Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Name "K"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SMT20       29. Käch Christoph, Davos Dorf          1984 Smartinline Rollerblade T   1:17.54,68     16.37,07   (443)   ¦    38.03   32.¦   39.51   29.¦
FW20        54. Käch Cornelia                       1983 Sursee                        58.24,65     15.56,52  (4122)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20        9. Kahlfuss Mégane, F-Rixheim          1989 Asphalte                      39.49,69      0.02,36  (2109)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       40. Kaiser Lars                         1997 Hergiswil NW                   5.45,22      1.50,17  (3428)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       11. Kaiser Livio, Biberist              1990 Certina HotWheels             35.38,65      0.27,50   (643)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW50         5. Kaiser Maria-Theresia               1952 Biberist                      50.23,88      2.42,07  (3429)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       50. Kaiser Nils                         1999 Hergiswil NW                   7.00,43      3.05,38  (3430)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        94. Kammerer Armin                      1967 Trübbach                      48.19,48      9.34,37  (4243)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        63. Kämpf Yvonne                        1987 Sursee                      1:06.16,62     23.48,49  (3431)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45        7. Käppeli Alfred, Hägendorf           1960 Jura Grizzly Hyper Team 2     39.27,67      1.12,20   (723)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG        8. Käppeli Michèle, Hägendorf          1997 World Inlinecenter Kids        4.32,08      0.36,49  (3036)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        14. Käppeli Philip, Hägendorf           1994 World Inlinecenter Bont       43.08,54      4.00,08  (2020)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       22. Karlen Nestor, Naters               1989 Mittelland by Matter          38.15,76      3.04,61   (745)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       117. Karrer Michel                       1964 Stäfa                         50.51,72     12.06,61  (3433)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30         1. Käser Cornelia                      1976 Adelboden                   1:19.18,76        -----  (3434)   ¦    39.00    1.¦   40.17    1.¦
SM50        10. Käser Roland, Münsingen             1949 MICRO-INTERSPORT Fun        1:21.24,32      8.00,51  (3435)   ¦    38.50    8.¦   42.33   13.¦
KidsB       30. Käslin Dario Robin                  1997 Beckenried                     5.16,19      1.21,14  (4177)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        59. Kaspar Kevin, Kloten                1991 EHZ Kloten                  2:14.35,25   1:01.12,41  (4259)   ¦  1:04.02   60.¦ 1:10.32   59.¦
FM30        97. Kasper Beat                         1970 Baar                          54.39,80     15.53,76  (4181)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        28. Kassu Peter                         1952 Dielsdorf                     45.54,23      4.29,62  (3436)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        71. Kästli René                         1949 Zürich                        49.27,07      8.02,46  (4235)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30         8. Kathriner Roland                    1973 Lyss                          41.27,25      2.41,21  (3437)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        78. Kaufmann Cony                       1969 Meggen                        58.45,93     16.21,76  (3438)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       52. Kaufmann Elena                      1999 Meggen                         8.54,72      4.59,13  (3439)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       117. Kaufmann Hans Peter                 1938 Langnau i. E.               1:11.35,19     30.10,58  (3440)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       66. Kaufmann Julian                     2001 Meggen                        11.10,25      7.15,20  (3441)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        27. Kaufmann Markus                     1968 Meggen                      1:21.26,17      8.03,19  (3442)   ¦    38.49   19.¦   42.36   27.¦
FW40        48. Kaufmann Monika                     1966 Schindellegi                1:00.10,13     18.34,47  (4691)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        50. Kaufmann Petra                      1987 Rothenburg                    56.27,46     13.59,33  (4119)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        10. Kaufmann Roland, Schindellegi       1961 Juko-Linthline              1:15.38,96      2.17,00  (4690)   ¦    36.08    4.¦   39.30   10.¦
KidsB       47. Kaufmann Severin                    1996 Eich                           6.33,35      2.38,30  (4654)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        45. Kay Reyon, NZL-Paraparaumy          1986 Athleticum Rollerblade      1:01.19,07      0.03,14    (33)   ¦    29.53   42.¦   31.25   25.¦
FM40       168. Kay Schmidt                         1961 Basel                       1:03.54,63     25.09,52  (3990)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS         1. Keel Deborah, Au ZH                 1992 iXS Fila Future Team          39.09,85        -----  (2110)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB        7. Keel Philip, Au ZH                  1998 Juka Kids Boys                 4.22,09      0.27,04  (3041)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        15. Keel Roman, Au ZH                   1994 Juka Juniors Men              43.12,72      4.04,26  (2036)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       19. Keel Stephan, Au ZH                 1962 Juka Fitness Men              40.41,82      2.26,35   (784)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30         3. Kehrli Christin                     1977 Luzern                      1:23.37,34      4.18,58  (3443)   ¦    40.51    4.¦   42.45    3.¦
SM40        15. Keil Martin                         1962 D-Baiersbronn               1:17.38,57      4.16,61  (3444)   ¦    36.10    6.¦   41.28   32.¦
FW20        32. Keiser Jeannette                    1981 Grossaffoltern                51.18,45      8.50,32  (3445)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT45       11. Keiser Stefan, Cham                 1962 Speed Skater Zug B          1:27.33,58     16.08,32   (453)   ¦    42.50   10.¦   44.43   12.¦
SW30        14. Keller Anita                        1973 Endingen                    1:31.41,13     12.22,37  (3991)   ¦    44.03   14.¦   47.37   16.¦
SM40       128. Keller Daniel                       1961 Adliswil                    1:37.11,97     23.50,01  (3446)   ¦    44.37  115.¦   52.34  133.¦
SMT45       14. Keller Markus, Buchs AG             1962 IT Limmattal                1:27.40,94     16.15,68  (2021)   ¦    42.50   11.¦   44.50   14.¦
FM40       147. Keller Markus                       1959 Eich                          55.58,36     17.13,25  (4210)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        73. Keller Maya                         1977 Niederbipp                    57.22,47     14.58,30  (3448)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        39. Keller Otmar                        1981 Hochdorf                      47.50,84      9.05,36  (3449)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW50         7. Kenel Rös                           1950 Spreitenbach                  51.41,46      3.59,65  (3450)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       105. Kerkhof Arjahl                      1956 Büren an der Aare             58.01,84     16.37,23  (4680)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        79. Kern Daniel                         1955 Niederweningen                50.12,68      8.48,07  (3451)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        50. Keskpaik Kert, EE-Tallin            1983 Albe Team                   1:01.20,33      0.04,40   (903)   ¦    29.55   58.¦   31.24   19.¦
FM50        24. Kessler Ruedi                       1957 Mettmenstetten                45.37,21      4.12,60  (4347)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        29. Kessler Timo                        1990 Mettmenstetten                45.46,01      7.00,53  (4346)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       21. Kiefer Lucile, F-Ensisheim          2000 Asphalte                       5.20,84      1.25,25  (3046)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       20. Kiefer Pauline, F-Ensisheim         1998 Asphalte                       5.20,50      1.24,91  (3047)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        85. Kipfer Anton                        1963 Brittern                      48.05,09      9.19,98  (3452)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30       15. Kipfer Katrin, Hünibach             1975 Thunliners                    46.21,83      6.29,90  (2132)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        25. Kirchhofer Fabian, Münsingen        1977 MICRO-INTERSPORT Fun          43.36,71      4.50,67  (3453)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        18. Klaes Kerstin                       1977 Zug                         1:34.58,34     15.39,58  (3454)   ¦    47.00   24.¦   47.57   17.¦
FW40        46. Klaus Susanna                       1963 Münchwilen TG               1:00.02,23     18.26,57  (3992)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       28. Klenk Marcel, D-Berglen             1991 GB Racingteam               1:14.39,81     13.22,20   (362)   ¦    36.26   30.¦   38.12   28.¦
SW40         9. Klenk Petra                         1963 D-Berglen                   1:29.31,13     11.32,14  (3455)   ¦    42.44    6.¦   46.47    9.¦
SM40        32. Klevenz Georg                       1966 Kreuzlingen                 1:20.07,28      6.45,32  (3456)   ¦    38.52   32.¦   41.14   27.¦
SM50        83. Klöck Wilfried                      1950 D-Deggenhausertal           1:50.14,11     36.50,30  (3457)   ¦    53.33   82.¦   56.41   80.¦
SW30        10. Klotzer Yvonne                      1975 D-Neuenburg                 1:28.45,65      9.26,89  (4229)   ¦    43.16   12.¦   45.28    8.¦
FMT30       36. Knecht Walter, Bauma                1967 Speedys Inline Team           46.22,08     10.39,74  (2037)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       38. Knechtel Thomas, D-Großbettlingen   1989 GB Racingteam               1:18.01,84     16.44,23   (364)   ¦    38.03   35.¦   39.57   38.¦
FM50         9. Knedler Waldemar                    1951 Zürich                        43.26,02      2.01,41  (3458)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       38. Knowles Keith, Stetten SH           1990 IT Limmattal                  42.11,61      7.00,46   (692)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       23. Knupp Yves, Hellsau                 1980 CMS Brasil Varanus Lifest     38.15,88      3.04,73   (633)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        49. Knüsel Peter                        1949 Altnau                      1:32.30,54     19.06,73  (3459)   ¦    43.00   37.¦   49.30   59.¦
SMT30       51. Koch Andreas, Safnern               1963 Certina HotWheels           1:24.39,15     23.16,49   (321)   ¦    38.04   39.¦   46.34   53.¦
FM50        59. Koch Joe                            1956 Inwil                         48.14,56      6.49,95  (4129)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        93. Koch Markus                         1967 Wohlen AG                     48.17,38      9.32,27  (3460)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        53. Koch Simon                          1988 Lengnau BE                  2:00.20,42     46.57,58  (3461)   ¦    56.48   54.¦ 1:03.31   53.¦
FMT45       20. Kocher Jürg, Büren an der Aare      1957 Inlineteam Heinigersport      42.13,73      3.58,26   (682)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       122. Kocher Robert                       1964 Balsthal                      51.09,12     12.24,01  (3462)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       111. Kofler Tom                          1962 Tagelswangen                1:33.25,50     20.03,54  (4179)   ¦    46.08  128.¦   47.17   97.¦
SMT30       18. Kohler Daniel, Dübendorf            1973 Lion Race Team              1:14.40,27     13.17,61   (403)   ¦    36.25   17.¦   38.14   17.¦
SM30        16. Kohler Jens                         1975 D-Freiburg im Breisgau      1:17.57,28      4.34,30  (3463)   ¦    36.12    8.¦   41.44   22.¦
FM40       151. Kohler Manfred                      1964 Biberist                      56.28,09     17.42,98  (3464)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50         6. Kohler Markus                       1953 Naters                      1:18.28,79      5.04,98  (3465)   ¦    38.49    7.¦   39.39    3.¦
SWT20       12. Kohler Simone, Frasnacht            1984 Inline St.Gallen Speed      1:41.17,67     25.43,93  (2111)   ¦    47.32   12.¦   53.45   12.¦
FM40         4. Kohler Urs                          1963 Thun                          38.48,45      0.03,34  (3466)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       24. Kolb Sven, Bern                     1982 Micro Intersport Schweiz      38.16,95      3.05,80  (2022)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        31. Koller Daniela                      1975 Beromünster                 1:38.10,16     18.51,40  (3993)   ¦    45.53   17.¦   52.16   33.¦
JM          40. Koller Sven                         1994 Sempach Station             1:01.52,22     23.18,55  (4247)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        19. Komiatzegi Karl                     1943 D-Schallbach                1:23.42,83     10.19,02  (3468)   ¦    40.02   16.¦   43.39   20.¦
SM30       104. Konrad Patrik                       1969 Sins                        2:02.06,37     48.43,39  (3469)   ¦    55.56  104.¦ 1:06.10  104.¦
FM40        48. Kopp Chris                          1963 Sins                          45.26,69      6.41,58  (3994)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        46. Koprivec Gasper, SLO-Kranj          1988 Rollerblade Speedodrom Au   1:01.19,37      0.03,44   (182)   ¦    29.56   65.¦   31.22   10.¦
FM50       101. Kossinna Jürgen                     1956 Reinach BL                    57.31,76     16.07,15  (3470)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        20. Kraft Geri                          1951 Andwil SG                   1:23.43,16     10.19,35  (3471)   ¦    40.06   17.¦   43.36   18.¦
FM50       115. Krähenbühl Ernst                    1930 Emmen                       1:06.42,96     25.18,35  (4178)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        51. Krähenbühl Franziska                1984 Zug                           56.30,07     14.01,94  (4657)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       111. Krähenbühl Urs                      1946 Zug                         1:03.50,93     22.26,32  (4658)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        48. Krätli Roger                        1975 Ebertswil                     46.32,86      7.46,82  (4128)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        95. Krattiger Lukas                     1971 Sissach                     1:44.51,96     31.28,98  (3995)   ¦    51.37   97.¦   53.14   89.¦
SM40        52. Kraus Hans-Peter                    1967 A-Graz-Wetzelsdorf          1:23.35,72     10.13,76  (3472)   ¦    40.50   68.¦   42.45   47.¦
SM40        19. Krebs Gerhard                       1962 Uetendorf                   1:17.54,63      4.32,67  (3473)   ¦    36.10    9.¦   41.44   35.¦
JMTS         3. Kreiner Max, D-Meßstetten           1991 World Inlinecenter BEEcom     39.09,30      0.00,84   (873)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       115. Kresser Konrad                      1960 D-Heimenkirch               1:33.58,01     20.36,05  (4647)   ¦    44.08  107.¦   49.49  117.¦
SM30        47. Kreyenbühl Samuel                   1977 Grosswangen                 1:28.40,63     15.17,65  (3996)   ¦    43.12   54.¦   45.28   49.¦
FM40        15. Krieger Christoph                   1964 Gossau ZH                     41.29,11      2.44,00  (3997)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW           7. Krieger Rahel                       1995 Gossau ZH                     48.13,86      7.23,74  (4634)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       35. Krieger Sarina                      1998 Gossau ZH                      6.29,44      2.33,85  (4633)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       113. Kronenberg René                     1961 Sursee                        50.21,25     11.36,14  (4386)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        25. Krummenacher Felix                  1979 Sursee                        44.32,11      5.46,63  (3474)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        45. Krummenacher Hans                   1956 Gettnau                       46.45,85      5.21,24  (4089)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        41. Kübler Pascal                       1972 Rüschlikon                    45.58,85      7.12,81  (3998)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        12. Kuhn Barbara                        1970 Nidau                       1:28.50,03      9.31,27  (3999)   ¦    41.23    8.¦   47.26   15.¦
FunV         3. Kuhn Corinne                        1976 Ottenbach                     46.58,78      0.52,28  (3016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        15. Kuhn India, Winterberg ZH           1989 Athleticum Rollerblade      1:15.33,16      0.00,79  (1023)   ¦    36.26   27.¦   39.06    6.¦
FM40         6. Kuhn Jürg                           1964 Langenthal                    41.00,30      2.15,19  (4000)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20        9. Kuhn Lionel, F-Munchhouse           1986 Asphalte                    1:07.09,97      5.52,36   (334)   ¦    29.55    7.¦   37.14   25.¦
FWT20        6. Kuhn Rena, Winterberg ZH            1991 Athleticum Rollerblade Te     39.47,95      0.00,62  (1302)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       32. Kuhn Urs, Volketswil                1980 Speedys Inline Team           40.18,43      5.07,28  (2032)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50       DNF  Kummer Dieter                       1944 Walchwil                    1:03.24,10    Durchlauf  (3475)   ¦  1:03.24   89.¦    ----  ----¦
SMT20        3. Küng Adrian, Arth                   1984 Juka Speed Team             1:01.18,12      0.00,51   (533)   ¦    29.54    5.¦   31.23    1.¦
SM40       142. Kunkel Bernd                        1967 D-Ettenheim                 1:44.43,11     31.21,15  (3476)   ¦    46.29  134.¦   58.13  149.¦
FW20        18. Künti Angelica                      1979 Auswil                        48.34,83      6.06,70  (3477)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        86. Kunz Anton                          1970 Münsingen                   1:38.38,01     25.15,03  (3478)   ¦    46.50   86.¦   51.47   85.¦
FM40       153. Kunz Christian                      1965 Oberstocken                   56.39,46     17.54,35  (3479)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        41. Kunz Hanspeter                      1963 Urdorf                      1:21.49,63      8.27,67  (3480)   ¦    38.54   34.¦   42.55   54.¦
FM20        13. Künzi Daniel, Grünenmatt            1981 Emmen Skaters                 42.07,50      3.22,02  (4609)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30        1. Künzi Nicole, Lützelflüh-Goldbach   1975 EmmenSkaters Hyper            39.51,93        -----  (1321)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        46. Künzli Peter                        1948 Wohlen AG                   1:30.42,69     17.18,88  (3481)   ¦    42.23   33.¦   48.19   52.¦
FW30        40. Kuprecht Karolina                   1972 Zug                           50.33,37      8.09,20  (4377)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        30. Kurmann Anita                       1976 Sursee                        48.46,66      6.22,49  (4001)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        57. Kurmann Barbara                     1980 Basel                       1:00.18,74     17.50,61  (4002)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       111. Kurmann Herbert                     1968 Niederweningen              1:03.13,04     24.27,00  (3482)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          18. Kurmann Nicole                      1995 Niederweningen              1:04.05,36     23.15,24  (3483)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        51. Kurmann Susanne                     1964 Niederweningen              1:03.27,03     21.51,37  (3484)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        57. Kuster Beatrix                      1966 Cham                        1:14.49,79     33.14,13  (4370)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        11. Kuster Carmen                       1976 Dübendorf                     45.39,94      3.15,77  (3485)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       39. Kuster Jessica                      1999 Cham                           7.25,73      3.30,14  (4368)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       56. Kuster Kevin                        2000 Sursee                         7.37,87      3.42,82  (3486)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       124. Kuster Marcel                       1963 Cham                          51.25,00     12.39,89  (4369)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        58. Kuster Roland                       1974 Sursee                        48.09,12      9.23,08  (3487)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          23. Kuster Yasmin                       1995 Cham                        1:14.40,02     33.49,90  (4367)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       109. Kym Reto                            1965 Luzern                        49.28,36     10.43,25  (3488)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.