Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - Zug (Schweiz)

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FM30        19. Berlinger Ivo                       1973 Baar                          52.12,53      5.53,64  (3030)  
SW30         9. Dubacher Susan                      1977 Baar                        1:35.52,67     11.49,74  (3086)  
FWT30        3. Evans Simone, Hünenberg             1976 Speed Skater Zug              49.12,52      1.19,88  (1382)  
KidsB       17. Fuchs Yannik                        1998 Rotkreuz                       8.03,33      2.16,36  (3497)  
FM50        23. Fürst Kurt                          1957 Hünenberg                     56.02,61      9.09,12  (3129)  
KidsB       19. Grob Oliver                         1996 Steinhausen                    8.25,02      2.38,05  (3147)  
SM50        26. Gruber Walter                       1949 Walchwil                    1:33.55,88     18.08,87  (3148)  
KidsG       13. Güntert Jasmin, Alosen              1999 Juka Kids Girls                7.11,37      1.21,53  (3151)  
KidsG        8. Güntert Vera, Alosen                1997 Juka Linthline                 6.19,80      0.29,96  (3152)  
FM30        25. Hausheer Marcel                     1973 Steinhausen                   54.23,80      8.04,91  (3168)  
SMT45       13. Holdener Peter, Zug                 1959 Speed Skater Zug B          1:29.32,99     16.41,91   (452)  
FM40         4. Hübscher Guido                      1967 Oberwil b. Zug                46.22,49      0.03,79  (3186)  
FMT30       14. Jenni Kurt, Cham                    1964 Parmino Racing Team           46.37,73      2.54,30   (803)  
SMT45       10. Keiser Stefan, Cham                 1962 Speed Skater Zug B          1:28.54,95     16.03,87   (453)  
SM30        50. Müller Michael                      1968 Steinhausen                 1:39.46,98     24.02,67  (3283)  
SM40        47. Müller Stefan                       1967 Steinhausen                 1:27.25,12     11.40,70  (3287)  
SMT45       12. Nussbaumer Hanspeter, Baar          1962 Speed Skater Zug B          1:29.11,28     16.20,20   (454)  
FM30        34. Regli Adrian                        1970 Cham                          59.30,10     13.11,21  (3325)  
KidsB       25. Rogenmoser Ronny, Oberägeri         2001 Juka Kids Boy                  9.08,36      3.21,39  (3338)  
KidsB       11. Rogenmoser Ryan                     1999 Oberägeri                      7.31,23      1.44,26  (3339)  
SMT30       34. Ruckstuhl Christian, Cham           1970 Speed Skater Zug B          1:18.40,86     11.07,27   (455)  
FW40        17. Schaffo Karin, Hünenberg            1961 speedskaters zug            1:27.21,83     38.26,03  (3550)  
JMTS         5. Stirnimann Jomar, Cham              1993 Athleticum Rollerblade Te     45.11,87      0.01,20   (852)  
KidsG       25. Stocker Jasmin, Baar                1998 Juka Linthline                10.08,43      4.18,59  (3400)  
JMTS         6. Zimmermann Michael, Steinhausen     1991 Athleticum Rollerblade Te     45.11,92      0.01,25   (854)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.