Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Name "J"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SMTI        80. Jaanus Ritson, EE-Estonia           1972 Rulluisuklubi Abec          1:11.24,29     10.08,36   (244)   ¦    35.14   86.¦   36.09   70.¦
FW30        50. Jacot Chantal                       1974 Ettingen                      51.17,47      8.53,30  (4328)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        59. Jaggi Beat                          1966 Zug                           46.34,00      7.48,89  (3415)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        25. Jäggi Urs                           1960 Merlach                       43.12,36      4.27,25  (3416)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        10. Jaeggi Werner                       1946 Melchnau                      43.28,24      2.03,63  (3414)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       14. Jaisli Beat, Boppelsen              1954 Inline-Team Furttal           40.21,57      2.06,10  (2018)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        17. Jaisli Philipp, Boppelsen           1994 Inline-Team Furttal           44.50,06      5.41,60  (2019)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        35. Jann Peter                          1964 Buochs                        44.03,65      5.18,54  (4390)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        14. Janssen Martin, Dürrenroth          1963 Inline Club Dürrenroth        41.28,87      2.43,76  (4616)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        84. Janutin Christian                   1966 Landquart                   1:28.42,90     15.20,94  (4398)   ¦    43.15   89.¦   45.27   81.¦
KidsB       44. Janutin Fadri                       2000 Landquart                      6.09,81      2.14,76  (4601)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       18. Janutin Flurina                     1997 Landquart                      5.15,50      1.19,91  (4400)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        54. Järmann Gerry                       1952 Zürich                      1:33.22,85     19.59,04  (4323)   ¦    44.33   54.¦   48.49   54.¦
SM40        88. Jaunin André                        1967 Kloten                      1:28.57,56     15.35,60  (4717)   ¦    43.16   91.¦   45.41   88.¦
JW           3. Jaunin Jennifer                     1992 Niederglatt ZH                45.45,86      4.55,74  (3417)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       36. Jecken Andrina                      1998 Thun                           6.49,54      2.53,95  (3418)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       123. Jehle Beat                          1967 Sursee                        51.11,11     12.26,00  (3419)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        55. Jehle Heidrun                       1974 Nürensdorf                    51.35,50      9.11,33  (3420)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        49. Jeisy Benjamin                      1981 Aarburg                       50.38,98     11.53,50  (3421)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        46. Jendly Till                         1988 Herrenschwanden             1:47.25,73     34.02,89  (3422)   ¦    53.30   52.¦   53.55   43.¦
FMT30       17. Jenni Kurt, Cham                    1964 Parmino Racing Team           40.15,57      4.33,23   (803)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        2. Jenni Markus, Aarwangen             1964 RED Devil Hyper Team          35.45,42      0.03,08   (754)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       108. Jenny Hansjürg                      1961 S-chanf                       49.20,40     10.35,29  (3423)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          25. Jenny Niklas                        1995 FL-Gamprin-Bendern            52.02,60     13.28,93  (4622)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       11. Jobin Stephan, Studen BE            1966 Inlineteam Heinigersport      39.26,83      3.44,49   (622)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        39. Joggi Marianne                      1984 Oftringen                     54.01,52     11.33,39  (4103)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        68. Jones Alonzo                        1969 Zürich                      1:33.13,02     19.50,04  (3424)   ¦    45.54   75.¦   47.18   62.¦
SM50        31. Joos Volker                         1947 D-Freiburg                  1:27.47,28     14.23,47  (3425)   ¦    42.31   35.¦   45.15   31.¦
FM20        21. Joss Samuel                         1986 Gysenstein                    43.47,68      5.02,20  (3426)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20         1. Juchli Daniel                       1985 Hölstein                      38.45,48        -----  (4232)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS         2. Jude Emilie, F-Rixheim              1994 World Inlinecenter Bont       39.10,85      0.01,00  (1512)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       16. Jude Philippe, F-Rixheim            1957 CMS Brasil Varanus Lifest     40.22,99      2.07,52  (2039)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        48. Jungen Gödi                         1959 Adelboden                   1:23.31,83     10.09,87  (3427)   ¦    40.44   58.¦   42.47   51.¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.