Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - nach Ortschaft "H"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SW30        10. Bretscher Carmen                    1973 Hagenbuch ZH                1:39.55,53     15.52,60  (3506)  
SM30        39. Bretscher Mario                     1973 Hagenbuch ZH                1:33.13,31     17.29,00  (3505)  
FMT45        9. Käppeli Alfred, Hägendorf           1960 Jura Grizzly Hyper Team 2     46.15,66      1.27,11   (723)  
KidsG       10. Käppeli Michèle, Hägendorf          1997 World Inlinecenter Kids        6.35,29      0.45,45  (3202)  
JMTS        15. Käppeli Philip, Hägendorf           1994 World Inlinecenter Bont       52.23,34      7.12,67  (2020)  
SM20         3. Wiget Lukas                         1988 Häggenschwil                1:17.49,36      2.03,49  (3458)  
SW40         5. Schläpfer Annelies                  1960 Halden                      1:29.29,54      8.28,82  (3362)  
FM20         9. Rölli Gregor                        1979 Happerswil                    55.56,60      9.33,84  (3341)  
FW20        10. Wälchli Andrea                      1981 Hard b. Weinfelden            59.08,48      8.02,53  (3432)  
FM50        19. Wälchli Hanspeter                   1956 Hard b. Weinfelden            55.39,18      8.45,69  (3433)  
SM40        41. Süess Erich                         1964 Hauptwil                    1:26.20,27     10.35,85  (3595)  
SM40        26. Graf Ueli                           1967 Häuslenen                   1:23.57,18      8.12,76  (3146)  
FMT30       24. Krummenacher Armin, Hedingen        1974 Parmino Racing Team           49.23,08      5.39,65   (804)  
FM40         8. Aeschlimann Martin                  1964 Heimberg                      48.53,50      2.34,80  (3007)  
FW20        11. Herren Daniela, Heimberg            1978 MICRO-INTERSPORT Fun          59.15,14      8.09,19  (3171)  
FMT20       25. Flückiger Urs, Heimisbach           1982 Berger Inline Team            44.39,46      6.05,58   (611)  
FMT20       26. Knupp Yves, Hellsau                 1980 CMS Brasil Varanus Lifest     44.44,52      6.10,64   (633)  
FM30        30. Würms Stefan                        1972 Hemberg                       55.56,08      9.37,19  (3466)  
FM30        41. Amstad René                         1972 Henau                       1:05.43,44     19.24,55  (3572)  
FMT30       29. Graf Marcel, Henau                  1965 World Inlinecenter Bont       50.49,14      7.05,71   (671)  
SM40        46. Rüdemann Ivo                        1964 Henggart                    1:26.36,21     10.51,79  (3345)  
SM30        60. Amacker Ueli                        1974 Herdern                     1:47.50,67     32.06,36  (3011)  
SMT20       41. Zürcher Reto, Herisau               1979 World Inlinecenter Bont N   1:28.30,13     26.52,04   (505)  
FM50        13. Bär Max                             1946 Hilterfingen                  54.28,46      7.34,97  (3021)  
JMTS        14. Berchten Jan, Hindelbank            1992 EmmenSkaters Hyper            48.38,62      3.27,95  (2003)  
FMT20       28. Berchten Kevin, Hindelbank          1990 EmmenSkaters Hyper            46.09,50      7.35,62  (2004)  
FM30        37. Mathys Reto                         1971 Hindelbank                  1:01.48,68     15.29,79  (3261)  
SMT20       18. Wichtermann Philipp, Hindelbank     1985 EmmenSkaters Hyper          1:12.49,15     11.11,06   (355)  
FM50        47. Stirnemann Urs                      1954 Hirschthal                  1:06.16,36     19.22,87  (3399)  
FW30         2. Durrer Esther                       1974 Hochdorf                      49.43,12      1.51,42  (3088)  
FM40        24. Müller Franz                        1958 Hochdorf                      52.26,57      6.07,87  (3520)  
JM           8. Weiss Basil                         1995 Hochdorf                    1:08.06,69     23.00,95  (3585)  
FW40         5. Weiss Beatrix                       1966 Hochdorf                      55.36,05      6.40,25  (3443)  
FM20         1. Juchli Daniel                       1985 Hölstein                      46.22,76        -----  (3541)  
FW40        13. Ponato Christine                    1961 Hombrechtikon               1:08.09,44     19.13,64  (3316)  
SM50         6. Ponato Tino                         1955 Hombrechtikon               1:24.03,09      8.16,08  (3317)  
SM30        43. Senn Oliver                         1968 Homburg                     1:35.35,39     19.51,08  (3381)  
FMT30       37. Clement Martin, Horgen              1972 Thurgovia Fitness Men       1:06.11,87     22.28,44   (791)  
SMT20       33. Hofer Fabian, Horgen                1983 Powerslide World Inlinece   1:18.10,56     16.32,47   (432)  
SM40        57. Schällebaum Kurt                    1959 Horn                        1:30.51,36     15.06,94  (3637)  
FWT30        3. Evans Simone, Hünenberg             1976 Speed Skater Zug              49.12,52      1.19,88  (1382)  
FM50        23. Fürst Kurt                          1957 Hünenberg                     56.02,61      9.09,12  (3129)  
FW40        17. Schaffo Karin, Hünenberg            1961 speedskaters zug            1:27.21,83     38.26,03  (3550)  
SMT20       39. Müller Daniel, Hunzenschwil         1981 OutonStreet-Hyper           1:22.40,97     21.02,88   (421)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.