Swiss Inline Cup 2007, Sursee - nach Name "B"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SW20       DNF  Bacher Nadine                       1978 Basel                         51.07,79    Durchlauf  (3085)   ¦    51.07   23.¦    ----  ----¦
SM50        67. Baechler Daniel                     1943 Villars-sur-Glâne           1:37.52,45     24.28,64  (3089)   ¦    47.20   70.¦   50.32   65.¦
FW20        33. Bächler Fabienne                    1986 Hildisrieden                  51.20,42      8.52,29  (4167)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          34. Bächli Björn                        1994 Rütihof                       57.00,33     18.26,66  (3938)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        89. Bächli Roman                        1970 Dietikon                      51.26,20     12.40,16  (3940)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        23. Bachmann Andrea                     1981 Nottwil                     1:48.28,98     29.45,79  (3086)   ¦    53.07   24.¦   55.21   22.¦
FM50        85. Bachmann Guido                      1957 Schenkon                      51.24,91     10.00,30  (3087)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          14. Bachmann Jil Alessia                1994 Schenkon                      51.24,51     10.34,39  (4133)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        84. Bachmann Markus                     1957 Obernau                     1:54.26,67     41.02,86  (3941)   ¦    55.14   85.¦   59.12   85.¦
FWT30       12. Bachmann Sandra, Basel              1977 IT Limmattal                  45.43,35      5.51,42  (1342)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        82. Badertscher Evelyne                 1976 Aarau                         59.31,25     17.07,08  (4206)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        94. Badrutt Gian Duri                   1942 Celerina/Schlarigna           54.41,07     13.16,46  (3088)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        58. Baggenstos Armin                    1959 Gersau                        46.27,32      7.42,21  (3090)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        17. Baggenstoss Roli                    1968 Brunnen                     1:18.30,54      5.07,56  (4378)   ¦    38.43   17.¦   39.46   17.¦
FW20         9. Balmer Nicole                       1982 Spiez                         45.02,26      2.34,13  (3091)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        71. Balz Martin                         1973 Samedan                     1:33.25,67     20.02,69  (3092)   ¦    46.04   76.¦   47.20   63.¦
SM30        43. Balz Thomas                         1976 Grossaffoltern              1:27.27,38     14.04,40  (3093)   ¦    42.59   49.¦   44.27   42.¦
FM20         3. Bangerter Adrian                    1980 Wallisellen                   38.47,15      0.01,67  (4667)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        37. Bangerter Marielle                  1967 Münchringen                   54.27,60     12.51,94  (3094)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30         7. Bangerter Pierre                    1970 Bowil                         41.23,20      2.37,16  (3095)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40         8. Bäni Matthias                       1967 Solothurn                     41.05,31      2.20,20  (3096)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        7. Bannholzer René, Kloten             1967 Inline Club Winterthur Fi     38.19,04      2.36,70   (661)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        29. Banzer Paul                         1945 Ittigen                     1:27.42,17     14.18,36  (3942)   ¦    43.13   44.¦   44.28   22.¦
SMT30       46. Banzer René, Betschwanden           1967 Thunliners                  1:22.21,17     20.58,51   (491)   ¦    40.16   47.¦   42.05   47.¦
FM40        56. Bär Heinz                           1965 Rothrist                      46.15,39      7.30,28  (4120)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        19. Bär Max                             1946 Hilterfingen                  44.38,61      3.14,00  (3097)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45        1. Bär Roger, Pfäffikon SZ             1961 Juka Fitness Men              38.15,47        -----   (781)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        29. Barbotin Nathalie, F-Nantes         1975 Alessi Powerslide World     1:15.36,23      0.03,86  (1031)   ¦    36.26   12.¦   39.10   30.¦
FM40        41. Bärlocher Charles                   1963 Oberbuchsiten                 44.40,03      5.54,92  (4336)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       41. Bärlocher Lars                      1997 Oberbuchsiten                  5.56,47      2.01,42  (4335)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       15. Bärlocher Martin, Rothrist          1965 Jura Grizzly Hyper Team 2     39.27,64      3.45,30   (721)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20       17. Barreto Anita, Thun                 1981 Thunliners                    43.38,28      3.50,95  (2124)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        67. Bauder Martin                       1961 Wangen an der Aare            46.54,31      8.09,20  (4708)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        64. Baumann Corinne                     1980 Suhr                        1:09.40,77     27.12,64  (4203)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        22. Baumann Evelin                      1975 Wohlen AG                   1:36.12,81     16.54,05  (3098)   ¦    46.19   21.¦   49.53   26.¦
SM50        21. Baumann Heinz                       1949 Gattikon                    1:23.45,03     10.21,22  (3099)   ¦    38.55   10.¦   44.49   26.¦
FW30        88. Baumann Martina                     1973 Cham                        1:05.37,26     23.13,09  (4105)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        63. Baumann Robi                        1961 Altdorf UR                    46.49,40      8.04,29  (3100)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        62. Baumann Urs                         1970 Luzern                        48.20,13      9.34,09  (4341)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20         4. Baumgartner Lucas                   1985 Vilters                     1:13.25,54      0.02,70  (3101)   ¦    36.16   10.¦   37.08    4.¦
FM40        97. Baumgartner René                    1960 Kallnach                      48.25,42      9.40,31  (3102)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       21. Baumgartner Roland, Widnau          1978 Inline Speed Team Vorarlb   1:11.24,89     10.07,28  (2001)   ¦    35.13   23.¦   36.11   13.¦
SMT20       41. Baur Marco, Schübelbach             1979 CMS Brasil Varanus Lifest   1:22.29,04     21.11,43   (341)   ¦    40.17   43.¦   42.11   40.¦
FWT30        7. Beaume Martine, F-Montbeliard       1973 Ligue de Franche-Comté        43.36,86      3.44,93  (2126)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS         7. Beck Michelle, Zuben                1992 World Inlinecenter BEEcom     43.08,33      3.58,48  (1502)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       144. Beck Rolf                           1961 Steinhausen                 1:45.27,17     32.05,21  (3103)   ¦    49.21  142.¦   56.05  147.¦
FM50         8. Bedel Patrick                       1955 F-Vyans le Val                43.22,42      1.57,81  (4677)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       16. Beeler Thomas, Basel                1973 speed-inliner-basilisk/xp     39.28,40      3.46,06   (761)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        64. Beeli Karl                          1941 Gossau SG                   1:37.18,72     23.54,91  (4627)   ¦    47.21   71.¦   49.57   62.¦
FM50        82. Beer Ueli                           1957 Fahrwangen                    50.59,02      9.34,41  (3104)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        69. Beetschen Andreas, Lenk im Simmenta 1986 Micro Intersport Internat   1:06.46,92      5.30,99   (152)   ¦    30.06   75.¦   36.40   77.¦
SWTI        43. Beetschen Corinne, Lenk im Simmenta 1983 Micro Intersport Internat   1:21.40,53      6.08,16  (1092)   ¦    39.21   40.¦   42.19   39.¦
SWTI         3. Begg Nicole, NZL-Timaru             1987 SsangYong Jesa Bont         1:15.32,55      0.00,18  (1011)   ¦    36.25    9.¦   39.06    7.¦
SMTI        22. Begg Wayne, NZL-Timaru              1983 World Inlinecenter Bont     1:01.17,32      0.01,39    (62)   ¦    29.54   51.¦   31.22    7.¦
KidsG        1. Begic Elodie, F-Le Syndicat         1996 Athleticum Rollerblade         3.55,59        -----  (3105)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        25. Beles Jaromir                       1951 Niederglatt ZH              1:26.05,02     12.41,21  (3106)   ¦    40.56   25.¦   45.08   28.¦
SM50        26. Bellscheidt Werner                  1949 D-Mülheim an der Ruhr       1:26.05,92     12.42,11  (4143)   ¦    40.59   27.¦   45.06   27.¦
SMT30       45. Benz Bernhard, Kloten               1973 Powerslide World Inlinece   1:22.20,81     20.58,15   (431)   ¦    40.17   51.¦   42.03   45.¦
SM40       157. Benz Thomas                         1964 Suhr                        2:01.08,25     47.46,29  (4632)   ¦    56.29  157.¦ 1:04.39  156.¦
SW40        17. Benz Yvonne                         1966 Suhr                        2:01.07,97     43.08,98  (4631)   ¦    56.26   17.¦ 1:04.41   17.¦
JMTS        12. Berchten Jan, Hindelbank            1992 EmmenSkaters Hyper            41.22,98      2.14,52  (2003)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40         4. Berchten Monika                     1966 Hindelbank                    44.25,11      2.49,45  (3107)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        53. Bergamin Roman                      1983 Cham                          51.27,25     12.41,77  (4364)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45        8. Berger Fred, Lyss                   1948 Inlineteam Heinigersport      39.28,87      1.13,40   (681)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW50        12. Berger Ruth                         1950 Volketswil                  1:02.30,34     14.48,53  (3108)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30        7. Berger Stefan, Kappelen             1975 Micro-Intersport Schweiz    1:11.23,92     10.01,26   (411)   ¦    35.13    7.¦   36.10    6.¦
FM30        23. Berlinger Ivo                       1973 Baar                          43.25,82      4.39,78  (3109)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        54. Bernasconi Paul                     1965 Walenstadt                    46.12,90      7.27,79  (3110)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        24. Berndt Jenny, D-Grenzach-Wyhlen     1979 Zepto Skate Team            1:15.33,61      0.01,24  (1061)   ¦    36.26   26.¦   39.06   19.¦
FM30        55. Berner Christian                    1975 Sursee                        47.46,63      9.00,59  (4087)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        4. Bernhard Elmar, Dübendorf           1968 IDEEspeed Team                38.16,21      2.33,87   (651)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        22. Bernoulli Karin                     1980 Pratteln                    1:46.59,10     28.15,91  (3111)   ¦    50.15   22.¦   56.43   25.¦
FW40        35. Besmer Veronika                     1961 Hünenberg                     51.44,63     10.08,97  (3112)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        61. Betschart Stefan                    1971 Winkel                        48.20,09      9.34,05  (4224)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        56. Betschart Ueli                      1950 Nürensdorf                  1:33.37,42     20.13,61  (4280)   ¦    44.43   57.¦   48.53   55.¦
FM40        61. Beutler Markus                      1967 Fahrni b. Thun                46.45,18      8.00,07  (3113)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       146. Biedermann Egon                     1958 Neuheim                       55.56,18     17.11,07  (3114)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20       16. Bieli Petra, Aedermannsdorf         1986 Mittelland by Matter          43.37,75      3.50,42  (1361)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40         5. Bieri Margrith                      1966 Hochdorf                      44.36,73      3.01,07  (3115)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       51. Biermann Colin                      1997 Unterägeri                     7.04,76      3.09,71  (4188)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       45. Biermann Géraldine                  1999 Unterägeri                     8.11,29      4.15,70  (4185)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       55. Biermann Olivia                     2002 Unterägeri                    15.58,74     12.03,15  (4184)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       103. Biermann Rolf                       1970 Unterägeri                    56.39,32     17.53,28  (4187)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       46. Biermann Severine                   2001 Unterägeri                     8.14,37      4.18,78  (4186)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30        6. Bigey Jean-Marc, F-Illzach          1969 Asphalte                    1:11.23,88     10.01,22   (332)   ¦    35.14   11.¦   36.09    3.¦
SMTI        54. Bighin Andrea, I-Borbiago (VE)      1982 Bont Hyper                  1:01.20,79      0.04,86     (1)   ¦    29.59   70.¦   31.21    3.¦
SW30        24. Bigler Linda                        1970 Spiez                       1:37.04,14     17.45,38  (3116)   ¦    46.21   22.¦   50.42   30.¦
SM40        78. Bigler Mathias                      1967 Köniz                       1:27.27,32     14.05,36  (4701)   ¦    42.53   82.¦   44.34   67.¦
SM40        74. Bigler Urs                          1963 Spiez                       1:26.11,34     12.49,38  (3117)   ¦    40.00   46.¦   46.11   89.¦
FM50       102. Binczyk Michael                     1957 D-Rheinfelden                 57.39,08     16.14,47  (3118)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        69. Biner Eve                           1971 Regensdorf                    56.50,35     14.26,18  (3119)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        18. Binz Marcel                         1968 Koppigen                      43.14,51      4.28,47  (3943)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30       17. Birkenmaier Katia, Bern             1975 Inlineteam Heinigersport      50.05,46     10.13,53  (1331)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50         2. Birrer Gerold                       1957 Zell LU                     1:15.43,02      2.19,21  (3120)   ¦    36.11    3.¦   39.32    2.¦
FM50        78. Bischof Arthur                      1949 Zürich                        50.07,27      8.42,66  (3121)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20       19. Bisig Cristina, Zuchwil             1988 Inlineteam Heinigersport      50.05,41     10.18,08  (1332)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50         8. Bisig Peter                         1957 Steinhausen                 1:19.57,72      6.33,91  (3122)   ¦    38.52    9.¦   41.04    5.¦
FMT45       11. Bisig Ruedi, Zuchwil                1958 Mittelland by Matter          40.19,53      2.04,06   (742)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        13. Bissig Sonja                        1975 Zug                           45.59,32      3.35,15  (4610)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        58. Blaser Roland                       1950 Sonterswil                    48.05,88      6.41,27  (3125)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        53. Blaser Rolf                         1962 Urtenen-Schönbühl             45.59,26      7.14,15  (4639)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       15. Blaser Virginia, Derendingen        1999 World Inlinecenter Kids        5.09,49      1.13,90  (3035)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20         8. Blättler Katja                      1988 Littau                      1:33.07,05     14.23,86  (4324)   ¦    45.50   11.¦   47.16    6.¦
SM30        99. Blättler Rainer                     1975 Emmenbrücke                 1:50.44,05     37.21,07  (3126)   ¦    53.57  101.¦   56.46   97.¦
FM50        29. Bless Fredi                         1946 Hettlingen                    46.02,95      4.38,34  (4718)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        11. Bless René                          1987 Flums                       1:18.35,85      5.13,01  (3944)   ¦    38.56   14.¦   39.39    9.¦
SM40       112. Bleuler Dani                        1958 Arbon                       1:33.29,16     20.07,20  (3127)   ¦    46.16  131.¦   47.12   95.¦
FMT30        9. Bloch Peter, Derendingen            1971 Mittelland by Matter          39.26,75      3.44,41   (743)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        64. Blösch Tom                          1968 Bonstetten                    48.20,74      9.34,70  (3945)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       13. Blumer Urs, Kaltbrunn               1950 Juka Fitness Men              40.20,09      2.04,62   (782)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       123. Bodmer Markus                       1958 Sissach                     1:35.24,48     22.02,52  (3946)   ¦    44.16  109.¦   51.07  127.¦
FMT20        8. Böhm Robert, D-Gera                 1986 Micro Intersport Fitness      35.34,54      0.23,39   (732)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       38. Bollag Jan, Zürich                  1968 IT Limmattal                1:18.02,18     16.39,52   (391)   ¦    38.04   40.¦   39.57   36.¦
SW30        38. Bolliger Brigitte                   1972 Brittnau                    1:48.20,77     29.02,01  (3947)   ¦    54.14   39.¦   54.06   36.¦
FM40        17. Bolliger Franz                      1963 Gebenstorf                    41.30,03      2.44,92  (3128)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        33. Bolzan Fredi                        1980 Rorschach                     46.52,27      8.06,79  (3129)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         3. Bongni Franziska                    1971 Bremgarten b. Bern            42.28,88      0.04,71  (3130)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV         7. Böni Roman                          1962 Sursee                        49.41,84      3.35,34  (3008)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          39. Böni Tobias                         1994 Sursee                        59.13,76     20.40,09  (4126)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWTI        33. Bonnet Melissa, ARG-Argentina       ???? World Inline Center Inter   1:15.41,49      0.09,12  (1072)   ¦    36.26   19.¦   39.15   32.¦
KidsB       12. Bösch Fabian                        1997 Engelberg                      4.37,61      0.42,56  (3948)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          21. Bosker Alwin                        1994 Schöftland                    49.42,95     11.09,28  (4226)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30         6. Bossert Reto                        1971 Sissach                       41.23,14      2.37,10  (4307)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       135. Bosshart Erwin                      1966 Gossau SG                     53.59,18     15.14,07  (4194)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        80. Bosshart Nadja                      1970 Gossau SG                     59.26,92     17.02,75  (4196)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        61. Bosshart Willi                      1940 Heiden                        48.26,05      7.01,44  (4195)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        69. Bötschi Alex                        1954 Bischofszell                1:38.28,95     25.05,14  (3949)   ¦    47.13   69.¦   51.15   71.¦
SMTI        23. Boucher Thomas, F-Nantes            1982 Matter World Inline Cente   1:01.17,35      0.01,42    (51)   ¦    29.51   30.¦   31.26   34.¦
SWTI        36. Bozi Agnes, I-Italy                 ???? Alessi Powerslide Nationa   1:17.25,82      1.53,45  (1044)   ¦    36.26   21.¦   40.59   35.¦
SM40       113. Bräker Roger                        1963 Kleinandelfingen            1:33.32,79     20.10,83  (4214)   ¦    44.42  116.¦   48.50  113.¦
SW40         2. Brandenstein Jutta                  1963 D-Wasserlosen               1:26.03,70      8.04,71  (3131)   ¦    40.55    2.¦   45.08    3.¦
JWTS         4. Brändle Natalie, Romanshorn         1993 World Inlinecenter Bont       41.14,04      2.04,19  (1511)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        70. Brändle Siegfried                   1936 Fahrweid                      49.22,88      7.58,27  (4249)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        62. Braun Ralf                          1971 Stein AG                    1:31.38,25     18.15,27  (3132)   ¦    43.41   63.¦   47.57   66.¦
SM40        83. Braune Ingolf                       1963 D-Gundelfingen              1:28.39,27     15.17,31  (3133)   ¦    43.11   85.¦   45.28   82.¦
FM30        35. Brazerol Patrick                    1970 Dübendorf                     45.40,19      6.54,15  (3134)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        23. Breitenmoser Werner                 1958 Amriswil                    1:18.32,23      5.10,27  (4688)   ¦    38.48   26.¦   39.43   18.¦
FW40        30. Brescancin Patrizia                 1967 Küttigen                      51.02,20      9.26,54  (3135)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        23. Bretscher Carmen                    1973 Hagenbuch ZH                1:36.39,39     17.20,63  (3136)   ¦    45.57   19.¦   50.41   29.¦
SM50        52. Breu Hans                           1956 Appenzell                   1:33.18,81     19.55,00  (3950)   ¦    43.49   48.¦   49.28   58.¦
SMTI        84. Briand Pascal, F-Nantes             1976 Powerslide Phuzion          1:12.32,37     11.16,44    (21)   ¦    29.50   23.¦   42.41   86.¦
SM40       139. Brianti Enrico                      1961 Pratteln                    1:44.23,66     31.01,70  (4656)   ¦    50.12  146.¦   54.10  139.¦
FM20        42. Briker Stefan                       1983 Flüelen                       48.49,02     10.03,54  (3138)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        86. Briner Claudia                      1971 Zürich                      1:03.08,43     20.44,26  (3139)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        62. Briner Hansueli                     1943 Buchs ZH                    1:36.01,35     22.37,54  (3140)   ¦    46.02   64.¦   49.59   63.¦
FW20        45. Brodbeck Yuko                       1981 Liestal                       55.28,07     12.59,94  (4204)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       20. Brucker Sebastian, D-Lörrach        1982 speed-inliner-basilisk/xt   1:11.24,84     10.07,23   (481)   ¦    35.14   26.¦   36.10   11.¦
FMT30        5. Brügger Thomas, Thierachern         1975 Speedys Inline Team           38.16,55      2.34,21   (771)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        49. Bruggmann Gerhard                   1966 Bern                        1:23.33,57     10.11,61  (3141)   ¦    40.49   65.¦   42.43   43.¦
KidsB       11. Bruhin Fabian                       1997 Pfeffingen                     4.35,35      0.40,30  (3142)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        39. Bruhin Thomas                       1964 Pfeffingen                    44.31,49      5.46,38  (3143)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        12. Brülhart Kurt                       1978 Basel                         41.23,80      2.38,32  (4215)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWT20        8. Brun Nadine, Inwil                  1985 Speed Skater Zug            1:25.10,35      9.36,61  (2102)   ¦    41.06    8.¦   44.03    8.¦
FWT20       18. Bründler Ursula, Buchrain           1982 IT Limmattal                  45.43,28      5.55,95  (1343)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       34. Brunner Jessica                     1996 Fischbach-Göslikon             6.13,37      2.17,78  (3951)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       106. Brunner Jörg                        1971 Wildegg                       57.07,32     18.21,28  (3952)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        52. Brunner Marcel                      1969 Ennetbürgen                   47.01,13      8.15,09  (3144)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30         6. Brunner Michaela                    1976 Zürich                      1:26.04,37      6.45,61  (3953)   ¦    41.00    7.¦   45.04    4.¦
FWT45        3. Brunner Monika, Zürich              1949 Powerslide Fossile            54.39,61     11.01,53  (1371)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        58. Brüschweiler Martin                 1957 Mannenbach-Salenstein       1:33.44,97     20.21,16  (3145)   ¦    45.50   59.¦   47.54   49.¦
FMT30       14. Brütsch Christian, Zürich           1975 Inline-Team Furttal           39.27,42      3.45,08  (2005)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        11. Büchel Wolfgang                     1958 FL-Ruggell                  1:15.42,26      2.20,30  (3146)   ¦    36.09    5.¦   39.32   13.¦
FW30        46. Bücheler Eliane                     1977 Zihlschlacht                  50.47,58      8.23,41  (3954)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        58. Bucheli Norbert                     1962 Sempach                     1:23.42,60     10.20,64  (4197)   ¦    40.02   49.¦   43.39   59.¦
FW30        38. Bucheli Yvonne                      1969 Malters                       50.14,10      7.49,93  (3147)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        44. Bucher Bruno                        1972 Escholzmatt                   46.14,36      7.28,32  (3148)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        26. Bucher Christoph, Kerns             1983 Voll doof Kerns             1:32.47,92     19.25,08  (4663)   ¦    45.48   34.¦   46.59   26.¦
FM20        16. Bucher Daniel                       1981 Langendorf                    43.09,12      4.23,64  (3955)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        30. Bucher Erich                        1983 Baldegg                       45.52,38      7.06,90  (4149)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        75. Bucher Hans                         1941 Emmen                         49.53,51      8.28,90  (3149)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        35. Bucher Jost, Kerns                  1983 Voll doof Kerns             1:37.49,23     24.26,39  (4662)   ¦    48.24   42.¦   49.25   32.¦
FM20        59. Bucher Jürg                         1982 Schwyz                        55.38,08     16.52,60  (3150)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        52. Bucher Roland                       1972 Schenkon                    1:29.13,70     15.50,72  (3957)   ¦    43.19   56.¦   45.54   55.¦
FM40       161. Bucher Urs                          1964 Luzern                        59.34,85     20.49,74  (4334)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        57. Büchi Ruedi                         1960 Frenkendorf                   46.17,05      7.31,94  (3151)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        50. Büchler Marco                       1988 Sursee                        51.15,09     12.29,61  (4153)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        71. Buchmann Beat                       1958 Nussbaumen AG               1:26.02,85     12.40,89  (3152)   ¦    40.58   76.¦   45.04   71.¦
FWT30       14. Buchschacher Katrin, D-Groß-Umstadt 1967 Thurgovia Fitness             46.18,42      6.26,49  (2103)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       32. Buck Martin, Oberrohrdorf           1971 Parmino Racing Team           42.16,43      6.34,09   (801)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB        8. Bühler Benjamin, Wabern             1997 RED Devil Hyper Team           4.22,50      0.27,45  (3153)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        20. Bühler Danielle                     1978 Zofingen                    1:41.47,92     23.04,73  (4097)   ¦    50.08   21.¦   51.39   18.¦
FMT30        9. Bühler Félix, Wabern                1963 RED Devil Hyper Team          39.26,75      3.44,41   (751)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       22. Bühler Julien, Wabern               1999 RED Devil Hyper Team           5.06,71      1.11,66  (3154)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        89. Bühler Rolf                         1972 Ebikon                      1:41.37,56     28.14,58  (3155)   ¦    49.44   95.¦   51.53   86.¦
SM30       102. Bühlmann Erich                      1970 Cham                        1:57.19,22     43.56,24  (4125)   ¦    56.52  106.¦ 1:00.27  100.¦
SM40        55. Bühlmann Roman                      1965 Rothenburg                  1:23.40,17     10.18,21  (4083)   ¦    39.57   43.¦   43.43   62.¦
FW20         5. Bühlmann Sabine                     1979 Birsfelden                    43.45,93      1.17,80  (3156)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        36. Buholzer Jacqueline                 1958 Ebikon                        51.51,91     10.16,25  (3157)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         6. Buholzer-Rehor Sonja                1969 Sempach                       43.42,78      1.18,61  (3158)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40         5. Bula Stefan                         1966 Verbier                       38.49,60      0.04,49  (3159)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       111. Buneß Jochen                        1966 D-Konstanz                    49.51,07     11.05,96  (3160)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       43. Bur Pascal                          1996 Kriens                         6.01,19      2.06,14  (4332)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       32. Bur Stefanie                        1999 Kriens                         6.00,94      2.05,35  (4330)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30         5. Bürger Michaela                     1976 Lantsch/Lenz                1:26.04,32      6.45,56  (3161)   ¦    40.57    6.¦   45.06    6.¦
FW30         8. Burgherr Tabita                     1976 Lenzburg                      44.32,13      2.07,96  (3162)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        57. Bürgi Heinz                         1952 Schönenwerd                   48.00,37      6.35,76  (3163)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50       DNF  Bürgi Peter                         1953 Lengnau AG                    56.14,20    Durchlauf  (3164)   ¦    56.14   86.¦    ----  ----¦
SWTI        40. Bürgi Yvonne, Aarau                 1983 World Inline Center Inter   1:21.39,88      6.07,51  (1073)   ¦    39.21   43.¦   42.18   37.¦
FWT30        9. Bürgler Luzia, Ibach                1976 Speed Skater Zug              43.37,80      3.45,87  (1381)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        52. Burkhalter Heinz                    1959 Wasen im Emmental             45.58,90      7.13,79  (3165)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30         2. Burkhard Susanne                    1970 Aristau                     1:23.30,64      4.11,88  (3166)   ¦    40.45    3.¦   42.45    2.¦
FM40        31. Bürki Hans                          1961 Thun                          43.33,23      4.48,12  (3167)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        70. Burri Hans-Rudolf                   1961 Bern                        1:26.02,61     12.40,65  (3168)   ¦    40.50   66.¦   45.12   76.¦
KidsG       42. Buser Jana                          1999 Wittinsburg                    7.46,94      3.51,35  (3169)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        77. Buser Reto                          1972 Wittinsburg                   49.33,27     10.47,23  (3170)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50         3. Buser Rico                          1954 Buus                        1:17.42,25      4.18,44  (3958)   ¦    36.09    1.¦   41.32    9.¦
FM50        68. Buser Rolf                          1947 Gingins                       49.10,63      7.46,02  (3171)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        14. Büsser Nicole                       1985 Amden                       1:36.14,69     17.31,50  (4306)   ¦    46.19   15.¦   49.55   14.¦
FM30        87. Busslinger Markus                   1974 Fislisbach                    51.23,39     12.37,35  (3172)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV         6. Büttiker Hanspeter                  1967 Luzern                        47.00,63      0.54,13  (3015)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        33. Byrne Michael, NL-Apeldoorn         1981 Cado Motus                  1:01.17,72      0.01,79   (901)   ¦    29.56   63.¦   31.21    2.¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.