Walliseller Lauf 2007 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M1          12. Gadient Daniel, Uster               1980 FC Greifensee                 41.50,3      9.35,1   (413)      4.24
M4          52. Gadient Hans                        1957 Kloten                        48.45,3     12.21,1    (76)      5.07
M4          76. Gadient Hanspeter                   1955 Nänikon                       55.00,2     18.36,0    (77)      5.47
WA2        ---  Gadient Theres                      1956 Kloten                      1:15.04,1       -----  (1401)      7.54
F4           1. Gajic Steffica, Eggenwil            1948 LC UBS                        41.21,5       -----   (539)      4.21
M2          61. Gallasch Klaus                      1968 Bassersdorf                   47.55,7     15.19,2    (78)      5.02
WA         ---  Galliker                            1966 Kaltbach                    1:28.22,2       -----  (1322)      9.18
M2          63. Gambini Leonardo                    1971 Wallisellen                   48.43,7     16.07,2    (79)      5.07
F3          28. Gambini Simona                      1967 Zürich                        52.18,2     16.52,1   (711)      5.30
M2          44. Gareis Roman                        1969 Zürich                        45.12,0     12.35,5   (346)      4.45
F4          14. Gasser Heidi                        1955 Wallisellen                   51.55,8     10.34,3   (540)      5.27
M4          78. Gasser Walter, Uetikon am See       1957 SR Technics                   55.10,5     18.46,3   (269)      5.48
F8           2. Gassmann Ravenna                    1994 Affoltern am Albis             7.11,7      0.00,5  (3510)      3.41
F2           3. Gassmann Ursula, Wetzikon ZH        1969 TVU/cityrunning.ch            41.55,2      2.37,5   (541)      4.24
F7           4. Gäumann Coni                        1970 Mettmenstetten                21.54,2      1.32,5  (1046)      4.36
F9          42. Gäumann Nicole                      1996 Mettmenstetten                10.17,6      2.42,0  (3624)      5.16
F3           1. Gautschi Maja, Grüt (Gossau ZH)     1964 Team Luder                    35.26,1       -----   (542)      3.43
M8           9. Geertsen Jan, Wallisellen           1994 Leichtathletik Walliselle      7.54,6      1.20,2  (3006)      4.03
VMK1        11. Geertsen Leon+Ralf Geertsen         2000 Wallisellen                    8.02,2      0.42,6  (1619)      4.43
M3          64. Geertsen Ralf, Wallisellen          1962 Musikverein Eintracht         44.01,4     10.10,6    (81)      4.38
M2           3. Gehrig Roman, Zürich                1969 SSC Langnau                   33.32,1      0.55,6    (82)      3.31
WA         ---  Gehring Christine, Bachenbülach     1955 FR Hochfelden               1:19.03,7       -----  (1323)      8.19
M2          14. Geiger Andreas                      1971 Brütten                       37.17,3      4.40,8   (323)      3.55
F9          39. Geiger Franziska                    1996 Wallisellen                   10.13,2      2.37,6  (3549)      5.14
M4          82. Gennari Jvan, Zürich                1951 LC Zürich                     59.53,8     23.29,6   (392)      6.18
F9          15. Gentile Fiona                       1999 Wallisellen                    9.18,8      1.43,2  (3550)      4.46
VMK2         5. Gentile Livio                       2002 Wallisellen                    8.47,1      1.20,4  (1664)      5.10
F9          64. Gentile Selina                      1997 Wallisellen                   11.05,0      3.29,4  (3551)      5.41
M6          16. Gerber Patrick                      1994 Wallisellen                   52.11,2     17.10,1   (276)      5.29
M9          21. Gerber Stefan                       1996 Wallisellen                    8.36,3      1.34,4  (3125)      4.24
F9          50. Gianotti Samira                     1996 Buchs ZH                      10.28,5      2.52,9  (3552)      5.22
F8           3. Giger Céline, Ebikon                1993 LR Ebikon                      7.31,0      0.19,8  (3629)      3.51
F7          16. Giger Isabelle                      1978 Zürich                        28.22,7      8.01,0  (1058)      5.58
F3           2. Giger Marlis, Ebikon                1959 LR Ebikon                     41.01,5      5.35,4   (661)      4.19
VMK1        59. Giger Natalie                       2001 Wallisellen                   10.32,0      3.12,4  (1620)      6.11
M6           3. Giger Pascal                        1990 Ebikon                        36.01,1      1.00,0    (83)      3.47
WA2        ---  Glättli Beni                        1995 Bonstetten                  1:09.53,7       -----  (1402)      7.21
WA         ---  Glättli Susanne                     1968 Bonstetten                  1:19.18,7       -----  (1324)      8.20
M9          89. Goncalves Shayen, Wallisellen       1996 Crazy  Boys                   11.14,7      4.12,8  (3047)      5.46
M8           8. Good Timo, Wallisellen              1994 LC Dübendorf                   7.51,7      1.17,3  (3007)      4.01
M9          64. Graf Claudio, Wallisellen           1996 Crazy  Boys                    9.48,5      2.46,6  (3048)      5.01
M2          35. Grass Leonhard                      1968 Zürich                        42.59,7     10.23,2   (321)      4.31
M3          34. Greil Maeck, Rüschlikon             1967 Mojo                          41.00,2      7.09,4    (85)      4.18
M2          43. Gremlich René                       1969 Zürich                        45.06,1     12.29,6   (347)      4.44
F4          11. Gröbli Rosmarie, Dübendorf          1951 LC Uster                      50.02,6      8.41,1   (547)      5.16
F3          38. Grolimund Brigitte, Kloten          1960 LSV Kloten                    54.42,6     19.16,5   (692)      5.45
M4          41. Grolimund Kurt                      1955 Kloten                        46.18,8      9.54,6   (379)      4.52
M8           3. Grond Sergio, Hedingen              1993 LV Albis                       7.08,6      0.34,2  (3008)      3.39
WA         ---  Grossmann Beth, Wallisellen         1949 FR Wallisellen              1:25.02,3       -----  (1427)      8.57
M5          24. Grünig Hans-Peter                   1937 Dietlikon                     56.16,4     17.45,0   (302)      5.55
M1           4. Gschwend Roman, Kloten              1979 runandsmile.ch                37.15,6      5.00,4    (86)      3.55
M4          60. Gübeli Max                          1951 Greifensee                    50.42,4     14.18,2   (380)      5.20
M4          48. Guidon Andri                        1954 Wallisellen                   47.45,1     11.20,9    (87)      5.01
F4          20. Guidon Ursula                       1955 Wallisellen                   53.40,7     12.19,2   (548)      5.39
M4          28. Gujan Valentin                      1955 Brütten                       44.17,8      7.53,6   (362)      4.39
M1          20. Guerriero Michele                   1979 Baltenswil                    47.08,8     14.53,6   (395)      4.57
F1          11. Gwerder Carla, Dietlikon            1983 TV Unterstrass                49.17,4     10.28,1   (699)      5.11

Total 57



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.