Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - Aargau (Schweiz)

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JW           5. Balmer Alin                         1991 Brugg AG                      59.53,17      9.59,58  (3594)  
FMT30        9. Bärlocher Martin, Rothrist          1965 Jura Grizzly Hyper Team 2     46.12,38      2.28,95   (721)  
FM30        29. Bieri Felix                         1969 Möhlin                        55.53,61      9.34,72  (3033)  
FM40        22. Bolliger Franz                      1963 Gebenstorf                    52.07,19      5.48,49  (3045)  
JM           7. Bosker Alwin                        1994 Schöftland                  1:05.43,74     20.38,00  (3487)  
FW30         4. Braun Nicole                        1972 Birmenstorf AG                52.29,30      4.37,60  (3053)  
SM40        62. Buchmann Beat                       1958 Nussbaumen AG               1:33.15,78     17.31,36  (3061)  
FMT30       10. Buck Martin, Oberrohrdorf           1971 Parmino Racing Team           46.12,79      2.29,36   (801)  
SWTI        38. Bürgi Yvonne, Aarau                 1983 World Inline Center Inter   1:20.35,79      6.37,38  (1073)  
FM20        16. Bürgler Martin                      1981 Riniken                     1:01.05,82     14.43,06  (3070)  
SW30         2. Burkhard Susanne                    1970 Aristau                     1:27.25,21      3.22,28  (3600)  
FM40        55. Christ Andreas                      1965 Rothrist                    1:04.13,84     17.55,14  (3507)  
SM30        26. Clerc Thierry                       1968 Riniken                     1:27.30,59     11.46,28  (3620)  
FM40        54. Dietmann Philipp                    1966 Kölliken                    1:04.03,80     17.45,10  (3081)  
FM30        35. Dill Adrian                         1974 Seon                        1:00.09,22     13.50,33  (3542)  
SMT30       31. Faller Severin, Magden              1969 speed-inliner-basilisk/xf   1:18.19,40     10.45,81   (461)  
FM30         6. Fischer Daniel                      1976 Lenzburg                      47.22,38      1.03,49  (3112)  
FM40        39. Geissmann Christian                 1965 Meisterschwanden              56.13,65      9.54,95  (3535)  
KidsG        3. Härdi Ramona, Möriken AG            1997 Inline Team Limmattal          6.08,34      0.18,50  (3162)  
FMT20       36. Hess Peter, Wettingen               1980 Inline-Team Furttal           48.12,30      9.38,42  (2016)  
SM30        24. Hirt Marco                          1971 Riniken                     1:27.18,73     11.34,42  (3176)  
KidsG        6. Hofer Daria, Stilli                 1998 Inline Team Limmattal          6.16,67      0.26,83  (3179)  
JMTS        13. Hofer Jan, Stilli                   1994 IT Limmattal                  48.34,14      3.23,47   (861)  
FM40        12. Hofer Pedro                         1967 Stilli                        50.22,97      4.04,27  (3180)  
FM50        11. Hofer Urs                           1957 Strengelbach                  53.33,94      6.40,45  (3181)  
FMT20       16. Humbel Silvan, Arni-Islisberg       1986 Inline Club Winterthur Fi     42.07,41      3.33,53   (665)  
FM50        18. Ilitsch Nicolas                     1957 Zurzach                       55.34,11      8.40,62  (3616)  
SMT45       15. Keller Markus, Buchs AG             1962 IT Limmattal                1:30.13,65     17.22,57  (2021)  
FW50         6. Kenel Rös                           1950 Spreitenbach                1:04.09,00      4.28,57  (3213)  
FMT20       30. Küng Reto, Ehrendingen              1979 Speedys Inline Team           46.09,95      7.36,07   (772)  
SM20        16. Löschhorn Roman                     1978 Rudolfstetten               1:36.24,26     20.38,39  (3245)  
SMT20       27. Mauch Raphael, Sarmenstorf          1988 IT Limmattal                1:14.56,01     13.17,92   (394)  
SM40        29. Meier Erich                         1959 Aarau                       1:24.04,91      8.20,49  (3268)  
SMT20       39. Müller Daniel, Hunzenschwil         1981 OutonStreet-Hyper           1:22.40,97     21.02,88   (421)  
FM50        39. Müller Martin                       1947 Strengelbach                  59.47,81     12.54,32  (3282)  
SM30         2. Oppliger Marc                       1969 Zofingen                    1:15.47,26      0.02,95  (3302)  
SM20        10. Peter Markus                        1978 Muhen                       1:26.37,15     10.51,28  (3308)  
SMTI        18. Pfulg Raphael, Staufen              1986 Athleticum Rollerblade      1:01.35,27      0.23,16    (34)  
FW40         6. Plüss Irène                         1965 Safenwil                      55.38,45      6.42,65  (3315)  
SM20        13. Portmann Mario                      1982 Villmergen                  1:33.50,80     18.04,93  (3652)  
SM30        45. Ramseier Markus                     1975 Mellingen                   1:35.40,44     19.56,13  (3653)  
FMT20        4. Reist Yves, Oftringen               1991 iXS Fila Future Team          39.25,12      0.51,24   (701)  
SM40        31. Renevey Stefan                      1961 Muhen                       1:24.07,48      8.23,06  (3331)  
FM50        48. Rinderer Clemens                    1940 Bremgarten AG               1:06.48,09     19.54,60  (3512)  
FMT20       44. Roth Florian, Wettingen             1990 IT Limmattal                1:00.00,06     21.26,18   (695)  
SW40        10. Rückel Sandra                       1964 Unterentfelden              1:40.48,86     19.48,14  (3344)  
KidsB       21. Rüegg Dimitri                       1998 Spreitenbach                   8.28,78      2.41,81  (3346)  
SM30        41. Schärer Thomas                      1972 Riniken                     1:33.57,27     18.12,96  (3355)  
FW20         5. Scherrer Karin                      1979 Lenzburg                      55.33,99      4.28,04  (3357)  
FM50         7. Schmid Fritz                        1941 Riniken                       52.05,80      5.12,31  (3364)  
SM40        72. Schmid Josef                        1962 Kaisten                     1:39.00,42     23.16,00  (3365)  
FM30        33. Schmid Marcel                       1977 Gipf-Oberfrick                59.11,40     12.52,51  (3583)  
FM30        26. Schmid Mike                         1977 Gipf-Oberfrick                54.30,91      8.12,02  (3584)  
SMT30       43. Schmid Patrick, Safenwil            1967 OutonStreet-Hyper           1:23.08,46     15.34,87   (423)  
SM50        28. Schmidt Karl                        1953 Zufikon                     1:34.07,98     18.20,97  (3370)  
SMT20       44. Schuhmacher Roman, Dättwil AG       1979 IT Limmattal                1:34.27,49     32.49,40   (395)  
FM30        43. Spataro Francesco                   1971 Buchs AG                    1:17.14,89     30.56,00  (3392)  
FW30        20. Steinmann Gabriela                  1968 Tennwil                     1:17.36,02     29.44,32  (3397)  
FM50        47. Stirnemann Urs                      1954 Hirschthal                  1:06.16,36     19.22,87  (3399)  
SMT30        6. Suter Adrian, Merenschwand          1972 Speed Skater Zug A          1:12.48,21      5.14,62   (315)  
SMT45        1. Thomet Roger, Magden                1945 OutonStreet-Hyper           1:12.51,08        -----   (425)  
SW20         5. Vollenweider Fabienne               1981 Mühlau                      1:34.04,81     10.01,53  (3424)  
FM30        17. Vontobel Mikaël                     1977 Rothrist                      51.56,51      5.37,62  (3428)  
FM30        40. Vrtacnik Michael                    1971 Suhr                        1:04.11,63     17.52,74  (3596)  
SM30        63. Wachter David                       1975 Widen                       2:13.06,92     57.22,61  (3429)  
FWT20       13. Walter Barbara, Brugg AG            1987 Powerslide World Inlinece     50.40,31      5.39,19  (1314)  
FM40        58. Walther Fritz                       1961 Schafisheim                 1:07.02,30     20.43,60  (3534)  
FM50         5. Widmer Hans-Peter                   1956 Zufikon                       51.04,59      4.11,10  (3453)  
SW40        13. Wiederkehr Bernadette               1963 Rupperswil                  1:54.40,62     33.39,90  (3455)  
SM40        52. Zobrist Reto                        1962 Dottikon                    1:29.16,38     13.31,96  (3639)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.