6. Zermatt Marathon - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr          Schnitt ¦ klaus-Zermatt ¦tt-Riffelberg ¦
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M45         79. Gabriel Hans-Ulrich, D-Herborn      1959 SSC Hanau Rodenbach         5:06.58,1   1:26.47,1   (777) Diplom      7.16 ¦  1:59.37   69.¦ 3:07.21   87.¦
M55         79. Gagliano Henri                      1952 F-Seyssinet Pariset         7:09.23,5   3:22.23,9   (263) Diplom     10.10 ¦  2:42.39   81.¦ 4:26.43   79.¦
F30        DNF  Gaillard Janine                     1976 Monthey                     2:13.39,0     Zermatt   (264) Diplom      ---- ¦  2:13.39   25.¦    ----  ----¦
M65         18. Gajewski Horst                      1937 D-Berlin                    6:41.45,6   2:05.13,5   (265) Diplom      9.31 ¦  2:41.16   21.¦ 4:00.29   17.¦
F40          1. Gavin - Schneider Ruth              1965 Chesalles-Moudon            3:57.37,5       -----    (25) Diplom      5.37 ¦  1:38.27    2.¦ 2:19.10    1.¦
F40         29. Gebs Marion                         1965 Thun                        6:55.34,1   2:57.56,6   (778) Diplom      9.50 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
M40         96. Gees Wolfgang                       1965 Meiringen                   5:31.40,4   2:17.34,1   (266) Diplom      7.51 ¦  1:54.45   52.¦ 3:36.55  111.¦
M30        101. Gehri Adrian                        1969 Zollikofen                  5:03.42,6   1:57.10,8  (1138) Diplom      7.11 ¦  1:57.34   93.¦ 3:06.08  104.¦
STMi        32. Geiger Margit+Markus Hofmaier       1977 Schaffhausen                5:03.58,1   1:12.01,3  (2058) Diplom      7.12 ¦  2:19.31   37.¦ 2:44.26   28.¦
F40         23. Genilloud Pia                       1964 Tafers                      5:58.25,7   2:00.48,2  (1021) Diplom      8.29 ¦  2:21.52   23.¦ 3:36.33   22.¦
M55          2. Gentzik Jean-Claude                 1950 F-Dingy St Clair            3:56.45,2      9.45,6   (268) Diplom      5.36 ¦  1:37.03    2.¦ 2:19.41    2.¦
M45         14. Germann Roland                      1958 Wangen SZ                   4:18.52,0     38.41,0   (269) Diplom      6.08 ¦  1:48.24   28.¦ 2:30.27   11.¦
M20          7. Gertsch Marcel                      1978 Unterseen                   4:22.25,1   1:09.46,6   (270) Diplom      6.13 ¦  1:38.43    6.¦ 2:43.41    8.¦
M60         23. Gerwer Armin                        1947 Münchenbuchsee              6:11.17,9   1:33.39,5  (1022) Diplom      8.47 ¦  2:19.32   20.¦ 3:51.45   24.¦
M30        114. Getgood Alan                        1976 GB-Cambridgeshire CB1 2PG   5:17.24,1   2:10.52,3  (1020) Diplom      7.31 ¦  2:12.49  143.¦ 3:04.34  102.¦
M50         64. Getto Albert, D-Oberotterbach       1956 TV Bad Bergzabern           5:27.54,3   1:41.13,5    (54) Diplom      7.46 ¦  1:49.31   24.¦ 3:38.22   90.¦
M45          1. Gfeller Paul                        1961 Sumiswald                   3:40.11,0       -----    (42) Diplom      5.13 ¦  1:32.03    2.¦ 2:08.07    1.¦
M45        100. Giese Hermann                       1962 D-Roetgen                   5:26.05,9   1:45.54,9   (272) Diplom      7.43 ¦  2:17.11  136.¦ 3:08.54   88.¦
M40        137. Gieseler Volker                     1967 D-Bernau                    6:42.53,7   3:28.47,4   (273) Diplom      9.32 ¦  2:39.04  140.¦ 4:03.49  131.¦
M45        131. Giessen van der Ben                 1958 NL-Brielle                  5:49.55,9   2:09.44,9   (274) Diplom      8.17 ¦  2:22.26  154.¦ 3:27.29  125.¦
M20         22. Gilardi Mike                        1978 Dübendorf                   5:36.01,3   2:23.22,8   (275) Diplom      7.57 ¦  2:06.26   20.¦ 3:29.34   22.¦
M45         96. Giner Miguel                        1962 Ottikon b. Kemptthal        5:20.29,8   1:40.18,8   (276) Diplom      7.35 ¦  2:10.03  108.¦ 3:10.26   92.¦
F30         14. Girardet Véronique                  1974 Villars-Burquin             5:02.30,7   1:29.42,0   (726) Diplom      7.10 ¦  1:57.50   11.¦ 3:04.39   16.¦
F45         10. Glaus Corinna                       1959 Thalwil                     5:02.15,0   1:05.24,1   (277) Diplom      7.09 ¦  2:01.49   11.¦ 3:00.25   10.¦
M45         51. Glaus Martin                        1959 Thalwil                     4:50.39,0   1:10.28,0   (278) Diplom      6.53 ¦  1:57.17   61.¦ 2:53.21   46.¦
M20         21. Gloor Cyrill                        1980 Zermatt                     5:32.30,2   2:19.51,7   (279) Diplom      7.52 ¦  2:10.57   22.¦ 3:21.33   21.¦
STFr         2. Gnauck Yvonne+Lutz Sonja            1973 D-Freiburg                  4:39.13,7      6.39,3  (2107) Diplom      6.37 ¦  2:05.50    3.¦ 2:33.23    1.¦
M30         90. Goehringer Stefan                   1972 D-Schwieberdingen           4:53.52,2   1:47.20,4   (779) Diplom      6.57 ¦  1:54.21   87.¦ 2:59.31   93.¦
M40          6. Good Reto, Mels                     1967 Club TV Mels                3:43.51,0     29.44,7   (780) Diplom      5.18 ¦  1:32.07   10.¦ 2:11.44    6.¦
F30          9. Good-Schnider Sonja                 1971 Mels                        4:37.32,0   1:04.43,3   (874) Diplom      6.34 ¦  1:45.46    5.¦ 2:51.45   11.¦
M50         79. Goerttler Uwe                       1957 D-Wiesbaden                 5:39.42,1   1:53.01,3   (280) Diplom      8.03 ¦  2:17.56   92.¦ 3:21.45   67.¦
M60          6. Goetsch Otto                        1946 Bischofszell                4:51.27,1     13.48,7   (281) Diplom      6.54 ¦  1:56.29    5.¦ 2:54.57    6.¦
M40         35. Göttmann Alexander                  1966 D-Frankfurt                 4:33.29,3   1:19.23,0   (282) Diplom      6.28 ¦  1:51.25   44.¦ 2:42.04   34.¦
M30         25. Gottsponer Gaston                   1971 Visperterminen              4:02.33,6     56.01,8   (283) Diplom      5.44 ¦  1:35.31   27.¦ 2:27.02   28.¦
STMi        15. Götzenberger Franz+Truffer Ann-Chri 1949 Zermatt                     4:31.29,1     39.32,3  (2110) Diplom      6.26 ¦  1:55.27   14.¦ 2:36.02   21.¦
M55         58. Götzmann Bernhard                   1951 D-March                     5:55.30,6   2:08.31,0   (284) Diplom      8.25 ¦  2:09.09   36.¦ 3:46.21   64.¦
STMi        45. Graber Paul+Frauchiger Evelyne      1942 Meyrin                      5:26.05,9   1:34.09,1  (2120) Diplom      7.43 ¦  2:16.42   33.¦ 3:09.23   45.¦
STMä         5. Grand Benno+Reini Hugo              1971 Susten                      3:47.30,6     30.11,7  (2059) Diplom      5.23 ¦  1:31.38    3.¦ 2:15.51    9.¦
M45        154. Gratkowski Michael                  1961 D-Mettmann                  6:11.46,3   2:31.35,3   (285) Diplom      8.48 ¦  2:24.22  157.¦ 3:47.23  150.¦
F40         24. Grauer Ulrike                       1964 A-Kennelbach                6:30.42,9   2:33.05,4   (286) Diplom      9.15 ¦  2:28.08   24.¦ 4:02.34   26.¦
M50         60. Greaves Martyn                      1956 GB-West Sussex RH20 2QW     5:21.22,4   1:34.41,6   (287) Diplom      7.36 ¦  2:12.51   82.¦ 3:08.31   54.¦
M55         31. Grebitus Rainer                     1949 D-Wedemark                  5:29.49,5   1:42.49,9   (288) Diplom      7.49 ¦  2:17.24   52.¦ 3:12.25   23.¦
M40        104. Griffin Stephen                     1966 D-Ulm                       5:39.16,4   2:25.10,1   (289) Diplom      8.02 ¦  2:18.28  120.¦ 3:20.47   90.¦
M30         78. Grimmig Jens                        1969 D-Denzlingen                4:45.20,3   1:38.48,5   (290) Diplom      6.45 ¦  1:53.39   82.¦ 2:51.40   83.¦
M30         76. Groll Volker                        1972 D-Marktbergel               4:43.26,2   1:36.54,4   (291) Diplom      6.43 ¦  1:57.20   92.¦ 2:46.06   67.¦
F30         11. Gross Annemarie, I-Neumarkt (BZ)    1969 Telmekom Team Südtirol      4:45.26,0   1:12.37,3   (781) Diplom      6.45 ¦  1:55.35   10.¦ 2:49.50   10.¦
M50          3. Gross Gian                          1955 Châtel-St-Denis             4:06.21,3     19.40,5   (782) Diplom      5.50 ¦  1:42.14    6.¦ 2:24.06    3.¦
F45         33. Grotjohann Brigitte                 1959 D-Langelsheim               6:23.36,4   2:26.45,5   (292) Diplom      9.05 ¦  2:27.32   32.¦ 3:56.04   34.¦
M50        104. Grotjohann Winfried                 1953 D-Langelsheim               6:30.17,0   2:43.36,2   (293) Diplom      9.14 ¦  2:27.32  102.¦ 4:02.44  107.¦
M50         73. Güntzel Wieland                     1956 D-Themar                    5:34.10,5   1:47.29,7   (295) Diplom      7.55 ¦  2:18.05   93.¦ 3:16.05   60.¦
M55         20. Guequierre John                     1951 NL-Middelburg               5:16.55,2   1:29.55,6   (783) Diplom      7.30 ¦  1:55.30   11.¦ 3:21.25   34.¦
M45        101. Guttenberger Johann                 1960 D-Gummersbach               5:26.40,8   1:46.29,8   (296) Diplom      7.44 ¦  2:04.37   90.¦ 3:22.03  111.¦
F45         19. Guttenberger Josi                   1961 D-Gummersbach               5:26.40,8   1:29.49,9   (297) Diplom      7.44 ¦  2:04.37   13.¦ 3:22.03   19.¦
M30         44. Gyger Franz                         1968 Steffisburg                 4:19.50,5   1:13.18,7   (843) Diplom      6.09 ¦  1:48.42   65.¦ 2:31.07   34.¦
M40         50. Gyger Lukas                         1966 Steffisburg                 4:49.59,3   1:35.53,0  (1147) Diplom      6.52 ¦  1:42.34   22.¦ 3:07.24   72.¦

Total 55



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.