Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - Luzern (Schweiz)

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FM40        61. Aeberhard Roland                    1966 Rickenbach LU               1:08.42,57     22.23,87  (3001)  
SWT20        7. Brun Nadine, Inwil                  1985 Speed Skater Zug            1:27.50,37     13.00,12  (2102)  
FWT20       16. Bründler Ursula, Buchrain           1982 IT Limmattal                  52.15,13      7.14,01  (1343)  
FM50        26. Bucher Hans                         1941 Emmen                         56.30,42      9.36,93  (3059)  
FW30        12. Dill Nicole                         1969 Meggen                        59.28,03     11.36,33  (3084)  
FW30         2. Durrer Esther                       1974 Hochdorf                      49.43,12      1.51,42  (3088)  
SW20        12. Duss Christina                      1983 Wolhusen                    1:43.34,63     19.31,35  (3089)  
FM50        24. Emmenegger Peter                    1953 Buchrain                      56.03,97      9.10,48  (3097)  
FM50        14. Felber Alois                        1946 Mauensee                      54.33,62      7.40,13  (3108)  
FMT30       27. Flüeler Filip, Luzern               1975 Parmino Racing Team           50.27,05      6.43,62   (802)  
FM50         8. Frei Paul                           1951 Sursee                        52.06,70      5.13,21  (3120)  
SM50        24. Furrer Jörg                         1957 Luzern                      1:31.46,32     15.59,31  (3128)  
SM50         9. Fux Markus                          1953 Littau                      1:26.21,74     10.34,73  (3130)  
SM50        38. Gabriel Josef                       1951 Sempach                     1:39.59,35     24.12,34  (3589)  
JW           6. Gabriel Svenja                      1992 Sempach                     1:02.27,94     12.34,35  (3588)  
FW20         1. Häfliger Daniela                    1988 Oberkirch LU                  51.05,95        -----  (3158)  
SM40        55. Heini Hans                          1959 Meggen                      1:30.05,14     14.20,72  (3169)  
SM40        38. Ineichen-Bieri Joe                  1962 Sempach                     1:26.16,25     10.31,83  (3194)  
SM30        16. Kaufmann Markus                     1968 Meggen                      1:24.07,71      8.23,40  (3208)  
SM30        14. Kuster Roli                         1976 Kriens                      1:20.51,04      5.06,73  (3631)  
FW40         2. Lötscher Ruth                       1963 Marbach LU                    52.20,21      3.24,41  (3246)  
SW40         1. Lustenberger Sandra, Grosswangen    1967 Speed Skater Zug            1:21.00,72        -----  (3249)  
FM40        24. Müller Franz                        1958 Hochdorf                      52.26,57      6.07,87  (3520)  
SM20        18. Müller Stefan                       1978 Wolhusen                    1:43.34,67     27.48,80  (3286)  
SM20         7. Müller Ueli                         1981 Reiden                      1:23.59,59      8.13,72  (3289)  
JW           7. Peter Livia                         1991 Geuensee                    1:08.13,47     18.19,88  (3492)  
SM40        48. Plüss Ferdi                         1960 Dierikon                    1:27.25,36     11.40,94  (3601)  
JW          10. Ramirez Luciana                     1994 Reussbühl                   1:22.54,32     33.00,73  (3323)  
JM           6. Renggli Nils                        1992 Marbach LU                  1:00.33,99     15.28,25  (3333)  
SM50        39. Ritz Roland                         1954 Gunzwil                     1:40.01,84     24.14,83  (3337)  
SMT30       15. Siegrist Michael, Luzern            1970 CMS Brasil Varanus Lifest   1:12.51,87      5.18,28   (343)  
SM40       DSQ  Thomann René                        1961 Egolzwil                         -----         disq  (3411)  
FM40        43. Tschopp Jakob                       1965 Mauensee                      56.56,62     10.37,92  (3571)  
FWT20        7. Walder Sina, Weggis                 1983 Speed Skater Zug              47.44,97      2.43,85  (1384)  
SMT30       53. Walther Manfred, Kriens             1971 CMS Brasil Varanus Lifest   1:29.25,51     21.51,92   (344)  
JM           8. Weiss Basil                         1995 Hochdorf                    1:08.06,69     23.00,95  (3585)  
FW40         5. Weiss Beatrix                       1966 Hochdorf                      55.36,05      6.40,25  (3443)  
JMTS         2. Wenger Livio, Schenkon              1993 Athleticum Rollerblade Te     45.11,47      0.00,80   (853)  
FWT20        3. Wenger Nadja, Schenkon              1991 Athleticum Rollerblade Te     45.09,33      0.08,21  (1304)  
SM30         9. Wermelinger Thomas                  1973 Luzern                      1:20.13,79      4.29,48  (3640)  
FMT20       41. Wigger Marcel, Emmen                1978 Parmino Racing Team           53.07,61     14.33,73   (805)  
SM40        20. Wittwer Beat                        1966 Nottwil                     1:20.52,43      5.08,01  (3461)  
SMT30       25. Zürcher Markus, Kriens              1968 Powerslide World Inlinece   1:17.33,76     10.00,17   (435)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.