Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - nach Ortschaft "K"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SM40        72. Schmid Josef                        1962 Kaisten                     1:39.00,42     23.16,00  (3365)  
SM30        33. Mühlethaler Heinz                   1975 Kaltacker                   1:29.27,21     13.42,90  (3581)  
FMT45       20. Blumer Urs, Kaltbrunn               1950 Juka Fitness Men              51.15,91      6.27,36   (782)  
FMT20       15. Müller Urs, Kandersteg              1983 Speedys Inline Team           42.03,57      3.29,69   (773)  
FM30        15. Ogi Stefan                          1977 Kandersteg                    51.27,92      5.09,03  (3301)  
SMT30        5. Berger Stefan, Kappelen             1975 Micro-Intersport Schweiz    1:12.48,06      5.14,47   (411)  
FMT20       33. Giacomelli Daniel, Kemptthal        1986 Inline Club Winterthur Fi     46.14,55      7.40,67   (664)  
FM50        20. Giacomelli Peter                    1954 Kemptthal                     55.42,37      8.48,88  (3138)  
SMT30       21. Bula Andy, Kerzers                  1967 Micro-Intersport Schweiz    1:15.33,20      7.59,61   (412)  
FWT30        8. Roos Jasmin, Kerzers                1975 Inlineteam Heinigersport      52.14,54      4.21,90  (1333)  
FMT30        7. Bannholzer René, Kloten             1967 Inline Club Winterthur Fi     46.09,25      2.25,82   (661)  
SMT30       40. Benz Bernhard, Kloten               1973 Powerslide World Inlinece   1:22.40,26     15.06,67   (431)  
SM30        22. Glaeser Stefan                      1972 Kloten                      1:26.41,52     10.57,21  (3142)  
SW30         3. Hynek Daniela                       1977 Kloten                      1:27.59,54      3.56,61  (3190)  
FM50        42. Müller Paul                         1951 Kloten                      1:00.14,21     13.20,72  (3285)  
SM40         6. Pürro Beat                          1962 Kloten                      1:17.47,97      2.03,55  (3319)  
JW           2. Zimmerli Maripili                   1994 Kollbrunn                     55.53,85      6.00,26  (3473)  
KidsG       16. Zimmerli Sabrina                    1999 Kollbrunn                      8.00,31      2.10,47  (3474)  
FM40        54. Dietmann Philipp                    1966 Kölliken                    1:04.03,80     17.45,10  (3081)  
SMT30       54. Althaus Daniel, Konolfingen         1968 EmmenSkaters Hyper          1:29.41,25     22.07,66   (351)  
FMT20       17. Rindlisbacher Bruno, Konolfingen    1986 Berger Inline Team            42.32,91      3.59,03   (614)  
SM30         3. Sieber Roland, Konolfingen          1972 MICRO-INTERSPORT Fun        1:17.48,15      2.03,84  (3384)  
FM30        28. Binz Marcel                         1968 Koppigen                      55.37,06      9.18,17  (3037)  
FM50        10. Gubser Christoph                    1952 Koppigen                      52.25,88      5.32,39  (3149)  
FM40        23. Zbären Toni                         1960 Koppigen                      52.24,44      6.05,74  (3469)  
FM40        18. Hirsbrunner Jürgen                  1965 Kreuzlingen                   52.00,14      5.41,44  (3556)  
SM40        36. Klevenz Georg                       1966 Kreuzlingen                 1:25.23,84      9.39,42  (3217)  
SMT20       26. Maurer Christian, Kreuzlingen       1978 Gubler Inline Team          1:14.19,01     12.40,92   (373)  
SM30        14. Kuster Roli                         1976 Kriens                      1:20.51,04      5.06,73  (3631)  
SMT30       53. Walther Manfred, Kriens             1971 CMS Brasil Varanus Lifest   1:29.25,51     21.51,92   (344)  
SMT30       25. Zürcher Markus, Kriens              1968 Powerslide World Inlinece   1:17.33,76     10.00,17   (435)  
SM50        41. Casutt Marco                        1954 Kronbühl                    1:40.09,07     24.22,06  (3076)  
FM50        31. Siegwart Werner                     1948 Kronbühl                      57.41,72     10.48,23  (3602)  
SM40        11. Neuhauser Urs                       1965 Kümmertshausen              1:20.47,27      5.02,85  (3517)  
SMT30       16. Opprecht Martin, Kümmertshausen     1970 Gubler Inline Team          1:12.52,69      5.19,10   (375)  
FW20        19. Ammann Corinne                      1988 Küssnacht                   1:11.38,72     20.32,77  (3012)  
FM40        62. Wieser Georg                        1962 Küssnacht                   1:11.38,90     25.20,20  (3457)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.