11. Iron Bike Race, Einsiedeln 2007 - Land "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr      km/h ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
101/HF2     29. Ludewig Stephan                     1969 D-Baden-Baden               6:03.47,3   1:09.02,1   (712)    16,658 ¦ 
101/HF2     55. Braun Alexander, D-Balingen         1970 Tour de Trance              6:35.57,0   1:41.11,8   (514)    15,304 ¦ 
77/HF4      31. Schoen Karl Dieter                  1952 D-Buseck                    4:48.03,5     58.49,2  (2697)    16,038 ¦ 
77/DLE     DNF  Döring Stephanie, D-Durbach         1979 epo ligth                   1:27.33,1 Geissweidli  (2213)       --- ¦ 
77/HF2     186. Langner Wolfgang, D-Filderstadt     1974 Wolle                       5:23.41,1   1:53.52,9  (3150)    14,273 ¦ 
77/HF2     232. Unke Reiner, D-Filderstadt          1969 Que Pasa                    6:10.53,6   2:41.05,4  (3259)    12,456 ¦ 
101/HF1     28. Bauer Thiemo, D-Gengenbach          1979 Team Autohaus Geiger        7:06.32,4   2:04.23,0   (715)    14,207 ¦ 
101/HF2     62. Hoppe Gerald, D-Heidleberg          1974 Go!                         6:43.12,0   1:48.26,8   (553)    15,029 ¦ 
77/HF3     124. Hosp Andreas, D-Hohentengen         1965 Physiotherapie Hosp         4:54.15,3   1:31.57,7  (3113)    15,700 ¦ 
53/HF      259. Müller Peter, D-Hohentengen         1973 Schneider Bike Team         3:32.18,6   1:19.24,5  (1509)    14,978 ¦ 
101/HF1     25. Hentrich Christian                  1980 D-Hürtgenwald               6:52.07,7   1:49.58,3   (551)    14,704 ¦ 
77/HF2     244. Jochen Bogenberg                    1975 D-Hürtgenwald               6:45.46,9   3:15.58,7  (3124)    11,385 ¦ 
77/HF3     135. Kurz Andreas                        1965 D-Lörrach                   4:57.58,3   1:35.40,7  (2637)    15,504 ¦ 
101/HF2     27. Probsthain Sebastian, D-Memmingen   1974 RSC Kempten                 6:03.42,1   1:08.56,9   (349)    16,662 ¦ 
77/DF3      12. Butz Karin                          1963 D-Oberried                  5:25.51,1   1:13.41,5  (2320)    14,178 ¦ 
101/HF2     95. Bangert Maik, D-Radevormwald        1975 Team SuZ Wuppertal          8:10.47,1   3:16.01,9   (503)    12,347 ¦ 
101/HF3     86. Leibl Thomas                        1963 D-Seelbach                  7:30.58,5   2:20.00,9   (714)    13,437 ¦ 
101/HF2     88. Doldinger Robert, D-Stuttgart       1970 Tour de Trance              7:41.25,0   2:46.39,8   (648)    13,133 ¦ 
101/HF3     99. Koch Uwe                            1966 D-Welzheim                  8:39.23,1   3:28.25,5   (573)    11,667 ¦ 
77/DF1       4. Stephan Anke                        1981 D-Winnenden                 4:27.35,0     50.59,2  (3422)    17,265 ¦ 
101/HF2     83. Strack Thomas                       1975 D-Wöllstadt                 7:26.46,8   2:32.01,6   (621)    13,563 ¦ 
77/HF1      75. Pleinert Michael, D-Würzburg        1978 RSG-Würzburg                4:50.58,5   1:25.38,1  (3193)    15,877 ¦ 

Total 22



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.