Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - nach Ortschaft "Z"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SMT30       35. Tanner Urs, Ziefen                  1968 OutonStreet-Hyper           1:18.42,56     11.08,97   (424)  
SW30         4. Kreis Iris                          1968 Zihlschlacht                1:29.13,21      5.10,28  (3229)  
SW40         9. Kreis Marianne                      1965 Zihlschlacht                1:40.09,46     19.08,74  (3230)  
SMT30       10. Müller Peter, Zihlschlacht          1973 Gubler Inline Team          1:12.49,96      5.16,37   (374)  
SM30        31. Steger Stephan                      1968 Zihlschlacht                1:29.10,20     13.25,89  (3632)  
SM40        16. von Bueren Alex                     1963 Zihlschlacht                1:20.49,91      5.05,49  (3426)  
FM30         5. Ott Achim                           1972 Zizers                        46.52,79      0.33,90  (3592)  
SM30         2. Oppliger Marc                       1969 Zofingen                    1:15.47,26      0.02,95  (3302)  
SMT30       51. Metzler Stefan, Zollikerberg        1965 CMS Brasil Varanus Lifest   1:27.45,43     20.11,84   (342)  
JWTS         4. Beck Michelle, Zuben                1992 World Inlinecenter BEEcom     48.30,50      0.17,38  (1502)  
FWT20       22. Bisig Cristina, Zuchwil             1988 Inlineteam Heinigersport      57.43,27     12.42,15  (1332)  
FMT45       10. Bisig Ruedi, Zuchwil                1958 Mittelland by Matter          46.16,30      1.27,75   (742)  
JMTS        12. Gyr Fabian, Zuchwil                 1994 World Inlinecenter BEEcom     47.00,31      1.49,64   (872)  
KidsG        9. Gyr Tatjana, Zuchwil                1997 Athleticum Rollerblade         6.23,95      0.34,11  (3154)  
FWT20       18. Nydegger Manuela, Zuchwil           1980 Powerslide World Inlinece     52.19,43      7.18,31  (1312)  
FWT30        9. Peyer Jacqueline, Zuchwil           1964 Mittelland by Matter          54.03,08      6.10,44  (1364)  
SMT20       13. Ruegge Tomas, Zuchwil               1984 World Inlinecenter Spirot   1:12.48,29     11.10,20   (513)  
FMT20        2. Sterki Tobias, Zuchwil              1989 Athleticum Rollerblade Te     38.45,33      0.11,45   (605)  
FM40        46. Zwahlen Beat                        1962 Zuchwil                       58.40,27     12.21,57  (3482)  
SM50        28. Schmidt Karl                        1953 Zufikon                     1:34.07,98     18.20,97  (3370)  
FM50         5. Widmer Hans-Peter                   1956 Zufikon                       51.04,59      4.11,10  (3453)  
SMT45       13. Holdener Peter, Zug                 1959 Speed Skater Zug B          1:29.32,99     16.41,91   (452)  
FW20         7. Albert Jamie                        1988 Zürich                        56.02,99      4.57,04  (3491)  
SW20        10. Arodell Astrid                      1978 Zürich                      1:41.06,31     17.03,03  (3016)  
SMT30       46. Bollag Jan, Zürich                  1968 IT Limmattal                1:23.20,42     15.46,83   (391)  
SW30         6. Brunner Michaela                    1976 Zürich                      1:29.48,17      5.45,24  (3617)  
FWT45        3. Brunner Monika, Zürich              1949 Powerslide Fossile          1:02.04,13      9.46,99  (1371)  
SM30        36. Ehrle Markus                        1970 Zürich                      1:30.06,55     14.22,24  (3096)  
FM50        41. Fröhlich Max                        1950 Zürich                      1:00.14,18     13.20,69  (3125)  
SMT30       52. Habel Andreas, Zürich               1966 EmmenSkaters Hyper          1:28.40,20     21.06,61   (353)  
FMT30       25. Iida Alfredo, Zürich                1972 Inline-Team Furttal           50.23,39      6.39,96  (2017)  
KidsB        1. Iida Lukas                          1997 Zürich                         5.46,97        -----  (3191)  
FW50         4. Imhasly  Marie-Theres               1957 Zürich                      1:01.42,55      2.02,12  (3552)  
SM30        37. Imlach Michael                      1973 Zürich                      1:31.13,18     15.28,87  (3192)  
SM30        42. Jones Alonzo                        1969 Zürich                      1:35.34,51     19.50,20  (3197)  
SWT30        4. Kaiser Isabelle, Zürich             1969 CMS Brasil Varanus Lifest   1:48.04,02     33.07,17  (1202)  
SMTI        36. Leemann Adrian, Zürich              1981 iXS Fila                    1:01.37,80      0.25,69   (113)  
JM          10. Lichtin Alexander                   1995 Zürich                      1:25.29,71     40.23,97  (3608)  
JW          11. Lichtin Saskia                      1998 Zürich                      1:28.31,29     38.37,70  (3607)  
SMT30        2. Loy Tristan, Zürich                 1973 Inline St.Gallen Speed      1:07.39,22      0.05,63   (303)  
SW30        11. Morganti Franziska                  1977 Zürich                      1:40.03,01     16.00,08  (3277)  
FM40         9. Riedel Stephan                      1964 Zürich                        49.39,09      3.20,39  (3613)  
SMT20       30. Schneider Philipp, Zürich           1981 Speed Skater Zug A          1:18.08,00     16.29,91   (314)  
SMTI        10. Schneider Roger, Zürich             1983 Athleticum Rollerblade      1:01.34,79      0.22,68    (35)  
FM30        24. Schwanz Koni                        1972 Zürich                        54.16,92      7.58,03  (3614)  
SM30        27. Sommer Daniel                       1977 Zürich                      1:27.56,22     12.11,91  (3389)  
FM30        23. Stahlberger Marius                  1977 Zürich                        53.44,82      7.25,93  (3622)  
FMT45        8. Staub Roland, Zürich                1960 CMS Brasil Varanus Lifest     46.15,58      1.27,03   (631)  
FM40        53. Toschini Samuele                    1967 Zürich                      1:03.14,84     16.56,14  (3558)  
FM30        32. Walther Arno                        1973 Zürich                        57.50,37     11.31,48  (3436)  
SM40        76. Zürcher Markus                      1961 Zürich                      1:40.50,33     25.05,91  (3481)  
FM50        18. Ilitsch Nicolas                     1957 Zurzach                       55.34,11      8.40,62  (3616)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.