Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - nach Name "W"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SM30        63. Wachter David                       1975 Widen                       2:13.06,92     57.22,61  (3429)  
SW30        18. Wagner Claudia                      1973 Gottlieben                  2:08.09,80     44.06,87  (3430)  
FW20        10. Wälchli Andrea                      1981 Hard b. Weinfelden            59.08,48      8.02,53  (3432)  
FM50        19. Wälchli Hanspeter                   1956 Hard b. Weinfelden            55.39,18      8.45,69  (3433)  
FM50        21. Wälchli Manfred                     1953 Dietlikon                     55.46,19      8.52,70  (3496)  
FMT20       43. Wälchli Philippe, Weinfelden        1988 World Inlinecenter Bont       58.09,72     19.35,84   (675)  
FWT20        7. Walder Sina, Weggis                 1983 Speed Skater Zug              47.44,97      2.43,85  (1384)  
SMT30       36. Walt Lucas, Niederglatt ZH          1966 Inline Club Winterthur Sp   1:20.52,45     13.18,86   (383)  
FWT20       13. Walter Barbara, Brugg AG            1987 Powerslide World Inlinece     50.40,31      5.39,19  (1314)  
SW30        13. Walter Christa                      1968 Neukirch (Egnach)           1:40.10,25     16.07,32  (3525)  
FM30        32. Walther Arno                        1973 Zürich                        57.50,37     11.31,48  (3436)  
FM40        58. Walther Fritz                       1961 Schafisheim                 1:07.02,30     20.43,60  (3534)  
SMT30       53. Walther Manfred, Kriens             1971 CMS Brasil Varanus Lifest   1:29.25,51     21.51,92   (344)  
FMT30       34. Walther Martin, Fraubrunnen         1970 Thurgovia Fitness Men         57.50,31     14.06,88   (794)  
SMT30       56. Walther Silvano, Birsfelden         1976 Inline Club Winterthur Sp   1:40.21,02     32.47,43   (384)  
FMT45       27. Walti Urs, Uitikon Waldegg          1957 CMS Brasil Varanus Lifest     57.59,70     13.11,15   (635)  
SM30        11. Wanner Beat, Muri b. Bern           1970 MICRO-INTERSPORT Fun        1:20.41,04      4.56,73  (3437)  
SW20         1. Wattinger Marion                    1986 Altnau                      1:24.03,28        -----  (3580)  
SM40        67. Weber Stefan                        1962 Sargans                     1:35.40,24     19.55,82  (3438)  
FW40         4. Weber-Stillhard Corinne             1958 St. Gallen                    55.00,77      6.04,97  (3439)  
SM40        42. Weibel Daniel                       1961 Schweizersholz              1:26.21,00     10.36,58  (3440)  
SW50         1. Weigelt Vroni                       1957 Mörschwil                   1:40.10,47        -----  (3441)  
JM           8. Weiss Basil                         1995 Hochdorf                    1:08.06,69     23.00,95  (3585)  
FW40         5. Weiss Beatrix                       1966 Hochdorf                      55.36,05      6.40,25  (3443)  
SM50         3. Weiss Jörg                          1948 Dielsdorf                   1:20.15,78      4.28,77  (3629)  
SM40        63. Weiss Martin                        1965 Wetzikon ZH                 1:33.17,45     17.33,03  (3444)  
FMT30        4. Weissenberger Bernd, Olten          1969 Jura Grizzly Hyper Team 1     44.44,24      1.00,81   (715)  
KidsG       27. Welte Celina                        1998 Jegenstorf                    10.51,84      5.02,00  (3445)  
FW30         7. Welte Esther                        1971 Jegenstorf                    55.31,74      7.40,04  (3446)  
JW           3. Welte Realda, Jegenstorf            1995 EmmenSkaters Hyper            56.30,88      6.37,29  (3447)  
JMTS         2. Wenger Livio, Schenkon              1993 Athleticum Rollerblade Te     45.11,47      0.00,80   (853)  
FWT20        3. Wenger Nadja, Schenkon              1991 Athleticum Rollerblade Te     45.09,33      0.08,21  (1304)  
SM30         9. Wermelinger Thomas                  1973 Luzern                      1:20.13,79      4.29,48  (3640)  
SW30        17. Werthmüller Gabriele                1974 Schönenwerd                 1:54.41,71     30.38,78  (3448)  
FM50        37. Wettsrein Peter                     1957 Ermatingen                    59.04,17     12.10,68  (3449)  
FW40        16. Wettstein Monika                    1959 Ermatingen                  1:20.22,23     31.26,43  (3450)  
SMT30       48. Wettstein René, Effretikon          1973 Inline Club Winterthur Sp   1:23.42,02     16.08,43   (385)  
SMT20       18. Wichtermann Philipp, Hindelbank     1985 EmmenSkaters Hyper          1:12.49,15     11.11,06   (355)  
SM30        21. Wick Thomas                         1971 Oberuzwil                   1:26.39,15     10.54,84  (3451)  
SM40        13. Widmer Andreas                      1960 Oberrieden                  1:20.48,38      5.03,96  (3452)  
FM50         5. Widmer Hans-Peter                   1956 Zufikon                       51.04,59      4.11,10  (3453)  
SWTI        33. Widmer Karin, Oberdorf NW           1986 Micro Intersport Internat   1:14.53,91      0.55,50  (1094)  
SW20        11. Widmer Nina                         1989 Landquart                   1:42.22,37     18.19,09  (3454)  
SMTI        26. Widmer Severin, Obergösgen          1988 iXS Fila                    1:01.36,34      0.24,23   (115)  
SMT45        7. Widmer Ueli, Stäfa                  1951 CMS Brasil Varanus Lifest   1:22.41,71      9.50,63   (345)  
SW40        13. Wiederkehr Bernadette               1963 Rupperswil                  1:54.40,62     33.39,90  (3455)  
SMTI        79. Wielinga Stephan, NL-Heerenveen     1986 Power-play.nl               1:12.47,42     11.35,31   (105)  
FM30        36. Wiesendanger Roland                 1974 Dinhard                     1:01.36,41     15.17,52  (3456)  
FM40        62. Wieser Georg                        1962 Küssnacht                   1:11.38,90     25.20,20  (3457)  
SMT30       39. Wiesner Roger, Ellikon a d Thur     1969 Lion Race Team              1:22.40,02     15.06,43   (404)  
SM20         3. Wiget Lukas                         1988 Häggenschwil                1:17.49,36      2.03,49  (3458)  
FW20        16. Wigger Juliane                      1978 D-Konstanz                  1:04.21,40     13.15,45  (3612)  
FMT20       41. Wigger Marcel, Emmen                1978 Parmino Racing Team           53.07,61     14.33,73   (805)  
FWT20       12. Wildener Sonja, Münchenbuchsee      1980 EmmenSkaters Hyper            49.25,70      4.24,58  (1323)  
SMTI        61. Wilking Victor, D-Berlin            1988 Citius Skate Team           1:07.32,13      6.20,02   (205)  
SMTI        33. Wille André, FL-Vaduz               1977 Micro Intersport Internat   1:01.37,28      0.25,17   (155)  
FM40        28. Willi Daniel                        1962 Münchwilen TG                 53.41,85      7.23,15  (3459)  
SMT20        9. Willm Timothée, F-Rixheim           1988 Asphalte                    1:11.30,32      9.52,23   (335)  
SMT30       42. Windler Roberto, Wiesendangen       1966 Lion Race Team              1:22.45,56     15.11,97   (405)  
FW50         9. Wipf Margreth                       1938 Wil SG                      1:12.48,73     13.08,30  (3460)  
SM40        56. Wirth Adrian                        1958 Weinfelden                  1:30.11,03     14.26,61  (3499)  
SW40         8. Wirth Rita                          1960 Weinfelden                  1:38.01,92     17.01,20  (3498)  
SM40        20. Wittwer Beat                        1966 Nottwil                     1:20.52,43      5.08,01  (3461)  
SW40         2. Witzig Beatrice                     1967 Neukirch Thur               1:26.03,97      5.03,25  (3462)  
FW50         8. Wohlfender Angela                   1955 Berg TG                     1:12.44,72     13.04,29  (3463)  
FM50        35. Wohlfender Paul                     1955 Berg TG                       58.56,06     12.02,57  (3464)  
SMT20       16. Wolf Patrick, Lengnau BE            1985 Certina HotWheels           1:12.48,89     11.10,80   (325)  
FMT20       39. Wolf Reto, Binz                     1979 Speedys Inline Team           51.34,22     13.00,34   (775)  
FMT20       21. Wolf Thomas, Lengnau BE             1988 Certina HotWheels             43.43,72      5.09,84   (645)  
FM30        21. Wölfli Thomas                       1971 Steffisburg                   52.27,49      6.08,60  (3465)  
FM30        30. Würms Stefan                        1972 Hemberg                       55.56,08      9.37,19  (3466)  
SM40        58. Wüthrich Peter                      1961 Uster                       1:31.53,74     16.09,32  (3605)  
FM40         1. Wyss Daniel, Brügg BE               1965 MICRO-INTERSPORT Fun          46.18,70        -----  (3467)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.