Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Name "O"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FM40        37. Oberli Roland                       1960 Emmetten                      44.20,69      5.35,58  (3623)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       116. Odermatt Alois                      1963 Merenschwand                1:34.22,63     21.00,67  (4618)   ¦    43.31   96.¦   50.50  126.¦
SW40        11. Odermatt Doris                      1961 Oberägeri                   1:33.24,28     15.25,29  (3624)   ¦    46.11   12.¦   47.12   10.¦
SM40       110. Odermatt Guido                      1959 Oberägeri                   1:33.24,55     20.02,59  (3625)   ¦    46.11  129.¦   47.12   94.¦
SW20       DNF  Odermatt Irene                      1983 Grosswangen                   54.53,62    Durchlauf  (4021)   ¦    54.53   27.¦    ----  ----¦
FM30        59. Odermatt Patric                     1973 Büren NW                      48.09,97      9.23,93  (4608)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        17. Odermatt Petra                      1980 Grosswangen                 1:38.33,43     19.50,24  (4022)   ¦    46.18   14.¦   52.14   20.¦
FM50        36. Oesch Robert                        1951 Frick                         46.24,68      5.00,07  (3626)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        14. Ogi Stefan                          1977 Kandersteg                    42.21,70      3.35,66  (3627)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        88. Omlin Thomas                        1975 Winterthur                    51.26,14     12.40,10  (4379)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        57. Ooijevaar Ted, NL-Holland           1983 Van Lingen / Powerslide     1:01.21,19      0.05,26   (904)   ¦    29.56   64.¦   31.24   21.¦
SW20        16. Oostwoud Rosmarie                   1989 Littau                      1:37.43,83     19.00,64  (4325)   ¦    48.42   19.¦   49.01   12.¦
SM30        13. Oppliger Marc                       1969 Zofingen                    1:17.29,45      4.06,47  (3628)   ¦    37.47   16.¦   39.41   15.¦
SMT30        8. Opprecht Martin, Kümmertshausen     1970 Gubler Inline Team          1:11.24,10     10.01,44   (375)   ¦    35.14   10.¦   36.09    4.¦
SM40        18. Ortlieb Jörg                        1966 Zürich                      1:17.53,07      4.31,11  (3629)   ¦    36.11   12.¦   41.41   33.¦
KidsB       67. Ortlieb Tim                         2001 Zürich                        14.00,86     10.05,81  (4620)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       53. Ortlieb Yael, Zürich                1999 Powerslide                    11.04,54      7.08,95  (4619)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30         3. Ott Achim                           1972 Zizers                        38.47,52      0.01,48  (3630)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT45        5. Ott Thomas, Adliswil                1962 OutonStreet-Hyper           1:18.00,44      6.35,18   (422)   ¦    38.05    7.¦   39.54    2.¦
FW40        50. Ott Yvonne                          1959 Mettmenstetten              1:02.50,71     21.15,05  (4349)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20        7. Oudhini Yannis, Pratteln            1990 Athleticum Rollerblade Te     35.34,14      0.22,99   (603)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.