Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Name "S"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FW40         3. Sager-Baumann Karin                 1967 Strengelbach                  43.30,17      1.54,51  (4698)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI         2. Saggiorato Luca, I-Cerea (VR)       1983 Bont Hyper                  1:01.16,32      0.00,39     (4)   ¦    29.49    8.¦   31.27   45.¦
JMTS         4. Saikkonen Dennis, Bern              1992 Athleticum Rollerblade Te     39.09,38      0.00,92   (851)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       10. Saikkonen Jesse, Bern               1989 Athleticum Rollerblade Te     35.37,78      0.26,63   (604)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        36. Salvet Dario, Kloten                1992 EHZ Kloten                  1:37.59,46     24.36,62  (4263)   ¦    47.49   38.¦   50.10   35.¦
FWT30       10. Salvi Claudie, F-Doubs              1965 Ligue de Franche-Comté        43.37,86      3.45,93  (2129)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        36. Salzmann Sarah                      1982 Neuendorf                     51.57,93      9.29,80  (4144)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI         7. Samir Ghizlane, F-Paris             1977 SsangYong Jesa Bont         1:15.32,78      0.00,41  (1013)   ¦    36.25    9.¦   39.06   13.¦
SMTI        35. Sanchez Ronan, E-Gison              1983 Timmerman Powerslide        1:01.17,75      0.01,82   (123)   ¦    29.52   39.¦   31.25   28.¦
FW20        35. Sansonnens Sandra                   1979 Kappel SO                     51.55,84      9.27,71  (4102)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        72. Santschi André                      1949 Maur                          49.36,48      8.11,87  (3701)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       38. Saurabh Bhave                       1996 IND-India                      5.43,23      1.48,18  (3051)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        44. Schaad Hans                         1945 Binz                        1:30.19,08     16.55,27  (3702)   ¦    43.54   49.¦   46.24   39.¦
FM20        52. Schacher Philipp                    1982 Inwil                         51.21,64     12.36,16  (3703)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        67. Schäfer Karin                       1969 Gerzensee                     56.39,16     14.14,99  (4030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        91. Schäfer Markus                      1969 Pratteln                    1:43.00,81     29.37,83  (3704)   ¦    48.35   90.¦   54.25   92.¦
FMT45        4. Schafer Peter, Nidau                1961 Inlineteam Heinigersport      38.18,06      0.02,59   (624)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        21. Schaffner Daniel                    1961 Diegten                     1:18.30,74      5.08,78  (3705)   ¦    38.48   24.¦   39.42   16.¦
SM40       125. Schaffner Hans                      1960 Endingen                    1:35.48,21     22.26,25  (3706)   ¦    45.57  125.¦   49.51  118.¦
JWTS        11. Schaffner Samira, Diegten           1992 World Inlinecenter BEEcom     45.49,85      6.40,00  (1503)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        45. Schaffo Karin, Hünenberg            1961 speedskaters zug              58.29,00     16.53,34  (4624)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          10. Schaffo Michelle                    1993 Hünenberg                     48.51,14      8.01,02  (3707)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS         1. Schalch Janick, Buttikon SZ         1991 iSX Fila Future Team          39.08,46        -----  (2030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        6. Schaller Matthias, Münsingen        1971 Berger Inline Team            38.16,86      2.34,52   (615)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        24. Schaller Nick                       1970 Muhen                         43.35,71      4.49,67  (3708)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30         9. Schaller Silke                      1973 D-Freiburg                  1:28.45,46      9.26,70  (4228)   ¦    43.16   11.¦   45.28    9.¦
JWTS         5. Schär Anna  Barbara, Wasen im Emmen 1991 World Inlinecenter BEEcom     41.14,24      2.04,39  (1504)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        58. Schär Brigitte                      1982 Herzogenbuchsee             1:01.30,81     19.02,68  (3709)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        83. Schär Bruno                         1960 Aegerten                      47.57,41      9.12,30  (4326)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        15. Schär Franziska                     1988 Auswil                      1:37.09,94     18.26,75  (3710)   ¦    46.59   16.¦   50.10   15.¦
JM          29. Schär Ian                           1994 Biberist                      53.50,15     15.16,48  (4273)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM           7. Schär Nick                          1992 Biberist                      42.59,39      4.25,72  (4272)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        51. Schär Nicky                         1989 Sursee                        51.15,98     12.30,50  (4154)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS        18. Schär Simone, Frenkendorf           1995 World Inlinecenter Junior     56.05,90     16.56,05  (2119)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       30. Schär Thomas, Solothurn             1969 RED Devil Hyper Team          42.15,38      6.33,04   (755)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        67. Schär Werner                        1950 Sursee                        49.07,75      7.43,14  (4152)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        37. Schärer Therese                     1974 Lanzenhäusern               1:48.02,68     28.43,92  (4383)   ¦    52.05   38.¦   55.57   38.¦
FM40        84. Schärli Edi                         1958 Büron                         47.58,42      9.13,31  (3711)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       19. Schatt Philipp, Affoltern am Albis  1973 Speed Skater Zug A          1:14.42,14     13.19,48   (313)   ¦    36.26   23.¦   38.15   18.¦
SM20        23. Schaufelberger Markus               1978 Ehrendingen                 1:28.37,72     15.14,88  (3712)   ¦    43.09   26.¦   45.27   22.¦
SM40        85. Scheer Eric                         1965 D-Weil am Rhein             1:28.42,97     15.21,01  (3713)   ¦    43.15   90.¦   45.27   80.¦
SM30        22. Scheidegger Daniel                  1975 Bern                        1:21.16,65      7.53,67  (4230)   ¦    38.46   18.¦   42.30   23.¦
SM40       130. Schelbert Markus                    1963 Reinach BL                  1:37.28,21     24.06,25  (4308)   ¦    47.24  138.¦   50.03  122.¦
FWT30       16. Schemith Florence, F-Doubs          1969 Ligue de Franche-Comté        47.19,40      7.27,47  (2128)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        28. Schenk Ursula                       1978 Oberstammheim                 50.25,42      7.57,29  (4031)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        32. Scherer Eveline                     1969 Hellbühl                    1:38.16,06     18.57,30  (3714)   ¦    47.40   29.¦   50.35   28.¦
FW20        11. Scherrer Karin                      1979 Lenzburg                      46.22,69      3.54,56  (3715)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       165. Scherrer Peter                      1963 Täuffelen                   1:01.02,88     22.17,77  (3716)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        20. Scherrer Ursula                     1964 Sargans                       48.47,21      7.11,55  (3717)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        27. Scheurer Evelyne                    1967 Innerberg                     50.38,04      9.02,38  (3719)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW40        10. Schibler Gabi                       1967 Ipsach                      1:29.39,21     11.40,22  (3720)   ¦    43.19    9.¦   46.19    8.¦
FM40        72. Schiess Alfred                      1967 Jegenstorf                    47.09,16      8.24,05  (4032)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        61. Schild Heinz                        1949 Wetzikon ZH                 1:34.31,82     21.08,01  (3721)   ¦    44.13   51.¦   50.17   64.¦
FM30       110. Schilter Markus                     1970 Küsnacht ZH                 1:03.09,39     24.23,35  (4715)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       100. Schlienger Beat                     1972 Schöfflisdorf                 55.56,86     17.10,82  (3722)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       158. Schlienger Heinz                    1967 Liebefeld                     58.52,23     20.07,12  (4350)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        99. Schlienger Jürg                     1968 Zürich                        55.06,01     16.19,97  (3723)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       29. Schlumpf Reto, Dällikon             1979 Speedys Inline Team           39.26,56      4.15,41   (774)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       32. Schlup Reto, Bettlach               1968 Mittelland by Matter        1:17.59,97     16.37,31  (2031)   ¦    38.03   30.¦   39.56   34.¦
FW30        48. Schmid Brigitte                     1968 Wallisellen                   51.04,54      8.40,37  (3724)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWT20       10. Schmid Fabienne, Rorschach          1980 CMS Brasil Varanus Lifest   1:29.25,08     13.51,34  (1203)   ¦    42.27   11.¦   46.57    9.¦
FM50        34. Schmid Fritz                        1941 Riniken                       46.17,77      4.53,16  (4033)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        81. Schmid Hansruedi                    1953 Uster                       1:49.30,63     36.06,82  (4613)   ¦    51.32   79.¦   57.58   82.¦
SM40       104. Schmid Josef                        1962 Kaisten                     1:33.04,36     19.42,40  (3725)   ¦    45.21  120.¦   47.42  105.¦
JM          36. Schmid Lukas                        1994 Malters                       57.42,19     19.08,52  (3726)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        57. Schmid Marcel                       1972 Sisseln AG                    48.05,67      9.19,63  (3727)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        69. Schmid Martin                       1975 Basel                       1:33.24,62     20.01,64  (3728)   ¦    43.24   60.¦   50.00   79.¦
KidsB       25. Schmid Pascal                       1997 Schüpfheim                     5.09,47      1.14,42  (3729)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       36. Schmid Patrick, Safenwil            1967 OutonStreet-Hyper           1:18.01,36     16.38,70   (423)   ¦    38.03   32.¦   39.57   38.¦
SM40        26. Schmid Robert                       1959 Arbon                       1:18.36,22      5.14,26  (4275)   ¦    38.51   30.¦   39.44   19.¦
SM30        65. Schmid Roland                       1973 Jona                        1:33.01,67     19.38,69  (3730)   ¦    44.27   71.¦   48.34   70.¦
JM          35. Schmid Samuel                       1993 Malters                       57.40,87     19.07,20  (3731)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       107. Schmid Thomas                       1968 Schüpfheim                    59.59,22     21.13,18  (3732)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        14. Schmidl Peter                       1958 D-Bad Heilbrunn             1:15.44,60      2.22,64  (3734)   ¦    36.10    7.¦   39.34   14.¦
FunV        19. Schmidli Peter                      1968 Engelberg                     54.32,73      8.26,23  (3020)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        67. Schmidlin Markus                    1973 Bern                        1:33.08,64     19.45,66  (3735)   ¦    44.34   72.¦   48.33   69.¦
SMT30       26. Schmidlin Roman, Büsserach          1971 speed-inliner-basilisk/xt   1:17.58,94     16.36,28   (483)   ¦    38.05   41.¦   39.53   24.¦
SM20        19. Schmidt Daniel                      1982 Zufikon                     1:23.41,93     10.19,09  (4034)   ¦    40.02   17.¦   43.39   19.¦
SM50        33. Schmidt Karl                        1953 Zufikon                     1:28.20,34     14.56,53  (4035)   ¦    40.58   26.¦   47.21   45.¦
KidsB       52. Schmidt Louis                       1999 Sursee                         7.08,87      3.13,82  (3736)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30         2. Schmied Adrian                      1975 Kerns                         38.46,43      0.00,39  (3737)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       167. Schmotzer Hans-Jürgen               1963 Unterbözberg                1:03.08,85     24.23,74  (4709)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       136. Schmutz Hanspeter                   1960 Zürich                        54.07,26     15.22,15  (4387)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       27. Schmutz Mischa, Roggwil BE          1986 Jura Grizzly Hyper Team 1     39.19,94      4.08,79   (713)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        56. Schmutz Ursina                      1982 Zofingen                      59.10,97     16.42,84  (4096)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         7. Schneeberger Beatrice               1972 Roggwil BE                    43.53,11      1.28,94  (3738)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        20. Schneeberger Thomas                 1970 Roggwil BE                    43.20,26      4.34,22  (3739)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        46. Schneider Andrea                    1985 Genève                        55.28,43     13.00,30  (3740)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        11. Schneider Beat                      1953 Ossingen                    1:21.24,79      8.00,98  (4036)   ¦    40.00   15.¦   41.24    6.¦
SM40       137. Schneider Christian                 1959 F-Bergheim                  1:42.08,32     28.46,36  (3741)   ¦    49.00  141.¦   53.07  135.¦
SM50        23. Schneider Hans, Küttigen            1957 Feusi-Team                  1:25.27,13     12.03,32  (4607)   ¦    40.49   23.¦   44.37   24.¦
FW20        42. Schneider Karin                     1987 Eriswil                       54.35,71     12.07,58  (3742)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       22. Schneider Philipp, Zürich           1981 Speed Skater Zug A          1:11.25,68     10.08,07   (314)   ¦    35.14   27.¦   36.10   10.¦
FM40       156. Schneider Reihard                   1967 Worben                        57.41,51     18.56,40  (4382)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        15. Schneider Roger, Zürich             1983 Athleticum Rollerblade      1:01.16,92      0.00,99    (35)   ¦    29.49   16.¦   31.26   41.¦
SM40       153. Schneider Rolf                      1959 Aesch BL                    1:55.55,21     42.33,25  (4661)   ¦    52.33  154.¦ 1:03.21  155.¦
SM40       145. Schneider Urs                       1959 Erschwil                    1:45.42,97     32.21,01  (4660)   ¦    47.18  137.¦   58.24  150.¦
FM30       108. Schnider Bruno                      1968 Hagendorn                   1:00.07,45     21.21,41  (3743)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        76. Schnieper Stefan                    1969 Dornach                     1:34.08,75     20.45,77  (3744)   ¦    46.16   80.¦   47.52   65.¦
FM30        54. Schnyder Robert                     1973 Sursee                        47.29,68      8.43,64  (4239)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       26. Schönenberger Marcel, Winterthur    1971 Thurgovia Fitness Men         42.12,03      6.29,69   (793)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40         8. Schönenberger Stephan               1960 St. Gallen                  1:13.47,62      0.25,66  (3745)   ¦    36.08    2.¦   37.39    8.¦
FM40       112. Schöpfer Armin                      1967 Hildisrieden                  50.01,65     11.16,54  (3746)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30         4. Schranz Theo                        1971 Neuendorf                   1:13.23,48      0.00,50  (3747)   ¦    36.12    7.¦   37.10    6.¦
SWTI       DNF  Schrenk Elisabeth, A-Wien           1972 Rollerblade Speedodrom Au     39.20,99    Durchlauf  (1114)   ¦    39.20   39.¦    ----  ----¦
SMT20       15. Schudel Damian, Scuol               1979 Smartinline Rollerblade T   1:11.23,93     10.06,32   (444)   ¦    35.12   19.¦   36.11   12.¦
SM50        18. Schudel Peter                       1954 Scuol                       1:23.41,52     10.17,71  (4659)   ¦    40.52   24.¦   42.48   16.¦
SMT20       40. Schuhmacher Roman, Dättwil AG       1979 IT Limmattal                1:22.27,77     21.10,16   (395)   ¦    40.15   41.¦   42.11   41.¦
SM40        81. Schulz Thomas                       1961 Basel                       1:28.04,55     14.42,59  (4037)   ¦    40.04   53.¦   48.00  109.¦
FunV        26. Schumacher Peter                    1968 Luzern                      1:05.43,67     19.37,17  (3013)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        92. Schütz Berni                        1974 Oberwil                       51.49,68     13.03,64  (4038)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       20. Schütz Marcel, Gossau ZH            1970 Juka Speed Team             1:14.44,54     13.21,88   (534)   ¦    36.26   20.¦   38.18   20.¦
FM40        87. Schütz Peter                        1960 Liebistorf                    48.07,87      9.22,76  (3751)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        23. Schwaller Kurt                      1963 Uster                         43.03,21      4.18,10  (3752)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        78. Schwarz Michael                     1969 D-Kippenheim                1:35.55,67     22.32,69  (3753)   ¦    46.15   79.¦   49.40   76.¦
FM40        51. Schweizer Hans-Jürg                 1963 Burgistein                    45.54,25      7.09,14  (3754)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50         4. Schweizer Markus                    1949 Meilen                        42.17,03      0.52,42  (3755)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        96. Schweizer René                      1941 Buochs                        55.25,04     14.00,43  (3756)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        52. Schwendener Anita                   1965 Biel-Benken                 1:03.45,76     22.10,10  (3757)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        49. Schweri Nils, Kloten                1991 EHZ Kloten                  1:47.32,69     34.09,85  (4264)   ¦    52.01   48.¦   55.31   47.¦
FMT30       34. Schwerzmann Thomas, Augst BL        1963 speed-inliner-basilisk/xp     44.14,25      8.31,91   (765)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        20. Schwyter Etienne                    1982 Buonas                        43.24,82      4.39,34  (3758)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        24. Sedlmayr Rudolf                     1965 D-Höhenkirchen-Siegertsbr   1:18.35,61      5.13,65  (3759)   ¦    38.50   29.¦   39.45   20.¦
FM50        44. Segmueller Markus                   1957 Riehen                        46.45,69      5.21,08  (3760)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       16. Seiler Pascal, Dürnten              1969 Powerslide World Inlinece   1:14.38,74     13.16,08   (434)   ¦    36.26   18.¦   38.12   15.¦
SM40         7. Seitz Michael                       1964 D-Freiburg                  1:13.47,00      0.25,04  (3761)   ¦    36.08    3.¦   37.38    7.¦
SM40        27. Senn Roland                         1967 Schattdorf                  1:19.05,57      5.43,61  (4039)   ¦    38.49   27.¦   40.15   22.¦
FW20        43. Senn Séverine                       1981 Münchringen                   55.05,30     12.37,17  (3763)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          13. Senti Marco                         1992 Hausen am Albis               47.43,14      9.09,47  (3764)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB        2. Sexauer Ferdinand, F-Heiligenstein  1996 Strasbourg Roller Vitesse      3.56,11      0.01,06  (3765)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       18. Seynaeve Hannes, B-Bredene          1988 Chauvin Arnoux              1:11.24,58     10.06,97   (524)   ¦    34.33   12.¦   36.51   23.¦
SM30        80. Sidler Bruno                        1969 Baar                        1:36.58,35     23.35,37  (4686)   ¦    46.34   85.¦   50.24   82.¦
SM50        85. Sidler Franz                        1935 Colombier NE                1:56.00,74     42.36,93  (3766)   ¦    56.57   87.¦   59.02   84.¦
SM30        40. Sidler Marcel                       1968 Hergiswil NW                1:26.03,76     12.40,78  (4643)   ¦    40.55   42.¦   45.08   45.¦
FM40        49. Siebenmann Aldo                     1966 Rothrist                      45.33,34      6.48,23  (4343)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        10. Sieber Isabelle                     1986 Neftenbach                    45.37,28      3.09,15  (3767)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        47. Sieber Pascal, Marbach SG           1984 Micro Intersport Internat   1:01.19,40      0.03,47   (154)   ¦    29.54   54.¦   31.24   18.¦
SM30         7. Sieber Roland, Konolfingen          1972 MICRO-INTERSPORT Fun        1:13.42,16      0.19,18  (3768)   ¦    36.08    2.¦   37.33    7.¦
SM40        12. Siegenthaler Fritz                  1960 Affoltern im Emmental       1:15.42,96      2.21,00  (3769)   ¦    36.11   13.¦   39.31   11.¦
SMT30       12. Siegrist Michael, Luzern            1970 CMS Brasil Varanus Lifest   1:14.37,35     13.14,69   (343)   ¦    36.25   16.¦   38.11   13.¦
SW40        12. Signer Sylvia                       1961 Staad SG                    1:33.28,79     15.29,80  (3770)   ¦    46.10   11.¦   47.18   12.¦
SM30        10. Silveira José Luis                  1972 F-Montbeliard               1:15.42,10      2.19,12  (4244)   ¦    36.09    3.¦   39.32    9.¦
SM40        44. Simmen Erich                        1963 Känerkinden                 1:23.29,09     10.07,13  (3771)   ¦    40.44   59.¦   42.44   45.¦
FM40       126. Simmen Rolf                         1960 Buonas                        51.32,39     12.47,28  (4699)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       33. Simon Andy, Bussnang                1978 World Inlinecenter Bont       40.18,55      5.07,40   (674)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20         5. Simon Marlene                       1979 Bussnang                    1:28.38,92      9.55,73  (3772)   ¦    43.11    5.¦   45.27    5.¦
SMTI        34. Singenberger Alex, Emmetten         1985 iXS Fila                    1:01.17,73      0.01,80   (114)   ¦    29.52   38.¦   31.25   31.¦
SMTI        59. Sinigaglia Danilo, I-Paderno d'Adda 1972 Rollerblade Speedodrom Au   1:01.23,19      0.07,26   (183)   ¦    29.57   69.¦   31.25   30.¦
SMT45      DNF  Somlo Georg, Birsfelden             1962 speed-inliner-basilisk/xp     49.16,19    Durchlauf   (474)   ¦    49.16   17.¦    ----  ----¦
JM          30. Sommer Adrian                       1994 Malters                       54.06,97     15.33,30  (3773)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        49. Sommer Beat                         1957 Oekingen                      47.12,99      5.48,38  (3774)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        53. Sommer Daniel                       1977 Zürich                      1:29.14,48     15.51,50  (3775)   ¦    43.44   64.¦   45.30   51.¦
FM20        57. Sommer Roland                       1980 Dällikon                      52.49,36     14.03,88  (3776)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        36. Sommerhalder Andreas                1959 Uster                       1:21.23,51      8.01,55  (4365)   ¦    39.58   45.¦   41.24   28.¦
SM50        78. Sommerhalder Robert                 1951 Obergösgen                  1:45.37,11     32.13,30  (3777)   ¦    51.14   78.¦   54.22   75.¦
FW30         5. Spahlinger Nadine                   1977 D-March                       43.31,00      1.06,83  (3778)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        39. Spahni Inés                         1967 Langenthal                    56.00,16     14.24,50  (3779)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       109. Spataro Francesco                   1971 Buchs AG                    1:00.34,44     21.48,40  (3780)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        33. Späth Dietmar                       1965 D-Seelbach                  1:20.07,31      6.45,35  (3781)   ¦    38.55   37.¦   41.11   25.¦
SM40       134. Spescha Jack                        1961 Malters                     1:39.17,72     25.55,76  (4094)   ¦    44.02  105.¦   55.15  146.¦
SWTI        19. Spigt Yannitta, NL-KT Ede           1982 Cado Motus World            1:15.33,35      0.00,98  (1083)   ¦    36.25    5.¦   39.07   24.¦
JM          26. Spiri Robin                         1992 Schönenberg an der Thur       52.35,50     14.01,83  (3782)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        16. Spiri Urs                           1963 Schönenberg an der Thur     1:17.40,18      4.18,22  (3783)   ¦    36.13   17.¦   41.26   30.¦
FM40        38. Spitzli Ruedi                       1958 Dättwil AG                    44.31,31      5.46,20  (3784)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        61. Spörri-Fahrni Adrian                1964 Busswil b. Büren            1:23.44,83     10.22,87  (4041)   ¦    40.07   54.¦   43.37   57.¦
FM40       155. Spörri Thomas                       1962 Busswil b. Büren              57.36,11     18.51,00  (4040)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20        3. Spörri Timon, Busswil b. Büren      1989 iXS Fila Future Team          35.32,91      0.21,76   (703)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        56. Spruyt Ferre, B-Holsbeek            1986 Zepto Skate Team            1:01.21,05      0.05,12    (93)   ¦    29.56   66.¦   31.24   17.¦
SM40       119. Stadler Marco                       1966 Oberkulm                    1:34.40,54     21.18,58  (4371)   ¦    45.55  123.¦   48.44  112.¦
SM40         5. Stäheli Valentin                    1965 Sempach Stadt               1:13.23,50      0.01,54  (3786)   ¦    36.16   19.¦   37.07    2.¦
FunV        28. Stalder Eveline                     1983 Willisau                    1:20.28,00     34.21,50  (3028)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        68. Stalder Jürg                        1967 Kirchberg BE                1:25.48,99     12.27,03  (3787)   ¦    40.43   57.¦   45.05   73.¦
JWTS        16. Stalder Nora, Gibswil-Ried          1991 Juka Juniors Women            49.35,52     10.25,67  (2121)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        25. Stampfli Franziska, Thun            1981 Athleticum Rollerblade      1:15.34,16      0.01,79  (1024)   ¦    36.26   20.¦   39.07   26.¦
FM20        24. Stanger Michael                     1981 Niederried b. Interlaken      44.25,97      5.40,49  (3788)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        38. Stanicelli Michele, I-Italy         ???? Alessi Powerslide Nationa   1:01.18,04      0.02,11   (145)   ¦    29.55   56.¦   31.22    7.¦
SM20        43. Startnummer 4159 Sursee             ???? CH                          1:43.17,44     29.54,60  (4159)   ¦    49.30   45.¦   53.46   42.¦
FW30         4. Staub Christine                     1973 Hirzel                        43.21,05      0.56,88  (4042)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        73. Staub Hans                          1958 Steinhausen                 1:26.07,66     12.45,70  (3789)   ¦    41.00   77.¦   45.07   75.¦
FMT45       17. Staub Roland, Zürich                1960 CMS Brasil Varanus Lifest     40.24,60      2.09,13   (631)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       30. Staub Tamara                        1996 Ottikon b. Kemptthal           5.59,36      2.03,77  (4241)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       61. Stäuble Elija                       2000 Nottwil                        8.17,17      4.22,12  (3790)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        39. Stäuble Gregor                      1970 Nottwil                     1:25.50,67     12.27,69  (3791)   ¦    40.46   39.¦   45.04   44.¦
SM40        95. Staubli Kurt                        1963 Luzern                      1:30.26,38     17.04,42  (3792)   ¦    43.04   83.¦   47.21  101.¦
FM20         8. Stauffacher Thomas, Sursee          1984 TSV Oberkirch                 40.49,18      2.03,70  (4077)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        32. Stauffer Beatrice                   1971 Thun                          49.06,68      6.42,51  (4380)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        77. Stecchetti Claudio                  1953 I-NOVARA OLEGGIO              50.03,02      8.38,41  (4156)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        40. Stecchetti Flory, I-NOVARA OLEGGIO  1990 faro skating club             54.11,88     11.43,75  (4157)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       37. Steffen Nadja                       1996 St. Erhard                     7.03,01      3.07,42  (4090)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        20. Steiner Brigitte                    1978 Obfelden                      48.46,35      6.18,22  (3793)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        49. Steiner Fabio                       1976 Buchs AG                    1:28.53,24     15.30,26  (3794)   ¦    43.24   59.¦   45.29   50.¦
SM40        72. Steiner Joe                         1965 Hohenrain                   1:26.03,91     12.41,95  (4043)   ¦    40.57   75.¦   45.06   74.¦
SM20       DNF  Steiner Manuel                      1980 Wildegg                       49.27,20    Durchlauf  (4700)   ¦    49.27   44.¦    ----  ----¦
FW30        83. Steinmann Gabriela                  1968 Tennwil                     1:00.42,74     18.18,57  (3795)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        16. Stephan Klaus                       1956 D-Ulm                       1:23.35,71     10.11,90  (3796)   ¦    39.55   12.¦   43.39   19.¦
FMT20        2. Sterki Tobias, Zuchwil              1989 Athleticum Rollerblade Te     35.11,94      0.00,79   (605)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       10. Stettler Jann, Binningen            1973 speed-inliner-basilisk/xt   1:11.24,44     10.01,78   (484)   ¦    35.12    6.¦   36.11    9.¦
SM50        39. Stiffler Heini                      1948 Bern                        1:29.18,38     15.54,57  (3797)   ¦    43.09   41.¦   46.09   37.¦
KidsG       54. Stillhart Schirin                   2000 Saas Fee                      11.29,95      7.34,36  (3798)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        97. Stirnemann Urs                      1954 Hirschthal                    56.17,85     14.53,24  (4044)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS         7. Stirnimann Jomar, Cham              1993 Athleticum Rollerblade Te     39.11,19      0.02,73   (852)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       38. Stocker Jasmin, Baar                1998 Juka Linthline                 7.04,75      3.09,16  (3799)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        92. Stöckli Andrea                      1969 Schachen LU                 1:42.47,91   1:00.23,74  (3800)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       44. Stöckli Larissa                     1996 Menznau                        8.06,56      4.10,97  (3801)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       23. Stöckli Marcel, Schüpfen            1971 Inlineteam Heinigersport      40.19,62      4.37,28   (625)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        58. Stöckli Marie-Theres                1965 Menznau                     1:37.35,49     55.59,83  (3802)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       136. Stöcklin Rolf                       1959 Laufen                      1:41.47,69     28.25,73  (3803)   ¦    50.09  145.¦   51.38  129.¦
SW30        16. Stofer Yvonne                       1976 Hildisrieden                1:33.27,67     14.08,91  (3804)   ¦    44.08   15.¦   49.18   22.¦
FM50       113. Stöhr Peter                         1954 Therwil                     1:04.48,02     23.23,41  (4653)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       121. Stössel Peter                       1966 Horw                          51.08,16     12.23,05  (3805)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       10. Sträheli Amanda                     1996 Sempach                        4.52,16      0.56,57  (4081)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       29. Sträheli Chiara                     1997 Sempach                        5.50,88      1.55,29  (4082)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       25. Strähl Heini, Derendingen           1954 Jura Grizzly Hyper Team 2     44.08,58      5.53,11   (724)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       25. Strähl Marco, Derendingen           1988 Jura Grizzly Hyper Team 1     38.22,59      3.11,44   (714)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20         8. Strahm Sandra, Trimstein            1985 MICRO-INTERSPORT Fun          44.55,08      2.26,95  (3806)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        19. Streit Yvonne                       1983 Bern                        1:39.15,63     20.32,44  (4045)   ¦    47.15   17.¦   52.00   19.¦
SM50        86. Streuli Ruedi                       1955 Sursee                      1:58.36,04     45.12,23  (4628)   ¦    54.28   84.¦ 1:04.07   86.¦
FW40        54. Strub Anna                          1961 Therwil                     1:05.42,88     24.07,22  (3807)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        71. Strub Hansruedi                     1944 Schafisheim                 1:38.50,91     25.27,10  (4319)   ¦    47.48   73.¦   51.02   69.¦
FW40        25. Strupp Marion                       1965 Rotkreuz                      50.10,66      8.35,00  (3808)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        32. Stuber Alex                         1973 Rotkreuz                    1:23.27,57     10.04,59  (3809)   ¦    40.43   36.¦   42.44   30.¦
FW20        27. Stucki Sarah                        1984 Flüelen                       50.03,20      7.35,07  (3810)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        69. Stucki Werner                       1958 Lützelflüh-Goldbach           47.01,30      8.16,19  (4046)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        52. Studer Andreas                      1991 Kloten                      1:55.48,02     42.25,18  (4265)   ¦    57.17   55.¦   58.30   49.¦
FW40        28. Studer Daniela                      1966 Malters                       50.47,76      9.12,10  (4376)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       144. Studer Ivo                          1961 Steinhausen                   54.40,85     15.55,74  (4666)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV         5. Studhalter Antonia                  1975 Horw                          47.00,12      0.53,62  (3021)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        43. Sturzenegger Andreas                1974 Maienfeld                     46.13,10      7.27,06  (4644)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        84. Stutz Beat                          1956 Sempach Station               51.18,62      9.54,01  (3811)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        76. Suhikonen Jani, FIN-Finland         1981 Bont Finland                1:10.57,50      9.41,57   (193)   ¦    34.33   79.¦   36.23   74.¦
FM20        61. Suhner Hermann                      1981 Alpnach Dorf                  57.08,37     18.22,89  (3812)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50         5. Sulzer Guido                        1954 Meilen                        42.19,13      0.54,52  (3813)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       36. Sumi Patrick, Frenkendorf           1983 speed-inliner-basilisk/xf   1:17.59,95     16.42,34   (465)   ¦    38.04   38.¦   39.55   35.¦
SM50        87. Supersaxo Fernando                  1947 Saas Fee                    2:05.00,93     51.37,12  (3814)   ¦    58.33   88.¦ 1:06.27   87.¦
FMT45       22. Suter Fritz, Büren an der Aare      1948 Inlineteam Heinigersport      42.15,09      3.59,62   (685)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30        6. Suter Irene, Volketswil             1974 Powerslide World Inlinece     42.31,49      2.39,56  (1313)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        72. Suter Marlène                       1975 Zug                           57.21,46     14.57,29  (3815)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        85. Sutter Barbara                      1976 Brunnen                     1:01.47,36     19.23,19  (3816)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        68. Sutter Benjamin                     1982 Brunnen                     1:17.47,61     39.02,13  (3817)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        38. Sutter Sebastian                    1991 Kloten                      1:38.01,34     24.38,50  (4267)   ¦    47.50   40.¦   50.10   36.¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.