Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - nach Name "L"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SM30        30. Lachat Claude                       1971 Le Landeron                 1:28.00,48     12.16,17  (3234)  
FMT30        1. Laieb Alexis, F-Kembs               1973 Asphalte                      43.43,43        -----  (2024)  
JWTS        15. Laieb Emma, F-Kembs                 1995 Asphalte                      56.36,18      8.23,06  (2112)  
KidsB       16. Laieb Jonah                         2000 F-Kembs                        7.59,61      2.12,64  (3235)  
SM30        49. Lang Michael                        1972 Stäfa                       1:39.43,57     23.59,26  (3236)  
SM40        22. Lang Thomas                         1962 D-Schönaich                 1:20.55,49      5.11,07  (3522)  
FMT45        5. Langenegger Daniel, Meinisberg      1961 Inlineteam Heinigersport      46.08,56      1.20,01   (623)  
FW40         1. Langenegger Ines, Meinisberg        1963 MICRO-INTERSPORT Fun          48.55,80        -----  (3237)  
SWTI         1. Lardani Laura, I-Monteprandone (AP) 1983 Sportvital Rollerblade Wo   1:13.58,41        -----  (1001)  
FM30         3. Larsen Jan Bo                       1968 Uster                         46.25,69      0.06,80  (3238)  
FW30         1. Larsen-Waldispühl Irene             1970 Uster                         47.51,70        -----  (3239)  
FMT45       12. Lauener Stefan, Celerina/Schlarigna 1962 Mittelland by Matter          48.14,53      3.25,98  (2025)  
SWTI        32. Le Bihan Laetitia, F-France         ???? Henniez Women               1:14.51,30      0.52,89  (1052)  
SMTI        36. Leemann Adrian, Zürich              1981 iXS Fila                    1:01.37,80      0.25,69   (113)  
FW30         6. Lendi Steffi                        1976 Erlenbach ZH                  55.06,38      7.14,68  (3615)  
FW20        18. Lepistö Ulla                        1980 Weinfelden                  1:08.56,54     17.50,59  (3538)  
FMT30       18. Leuenberger Martin, Rohrbachgraben  1965 Berger Inline Team            48.12,12      4.28,69   (613)  
FMT20       29. Leuppi Matthias, Obergösgen         1986 Jura Grizzly Hyper Team 1     46.09,76      7.35,88   (712)  
SMT30       41. Leutwyler Christian, Bonstetten     1977 IT Limmattal                1:22.40,97     15.07,38   (393)  
JM          10. Lichtin Alexander                   1995 Zürich                      1:25.29,71     40.23,97  (3608)  
JW          11. Lichtin Saskia                      1998 Zürich                      1:28.31,29     38.37,70  (3607)  
FW40         8. Liechti Teres                       1958 Biel/Bienne                   55.45,59      6.49,79  (3241)  
SMT30       44. Linder Thomas, Richigen             1977 Micro-Intersport Schweiz    1:23.15,40     15.41,81   (415)  
SWTI         7. Llorens Tamara, ARG-Mar del Plata   1982 Sportvital Rollerblade Wo   1:13.58,79      0.00,38  (1002)  
SMT20       38. Locher Fabian, Münchenstein         1978 speed-inliner-basilisk/xp   1:22.39,67     21.01,58   (472)  
FM20        15. Looser Pascal                       1991 Romanshorn                  1:00.56,71     14.33,95  (3242)  
SMT30       45. Lorenz Rupert, A-Rankweil           1976 Inline Speed Team Vorarlb   1:23.16,80     15.43,21  (2026)  
SW30        12. Lösch Monika                        1970 D-St. Martin                1:40.08,31     16.05,38  (3244)  
SM20        16. Löschhorn Roman                     1978 Rudolfstetten               1:36.24,26     20.38,39  (3245)  
FW40         2. Lötscher Ruth                       1963 Marbach LU                    52.20,21      3.24,41  (3246)  
SMT30        2. Loy Tristan, Zürich                 1973 Inline St.Gallen Speed      1:07.39,22      0.05,63   (303)  
FM40         6. Luginbühl Wädi                      1964 Gerlikon                      47.51,36      1.32,66  (3247)  
FMT45       15. Lüscher Peter, Biel/Bienne          1954 Inlineteam Heinigersport      50.25,76      5.37,21   (683)  
FM40        36. Lüssi Markus                        1966 Männedorf                     55.46,37      9.27,67  (3248)  
SW40         1. Lustenberger Sandra, Grosswangen    1967 Speed Skater Zug            1:21.00,72        -----  (3249)  
FM40        21. Lüthi Heinz                         1962 Aarwangen                     52.02,99      5.44,29  (3250)  
SM30        54. Lüthi Ralf                          1968 Langenthal                  1:40.57,31     25.13,00  (3251)  
SM40        35. Lütte Urs                           1964 Steffisburg                 1:25.23,31      9.38,89  (3252)  
FWT20        6. Luttenbacher Gaëlle, F-Bitschwiller 1989 Athleticum Rollerblade Te     47.44,15      2.43,03  (1303)  
FM40        59. Lutz Andreas                        1966 Steinach                    1:08.01,07     21.42,37  (3590)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.