Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - nach Ortschaft "W"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FMT30        6. Bühler Félix, Wabern                1963 RED Devil Hyper Team          44.48,12      1.04,69   (751)  
FM50        22. Rohrer Fredi                        1949 Wabern                        55.47,82      8.54,33  (3340)  
FMT45       17. Grätzer Benny, Wädenswil            1948 IDEEspeed Team                50.26,61      5.38,06   (652)  
FMT30       21. Grätzer Patrik, Wädenswil           1975 IDEEspeed Team                49.08,16      5.24,73   (653)  
SM50        26. Gruber Walter                       1949 Walchwil                    1:33.55,88     18.08,87  (3148)  
SM30        12. Gmünder Hans-Peter                  1972 Waldkirch                   1:20.42,91      4.58,60  (3145)  
SM40         4. Thürlemann Beat                     1961 Waldkirch                   1:15.47,81      0.03,39  (3412)  
KidsB       12. Thürlemann Florin                   1996 Waldkirch                      7.46,02      1.59,05  (3577)  
SM20         8. Rechsteiner Reto                    1978 Waldstatt                   1:24.03,94      8.18,07  (3324)  
SM40        25. Frigg Ueli                          1959 Walzenhausen                1:23.57,02      8.12,60  (3123)  
FM40        29. Burkhalter Heinz                    1959 Wasen im Emmental             53.43,59      7.24,89  (3071)  
JWTS         6. Schär Anna  Barbara, Wasen im Emmen 1991 World Inlinecenter BEEcom     51.14,10      3.00,98  (1504)  
FWT20        7. Walder Sina, Weggis                 1983 Speed Skater Zug              47.44,97      2.43,85  (1384)  
FM30        38. Bär Christoph                       1977 Weinfelden                  1:03.16,31     16.57,42  (3540)  
FM30        31. Bertoldo Marco                      1974 Weinfelden                    56.09,56      9.50,67  (3031)  
FW20         4. Bohnenblust Barbara                 1981 Weinfelden                    55.09,16      4.03,21  (3043)  
SM50        25. Bohren Ruedi                        1955 Weinfelden                  1:33.43,51     17.56,50  (3044)  
FM50        45. Conrad Gerhard                      1956 Weinfelden                  1:04.35,11     17.41,62  (3077)  
SM40        27. Erni Pius                           1959 Weinfelden                  1:24.02,45      8.18,03  (3100)  
SM40        54. Fischer Daniel                      1962 Weinfelden                  1:29.32,11     13.47,69  (3113)  
KidsG       23. Fischer Jamie                       1998 Weinfelden                     9.13,72      3.23,88  (3114)  
JM           9. Fischer Joey                        1995 Weinfelden                  1:14.28,34     29.22,60  (3115)  
SM30        13. Forster Benno                       1970 Weinfelden                  1:20.46,12      5.01,81  (3510)  
SM20        19. Hess Christian                      1980 Weinfelden                  1:47.47,97     32.02,10  (3172)  
SW20        13. Hirt Martina                        1981 Weinfelden                  1:47.47,15     23.43,87  (3177)  
FW20        18. Lepistö Ulla                        1980 Weinfelden                  1:08.56,54     17.50,59  (3538)  
SM30        47. Nussbaumer Oliver                   1975 Weinfelden                  1:35.49,18     20.04,87  (3297)  
FM40        17. Reuss Christoph                     1959 Weinfelden                    51.58,43      5.39,73  (3509)  
KidsB       14. Rihs Christof                       1996 Weinfelden                     7.53,09      2.06,12  (3533)  
SM50         8. Strupler Walter                     1953 Weinfelden                  1:24.06,34      8.19,33  (3495)  
SM40        71. Stücheli Markus                     1961 Weinfelden                  1:37.59,33     22.14,91  (3404)  
FMT20       43. Wälchli Philippe, Weinfelden        1988 World Inlinecenter Bont       58.09,72     19.35,84   (675)  
SM40        56. Wirth Adrian                        1958 Weinfelden                  1:30.11,03     14.26,61  (3499)  
SW40         8. Wirth Rita                          1960 Weinfelden                  1:38.01,92     17.01,20  (3498)  
FMT20       36. Hess Peter, Wettingen               1980 Inline-Team Furttal           48.12,30      9.38,42  (2016)  
FMT20       44. Roth Florian, Wettingen             1990 IT Limmattal                1:00.00,06     21.26,18   (695)  
SM40        63. Weiss Martin                        1965 Wetzikon ZH                 1:33.17,45     17.33,03  (3444)  
FMT20       13. Meyer Marco, Wichtrach              1986 Micro Intersport Fitness      41.57,28      3.23,40   (733)  
SM30        63. Wachter David                       1975 Widen                       2:13.06,92     57.22,61  (3429)  
SMT20       28. Baumgartner Roland, Widnau          1978 Inline Speed Team Vorarlb   1:15.33,19     13.55,10  (2001)  
SMT30       12. Ammann Tobias, Wiesendangen         1976 Gubler Inline Team          1:12.50,25      5.16,66   (371)  
FM30        14. Hagmann Philipp                     1971 Wiesendangen                  51.20,90      5.02,01  (3159)  
FW30        15. Hagmann Susanne                     1972 Wiesendangen                1:01.36,97     13.45,27  (3603)  
FM40        32. Hausammann René                     1963 Wiesendangen                  54.46,79      8.28,09  (3623)  
SW30        14. Hösli Marianne                      1977 Wiesendangen                1:40.48,93     16.46,00  (3515)  
SM30        44. Huber Roland                        1977 Wiesendangen                1:35.36,76     19.52,45  (3513)  
SMT30       42. Windler Roberto, Wiesendangen       1966 Lion Race Team              1:22.45,56     15.11,97   (405)  
FM50        17. Bissegger Eugen                     1953 Wigoltingen                   55.25,13      8.31,64  (3038)  
FWT45        2. Müller Barbara, Wil SG              1953 Powerslide Fossile            54.03,78      1.46,64  (1373)  
FW50         9. Wipf Margreth                       1938 Wil SG                      1:12.48,73     13.08,30  (3460)  
FWT45        1. Reust Irene, Wila                   1959 Powerslide Fossile            52.17,14        -----  (1374)  
SW30        16. Eckert Bianca                       1976 Wilchingen                  1:49.30,20     25.27,27  (3091)  
SM30        61. Erdmann Sven                        1972 Wilchingen                  1:49.30,88     33.46,57  (3099)  
SM20        20. Mülhaupt Mike                       1992 Wilchingen                  1:49.30,12     33.44,25  (3280)  
FWT20        8. Auf der Maur Ariane, Willerzell     1990 Micro Intersport Fitness      47.46,62      2.45,50  (1351)  
SWTI        40. Auf der Maur Marina, Willerzell     1987 Micro Intersport Internat   1:24.43,55     10.45,14  (1091)  
FM50         3. Auf der Maur Paul                   1956 Willerzell                    50.22,31      3.28,82  (3017)  
JWTS         5. Auf der Maur Ramona, Willerzell     1992 World Inlinecenter BEEcom     51.12,05      2.58,93  (1501)  
SWTI        12. Kuhn India, Winterberg ZH           1989 Athleticum Rollerblade      1:13.59,29      0.00,88  (1023)  
FWT20        2. Kuhn Rena, Winterberg ZH            1991 Athleticum Rollerblade Te     45.01,61      0.00,49  (1302)  
SW20         2. Anderwert Claudia                   1981 Winterthur                  1:24.15,19      0.11,91  (3630)  
SM50        48. Dalle Fusine Marino                 1953 Winterthur                  2:07.37,38     51.50,37  (3634)  
FMT20       24. Decurtins Nicolà, Winterthur        1990 Inline Club Winterthur Fi     43.48,60      5.14,72   (663)  
SMT45       14. Fullin Peter, Winterthur            1961 Lion Race Team              1:30.12,81     17.21,73   (401)  
FM40        16. Godly Andrea                        1962 Winterthur                    51.58,16      5.39,46  (3578)  
FM50        28. Mosimann Ruedi                      1948 Winterthur                    57.01,55     10.08,06  (3279)  
SMT20       10. N'Cho Félicien, Winterthur          1978 Speed Skater Zug A          1:11.31,47      9.53,38   (312)  
FM20         7. Rachdi Joey                         1990 Winterthur                    54.13,17      7.50,41  (3322)  
FM50         1. Riedel Willi                        1942 Winterthur                    46.53,49        -----  (3551)  
FMT30       32. Schönenberger Marcel, Winterthur    1971 Thurgovia Fitness Men         56.14,10     12.30,67   (793)  
SMT20       17. Huwiler Samuel, Wittenbach          1983 World Inlinecenter Bont N   1:12.48,90     11.10,81   (502)  
SW20        12. Duss Christina                      1983 Wolhusen                    1:43.34,63     19.31,35  (3089)  
SM20        18. Müller Stefan                       1978 Wolhusen                    1:43.34,67     27.48,80  (3286)  
FM30        22. Ryser Herbert                       1968 Worben                        52.31,97      6.13,08  (3349)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.