Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Ortschaft "A"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SM30        42. Nater Christian                     1976 Aadorf                      1:27.21,42     13.58,44  (4150)   ¦    42.58   48.¦   44.23   39.¦
SM30        93. Alex M                              1970 Aarau                       1:43.31,09     30.08,11  (4716)   ¦    46.27   84.¦   57.04   99.¦
FW30        82. Badertscher Evelyne                 1976 Aarau                         59.31,25     17.07,08  (4206)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        40. Bürgi Yvonne, Aarau                 1983 World Inline Center Inter   1:21.39,88      6.07,51  (1073)   ¦    39.21   43.¦   42.18   37.¦
SM30        30. Gloor Gary                          1976 Aarau                       1:23.26,63     10.03,65  (4705)   ¦    40.41   33.¦   42.45   33.¦
FW20        44. Guntlin Barbara                     1980 Aarau                         55.22,60     12.54,47  (3332)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        60. Meier Erich                         1959 Aarau                       1:23.43,59     10.21,63  (3545)   ¦    40.42   56.¦   43.01   55.¦
FW30        10. Frey Nicole                         1972 Aarburg                       44.52,31      2.28,14  (3973)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       137. Isenschmid Markus                   1959 Aarburg                       54.13,73     15.28,62  (4160)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        49. Jeisy Benjamin                      1981 Aarburg                       50.38,98     11.53,50  (3421)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        2. Jenni Markus, Aarwangen             1964 RED Devil Hyper Team          35.45,42      0.03,08   (754)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        36. Lüthi Heinz                         1962 Aarwangen                     44.20,16      5.35,05  (3522)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20         7. Engel Beat                          1987 Abtwil AG                     40.47,01      2.01,53  (3235)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        21. Haueter Adi                         1981 Adelboden                   1:26.05,80     12.42,96  (3353)   ¦    40.49   21.¦   45.16   21.¦
SM40        48. Jungen Gödi                         1959 Adelboden                   1:23.31,83     10.09,87  (3427)   ¦    40.44   58.¦   42.47   51.¦
SW30         1. Käser Cornelia                      1976 Adelboden                   1:19.18,76        -----  (3434)   ¦    39.00    1.¦   40.17    1.¦
SM30        11. Maurer Samuel                       1973 Adelboden                   1:15.42,42      2.19,44  (3538)   ¦    36.09    4.¦   39.32   10.¦
SM20       DNF  Peren Ciril                         1985 Adelboden                     47.00,10    Durchlauf  (4238)   ¦    47.00   37.¦    ----  ----¦
FM30        85. Wandrey Michael                     1968 Adligenswil                   51.07,04     12.21,00  (4664)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       102. Dürig Peter                         1963 Adliswil                    1:32.41,05     19.19,09  (3214)   ¦    45.42  121.¦   46.58   92.¦
SM40       128. Keller Daniel                       1961 Adliswil                    1:37.11,97     23.50,01  (3446)   ¦    44.37  115.¦   52.34  133.¦
SMT45        5. Ott Thomas, Adliswil                1962 OutonStreet-Hyper           1:18.00,44      6.35,18   (422)   ¦    38.05    7.¦   39.54    2.¦
FWT20       16. Bieli Petra, Aedermannsdorf         1986 Mittelland by Matter          43.37,75      3.50,42  (1361)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40         3. Glauser Christian, Aegerten         1967 Certina Hot Wheels          1:13.23,15      0.01,19  (3309)   ¦    36.12   15.¦   37.10    5.¦
FMT30        1. Ryser Severin, Aegerten             1968 Certina HotWheels             35.42,34        -----   (644)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        83. Schär Bruno                         1960 Aegerten                      47.57,41      9.12,30  (4326)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        20. Gysin Alexander                     1949 Aesch BL                      44.40,98      3.16,37  (3339)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       153. Schneider Rolf                      1959 Aesch BL                    1:55.55,21     42.33,25  (4661)   ¦    52.33  154.¦ 1:03.21  155.¦
SMT30       23. Zumsteg Raphael, Aesch BL           1972 speed-inliner-basilisk/xt   1:17.55,06     16.32,40   (485)   ¦    38.02   25.¦   39.52   23.¦
FM20        37. Matter Matthias                     1985 Aesch LU                      47.16,55      8.31,07  (3537)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        12. Glauser Werner                      1946 Aeschi SO                     43.54,37      2.29,76  (3979)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        15. Villiger Lukas                      1982 Aettenschwil                  43.08,93      4.23,45  (3843)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       19. Schatt Philipp, Affoltern am Albis  1973 Speed Skater Zug A          1:14.42,14     13.19,48   (313)   ¦    36.26   23.¦   38.15   18.¦
SM40        12. Siegenthaler Fritz                  1960 Affoltern im Emmental       1:15.42,96      2.21,00  (3769)   ¦    36.11   13.¦   39.31   11.¦
FM50        89. Zimmermann Heinz                    1948 Aigle                         52.07,22     10.42,61  (3919)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        74. Frey Denise                         1976 Albligen                      57.31,19     15.07,02  (3972)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30         1. Hofmann Jürg, Allmendingen b. Bern  1968 MICRO-INTERSPORT Fun          38.46,04        -----  (3381)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        70. Guye Yves                           1977 Allschwil                     48.38,71      9.52,67  (3336)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       149. Müller Patrick                      1967 Allschwil                   1:47.26,45     34.04,49  (3585)   ¦    52.24  152.¦   55.02  145.¦
KidsG       11. Güntert Jasmin, Alosen              1999 Juka Kids Girls                4.53,26      0.57,67  (3042)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG        6. Güntert Vera, Alosen                1997 Juka Linthline                 4.22,54      0.26,95  (3043)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        61. Suhner Hermann                      1981 Alpnach Dorf                  57.08,37     18.22,89  (3812)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       49. Wallimann Severin                   1997 Alpnach Dorf                   6.57,40      3.02,35  (3863)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        82. Wallimann Ueli                      1967 Alpnach Dorf                  47.53,02      9.07,91  (3864)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        81. Waser Patrik                        1969 Alpnach Dorf                1:37.00,87     23.37,89  (4123)   ¦    46.13   78.¦   50.47   83.¦
FM40        63. Baumann Robi                        1961 Altdorf UR                    46.49,40      8.04,29  (3100)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        58. Walker Tino                         1975 Altdorf UR                  1:29.28,76     16.05,78  (3862)   ¦    43.18   55.¦   46.10   58.¦
FM50        32. Frauchiger Marcel                   1957 Altendorf                     46.15,21      4.50,60  (4313)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        21. Hasenohr Fritz, Altendorf           1941 Juka-Linthline                45.05,18      3.40,57  (4309)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        73. Iten Christian, Altendorf           1985 Micro Intersport Internat   1:10.56,51      9.40,58   (153)   ¦    30.00   72.¦   40.55   83.¦
SM40       DNF  Gruben Franz                        1964 Altishofen                    43.45,31    Durchlauf  (3325)   ¦    43.45  102.¦    ----  ----¦
SM50        30. Haas Niklaus                        1948 Altishofen                  1:27.43,76     14.19,95  (3343)   ¦    43.14   45.¦   44.29   23.¦
SM50        43. Himmelberger Bruno                  1951 Altnau                      1:29.52,40     16.28,59  (3984)   ¦    43.19   47.¦   46.33   40.¦
SM50        49. Knüsel Peter                        1949 Altnau                      1:32.30,54     19.06,73  (3459)   ¦    43.00   37.¦   49.30   59.¦
FM30        38. Geissmann Adrian                    1976 Altwis                        45.51,49      7.05,45  (3297)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        14. Büsser Nicole                       1985 Amden                       1:36.14,69     17.31,50  (4306)   ¦    46.19   15.¦   49.55   14.¦
SMT20       16. Heller Andreas, Amlikon             1981 World Inlinecenter Bont N   1:11.24,34     10.06,73   (501)   ¦    35.12   18.¦   36.11   15.¦
SM40        23. Breitenmoser Werner                 1958 Amriswil                    1:18.32,23      5.10,27  (4688)   ¦    38.48   26.¦   39.43   18.¦
SW40         3. Egli Alice                          1966 Andwil SG                   1:26.05,20      8.06,21  (3225)   ¦    40.59    3.¦   45.06    2.¦
KidsG       15. Egli Jasmin                         1996 Andwil SG                      5.09,49      1.13,90  (3228)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        20. Kraft Geri                          1951 Andwil SG                   1:23.43,16     10.19,35  (3471)   ¦    40.06   17.¦   43.36   18.¦
FW20        30. Holenstein Patrciai                 1982 Anglikon                      50.36,56      8.08,43  (3389)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        52. Breu Hans                           1956 Appenzell                   1:33.18,81     19.55,00  (3950)   ¦    43.49   48.¦   49.28   58.¦
SM40       112. Bleuler Dani                        1958 Arbon                       1:33.29,16     20.07,20  (3127)   ¦    46.16  131.¦   47.12   95.¦
SWT20        6. Gabriel Karin, Arbon                1982 K2/Empire Speed             1:25.07,87      9.34,13  (2105)   ¦    41.06    7.¦   44.01    6.¦
SM40        26. Schmid Robert                       1959 Arbon                       1:18.36,22      5.14,26  (4275)   ¦    38.51   30.¦   39.44   19.¦
SW30         2. Burkhard Susanne                    1970 Aristau                     1:23.30,64      4.11,88  (3166)   ¦    40.45    3.¦   42.45    2.¦
FMT20       16. Humbel Silvan, Arni-Islisberg       1986 Inline Club Winterthur Fi     35.39,93      0.28,78   (665)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20        3. Küng Adrian, Arth                   1984 Juka Speed Team             1:01.18,12      0.00,51   (533)   ¦    29.54    5.¦   31.23    1.¦
FM50        35. Faeh Marcel                         1937 Au ZH                         46.18,91      4.54,30  (4311)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS         1. Keel Deborah, Au ZH                 1992 iXS Fila Future Team          39.09,85        -----  (2110)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB        7. Keel Philip, Au ZH                  1998 Juka Kids Boys                 4.22,09      0.27,04  (3041)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        15. Keel Roman, Au ZH                   1994 Juka Juniors Men              43.12,72      4.04,26  (2036)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       19. Keel Stephan, Au ZH                 1962 Juka Fitness Men              40.41,82      2.26,35   (784)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS        13. Dubler Laura, Augst BL              1991 World Inlinecenter Junior     46.27,32      7.17,47  (1522)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       34. Schwerzmann Thomas, Augst BL        1963 speed-inliner-basilisk/xp     44.14,25      8.31,91   (765)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        18. Künti Angelica                      1979 Auswil                        48.34,83      6.06,70  (3477)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        13. Minder Marc                         1989 Auswil                      1:19.58,45      6.35,61  (3563)   ¦    38.54   13.¦   41.03   11.¦
SW20        15. Schär Franziska                     1988 Auswil                      1:37.09,94     18.26,75  (3710)   ¦    46.59   16.¦   50.10   15.¦
SM40       127. Felix Urs                           1959 Auw                         1:36.17,16     22.55,20  (3248)   ¦    46.20  132.¦   49.56  120.¦
SM40       140. Rahn Joachim                        1964 Azmoos                      1:44.33,30     31.11,34  (4025)   ¦    50.22  147.¦   54.10  138.¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.