Eiger Bike Kids 2007 - Bern (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SM           3. Amatter Naomi, Grindelwald          1999 Bike JO Grindelwald            0.59,2      0.10,1     (4)  
SK          14. Bietenhard Matthias, Grindelwald    1999 VC Grindelwald                 0.55,0      0.11,7    (23)  
SK          16. Bohren Ron                          2001 Grindelwald                    1.05,7      0.22,4    (20)  
RM           5. Brawand Conny                       1996 Grindelwald                   17.45,3      5.22,2     (8)  
SM           4. Brunner Anika, Grindelwald          2000 VC Grindelwald                 1.00,8      0.11,7    (12)  
SM          10. Brunner Jessica, Grindelwald        2002 VC Grindelwald              3:01.36,8   3:00.47,7    (47)  
SK          12. Buttliger Christoph                 1999 Lütschental                    0.54,2      0.10,9    (93)  
MK           4. Eymann Thomas, Interlaken           1994 Thömus Racing Team            21.27,8      2.42,7    (31)  
HK           2. Fankhauser Simon                    1991 Grossaffoltern                20.16,1      0.01,0    (13)  
CK          16. Ferdinandi Leonardo                 1998 Schwarzenburg                 13.08,4      5.29,0    (87)  
RM           1. Gafner Angela, Interlaken           1995 Velocenter Amacher            12.23,1       -----    (68)  
MK           1. Gafner Jan, Faulensee               1993 Ski+Velo Center / BLS         18.45,1       -----    (38)  
RK          18. Gilsenan Lucas                      1996 Steffisburg                   14.46,2      4.56,5    (77)  
CK          18. Graber Nick                         1997 Rohrbach                      15.10,2      7.30,8    (69)  
MK           9. Gugger Kevin, Köniz                 1993 Thömus Future                 23.06,7      4.21,6    (21)  
RM           2. Gugger Nicole, Köniz                1995 Thömus Future                 13.29,8      1.06,7    (22)  
CK          17. Heim Alexander, Grindelwald         1998 Bike JO Grindelwald           13.13,3      5.33,9    (84)  
SM           7. Hess Fabienne                       2000 Reichenbach im Kandertal    1:00.58,9   1:00.09,8    (66)  
MK          13. Hirschi Marc, Steffisburg           1994 Bike-Rennvelo Center          28.20,8      9.35,7    (75)  
RK          19. Hofmann Daniel, Grindelwald         1996 Velocenter Amacher            16.16,4      6.26,7    (79)  
MK           8. Hofmann Michael, Grindelwald        1994 Velocenter Amacher            23.06,6      4.21,5    (80)  
RK          17. Jirow Lenon                         1996 Heimberg                      14.18,1      4.28,4    (98)  
RK           5. Jucker Manuel                       1995 Grindelwald                   10.24,2      0.34,5     (3)  
HK           4. Jucker Tino, Grindelwald            1992 VC Grindelwald                22.40,9      2.25,8     (5)  
RK           1. Kammer Patrick, Brienz BE           1995 Thömus Future Team             9.49,7       -----    (28)  
SM           2. Krähenbühl Lana, Grindelwald        1999 Bike JO Grindelwald            0.52,4      0.03,3     (9)  
CK          14. Krebs Joel                          1998 Riggisberg                    11.22,0      3.42,6    (92)  
SM           6. Krebs Noemi                         2000 Riggisberg                  1:00.58,1   1:00.09,0    (94)  
MM           1. Kupferschmied Jennifer, Spiez       1994 Bike Club Spiez               24.39,4       -----    (53)  
CM           5. Kupferschmied Ramona, Spiez         1998 Bike Club Spiez               13.44,2      4.30,6    (52)  
CK           8. Mathys Jan, Grindelwald             1998 Bike JO Grindelwald            9.43,9      2.04,5    (30)  
RK          12. Meinen Kari                         1996 Boltigen                      12.39,0      2.49,3    (83)  
SK           7. Meyer Simon                         1999 Lütschental                    0.48,3      0.05,0    (49)  
CM           9. Meyer Sonja                         1997 Lütschental                   16.05,2      6.51,6    (48)  
CK          19. Michel Alex                         1998 Grindelwald                   17.23,6      9.44,2     (7)  
RM           4. Michel Fabienne                     1995 Grindelwald                   16.54,4      4.31,3    (10)  
CK          10. Möller Fynn                         1998 Spiez                         10.17,7      2.38,3    (72)  
RK          20. Moser Daniel                        1996 Grindelwald                   16.58,0      7.08,3    (59)  
RK          14. Moser Luc                           1995 Thun                          13.13,3      3.23,6    (82)  
RK           9. Pauli Thomas, Kiesen                1996 RSC Aaretal-Münsingen         12.19,1      2.29,4    (90)  
RM           3. Rentsch Fränzi, Grindelwald         1996 Bike JO Grindelwald           14.46,3      2.23,2    (17)  
CK          12. Rentsch Matthias, Grindelwald       1998 Bike JO Grindelwald           10.52,3      3.12,9    (19)  
CM           6. Roth Corinne, Grindelwald           1998 Bike JO Grindelwald           14.43,5      5.29,9    (25)  
SM           5. Roth Jael                           2001 Thunstetten                    1.05,8      0.16,7    (50)  
SK           4. Roth Nico                           1999 Thunstetten                    0.45,6      0.02,3    (37)  
RK          15. Roth Patrick                        1996 Grindelwald                   13.23,6      3.33,9    (27)  
CM           4. Roth Sabrina, Grindelwald           1998 Bike JO Grindelwald           12.43,4      3.29,8    (24)  
SK          10. Saurer Dario Lorenzo, Aeschlen ob G 1999 Cilo                           0.50,2      0.06,9    (78)  
SK           9. Saurer Elia, Tschingel ob Gunten    2000 Cilo                           0.49,9      0.06,6    (81)  
SK           1. Scheidegger Tim                     1999 Blumenstein                    0.43,3       -----    (96)  
CK           7. Schlotter Lasse, Grindelwald        1998 Bike JO Grindelwald            9.19,4      1.40,0    (86)  
CM           7. Singer Laura, Grindelwald           1998 VC Grindelwald                14.45,1      5.31,5    (67)  
SK           6. Spena Fabio, Spiez                  1999 Bikeclub Spiez                 0.47,1      0.03,8    (71)  
SK          17. Suter André                         1999 Grindelwald                    1.06,7      0.23,4    (54)  
CK           2. Suter Joel                          1998 Frutigen                       8.18,0      0.38,6    (56)  
MK           3. von Känel Philipp, Aeschi b. Spiez  1993 RC Steffisburg                21.22,2      2.37,1    (35)  
HK           6. Wegmüller Beat, Köniz               1992 Thömus Future                 25.59,1      5.44,0    (18)  
CK          15. Wegmüller Robin, Niederscherli      1997 Thömus Future                 11.25,4      3.46,0    (34)  
RK          16. Wenger Samuel                       1995 Grindelwald                   13.43,2      3.53,5    (26)  
CM           2. Wiedler Anja                        1997 Wilderswil                     9.54,5      0.40,9    (63)  
RK           3. Wiedler Daniel                      1995 Wilderswil                    10.10,8      0.21,1    (65)  
MK           5. Wiedler Thomas, Wilderswil          1993 Thömus                        22.16,4      3.31,3    (64)  
RK          13. Willems Armin, Grindelwald          1996 VC Grindewald                 12.54,8      3.05,1     (1)  
RK          11. Willems Björn, Grindelwald          1996 VC Grindelwald                12.27,0      2.37,3     (2)  
SK          11. Zurlinden Kimo, Grindelwald         1999 Velo Club Grindelwald          0.53,1      0.09,8    (51)  

Total 65



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.