11. Iron Bike Race, Einsiedeln 2007 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr      km/h ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
77/HF3     196. Gahlinger Peter                     1960 Kirchberg SG                5:21.14,5   1:58.56,9  (2569)    14,381 ¦ 
77/HF4      98. Gähwiler Armin                      1955 Goldau                      6:12.10,3   2:22.56,0  (3081)    12,413 ¦ 
53/FIRM     16. Gähwiler Dominik, Goldau            1989 Rotex Bike-Team             2:56.50,0     24.50,8  (1046)    17,983 ¦ 
53/DF       30. Gähwiler Erika                      1963 Goldau                      3:35.01,5     48.23,5  (1197)    14,788 ¦ 
53/DF       16. Galliker Sibylle                    1979 Uffikon                     3:21.14,2     34.36,2  (1198)    15,802 ¦ 
77/HF3     DNF  Galmarini Stefano, Tecknau          1960 Zweirad-Abt.ch              2:13.50,1 Geissweidli  (3082)       --- ¦ 
77/HF3      76. Gander Markus                       1963 Buochs                      4:35.10,6   1:12.53,0  (3344)    16,789 ¦ 
77/HF4      87. Gansner Andy                        1957 Pragg-Jenaz                 5:57.35,0   2:08.20,7  (3083)    12,920 ¦ 
77/DLE       3. Gantenbein Corina, Zizers           1986 KOBAbiketeam.gr             4:03.31,0     18.28,2  (2202)    18,972 ¦ 
101/HF4     18. Gantenbein Hanspeter                1954 Zizers                      7:18.45,4   1:59.41,6   (329)    13,811 ¦ 
53/HF      176. Gantenbein Rolf                     1976 Bassersdorf                 3:16.57,9   1:04.03,8  (1199)    16,145 ¦ 
53/FIRM     39. Gantner Willy, Flums                1959 Rotex Bike-Team             3:33.20,0   1:01.20,8  (1047)    14,906 ¦ 
77/JHL      10. Ganz Michael, Saland                1989 VC Bauma                    3:58.37,3     32.12,6  (2040)    19,361 ¦ 
101/HF2     48. Gartmann Johann, Wangs              1970 Sportplanet.ch              6:26.30,7   1:31.45,5   (692)    15,678 ¦ 
53/HF        3. Gasser Gian Marco, Feusisberg       1991 Towersports Race-Team       2:14.51,6      1.57,5  (1200)    23,580 ¦ 
53/DF        4. Gasser Seraina                      1992 Feusisberg                  2:56.18,6      9.40,6  (1475)    18,036 ¦ 
101/HF3     32. Gasser Walter, Feusisberg           1962 VC Eschenbach / Hakle       6:16.18,4   1:05.20,8   (540)    16,103 ¦ 
53/DF       17. Gassmann Claudine                   1979 Pfäffikon SZ                3:21.26,5     34.48,5  (1201)    15,786 ¦ 
77/HF2     DNF  Gätzi Patrik, Walenstadt            1975 Suso Bike                   1:32.53,1 Geissweidli  (2571)       --- ¦ 
77/HF2     142. Gautschy Marc                       1975 Gümligen                    5:00.23,8   1:30.35,6  (2572)    15,379 ¦ 
101/HF2     24. Gees Ralf, Uerikon                  1970 Züriseeracer                5:59.47,4   1:05.02,2   (541)    16,843 ¦ 
77/HF3     159. Gehrig Marco, Gähwil                1959 RC Kirchberg                5:07.11,5   1:44.53,9  (3084)    15,039 ¦ 
101/HF4      7. Gemperli Felix                      1954 Sevelen                     6:09.10,6     50.06,8   (542)    16,414 ¦ 
53/DF       29. Gerber Anne                         1968 Celerina/Schlarigna         3:34.02,5     47.24,5  (1202)    14,856 ¦ 
77/HF3     114. Gerber Beat                         1966 Schindellegi                4:50.33,1   1:28.15,5  (2573)    15,900 ¦ 
77/HF4      12. Gerber Fritz, Reichenbach im Kander 1957 SC Homberg                  4:31.56,0     42.41,7  (2336)    16,989 ¦ 
101/HF3      3. Gerber Hansjürg, Thun               1966 acefactory                  5:14.46,3      3.48,7   (306)    19,252 ¦ 
77/DF1      16. Gerber Irène                        1980 Gümligen                    5:24.55,9   1:48.20,1  (3085)    14,218 ¦ 
53/S+E      45. Gerber Melanie, Uetendorf           1973 M & M                       3:42.19,7     51.08,6  (1476)    14,303 ¦ 
77/HF1       2. Gerber Philipp, Aeschi b. Spiez     1987 Bike Atelier Interlaken     3:34.19,6      8.59,2  (2337)    21,555 ¦ 
101/HF4    DNF  Gerber Stefan                       1956 Seftigen                    1:41.31,4 Geissweidli   (543)       --- ¦ 
101/HF4      2. Gerber Ulrich, Thun                 1952 Amstutz Wheeler             5:34.51,5     15.47,7   (652)    18,097 ¦ 
53/S+E      72. Germann Katja, Siebnen              1971 Pro Siebnen                 4:27.23,2   1:36.12,1  (1630)    11,892 ¦ 
53/FIRM     47. Gernhöfer Urs, Altendorf            1967 Bezirksschule Lachen        4:03.11,2   1:31.12,0  (1030)    13,076 ¦ 
77/HF2     DNF  Gerold Michi                        1976 Einsiedeln                  1:38.03,1 Geissweidli  (2811)       --- ¦ 
77/HF3      35. Gertsch Christoph, Uerikon          1966 IC tpc                      4:15.25,6     53.08,0  (2574)    18,087 ¦ 
53/S+E      64. Gex-Collet Jeannine, Ried-Brig      1981 Paci-Bergrad                4:11.40,3   1:20.29,2  (1203)    12,635 ¦ 
101/HF3     54. Gfeller Urs, Biel-Benken BL         1962 Schwarzbarth Velos / GIAN   6:39.08,0   1:28.10,4   (653)    15,182 ¦ 
53/HF      308. Ghezzi Franco                       1955 Einsiedeln                  3:46.02,6   1:33.08,5  (1565)    14,068 ¦ 
77/HF3     154. Gianelli André, Tuggen              1961 Landolt / Gianelli          5:05.48,1   1:43.30,5  (2575)    15,107 ¦ 
77/HF4      30. Gianola Mario                       1955 Zufikon                     4:47.09,9     57.55,6  (2833)    16,088 ¦ 
53/HF      394. Gianom Armon                        1961 Zürich                      5:02.12,6   2:49.18,5  (1204)    10,522 ¦ 
53/HF      329. Gianom Duri                         1962 Uetikon am See              3:56.05,2   1:43.11,1  (1477)    13,469 ¦ 
77/HF4      52. Gibel Heinrich                      1955 Winterthur                  5:09.20,6   1:20.06,3  (2845)    14,934 ¦ 
77/HLE       1. Giger Fabian, Rieden SG             1987 Towersports-VC Eschenbach   3:14.47,8       -----  (2012)    23,717 ¦ 
77/HLE      11. Giger Peter, Rieden SG              1963 Towersports-VC Eschenbach   3:42.27,9     27.40,1  (2049)    20,767 ¦ 
101/HLE     15. Girardi Thomas, Wangs               1968 PeRu Racing Team/Giant      4:57.45,6     29.55,4    (57)    20,351 ¦ 
101/HF4     19. Girardin Claude                     1955 Baar                        7:25.28,6   2:06.24,8   (654)    13,603 ¦ 
77/HF2      46. Gisi Marcel, Gränichen              1973 speed                       4:15.18,7     45.30,5  (2576)    18,095 ¦ 
53/HF      123. Gisler Damian                       1967 Einsiedeln                  3:02.50,8     49.56,7  (1478)    17,391 ¦ 
53/HF      130. Gisler Fredy, Altdorf UR            1968 Mampf-Chrampf               3:04.12,7     51.18,6  (1205)    17,262 ¦ 
101/HF2      9. Gisler Gregor, Bubikon              1972 Reitstahl Siebnen           5:23.23,6     28.38,4   (330)    18,738 ¦ 
101/HLE    DNF  Gisler Hanspeter, Bürglen UR        1982 Gisler/Craft                2:13.37,4   Wisstanne    (52)       --- ¦ 
101/HF2     31. Gisler Markus, Hergiswil NW         1971 URBIKERS.CH                 6:10.23,4   1:15.38,2   (544)    16,361 ¦ 
77/HF4      86. Gisler Markus                       1952 Höri                        5:51.45,0   2:02.30,7  (3086)    13,134 ¦ 
53/HF      131. Gisler Mike                         1965 Attinghausen                3:04.44,9     51.50,8  (1206)    17,212 ¦ 
77/HF2     141. Gisler Paul                         1977 Sattel                      5:00.22,8   1:30.34,6  (2577)    15,380 ¦ 
53/HF      136. Gisler Paul                         1967 Altdorf UR                  3:07.02,4     54.08,3  (1479)    17,001 ¦ 
53/HF      181. Glaboniat Edwin, Niederhasli        1969 Power-Snoopy                3:18.04,9   1:05.10,8  (1480)    16,053 ¦ 
101/HF2     51. Glaser Remo                         1972 Einsiedeln                  6:30.54,6   1:36.09,4   (655)    15,502 ¦ 
53/HF       41. Glaus Rico                          1964 Feusisberg                  2:37.43,0     24.48,9  (1553)    20,162 ¦ 
53/HF       69. Glauser Robert, Uster               1961 BoBike Uster                2:49.06,8     36.12,7  (1208)    18,803 ¦ 
77/HF2     194. Gloor Patrick                       1973 Wädenswil                   5:27.12,9   1:57.24,7  (3088)    14,119 ¦ 
77/HF4      73. Gmünder Sepp                        1955 Zürich                      5:24.56,4   1:35.42,1  (2578)    14,218 ¦ 
77/HF3     157. Gmür Markus, Einsiedeln             1961 OK IRON BIKE Race           5:06.48,0   1:44.30,4  (2579)    15,058 ¦ 
77/HF1      92. Gnägi Andy                          1980 Bischofszell                5:14.31,4   1:49.11,0  (2369)    14,688 ¦ 
53/HF      295. Gobbi Boris, Agarone                1973 RAT BIKE                    3:40.26,2   1:27.32,1  (1209)    14,425 ¦ 
77/HF3     119. Godel André                         1964 Baldegg                     4:51.27,8   1:29.10,2  (2580)    15,851 ¦ 
77/HF3     272. Goldiger Hans, Lichtensteig         1959 Hopp Has                    6:03.50,8   2:41.33,2  (3089)    12,697 ¦ 
101/HF3     62. Golub Andrew                        1960 Mayens-de-la-Zour (Saviès   6:50.36,2   1:39.38,6   (687)    14,758 ¦ 
53/HF      210. Gomer Markus, Jonen                 1972 Ziistigsbiker               3:23.33,2   1:10.39,1  (1210)    15,622 ¦ 
77/S+E      25. Gort Marian, Flims Dorf             1969 DEGO                        6:06.16,4   1:53.11,9  (2581)    12,613 ¦ 
101/HF3     60. Gottraux Philippe                   1958 Lausanne                    6:47.16,5   1:36.18,9   (656)    14,879 ¦ 
77/HF3     117. Götz Kurt                           1962 Stetten SH                  4:51.20,6   1:29.03,0  (2341)    15,857 ¦ 
77/HF2     218. Grab Geni                           1972 Brunnen                     5:49.36,1   2:19.47,9  (3090)    13,215 ¦ 
77/HF2     165. Graf Andreas                        1968 Seengen                     5:10.04,0   1:40.15,8  (2582)    14,900 ¦ 
77/HF1      42. Grass Hanspeter                     1978 Urmein                      4:08.22,6     43.02,2  (2583)    18,600 ¦ 
77/HF3     200. Grassi Roberto                      1963 Zürich                      5:22.31,3   2:00.13,7  (2872)    14,324 ¦ 
77/DF3       8. Grassi Slongo Renata                1963 Niederurnen                 4:59.23,6     47.14,0  (2584)    15,431 ¦ 
77/HF1      70. Grätzer Andi                        1988 Einsiedeln                  4:38.27,2   1:13.06,8  (3345)    16,591 ¦ 
101/HF2     65. Grätzer Viktor, Trachslau           1970 Glüenis Iron Bike Race Te   6:48.58,6   1:54.13,4   (545)    14,817 ¦ 
77/HF2     198. Grazzi Giulio                       1976 Zürich                      5:31.14,5   2:01.26,3  (3346)    13,947 ¦ 
77/HF3      54. Greil Maeck, Rüschlikon             1967 Mojo                        4:27.43,4   1:05.25,8  (3091)    17,256 ¦ 
77/HF3     151. Grendelmeier Urs                    1965 Reinach AG                  5:05.10,3   1:42.52,7  (3347)    15,139 ¦ 
77/HF3     DNF  Gresch Heinz, Einsiedeln            1967 Nez Rouge                   1:56.01,6 Geissweidli  (3348)       --- ¦ 
53/FIRM     34. Gresch Theo, Schübelbach            1967 Dominik Meier AG            3:19.32,2     47.33,0  (1016)    15,936 ¦ 
77/HF1     113. Greter Jonas, Einsiedeln            1981 wuzni&ruzni                 6:06.49,9   2:41.29,5  (3092)    12,594 ¦ 
53/DF       32. Greuter Rahel                       1966 Schwyz                      3:36.56,5     50.18,5  (1212)    14,658 ¦ 
77/HF4      78. Griesel Heinrich, Urdorf            1956 ewz power team              5:36.24,2   1:47.09,9  (2342)    13,733 ¦ 
77/HF3     254. Grigis Flurin                       1962 Wädenswil                   5:48.15,1   2:25.57,5  (3093)    13,266 ¦ 
53/HF      302. Grimaldi Franco, Kloten             1963 Planet Bike Race Team       3:44.31,0   1:31.36,9  (1601)    14,163 ¦ 
101/HF3     74. Grimm Stefan                        1966 Hittnau                     7:04.44,3   1:53.46,7   (722)    14,267 ¦ 
53/S+E      12. Grimsstadir Arnanes, Hütten         1979 Island                      3:05.06,0     13.54,9  (1076)    17,179 ¦ 
77/HF1     DNF  Griner Lukas                        1981 Uster                       4:17.21,7     Bränten  (3094)       --- ¦ 
77/HF1      32. Grischott Reto                      1986 Amden                       4:01.17,4     35.57,0  (3095)    19,147 ¦ 
53/HF      351. Grolimund Daniel, Horgen            1972 redass                      4:04.35,4   1:51.41,3  (1213)    13,001 ¦ 
77/HF4     DNF  Grolimund Willi, Beinwil SO         1956 Black-Boys-Biker            1:51.31,6 Geissweidli  (2343)       --- ¦ 
77/HF3     178. Grüebler Thomas                     1961 Bonstetten                  5:13.31,1   1:51.13,5  (2585)    14,735 ¦ 
101/HF2     47. Grünenfelder Stefan, Wangs          1970 Sportplanet.ch              6:25.01,3   1:30.16,1   (693)    15,739 ¦ 
53/S+E      47. Grüninger Micha, Galgenen           1967 Grüninger & Grüninger       3:42.23,9     51.12,8  (1481)    14,298 ¦ 
53/S+E      48. Grüninger Olivia, Galgenen          1973 Grüninger & Grüninger       3:42.24,4     51.13,3  (1482)    14,298 ¦ 
77/HF2     117. Grueter Stefan                      1969 Niedergösgen                4:49.01,0   1:19.12,8  (2344)    15,985 ¦ 
77/HF2     DNF  Gubser Renato, Domat/Ems            1975 Thömus Bike Team Graubünd   1:19.14,5 Geissweidli  (2345)       --- ¦ 
77/JHL       3. Gugelmann Paolo, Camorino           1989 Team Chocolat Stella-Meri   3:34.28,8      8.04,1  (2041)    21,540 ¦ 
77/HF3     139. Güntensperger Peter, Kyburg         1962 Morof                       4:59.20,5   1:37.02,9  (3096)    15,433 ¦ 
53/HF       39. Günter Patrick                      1974 Burgdorf                    2:37.35,1     24.41,0  (1483)    20,179 ¦ 
53/HF      252. Günther Uwe                         1959 Herrliberg                  3:30.44,0   1:17.49,9  (1216)    15,090 ¦ 
77/HF2      85. Guntlin Manfred                     1971 Zürich                      4:32.02,3   1:02.14,1  (3349)    16,982 ¦ 
101/HF2     82. Gürkan Erol                         1976 Balsthal                    7:26.45,2   2:32.00,0   (546)    13,564 ¦ 
53/HF      248. Guerlin Holger                      1974 Einsiedeln                  3:29.54,6   1:17.00,5  (1214)    15,149 ¦ 
53/HF       78. Guerrini Ravaldo, Neuhaus SG        1962 Energie-MTB-Team            2:51.36,3     38.42,2  (1215)    18,530 ¦ 
77/HF3     255. Gut Daniel                          1965 Ottenbach                   5:49.37,6   2:27.20,0  (3097)    13,214 ¦ 
77/HF2     203. Gutknecht Pascal                    1972 Zollikerberg                5:37.48,9   2:08.00,7  (3098)    13,676 ¦ 
77/HF2     231. Güttinger Martin                    1975 Zürich                      6:08.36,9   2:38.48,7  (3350)    12,533 ¦ 
53/HF      DNF  Gwalter Mathias                     1983 Jona                          23.24,1 Geissweidli  (1596)       --- ¦ 
53/HF       97. Gyr Andreas, Willerzell             1988 Rad n'Roll                  2:56.06,0     43.11,9  (1217)    18,057 ¦ 
53/FIRM     27. Gyr Ernst, Einsiedeln               1946 Lienert + Ehrler AG         3:07.52,1     35.52,9  (1009)    16,926 ¦ 
53/HF       63. Gyr Markus, Willerzell              1983 Rad n'Roll                  2:46.47,1     33.53,0  (1218)    19,066 ¦ 
53/HF      105. Gyr Mirco                           1980 Samstagern                  2:57.55,6     45.01,5  (1219)    17,872 ¦ 
53/HF      390. Gyr Norbert, Einsiedeln             1959 RV Einsiedeln               4:42.10,9   2:29.16,8  (1484)    11,269 ¦ 
101/HF3     43. Gyr Peter, Willerzell               1965 RV Einsiedeln               6:26.03,1   1:15.05,5   (547)    15,697 ¦ 
53/DF        6. Gyr Ruth                            1980 Einsiedeln                  3:01.19,9     14.41,9  (1485)    17,536 ¦ 
77/HF1     104. Gysin Philipp                       1985 Fahrweid                    5:33.53,0   2:08.32,6  (3099)    13,837 ¦ 

Total 123



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.