(11) Speed Men Team International

Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - (11) Speed Men Team International

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  Overall       ¦ Punkte 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Guyader Yann, F-Nantes              1984 Matter World Inline Cente   1:01.12,11        -----    (55)  SMT      1.   ¦  1'000 
    2. Rosero Diego, COL-Colombia          1980 Sportvital Rollerblade Wo   1:01.14,61      0.02,50    (14)  SMT      2.   ¦    980 
    3. Presti Massimiliano, I-Porto Sant'E 1975 Bont Hyper                  1:01.14,90      0.02,79     (3)  SMT      3.   ¦    970 
    4. Francolini Fabio, I-Cantù (CO)      1986 Powerslide Phuzion          1:01.15,18      0.03,07    (24)  SMT      4.   ¦    960 
    5. Arlidge Scott, NZL-Auckland         1983 Athleticum Rollerblade      1:01.15,19      0.03,08    (31)  SMT      5.   ¦    950 
    6. Conte Giovanni, I-Dolo (VE)         1981 World Inlinecenter Bont     1:01.15,24      0.03,13    (63)  SMT      6.   ¦    940 
    7. Saggiorato Luca, I-Cerea (VR)       1983 Bont Hyper                  1:01.15,27      0.03,16     (4)  SMT      7.   ¦    930 
    8. Michael Peter, NZL-New Zealand      1989 Powerslide Phuzion          1:01.19,42      0.07,31    (25)  SMT      8.   ¦    920 
    9. Garzon Nelson, COL-Colombia         1985 Matter World Inline Cente   1:01.34,69      0.22,58    (54)  SMT      9.   ¦    910 
   10. Schneider Roger, Zürich             1983 Athleticum Rollerblade      1:01.34,79      0.22,68    (35)  SMT      10.  ¦    900 
   11. Romani Pier Davide, I-Bologna (BO)  1980 TNT Corea World Team        1:01.34,81      0.22,70    (74)  SMT      11.  ¦    896 
   12. Triberio Patrizio, I-Siracusa (SR)  1978 TNT Corea World Team        1:01.34,87      0.22,76    (75)  SMT      12.  ¦    892 
   13. Martinez Ruben, ARG-Argentina       ???? CMS World Inline Center     1:01.35,03      0.22,92    (84)  SMT      13.  ¦    888 
   14. Begg Wayne, NZL-Timaru              1983 World Inlinecenter Bont     1:01.35,06      0.22,95    (62)  SMT      14.  ¦    884 
   15. Dobbin Shane, NZL-Browns Plains QLD 1980 Sportvital Rollerblade Wo   1:01.35,10      0.22,99    (11)  SMT      15.  ¦    880 
   16. Casu Mauro, I-Bologna (BO)          1984 Citius Skate Team           1:01.35,20      0.23,09   (201)  SMT      16.  ¦    876 
   17. Cuncu Elio, I-Italy                 1983 Citius Skate Team           1:01.35,22      0.23,11   (202)  SMT      17.  ¦    872 
   18. Pfulg Raphael, Staufen              1986 Athleticum Rollerblade      1:01.35,27      0.23,16    (34)  SMT      18.  ¦    868 
   19. Kay Reyon, NZL-Paraparaumy          1986 Athleticum Rollerblade      1:01.35,61      0.23,50    (33)  SMT      19.  ¦    864 
   20. Zangarini Francesco, I-Spinea (VE)  1981 Bont Hyper                  1:01.35,84      0.23,73     (5)  SMT      20.  ¦    860 
   21. Cifuentes Jorge Luis, COL-Colombia  ???? Matter World Inline Cente   1:01.35,95      0.23,84    (52)  SMT      21.  ¦    858 
   22. Yamamoto Shinky, JPN-Chiba          1985 Timmerman Powerslide        1:01.36,10      0.23,99   (125)  SMT      22.  ¦    856 
   23. Sanchez Ronan, E-Gison              1983 Timmerman Powerslide        1:01.36,14      0.24,03   (123)  SMT      23.  ¦    854 
   24. Amabili Matteo, I-Italy             1983 Alessi Powerslide World     1:01.36,18      0.24,07   (131)  SMT      24.  ¦    852 
   24. Cuncu Giacomo, I-Italy              1988 Citius Skate Team           1:01.36,18      0.24,07   (203)  SMT      24.  ¦    852 
   26. Ramali Pascal, D-Mörfelden-Walldorf 1986 Zepto Skate Team            1:01.36,34      0.24,23    (91)  SMT      26.  ¦    848 
   26. Widmer Severin, Obergösgen          1988 iXS Fila                    1:01.36,34      0.24,23   (115)  SMT      26.  ¦    848 
   28. Rabeau Fabien, F-Nantes             1981 World Inlinecenter Spirot   1:01.36,44      0.24,33    (45)  SMT      28.  ¦    844 
   29. Naselli Claudio, I-Italy            1987 TNT Corea World Team        1:01.37,13      0.25,02    (72)  SMT      29.  ¦    842 
   30. Grandgirard Mathieu, A-Wien         1976 World Inlinecenter Spirot   1:01.37,18      0.25,07    (43)  SMT      30.  ¦    840 
   31. Perkinson Shaun, NZL-New Zealand    1983 CMS World Inlinecenter      1:01.37,19      0.25,08    (85)  SMT      31.  ¦    838 
   32. Iten Nicolas, Oberarth              1984 Sportvital Rollerblade Wo   1:01.37,26      0.25,15    (13)  SMT      32.  ¦    836 
   33. Wille André, FL-Vaduz               1977 Micro Intersport Internat   1:01.37,28      0.25,17   (155)  SMT      33.  ¦    834 
   34. Spruyt Ferre, B-Holsbeek            1986 Zepto Skate Team            1:01.37,31      0.25,20    (93)  SMT      34.  ¦    832 
   35. Gloor Alain, Bubendorf              1982 Power-play.nl               1:01.37,65      0.25,54   (102)  SMT      35.  ¦    830 
   36. Leemann Adrian, Zürich              1981 iXS Fila                    1:01.37,80      0.25,69   (113)  SMT      36.  ¦    828 
   37. Danese Dario, I-Bologna (BO)        1984 World Inlinecenter Bont     1:01.37,81      0.25,70    (64)  SMT      37.  ¦    826 
   38. Finster Danny, AUS-WA Kingsley      1979 World Inlinecenter Spirot   1:01.37,83      0.25,72    (42)  SMT      38.  ¦    824 
   39. Presti Luca, I-Santa Maria di Sala  1980 Bont Hyper                  1:01.37,87      0.25,76     (2)  SMT      39.  ¦    822 
   40. Caballero Kepa, E-Spanien           1984 Alessi Powerslide World     1:01.38,07      0.25,96   (132)  SMT      40.  ¦    820 
   41. Alchin Ben, NZL-New Zealand         1981 World Inlinecenter Spirot   1:01.38,17      0.26,06    (41)  SMT      42.  ¦    816 
   42. Boucher Thomas, F-Nantes            1982 Matter World Inline Cente   1:01.38,18      0.26,07    (51)  SMT      43.  ¦    814 
   43. Hekman Gary, NL-Gramsbergen         1988 Timmerman Powerslide        1:01.40,78      0.28,67   (121)  SMT      45.  ¦    810 
   44. Nation D.J., NZL-New Zealand        ???? World Inlinecenter Spirot   1:01.41,68      0.29,57    (44)  SMT      46.  ¦    808 
   45. Cooksley Glen, NZL-New Zealand      1980 CMS World Inlinecenter      1:01.42,79      0.30,68    (81)  SMT      47.  ¦    806 
   46. Horsten Mark, NL-Haulerwijk         1986 Timmerman Powerslide        1:01.46,76      0.34,65   (122)  SMT      48.  ¦    804 
   47. Dobbin Kalon, NZL-Palmerston North  1977 Powerslide Phuzion          1:01.50,46      0.38,35    (23)  SMT      49.  ¦    802 
   48. Contin Alexis, F-St Malo            1986 Powerslide Phuzion          1:01.56,13      0.44,02    (22)  SMT      51.  ¦    799 
   49. Canella Nicola, I-Bologna (BO)      1985 iXS Fila                    1:01.58,26      0.46,15   (112)  SMT      52.  ¦    798 
   50. Tobon Juan Nayib, COL-Colombia      1985 Sportvital Rollerblade Wo   1:01.59,95      0.47,84    (15)  SMT      53.  ¦    797 
   51. Bighin Andrea, I-Borbiago (VE)      1982 Bont Hyper                  1:02.22,55      1.10,44     (1)  SMT      54.  ¦    796 
   52. Galliazzo Stefano, I-Cassano d'Adda 1971 Alessi Powerslide World     1:02.24,91      1.12,80   (134)  SMT      55.  ¦    795 
   53. Renzi Vittorio, I-Italy             ???? Alessi Powerslide Nationa   1:02.29,33      1.17,22   (144)  SMT      56.  ¦    794 
   54. Briand Pascal, F-Nantes             1976 Powerslide Phuzion          1:02.34,46      1.22,35    (21)  SMT      57.  ¦    793 
   55. Timmermann Karlo, NL-Staphorst      1986 Timmerman Powerslide        1:02.38,61      1.26,50   (124)  SMT      58.  ¦    792 
   56. Dimmack Edward, AUS-Queensland      1985 CMS World Inlinecenter      1:04.35,61      3.23,50    (83)  SMT      60.  ¦    790 
   57. Corne Jasper, B-Zemst Eppegem       1987 World Inlinecenter Bont     1:07.26,37      6.14,26    (65)  SMT      61.  ¦    789 
   58. Polletti Matteo, I-Savona (SV)      1983 Alessi Powerslide World     1:07.31,62      6.19,51   (135)  SMT      62.  ¦    788 
   59. Nuvolara Marco, I-Treviso (TV)      1979 TNT Corea World Team        1:07.31,96      6.19,85    (73)  SMT      63.  ¦    787 
   60. Cacco Alberto, I-Scaltenigo (VE)    1981 TNT Corea World Team        1:07.32,00      6.19,89    (71)  SMT      64.  ¦    786 
   61. Wilking Victor, D-Berlin            1988 Citius Skate Team           1:07.32,13      6.20,02   (205)  SMT      65.  ¦    785 
   62. Ilmavirta Kimmo, FIN-Jyväskylä      1981 Bont Finland                1:07.32,27      6.20,16   (191)  SMT      66.  ¦    784 
   63. Sieber Pascal, Marbach SG           1984 Micro Intersport Internat   1:07.32,35      6.20,24   (154)  SMT      67.  ¦    783 
   64. Singenberger Alex, Emmetten         1985 iXS Fila                    1:07.32,73      6.20,62   (114)  SMT      68.  ¦    782 
   65. Arndt Aaron Richard, CAN-Canada     ???? World Inlinecenter Bont     1:07.35,37      6.23,26    (61)  SMT      70.  ¦    780 
   66. Francolini Gino, I-Cantù (CO)       1983 Alessi Powerslide World     1:07.43,04      6.30,93   (133)  SMT      72.  ¦    778 
   67. Stanicelli Michele, I-Italy         ???? Alessi Powerslide Nationa   1:07.53,55      6.41,44   (145)  SMT      73.  ¦    777 
   68. Koprivec Gasper, SLO-Kranj          1988 Rollerblade Speedodrom Au   1:09.04,52      7.52,41   (182)  SMT      74.  ¦    776 
   69. Aeschbacher Roman, Spiez            1984 Micro Intersport Internat   1:09.05,40      7.53,29   (151)  SMT      75.  ¦    775 
   70. Iten Christian, Altendorf           1985 Micro Intersport Internat   1:09.05,86      7.53,75   (153)  SMT      76.  ¦    774 
   71. Schwierz Matthias, D-Villingen-Schw 1984 Zepto Skate Team            1:09.19,83      8.07,72    (92)  SMT      79.  ¦    771 
   72. Frizzarin Mirko, I-Cardano al Campo 1970 Alessi Powerslide Nationa   1:09.31,88      8.19,77   (142)  SMT      80.  ¦    770 
   73. Sinigaglia Danilo, I-Paderno d'Adda 1972 Rollerblade Speedodrom Au   1:10.31,89      9.19,78   (183)  SMT      81.  ¦    769 
   74. Keskpaik Kert, EE-Tallin            1983 Albe Team                   1:11.30,43     10.18,32   (242)  SMT      85.  ¦    765 
   75. Andersen Martin, DK-Denmark         1989 Rollerblade Speedodrom Au   1:11.30,60     10.18,49   (181)  SMT      86.  ¦    764 
   76. Ruusu Danila, EE-Estonia            1988 Bont Finland                1:11.31,03     10.18,92   (192)  SMT      87.  ¦    763 
   77. Suhikonen Jani, FIN-Finland         1981 Bont Finland                1:11.34,87     10.22,76   (193)  SMT      92.  ¦    758 
   78. Echeverri Sandoval Camilo           1983 CAN-Toronto ontario M6N-1   1:11.43,79     10.31,68   (243)  SMT      93.  ¦    757 
   79. Wielinga Stephan, NL-Heerenveen     1986 Power-play.nl               1:12.47,42     11.35,31   (105)  SMT      94.  ¦    756 
   80. Jaanus Ritson, EE-Estonia           1972 Rulluisuklubi Abec          1:12.48,51     11.36,40   (245)  SMT      99.  ¦    751 
   81. Hegarty Andrew, CAN-Canada          1982 Schänkel World Team         1:12.48,96     11.36,85   (171)  SMT      104. ¦    746 
   82. Ylänen Teemu, FIN-Finland           1979 Bont Finland                1:12.50,19     11.38,08   (195)  SMT      116. ¦    734 
   83. Echeverri Sandoval Leonardo         1979 CAN-Toronto ontario M6N-1   1:18.08,99     16.56,88   (244)  SMT      142. ¦    708 
   84. Ats Kallais, EE-Estonia             1972 Rulluisuklubi Abec          1:22.40,62     21.28,51   (246)  SMT      168. ¦    682 
   85. Hascoet Fabian, F-Lamballe          1989 Sportvital Rollerblade Wo   2:54.10,23   1:52.58,12    (12)  SMT      202. ¦    648 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.