleticum Rollerblade      1:15.32,84      0.00,47  (1021)   ¦    36.26   22.¦   39.06    4.¦
FW20        48. Henzi Regula                        1981 Basel                         56.23,11     13.54,98  (3364)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        31. Huegin Brigitte                     1972 Basel                         48.54,93      6.30,76  (3986)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       168. Kay Schmidt                         1961 Basel                       1:03.54,63     25.09,52  (3990)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        57. Kurmann Barbara                     1980 Basel                       1:00.18,74     17.50,61  (4002)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        12. Lehner Roberto                      1959 Basel                         41.26,66      2.41,55  (4003)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        30. Müller Hanspeter                    1945 Basel                         46.12,63      4.48,02  (3577)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        32. Probst Regula                       1961 Basel                         51.06,72      9.31,06  (4024)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       42. Reimann Markus, Basel               1967 speed-inliner-basilisk/xf   1:20.20,30     18.57,64   (462)   ¦    38.31   44.¦   41.49   43.¦
SMT30       31. Reinhard Martin, Basel              1976 speed-inliner-basilisk/xp   1:17.59,71     16.37,05   (473)   ¦    38.05   43.¦   39.54   25.¦
SM30        69. Schmid Martin                       1975 Basel                       1:33.24,62     20.01,64  (3728)   ¦    43.24   60.¦   50.00   79.¦
SM40        81. Schulz Thomas                       1961 Basel                       1:28.04,55     14.42,59  (4037)   ¦    40.04   53.¦   48.00  109.¦
SMT30       43. Vellone Roberto, Basel              1968 speed-inliner-basilisk/xp   1:20.20,47     18.57,81   (475)   ¦    38.31   45.¦   41.49   44.¦
FM40       120. von Felten Thomas                   1963 Basel                         51.06,71     12.21,60  (4050)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        27. Wilhelm Lucien                      1980 Basel                         44.56,29      6.10,81  (4213)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        93. Neuhaus Reto                        1971 Bätterkinden                  51.53,11     13.07,07  (3604)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       36. Knecht Walter, Bauma                1967 Speedys Inline Team           46.22,08     10.39,74  (2037)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20        6. Thalmann Peter, Bauma               1982 World Inlinecenter Spirot   1:01.21,16      0.03,55   (514)   ¦    29.57    9.¦   31.23    2.¦
SM30        38. Gander Christoph                    1973 Beckenried                  1:23.39,67     10.16,69  (3284)   ¦    39.59   31.¦   43.39   37.¦
KidsB       30. Käslin Dario Robin                  1997 Beckenried                     5.16,19      1.21,14  (4177)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       108. Fischer Christian                   1966 Beinwil am See              1:33.12,59     19.50,63  (3251)   ¦    45.54  122.¦   47.18   99.¦
FunV        22. Ziswiler Angie                      1992 Bellach                     1:03.11,05     17.04,55  (3006)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        12. Ziswiler Robin                      1994 Bellach                       54.02,63      7.56,13  (3007)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        28. Meier Rudolf                        1938 Bellikon                    1:27.40,76     14.16,95  (3549)   ¦    42.26   34.¦   45.14   30.¦
SW20        26. Römer Melissa                       1988 Bellmund                    2:00.22,89     41.39,70  (3685)   ¦    56.47   28.¦ 1:03.35   26.¦
FM50        41. Uhr Alois                           1957 Bennau                        46.40,97      5.16,36  (3834)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM           2. Uhr Ivan                            1991 Bennau                        38.46,01      0.12,34  (4236)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        21. Müller Beat, Berg am Irchel         1993 IT Limmattal                1:00.11,13     21.02,67   (862)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        63. Hochstrasser Kurt                   1948 Berikon                       48.56,45      7.31,84  (4237)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        99. Aufschläger Lukas                   1962 Bern                        1:31.57,21     18.35,25  (3937)   ¦    44.12  108.¦   47.45  106.¦
FWT30       17. Birkenmaier Katia, Bern             1975 Inlineteam Heinigersport      50.05,46     10.13,53  (1331)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        49. Bruggmann Gerhard                   1966 Bern                        1:23.33,57     10.11,61  (3141)   ¦    40.49   65.¦   42.43   43.¦
SM40        70. Burri Hans-Rudolf                   1961 Bern                        1:26.02,61     12.40,65  (3168)   ¦    40.50   66.¦   45.12   76.¦
SM40       133. Cordey Jean-Pierre                  1960 Bern                        1:37.57,85     24.35,89  (3190)   ¦    48.56  140.¦   49.01  114.¦
SM30       105. Falcinelli Michael                  1976 Bern                        2:07.10,56     53.47,58  (3240)   ¦    56.06  105.¦ 1:11.04  105.¦
FM40        32. Feldmann Thomas                     1960 Bern                          43.36,01      4.50,90  (4278)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        26. Frey Susanne                        1968 Bern                          48.05,68      5.41,51  (3974)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        11. Graf Pascal                         1965 Bern                          41.24,76      2.39,65  (3316)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        95. Gutweniger Andreas                  1973 Bern                          53.23,50     14.37,46  (3335)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       28. Hintermann Felix, Bern              1969 Micro-Intersport Schweiz    1:17.59,11     16.36,45   (414)   ¦    38.03   31.¦   39.55   30.¦
FW50         1. Hofstetter Yvonne                   1952 Bern                          47.41,81        -----  (4216)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        19. Imsand Chantal                      1980 Bern                          48.40,52      6.12,39  (3405)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       24. Kolb Sven, Bern                     1982 Micro Intersport Schweiz      38.16,95      3.05,80  (2022)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        26. Leuthold Rolf                       1974 Bern                        1:21.23,43      8.00,45  (3503)   ¦    38.51   24.¦   42.31   26.¦
SW30        17. Müller Jenny                        1973 Bern                        1:33.38,63     14.19,87  (3578)   ¦    46.22   23.¦   47.15   14.¦
SM20        51. Nydegger Simon                      1987 Bern                        1:50.26,17     37.03,33  (3619)   ¦    53.57   53.¦   56.29   48.¦
FM50        55. Périnat Peter                       1956 Bern                          47.53,68      6.29,07  (3634)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW50         4. Périnat Therese                     1954 Bern                          50.10,02      2.28,21  (3635)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       40. Plaschy Marc, Bern                  1975 Thurgovia Fitness Men         49.24,58     13.42,24   (792)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30       18. Plaschy Ursula, Bern                1975 EmmenSkaters Hyper            53.27,77     13.35,84  (2117)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        43. Reber Martin                        1959 Bern                          44.47,73      6.02,62  (4282)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        54. Rechsteiner Roger                   1966 Bern                        1:23.38,77     10.16,81  (4026)   ¦    40.51   72.¦   42.46   50.¦
JMTS         4. Saikkonen Dennis, Bern              1992 Athleticum Rollerblade Te     39.09,38      0.00,92   (851)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       10. Saikkonen Jesse, Bern               1989 Athleticum Rollerblade Te     35.37,78      0.26,63   (604)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        22. Scheidegger Daniel                  1975 Bern                        1:21.16,65      7.53,67  (4230)   ¦    38.46   18.¦   42.30   23.¦
SM30        67. Schmidlin Markus                    1973 Bern                        1:33.08,64     19.45,66  (3735)   ¦    44.34   72.¦   48.33   69.¦
SM50        39. Stiffler Heini                      1948 Bern                        1:29.18,38     15.54,57  (3797)   ¦    43.09   41.¦   46.09   37.¦
SW20        19. Streit Yvonne                       1983 Bern                        1:39.15,63     20.32,44  (4045)   ¦    47.15   17.¦   52.00   19.¦
FW30        54. Trachsel Ruth                       1974 Bern                          51.31,97      9.07,80  (3825)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        29. Weber Doris                         1969 Bern                          48.30,83      6.06,66  (3871)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        67. Weber Peter                         1968 Bern                          48.30,74      9.44,70  (3873)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        62. Weilenmann Christelle               1983 Bern                        1:06.03,07     23.34,94  (3880)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        24. Zumkehr Therese                     1978 Bern                        1:50.30,30     31.47,11  (3930)   ¦    53.48   26.¦   56.41   23.¦
SW30        33. Zürcher Corinne                     1971 Bern                        1:38.30,74     19.11,98  (4065)   ¦    47.15   28.¦   51.15   32.¦
SW30        31. Koller Daniela                      1975 Beromünster                 1:38.10,16     18.51,40  (3993)   ¦    45.53   17.¦   52.16   33.¦
SM50        42. Vögtli Andy, Beromünster            1956 LR Beromünster              1:29.29,14     16.05,33  (4251)   ¦    43.05   39.¦   46.23   38.¦
SMT30       46. Banzer René, Betschwanden           1967 Thunliners                  1:22.21,17     20.58,51   (491)   ¦    40.16   47.¦   42.05   47.¦
FM50       106. Hoekstra Hendrik                    1946 Bettlach                      58.03,36     16.38,75  (4681)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       32. Schlup Reto, Bettlach               1968 Mittelland by Matter        1:17.59,97     16.37,31  (2031)   ¦    38.03   30.¦   39.56   34.¦
FM30        98. Mülhaupt Jörg                       1970 Bévilard                      55.00,58     16.14,54  (3575)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       11. Kaiser Livio, Biberist              1990 Certina HotWheels             35.38,65      0.27,50   (643)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW50         5. Kaiser Maria-Theresia               1952 Biberist                      50.23,88      2.42,07  (3429)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       151. Kohler Manfred                      1964 Biberist                      56.28,09     17.42,98  (3464)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          29. Schär Ian                           1994 Biberist                      53.50,15     15.16,48  (4273)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM           7. Schär Nick                          1992 Biberist                      42.59,39      4.25,72  (4272)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        21. Gfeller Monika                      1978 Biberstein                  1:44.11,64     25.28,45  (3029)   ¦    49.58   20.¦   54.12   21.¦
FunV        27. Gfeller Walter                      1961 Biberstein                  1:06.16,59     20.10,09  (3012)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        56. Hunziker Martin                     1974 Biberstein                    47.50,89      9.04,85  (3399)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        52. Schwendener Anita                   1965 Biel-Benken                 1:03.45,76     22.10,10  (3757)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        96. Fiechter Thomas                     1964 Biel-Benken BL              1:30.31,02     17.09,06  (3969)   ¦    43.13   87.¦   47.17   98.¦
FMT20        5. Augusto Jonas, Biel/Bienne          1988 Micro Intersport Fitness      35.33,33      0.22,18   (731)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       131. Forti Franco                        1965 Biel/Bienne                   53.02,41     14.17,30  (3258)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20       13. Gumy Nicole, Biel/Bienne            1989 Micro Intersport Fitness      42.29,80      2.42,47  (1353)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        16. Liechti Teres                       1958 Biel/Bienne                   47.51,56      6.15,90  (3505)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       21. Lüscher Peter, Biel/Bienne          1954 Inlineteam Heinigersport      42.15,06      3.59,59   (683)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        25. Lutz Nicole                         1979 Biel/Bienne                 1:50.30,35     31.47,16  (3524)   ¦    53.48   25.¦   56.41   24.¦
SM30        90. Mermod Jean-Claude                  1968 Biel/Bienne                 1:42.42,39     29.19,41  (4687)   ¦    48.56   94.¦   53.46   91.¦
SM40        90. Pfister Bernard                     1958 Biel/Bienne                 1:28.58,63     15.36,67  (3641)   ¦    41.02   78.¦   47.55  107.¦
FM40        71. Puntel Giovanni                     1961 Biel/Bienne                   47.08,97      8.23,86  (3657)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW50         1. Wyss Ursula                         1956 Biel/Bienne                 1:34.29,66        -----  (3910)   ¦    46.11    1.¦   48.18    1.¦
FM40        34. Christen Markus                     1965 Biezwil                       43.58,62      5.13,51  (3185)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       14. Plaschy Jana, Biglen                1998 EmmenSkaters Hyper             5.05,92      1.10,33  (4067)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       37. Hauswirth Björn, Binningen          1979 speed-inliner-basilisk/xp     40.31,21      5.20,06   (763)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       10. Stettler Jann, Binningen            1973 speed-inliner-basilisk/xt   1:11.24,44     10.01,78   (484)   ¦    35.12    6.¦   36.11    9.¦
FM40        26. Travaglini Marco                    1963 Binningen                     43.15,23      4.30,12  (3827)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        44. Schaad Hans                         1945 Binz                        1:30.19,08     16.55,27  (3702)   ¦    43.54   49.¦   46.24   39.¦
FMT20       41. Wolf Reto, Binz                     1979 Speedys Inline Team           44.05,34      8.54,19   (775)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        74. Cariboni Edo                        1960 Bioggio                       47.11,68      8.26,57  (3177)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        64. Nietlispach Marlis                  1969 Birmenstorf AG                55.53,23     13.29,06  (3612)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        23. Arnold Benno                        1978 Birsfelden                    43.55,86      5.10,38  (4672)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20         5. Bühlmann Sabine                     1979 Birsfelden                    43.45,93      1.17,80  (3156)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       48. Flubacher Luca                      1999 Birsfelden                     6.55,58      3.00,53  (4221)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT45      DNF  Somlo Georg, Birsfelden             1962 speed-inliner-basilisk/xp     49.16,19    Durchlauf   (474)   ¦    49.16   17.¦    ----  ----¦
SMT30       24. Walther Silvano, Birsfelden         1976 Inline Club Winterthur Sp   1:17.58,11     16.35,45   (384)   ¦    38.03   28.¦   39.54   27.¦
FM40       133. Zaugg Guido                         1964 Birsfelden                    53.53,65     15.08,54  (3914)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        69. Bötschi Alex                        1954 Bischofszell                1:38.28,95     25.05,14  (3949)   ¦    47.13   69.¦   51.15   71.¦
SWTI        20. Meier Livia, Bleienbach             1986 Schänkel World Team         1:15.33,38      0.01,01  (1102)   ¦    36.26   23.¦   39.06   11.¦
SW50         2. Matzler Arja                        1956 Böckten                     1:36.55,29      2.25,63  (4645)   ¦    46.44    2.¦   50.11    2.¦
FWT20       15. Matzler Melanie, Böckten            1988 Mittelland by Matter          43.37,41      3.50,08  (1362)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        91. Wolf Heinz                          1963 Böckten                     1:29.15,59     15.53,63  (4646)   ¦    43.50  103.¦   45.25   78.¦
FM40        22. Maksimovic Rade, Bolligen           1966 Inline Team Furtal            42.36,96      3.51,85  (4710)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        64. Blösch Tom                          1968 Bonstetten                    48.20,74      9.34,70  (3945)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        17. Friis Loop Daniela                  1964 Bonstetten                    48.11,07      6.35,41  (4354)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        71. Germann Michael                     1976 Bonstetten                    48.46,13     10.00,09  (3300)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       35. Leutwyler Christian, Bonstetten     1977 IT Limmattal                1:18.00,91     16.38,25   (393)   ¦    38.04   38.¦   39.56   33.¦
FMT45       14. Jaisli Beat, Boppelsen              1954 Inline-Team Furttal           40.21,57      2.06,10  (2018)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        17. Jaisli Philipp, Boppelsen           1994 Inline-Team Furttal           44.50,06      5.41,60  (2019)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        63. Dahinden Ivan                       1973 Boswil                      1:31.58,37     18.35,39  (3196)   ¦    44.26   70.¦   47.32   64.¦
FM40        40. Zurbuchen Daniel                    1967 Bottenwil                     44.32,02      5.46,91  (4361)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       23. Zurbuchen Noemi                     1999 Bottenwil                      5.35,64      1.40,05  (4358)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30         7. Bangerter Pierre                    1970 Bowil                         41.23,20      2.37,16  (3095)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       18. Fürst Walter, Breitenbach           1972 speed-inliner-basilisk/xp     40.15,71      4.33,37   (762)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         3. Bongni Franziska                    1971 Bremgarten b. Bern            42.28,88      0.04,71  (3130)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        53. Fuchs Hans                          1950 Brienz BE                   1:33.19,86     19.56,05  (3270)   ¦    46.02   65.¦   47.16   43.¦
SM20        10. Fuchs Patrick                       1989 Brienz BE                   1:18.26,59      5.03,75  (3272)   ¦    38.46   11.¦   39.39   10.¦
FM30        79. Arnold Samuel                       1974 Brig                          50.07,60     11.21,56  (4384)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       21. Hueber Renato, Brislach             1968 speed-inliner-basilisk/xp     40.18,05      4.35,71   (764)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        85. Kipfer Anton                        1963 Brittern                      48.05,09      9.19,98  (3452)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        38. Bolliger Brigitte                   1972 Brittnau                    1:48.20,77     29.02,01  (3947)   ¦    54.14   39.¦   54.06   36.¦
FMT30       20. Altorfer Stefan, Brügg BE           1967 Certina HotWheels             40.16,95      4.34,61   (641)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40         7. Ramseier Thomas                     1964 Brügg BE                      41.01,92      2.16,81  (4673)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40         1. Wyss Daniel, Brügg BE               1965 MICRO-INTERSPORT Fun          38.45,11        -----  (3909)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       132. von Bergen Mark                     1965 Brügglen                      53.25,13     14.40,02  (4212)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        17. Baggenstoss Roli                    1968 Brunnen                     1:18.30,54      5.07,56  (4378)   ¦    38.43   17.¦   39.46   17.¦
FM20        63. Fischer Linus                       1978 Brunnen                       58.19,81     19.34,33  (3254)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        85. Sutter Barbara                      1976 Brunnen                     1:01.47,36     19.23,19  (3816)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        68. Sutter Benjamin                     1982 Brunnen                     1:17.47,61     39.02,13  (3817)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB        5. Feer Benjamin, Bubendorf            1996 World Inlinecenter Kids        3.58,31      0.03,26  (3038)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       17. Feer Simon, Bubendorf               1990 K2/Empire Speed               35.39,96      0.28,81  (2009)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        58. Gloor Alain, Bubendorf              1982 Power-play.nl               1:01.22,58      0.06,65   (102)   ¦    29.53   44.¦   31.28   58.¦
KidsB       24. Lepors Steven                       1997 Bubendorf                      5.08,97      1.13,92  (4175)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       27. Piperissa Valentina                 1997 Bubendorf                      5.42,53      1.46,94  (4174)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       114. Troost Arleen                       1965 Bubendorf                     50.32,03     11.46,92  (4173)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          44. Troost David                        1995 Bubendorf                   2:01.47,78   1:23.14,11  (4172)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          12. Trosst Nelly                        1992 Bubendorf                     50.33,68      9.43,56  (4171)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20       18. Bründler Ursula, Buchrain           1982 IT Limmattal                  45.43,28      5.55,95  (1343)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        50. Emmenegger Peter                    1953 Buchrain                      47.14,20      5.49,59  (3234)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT45       14. Keller Markus, Buchs AG             1962 IT Limmattal                1:27.40,94     16.15,68  (2021)   ¦    42.50   11.¦   44.50   14.¦
FM30       109. Spataro Francesco                   1971 Buchs AG                    1:00.34,44     21.48,40  (3780)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        49. Steiner Fabio                       1976 Buchs AG                    1:28.53,24     15.30,26  (3794)   ¦    43.24   59.¦   45.29   50.¦
FM40        89. Eggenberger Theo                    1959 Buchs SG                      48.09,18      9.24,07  (3224)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        62. Briner Hansueli                     1943 Buchs ZH                    1:36.01,35     22.37,54  (3140)   ¦    46.02   64.¦   49.59   63.¦
FM40        45. Engel Christoph                     1961 Büetigen                      44.57,25      6.12,14  (3963)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        20. Nef Roland                          1966 Bühler                      1:18.13,02      4.51,06  (3603)   ¦    36.06    1.¦   42.06   37.¦
SM40        30. Andreoli Reto                       1967 Bülach                      1:19.58,97      6.37,01  (3079)   ¦    38.50   28.¦   41.08   24.¦
KidsB       46. Dürler David                        2000 Bülach                         6.23,22      2.28,17  (3215)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       60. Dürler Dominic                      2001 Bülach                         8.09,60      4.14,55  (3216)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        24. Dürler René                         1968 Bülach                      1:21.21,62      7.58,64  (3217)   ¦    38.50   20.¦   42.31   24.¦
KidsB       59. Dürler Simon                        1998 Bülach                         7.58,44      4.03,39  (3218)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        52. Hintermann Jacqueline               1969 Bülach                        51.26,03      9.01,86  (4669)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        31. Waldburger Lucie                    1979 Bülach                        51.13,34      8.45,21  (4640)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        35. Jann Peter                          1964 Buochs                        44.03,65      5.18,54  (4390)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       26. Marti Sven, Buochs                  1984 World Inlinecenter Bont       38.27,94      3.16,79   (673)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        13. Marti Willi                         1955 Buochs                      1:22.00,17      8.36,36  (3533)   ¦    39.52   11.¦   42.07   12.¦
SM40       DNF  Rumsch Jojo                         1967 Buochs                      1:01.58,71    Durchlauf  (4649)   ¦  1:01.58  160.¦    ----  ----¦
FM50        96. Schweizer René                      1941 Buochs                        55.25,04     14.00,43  (3756)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        20. Schwyter Etienne                    1982 Buonas                        43.24,82      4.39,34  (3758)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       126. Simmen Rolf                         1960 Buonas                        51.32,39     12.47,28  (4699)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        47. Dick Denise                         1976 Büren an der Aare             51.02,21      8.38,04  (4381)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       105. Kerkhof Arjahl                      1956 Büren an der Aare             58.01,84     16.37,23  (4680)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       20. Kocher Jürg, Büren an der Aare      1957 Inlineteam Heinigersport      42.13,73      3.58,26   (682)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       22. Suter Fritz, Büren an der Aare      1948 Inlineteam Heinigersport      42.15,09      3.59,62   (685)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        59. Odermatt Patric                     1973 Büren NW                      48.09,97      9.23,93  (4608)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       100. Niederberger Erich                  1967 Burg AG                       48.46,35     10.01,24  (3608)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        43. Cizmar Juraj                        1945 Burgdorf                      46.43,02      5.18,41  (3187)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        15. Röthlisberger Erika                 1967 Burgdorf                      47.30,66      5.55,00  (3691)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS        10. Röthlisberger Mélanie, Burgdorf     1995 EmmenSkaters Hyper            44.20,98      5.11,13  (2118)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        10. Röthlisberger Raphael, Burgdorf     1991 World Inlinecenter BEEcom     39.41,57      0.33,11   (874)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        31. Zaugg Matthias, Burgdorf            1978 Handball Emme                 46.11,75      7.26,27  (4615)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        51. Schweizer Hans-Jürg                 1963 Burgistein                    45.54,25      7.09,14  (3754)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        27. Indergand Markud                    1957 Bürglen UR                    45.54,10      4.29,49  (3406)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       36. Häfliger Samuel                     1998 Büron                          5.37,19      1.42,14  (4642)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        14. Portmann Benno, Büron               1976 LLV Flüss                   1:17.47,73      4.24,75  (4113)   ¦    36.13   10.¦   41.34   20.¦
FM40        84. Schärli Edi                         1958 Büron                         47.58,42      9.13,31  (3711)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       26. Schmidlin Roman, Büsserach          1971 speed-inliner-basilisk/xt   1:17.58,94     16.36,28   (483)   ¦    38.05   41.¦   39.53   24.¦
FMT20       33. Simon Andy, Bussnang                1978 World Inlinecenter Bont       40.18,55      5.07,40   (674)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20         5. Simon Marlene                       1979 Bussnang                    1:28.38,92      9.55,73  (3772)   ¦    43.11    5.¦   45.27    5.¦
SM40        61. Spörri-Fahrni Adrian                1964 Busswil b. Büren            1:23.44,83     10.22,87  (4041)   ¦    40.07   54.¦   43.37   57.¦
FM40       155. Spörri Thomas                       1962 Busswil b. Büren              57.36,11     18.51,00  (4040)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20        3. Spörri Timon, Busswil b. Büren      1989 iXS Fila Future Team          35.32,91      0.21,76   (703)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        60. Pfister Ivo                         1949 Buttikon SZ                   48.18,46      6.53,85  (3642)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS         8. Ruoss Lars, Buttikon SZ             1992 World Inlinecenter BEEcom     39.12,24      0.03,78   (875)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS         1. Schalch Janick, Buttikon SZ         1991 iSX Fila Future Team          39.08,46        -----  (2030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        53. Fischer Martina                     1984 Buttisholz                    57.57,71     15.29,58  (3255)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        24. Muff Silvia                         1966 Buttisholz                    49.21,61      7.45,95  (3573)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        26. Müller Marcel, Buttisholz           1984 LLV Flüss                     44.45,85      6.00,37  (4086)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        12. Renggli Michael, Buttisholz         1980 LLV Flüss                   1:19.12,66      5.49,82  (4085)   ¦    36.13    5.¦   42.59   18.¦
SM20         3. Renggli Samuel, Buttisholz          1980 LLV Flüss                   1:13.23,58      0.00,74  (4091)   ¦    36.14    8.¦   37.08    3.¦
SM50         3. Buser Rico                          1954 Buus                        1:17.42,25      4.18,44  (3958)   ¦    36.09    1.¦   41.32    9.¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.