Swiss Inline Cup 2007, Weinfelden - nach Name "A"

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SMT30       30. Abbass Michael, D-Lörrach           1972 speed-inliner-basilisk/xp   1:18.19,24     10.45,65   (471)  
FMT20        1. Achermann Michi, Stans              1989 Athleticum Rollerblade Te     38.33,88        -----   (601)  
FMT30       28. Ackermann Rolf, Selzach             1973 Mittelland by Matter          50.35,01      6.51,58   (741)  
FWT20       21. Acklin Janine, Solothurn            1978 IT Limmattal                  57.38,55     12.37,43  (1341)  
FM40        61. Aeberhard Roland                    1966 Rickenbach LU               1:08.42,57     22.23,87  (3001)  
FM30        39. Aebi Blaise                         1973 Niederglatt ZH              1:03.39,87     17.20,98  (3002)  
FW40        12. Aebi Sylvia                         1967 Niederglatt ZH              1:03.40,20     14.44,40  (3003)  
FW30        14. Aegerter Carole                     1975 Münsingen                   1:01.33,21     13.41,51  (3005)  
SMTI        69. Aeschbacher Roman, Spiez            1984 Micro Intersport Internat   1:09.05,40      7.53,29   (151)  
FM40         8. Aeschlimann Martin                  1964 Heimberg                      48.53,50      2.34,80  (3007)  
FM40        15. Aeschlimann Peter                   1966 Niederstocken                 51.11,62      4.52,92  (3008)  
FW20         7. Albert Jamie                        1988 Zürich                        56.02,99      4.57,04  (3491)  
SMTI        41. Alchin Ben, NZL-New Zealand         1981 World Inlinecenter Spirot   1:01.38,17      0.26,06    (41)  
FMT30       26. Alfaro Gonzalo, Lostorf             1973 Jura Grizzly Hyper Team 1     50.24,34      6.40,91   (711)  
FM20         8. Allemann Christoph                  1983 Greifensee                    54.52,15      8.29,39  (3010)  
SMT30       54. Althaus Daniel, Konolfingen         1968 EmmenSkaters Hyper          1:29.41,25     22.07,66   (351)  
SM40        24. Altiveros José                      1961 D-Rheinfelden               1:23.51,55      8.07,13  (3500)  
FMT30       11. Altorfer Stefan, Brügg BE           1967 Certina HotWheels             46.12,90      2.29,47   (641)  
SMTI        24. Amabili Matteo, I-Italy             1983 Alessi Powerslide World     1:01.36,18      0.24,07   (131)  
SM30        60. Amacker Ueli                        1974 Herdern                     1:47.50,67     32.06,36  (3011)  
FW20        19. Ammann Corinne                      1988 Küssnacht                   1:11.38,72     20.32,77  (3012)  
SMT30       12. Ammann Tobias, Wiesendangen         1976 Gubler Inline Team          1:12.50,25      5.16,66   (371)  
FM30        41. Amstad René                         1972 Henau                       1:05.43,44     19.24,55  (3572)  
SW30        19. Anderes Judith                      1971 Egnach                      2:19.17,64     55.14,71  (3013)  
SM30        58. Anderes Matthias                    1969 Egnach                      1:42.57,02     27.12,71  (3014)  
SMTI        75. Andersen Martin, DK-Denmark         1989 Rollerblade Speedodrom Au   1:11.30,60     10.18,49   (181)  
SW20         2. Anderwert Claudia                   1981 Winterthur                  1:24.15,19      0.11,91  (3630)  
SMTI         5. Arlidge Scott, NZL-Auckland         1983 Athleticum Rollerblade      1:01.15,19      0.03,08    (31)  
SWTI        19. Armée Nele, B-Belgium               1988 Zepto Skate Team            1:14.04,64      0.06,23  (1063)  
SMTI        65. Arndt Aaron Richard, CAN-Canada     ???? World Inlinecenter Bont     1:07.35,37      6.23,26    (61)  
FM20         4. Arnold Benno                        1978 Birsfelden                    51.53,06      5.30,30  (3567)  
SW20        10. Arodell Astrid                      1978 Zürich                      1:41.06,31     17.03,03  (3016)  
SWTI         5. Artero Natalia, ARG-Argentina       ???? World Inline Center Inter   1:13.58,71      0.00,30  (1071)  
SMTI        84. Ats Kallais, EE-Estonia             1972 Rulluisuklubi Abec          1:22.40,62     21.28,51   (246)  
FWT20        8. Auf der Maur Ariane, Willerzell     1990 Micro Intersport Fitness      47.46,62      2.45,50  (1351)  
SWTI        40. Auf der Maur Marina, Willerzell     1987 Micro Intersport Internat   1:24.43,55     10.45,14  (1091)  
FM50         3. Auf der Maur Paul                   1956 Willerzell                    50.22,31      3.28,82  (3017)  
JWTS         5. Auf der Maur Ramona, Willerzell     1992 World Inlinecenter BEEcom     51.12,05      2.58,93  (1501)  
FMT20       11. Augusto Jonas, Biel/Bienne          1988 Micro Intersport Fitness      41.56,71      3.22,83   (731)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.