(32) 30km Veterani 1

Stralugano 2007 - (32) 30km Veterani 1

 posto nome/luogo                          anno squadra                              tempo     ritardo    pett  assolute       ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Maffi Massimo, Breganzona           1966 USC                              1:47.18,0       -----  (3011)  OU30     8.    ¦ 
    2. Locatelli Giovanni, I-Zanica (BG)   1961 RUNNERS BERGAMO                  1:59.41,8     12.23,8  (3020)  OU30     22.   ¦ 
    3. Pileggi Andrea                      1964                                  1:59.48,8     12.30,8  (3029)  OU30     23.   ¦ 
    4. Ferretti Flavio, I-Gemonio (VA)     1960 runners valbossa                 2:00.31,0     13.13,0  (3407)  OU30     25.   ¦ 
    5. Rigamonti Giuseppe, I-Carlazzo (CO) 1959 ASD PORLEZZESE                   2:00.36,5     13.18,5  (3025)  OU30     26.   ¦ 
    6. Bertarelli Paolo                    1965                                  2:00.59,2     13.41,2  (3081)  OU30     27.   ¦ 
    7. Gatti Renato, I-Caravaggio (BG)     1963 runners bergamo                  2:01.50,4     14.32,4  (3022)  OU30     28.   ¦ 
    8. Bertarelli Lorenzo                  1967                                  2:02.04,0     14.46,0  (3082)  OU30     30.   ¦ 
    9. Troncarelli Roberto, I-Como (CO)    1961 A.S. Canturina POL. S.Marco      2:03.06,8     15.48,8  (3040)  OU30     32.   ¦ 
   10. Barbugian Renzo, I-Carate Brianza ( 1966 Runman.it                        2:04.48,1     17.30,1  (3066)  OU30     36.   ¦ 
   11. Valentini Aldo, I-Albese (CO)       1959 atletica como                    2:05.36,9     18.18,9  (3525)  OU30     38.   ¦ 
   12. Montichiari Giuseppe                1961                                  2:07.25,4     20.07,4  (3488)  OU30     42.   ¦ 
   13. Arlati Giovanni, I-Mezzago (MI)     1965 CAI Vimercate                    2:07.37,3     20.19,3  (3031)  OU30     45.   ¦ 
   14. Pozzan Oscar                        1961                                  2:07.57,6     20.39,6  (3133)  OU30     46.   ¦ 
   15. Fossati Carlo, I-Como (CO)          1963 Polisp. Porlezzese               2:08.15,1     20.57,1  (3509)  OU30     48.   ¦ 
   16. Ricchiuto Gianluigi, I-Verano Brian 1965 A.S. Canturina POL. S.Marco      2:08.21,2     21.03,2  (3037)  OU30     50.   ¦ 
   17. Melchiorre Mario, Bellinzona        1960 Ticino Running                   2:08.46,4     21.28,4  (3039)  OU30     51.   ¦ 
   18. Ferrandi Roberto, Brione sopra Minu 1963 splocarnese                      2:09.18,0     22.00,0  (3074)  OU30     55.   ¦ 
   19. Bonari Andrea, I-Grosseto (GR)      1962 YMCA                             2:10.09,7     22.51,7  (3069)  OU30     57.   ¦ 
   20. Mossi Roberto, Giubiasco            1964 Stralugano Running Team          2:10.24,3     23.06,3  (3051)  OU30     59.   ¦ 
   21. Invernizzi Andrea, I-Abbiategrasso  1967 ondaverdeathleticteam            2:10.36,7     23.18,7  (3080)  OU30     61.   ¦ 
   22. Bello Andrea, I-Vigliano Biellese ( 1965 Runner Team Volpiano             2:10.40,9     23.22,9  (3021)  OU30     62.   ¦ 
   23. Parri Gianmarco                     1967                                  2:10.45,9     23.27,9  (3055)  OU30     63.   ¦ 
   24. Valentini Sandro, S. Pietro         1966 privato                          2:10.51,3     23.33,3  (3164)  OU30     64.   ¦ 
   25. Bernardoni Stefano                  1965                                  2:11.01,0     23.43,0  (3519)  OU30     67.   ¦ 
   26. Dassi Marco                         1963                                  2:11.21,8     24.03,8  (3263)  OU30     69.   ¦ 
   27. Klaus Daginnus                      1960                                  2:11.23,8     24.05,8  (3160)  OU30     70.   ¦ 
   28. Maspero Roberto                     1961                                  2:11.36,9     24.18,9  (3275)  OU30     71.   ¦ 
   29. Antonini Nicola, Lugaggia           1966 Stralugano Running Team          2:11.47,0     24.29,0  (3221)  OU30     73.   ¦ 
   30. Tremea Flavio, I-Azzate (VA)        1962 G. P. RUNNERS VALBOSSA AZZATE    2:11.56,2     24.38,2  (3028)  OU30     76.   ¦ 
   31. Patellaro Benedetto, I-Carlazzo (CO 1960 Pol. Porlezzese                  2:12.21,1     25.03,1  (3058)  OU30     78.   ¦ 
   32. Zuanon Massimo, I-Tradate (VA)      1963 Maratoneti Tradate               2:13.01,4     25.43,4  (3050)  OU30     79.   ¦ 
   33. Milivinti Giuseppe                  1962                                  2:13.04,0     25.46,0  (3529)  OU30     80.   ¦ 
   34. Cadei Nicola, I-Milano (MI)         1964 Road Runners Club Milano         2:13.04,4     25.46,4  (3112)  OU30     81.   ¦ 
   35. Tirelli Claudio                     1958                                  2:13.05,5     25.47,5  (3419)  OU30     82.   ¦ 
   36. Floriani Fabrizio, I-Cantù (CO)     1965 Tommy Sport Scraiber Team        2:13.10,5     25.52,5  (3116)  OU30     84.   ¦ 
   37. Oehen Kandid                        1959                                  2:13.48,7     26.30,7  (3063)  OU30     86.   ¦ 
   38. Wolfgang Nagel                      1961                                  2:14.08,1     26.50,1  (3564)  OU30     89.   ¦ 
   39. Gabusi Riccardo, Lugano             1964 Fast & up team                   2:14.25,0     27.07,0  (3480)  OU30     90.   ¦ 
   40. Pilotti Claudio, I-Mornago (VA)     1966 G. P. RUNNERS VALBOSSA AZZATE    2:14.43,4     27.25,4  (3047)  OU30     92.   ¦ 
   41. Vanvolsem Ludo                      1959                                  2:15.17,4     27.59,4  (3052)  OU30     97.   ¦ 
   42. Togni Eros, Camorino                1967 SAB - Bellinzona                 2:15.18,2     28.00,2  (3075)  OU30     98.   ¦ 
   43. Besoni Matteo, Tesserete            1960 USC                              2:15.46,7     28.28,7  (3191)  OU30     100.  ¦ 
   44. Cassano Michele, I-Cannobio (VB)    1967 Maratolandia                     2:16.35,1     29.17,1  (3468)  OU30     105.  ¦ 
   45. Galli Fabrizio                      1962                                  2:16.57,1     29.39,1  (3443)  OU30     107.  ¦ 
   46. Tedde Giovanni Antonio, I-Vertemate 1962 Running Saronno                  2:17.59,7     30.41,7  (3157)  OU30     110.  ¦ 
   47. Foletti Giorgio                     1964                                  2:18.00,3     30.42,3  (3505)  OU30     111.  ¦ 
   48. Bernasconi Ottavio                  1963                                  2:18.01,0     30.43,0  (3141)  OU30     112.  ¦ 
   49. Ramelli Nicola                      1963                                  2:19.08,0     31.50,0  (3106)  OU30     118.  ¦ 
   50. Tomasone Michele, Savosa            1964 Sam                              2:19.14,7     31.56,7  (3190)  OU30     119.  ¦ 
   51. Politi Domenico, I-Lecco (LC)       1964 G.S. AVIS OGGIONO                2:19.40,2     32.22,2  (3147)  OU30     120.  ¦ 
   52. Cappellari Daniele, I-Vigonza (PD)  1965 Fidal                            2:20.14,5     32.56,5  (3062)  OU30     122.  ¦ 
   53. Doninelli Sandro, Mairengo          1965 GP Leventina                     2:20.58,8     33.40,8  (3065)  OU30     126.  ¦ 
   54. Sanna Daniele                       1965                                  2:21.05,3     33.47,3  (3105)  OU30     128.  ¦ 
   55. Bueloni Umberto, I-Bergamo (BG)     1965 runners bergamo                  2:21.21,5     34.03,5  (3162)  OU30     130.  ¦ 
   56. Notarianni Danilo                   1967                                  2:21.46,5     34.28,5  (3416)  OU30     133.  ¦ 
   57. Stefini Paolo, I-Iseo (BS)          1966 free zone                        2:21.58,2     34.40,2  (3118)  OU30     134.  ¦ 
   58. Bossi Mauro, I-Mercallo (VA)        1964 ATLETICA SAN MARCO BUSTO ARSIZ   2:22.11,3     34.53,3  (3115)  OU30     137.  ¦ 
   59. Salvadè Stefano, S. Pietro          1967 Vigor Ligornetto                 2:22.26,3     35.08,3  (3494)  OU30     140.  ¦ 
   60. Peirano Mauro                       1965                                  2:22.34,4     35.16,4  (3194)  OU30     141.  ¦ 
   61. Francesco Crupi, I-Brebbia (VA)     1965 G.A.M Whirlpool                  2:22.36,4     35.18,4  (3126)  OU30     142.  ¦ 
   62. Carcassola Arturo                   1958                                  2:22.53,4     35.35,4  (3170)  OU30     144.  ¦ 
   63. Felli Enrico Carlo, I-Bergamo (BG)  1959 runners bergamo                  2:22.54,4     35.36,4  (3142)  OU30     145.  ¦ 
   64. Molteni Antonino, I-Capiago Intimia 1959 Canturina San Marco              2:23.21,0     36.03,0  (3169)  OU30     150.  ¦ 
   65. Sabino Giacomo                      1961                                  2:23.26,6     36.08,6  (3087)  OU30     151.  ¦ 
   66. Bergamaschi Cremonesi Marco, I-Rove 1962 Fidal                            2:23.31,9     36.13,9  (3059)  OU30     152.  ¦ 
   67. Ferrario Stefano, I-Busto Arsizio ( 1963 ASD Atletica San Marco Busto     2:23.46,5     36.28,5  (3201)  OU30     157.  ¦ 
   68. Bedoni Alessandro                   1964                                  2:23.49,2     36.31,2  (3530)  OU30     158.  ¦ 
   69. Pistilli Stefano                    1963                                  2:24.05,9     36.47,9  (3102)  OU30     162.  ¦ 
   70. Trisciuzzi Claudio, I-Milano (MI)   1965 Montagnetta's Skyrunner          2:24.13,4     36.55,4  (3107)  OU30     164.  ¦ 
   71. Cosi Fabrizio, I-Milano (MI)        1965 Montagnetta's Skyrunner          2:24.13,5     36.55,5  (3101)  OU30     165.  ¦ 
   72. Albisetti Bruno, Morbio Inferiore   1964 Casinò Lugano                    2:24.23,7     37.05,7  (3427)  OU30     166.  ¦ 
   73. Taddei Gabriele                     1962                                  2:24.28,6     37.10,6  (3309)  OU30     169.  ¦ 
   74. Orlandi Fabrizio, I-Morazzone (VA)  1965 Marathon Max                     2:24.35,0     37.17,0  (3120)  OU30     170.  ¦ 
   75. Longhini Gilles                     1965                                  2:25.02,5     37.44,5  (3197)  OU30     174.  ¦ 
   76. Pumpel Paolo                        1965                                  2:25.17,5     37.59,5  (3148)  OU30     175.  ¦ 
   77. Scarcella Giovanni                  1963                                  2:25.55,4     38.37,4  (3131)  OU30     178.  ¦ 
   78. Scognamiglio Enzo                   1966                                  2:26.25,7     39.07,7  (3501)  OU30     179.  ¦ 
   79. Branca Giovanni                     1965                                  2:26.43,1     39.25,1  (3582)  OU30     181.  ¦ 
   80. Martellato Giampietro               1960                                  2:27.06,8     39.48,8  (3402)  OU30     182.  ¦ 
   81. Buchet Philippe                     1962                                  2:27.36,6     40.18,6  (3204)  OU30     184.  ¦ 
   82. Carnazzi Paolo, I-Biella (BI)       1966 RUNNER TEAM VOLPIANO             2:27.50,1     40.32,1  (3434)  OU30     189.  ¦ 
   83. Cafaro Gianluca, I-Ternate (VA)     1967 G.A.M Whirlpool                  2:27.50,8     40.32,8  (3071)  OU30     190.  ¦ 
   84. De Vivo Luca, I-Beregazzo con Figli 1966 tommy sport                      2:27.53,9     40.35,9  (3219)  OU30     191.  ¦ 
   85. Di Gregorio Valerio, I-Azzate (VA)  1959 GP Runners Valbossa              2:28.35,8     41.17,8  (3517)  OU30     192.  ¦ 
   86. Palavisini Stefano, I-Fucecchio (FI 1964 casa culturale san miniato       2:28.38,3     41.20,3  (3205)  OU30     193.  ¦ 
   87. Bocchetti Carlo                     1966                                  2:28.53,4     41.35,4  (3429)  OU30     197.  ¦ 
   88. Clementi Valter, I-Abbiategrasso (M 1963 ondaverdeathleticteam            2:28.55,9     41.37,9  (3104)  OU30     199.  ¦ 
   89. Corti Michele                       1967                                  2:29.18,4     42.00,4  (3576)  OU30     200.  ¦ 
   90. Martignoli  Roberto                 1967                                  2:29.39,2     42.21,2  (3541)  OU30     202.  ¦ 
   91. Paltenghi Fausto, Caslano           1961 AXA-Winterthur Cornaredo di Fa   2:29.52,6     42.34,6  (3207)  OU30     204.  ¦ 
   92. Odermatt Umberto                    1958                                  2:30.00,3     42.42,3  (3452)  OU30     207.  ¦ 
   93. Carrozzo Gabriele, I-Como (CO)      1964 Casinò Lugano                    2:30.08,3     42.50,3  (3435)  OU30     208.  ¦ 
   94. Gaddi Nicola                        1966                                  2:30.41,4     43.23,4  (3268)  OU30     210.  ¦ 
   95. Gavazzi Marco                       1966                                  2:30.42,6     43.24,6  (3292)  OU30     211.  ¦ 
   96. Callini Franco, I-Arconate (MI)     1966 u.s. sangiorgese                 2:30.49,8     43.31,8  (3152)  OU30     212.  ¦ 
   97. Ottolina Floriano                   1961                                  2:31.05,4     43.47,4  (3286)  OU30     213.  ¦ 
   98. Rossi Maurizio                      1961                                  2:31.16,0     43.58,0  (3455)  OU30     215.  ¦ 
   99. Arcari Angelofausto, I-Passirano (B 1966 FREE ZONE                        2:31.40,6     44.22,6  (3140)  OU30     216.  ¦ 
  100. Scacchetti Andrea, I-Carpi (MO)     1964 bancagesfid                      2:31.46,2     44.28,2  (3290)  OU30     218.  ¦ 
  101. Sala Alberto                        1961                                  2:31.48,9     44.30,9  (3243)  OU30     221.  ¦ 
  102. Mccormick Niall, I-Laveno Mombello  1962 JRC, Ispra, Italy                2:32.04,3     44.46,3  (3203)  OU30     224.  ¦ 
  103. Manetti Alberto, Gorduno            1963 RCB                              2:32.07,8     44.49,8  (3214)  OU30     225.  ¦ 
  104. Bonsignore Ettore                   1962                                  2:32.44,6     45.26,6  (3431)  OU30     233.  ¦ 
  105. Guida Diego, I-Cornaredo (MI)       1965 Fidal                            2:33.25,9     46.07,9  (3272)  OU30     238.  ¦ 
  106. Giorgetti Fabio, Gravesano          1967 sap purasca                      2:33.28,9     46.10,9  (3181)  OU30     240.  ¦ 
  107. Pisani Fausto                       1965                                  2:33.29,4     46.11,4  (3179)  OU30     241.  ¦ 
  108. Giusti Alessandro, I-Fucecchio (FI) 1966 casa culturale san miniato       2:33.37,5     46.19,5  (3180)  OU30     242.  ¦ 
  109. De Pascale Vittorio, I-Sesto Calend 1962 G.P.. Miralago                   2:33.38,1     46.20,1  (3171)  OU30     243.  ¦ 
  110. Lorenzetti Dante, Magliasina        1962 motolot                          2:33.41,1     46.23,1  (3225)  OU30     244.  ¦ 
  111. Lanata Osvaldo, I-Cesano Maderno (M 1960 GS Marciatori Desio              2:33.48,1     46.30,1  (3332)  OU30     245.  ¦ 
  112. Casali Francesco, I-Bergamo (BG)    1961 Runners Bergamo                  2:33.55,4     46.37,4  (3208)  OU30     247.  ¦ 
  113. Cadish Arno                         1959                                  2:33.58,1     46.40,1  (3199)  OU30     248.  ¦ 
  114. Girola Roberto, I-Rescaldina (MI)   1964 GP Miralago                      2:34.25,8     47.07,8  (3212)  OU30     255.  ¦ 
  115. Kliner Francesco                    1958                                  2:34.31,6     47.13,6  (3475)  OU30     257.  ¦ 
  116. Bosco Roberto                       1967                                  2:34.32,4     47.14,4  (3100)  OU30     258.  ¦ 
  117. Guerin Alessandro, I-Ronchis (UD)   1967 Atletic Club Apicilia            2:34.34,7     47.16,7  (3184)  OU30     259.  ¦ 
  118. Ciambelli Fabrizio, I-Samarate (VA) 1961 atletica san marco               2:34.44,9     47.26,9  (3261)  OU30     260.  ¦ 
  119. Paccagnella Stefano                 1965                                  2:34.46,7     47.28,7  (3265)  OU30     261.  ¦ 
  120. Bonfante Maurizio                   1963                                  2:35.27,7     48.09,7  (3245)  OU30     264.  ¦ 
  121. Carraro Filippo, I-Parè (CO)        1966 ASD Atletica San Marco Busto     2:35.31,6     48.13,6  (3230)  OU30     265.  ¦ 
  122. Palmiotti Vito                      1960                                  2:35.42,5     48.24,5  (3567)  OU30     266.  ¦ 
  123. Destro Maurizio                     1958                                  2:35.46,1     48.28,1  (3341)  OU30     267.  ¦ 
  124. Bernasconi Fabrizio                 1966                                  2:35.56,7     48.38,7  (3276)  OU30     269.  ¦ 
  125. Testa Renato                        1958                                  2:35.57,5     48.39,5  (3563)  OU30     270.  ¦ 
  126. Pasquinelli Gianfranco, I-Valenza ( 1963 Sai Luparia                      2:36.16,5     48.58,5  (3092)  OU30     272.  ¦ 
  127. Bonalumi Massimo, I-Pero (MI)       1964 RUNNERS BERGAMO                  2:36.30,9     49.12,9  (3129)  OU30     273.  ¦ 
  128. Taverriti Tito Paolo Simone, I-Trez 1963 RUNNERS BERGAMO                  2:36.31,8     49.13,8  (3161)  OU30     275.  ¦ 
  129. Cadamuro Johnny                     1966                                  2:36.45,1     49.27,1  (3143)  OU30     277.  ¦ 
  130. Marelli Valentino                   1960                                  2:37.04,5     49.46,5  (3383)  OU30     278.  ¦ 
  131. Bossetti Umberto, I-Castelmarte (CO 1964 ATLETICA LAGO DEL SEGRINO        2:37.07,5     49.49,5  (3231)  OU30     279.  ¦ 
  132. Fumagalli Filippo                   1965                                  2:37.10,7     49.52,7  (3232)  OU30     280.  ¦ 
  133. Albore Attilio, I-Cerro Maggiore (M 1961 FIDAL                            2:37.24,9     50.06,9  (3206)  OU30     283.  ¦ 
  134. Wicki Nicola                        1967                                  2:38.28,1     51.10,1  (3356)  OU30     290.  ¦ 
  135. Pera Michele, Bignasco              1962 IronPeraTeam                     2:38.37,8     51.19,8  (3156)  OU30     291.  ¦ 
  136. Mutti Bruno, I-Paderno Dugnano (MI) 1967 euroatletica 2002                2:39.01,0     51.43,0  (3248)  OU30     293.  ¦ 
  137. Petrolla Giovanni, I-Cellamare (BA) 1967 Ass. Naz. Bersaglieri            2:39.07,5     51.49,5  (3405)  OU30     295.  ¦ 
  138. Buono Paolo, I-Carlazzo (CO)        1958 Polisp. Porlezzese               2:39.17,5     51.59,5  (3508)  OU30     297.  ¦ 
  139. Parolini Riccardo, I-Legnano (MI)   1964 ASD Atletica S.Marco Busto       2:39.32,8     52.14,8  (3241)  OU30     303.  ¦ 
  140. Caiatai Claudio                     1963                                  2:40.24,5     53.06,5  (3500)  OU30     305.  ¦ 
  141. Del Bò Luigi, I-Trecate (NO)        1967 atletica galliate                2:40.31,4     53.13,4  (3299)  OU30     306.  ¦ 
  142. Soldini Stefano, CH                 1963 Team Cardinal                    2:40.44,5     53.26,5  (3520)  OU30     307.  ¦ 
  143. Lanza Roberto                       1958                                  2:41.12,8     53.54,8  (3284)  OU30     311.  ¦ 
  144. Pagnoncelli William                 1965                                  2:41.27,5     54.09,5  (3549)  OU30     313.  ¦ 
  145. Ferrandi Graziano                   1959                                  2:41.30,7     54.12,7  (3532)  OU30     314.  ¦ 
  146. Petoud Gianpiero                    1961                                  2:41.31,1     54.13,1  (3467)  OU30     315.  ¦ 
  147. Drago Luca                          1962                                  2:41.55,4     54.37,4  (3346)  OU30     316.  ¦ 
  148. Manca Marco                         1963                                  2:42.00,6     54.42,6  (3448)  OU30     317.  ¦ 
  149. Broggi Mauro                        1958                                  2:42.22,8     55.04,8  (3502)  OU30     319.  ¦ 
  150. Battaglini Lorenzo                  1960                                  2:43.41,5     56.23,5  (3310)  OU30     327.  ¦ 
  151. Loehrer Romano, Comano              1962 US Capriaschese                  2:44.00,1     56.42,1  (3302)  OU30     329.  ¦ 
  152. Balmelli Raffaele                   1966                                  2:44.46,8     57.28,8  (3289)  OU30     332.  ¦ 
  153. Mariani Enrico                      1959                                  2:45.09,6     57.51,6  (3522)  OU30     334.  ¦ 
  154. Bonapersona Michele                 1965                                  2:45.10,4     57.52,4  (3581)  OU30     335.  ¦ 
  155. Coppoli Patrizio, I                 1965 Ausonia Club                     2:45.45,0     58.27,0  (3516)  OU30     339.  ¦ 
  156. Kusch Fabio                         1962                                  2:45.53,5     58.35,5  (3479)  OU30     342.  ¦ 
  157. Roveri Francesco                    1964                                  2:46.01,2     58.43,2  (3466)  OU30     343.  ¦ 
  158. Bozzini Claudio                     1963                                  2:46.22,5     59.04,5  (3551)  OU30     346.  ¦ 
  159. Campora Luigi                       1958                                  2:46.33,5     59.15,5  (3312)  OU30     348.  ¦ 
  160. Toletti Alberto                     1962                                  2:46.34,2     59.16,2  (3319)  OU30     349.  ¦ 
  161. Scacco Giancarlo                    1966                                  2:46.59,7     59.41,7  (3553)  OU30     350.  ¦ 
  162. Arata Danilo                        1960                                  2:47.09,0     59.51,0  (3277)  OU30     353.  ¦ 
  163. Mariani Giuseppe, I-Rho (MI)        1958 podistica Rhodense               2:47.28,3   1:00.10,3  (3303)  OU30     356.  ¦ 
  164. Rasini Giorgio, I-Desio (MI)        1966 MARCIATORI DESIO                 2:48.18,8   1:01.00,8  (3257)  OU30     360.  ¦ 
  165. Stojmenov Ylado, Locarno            1961 Stralugano Running Team          2:48.21,3   1:01.03,3  (3406)  OU30     363.  ¦ 
  166. Zanella Patrizio, I-Vigonza (PD)    1961 Fidal                            2:48.53,3   1:01.35,3  (3242)  OU30     368.  ¦ 
  167. Di Raimo Adriano                    1967                                  2:49.02,2   1:01.44,2  (3195)  OU30     369.  ¦ 
  168. Lotti Emilio, I-Lesmo (MI)          1966 Triathlonlecco                   2:50.21,7   1:03.03,7  (3350)  OU30     376.  ¦ 
  169. Perez Claudio                       1966                                  2:50.29,3   1:03.11,3  (3324)  OU30     378.  ¦ 
  170. Verità Mario, I-Legnano (MI)        1966 u.s. sangiorgese                 2:50.41,1   1:03.23,1  (3348)  OU30     379.  ¦ 
  171. Passirani Arcangelo                 1966                                  2:51.04,2   1:03.46,2  (3345)  OU30     382.  ¦ 
  172. Sabatini Roberto, I-Bergamo (BG)    1961 Amatori Lazzaretto               2:51.20,7   1:04.02,7  (3369)  OU30     383.  ¦ 
  173. Soer Albert                         1966                                  2:51.22,7   1:04.04,7  (3099)  OU30     384.  ¦ 
  174. Restivo Giovanni                    1962                                  2:51.37,3   1:04.19,3  (3351)  OU30     386.  ¦ 
  175. Bricalli Daniele, I-Vimercate (MI)  1965 DI.PO. Vimercate                 2:52.30,6   1:05.12,6  (3293)  OU30     390.  ¦ 
  176. Bacchio Leonardo, I-Castellamonte ( 1962 Rivarolo 77                      2:52.34,3   1:05.16,3  (3357)  OU30     391.  ¦ 
  177. Corti Fausto                        1962                                  2:52.50,4   1:05.32,4  (3465)  OU30     392.  ¦ 
  178. Tantalo Vittorio Maria, I-Milano (M 1961 ROAD RUNNERS MILANO              2:53.39,8   1:06.21,8  (3250)  OU30     394.  ¦ 
  179. Senoner Giovanni                    1964                                  2:53.47,3   1:06.29,3  (3364)  OU30     395.  ¦ 
  180. Candusso Roberto, I-Dairago (MI)    1960 ASD Atletica San Marco Busto     2:54.03,4   1:06.45,4  (3579)  OU30     396.  ¦ 
  181. Giorgio Gambino                     1967                                  2:54.34,5   1:07.16,5  (3363)  OU30     398.  ¦ 
  182. Beltrame Roberto                    1961                                  2:55.25,0   1:08.07,0  (3237)  OU30     399.  ¦ 
  183. Brumana Dario                       1963                                  2:55.46,1   1:08.28,1  (3367)  OU30     400.  ¦ 
  184. Franceschet Luca                    1967                                  2:55.57,5   1:08.39,5  (3362)  OU30     401.  ¦ 
  185. Hayser Rony                         1965                                  2:57.20,2   1:10.02,2  (3089)  OU30     404.  ¦ 
  186. Cagnola Oriano                      1965                                  2:58.03,9   1:10.45,9  (3392)  OU30     408.  ¦ 
  187. Sala Giorgio                        1965                                  2:58.09,2   1:10.51,2  (3091)  OU30     409.  ¦ 
  188. Walter Berti                        1965                                  2:58.09,3   1:10.51,3  (3090)  OU30     410.  ¦ 
  189. Magistri Fiorenzo, I-Cadrezzate (VA 1960 G.P. MIRALAGO                    2:58.10,0   1:10.52,0  (3256)  OU30     411.  ¦ 
  190. Reggiani Luca                       1958                                  2:58.57,0   1:11.39,0  (3034)  OU30     417.  ¦ 
  191. Currarini Luca, I-Olgiate Olona (VA 1965 ASD Atletica San Marco Busto     2:59.10,2   1:11.52,2  (3202)  OU30     419.  ¦ 
  192. Vanzo Giancalo                      1962                                  2:59.24,3   1:12.06,3  (3484)  OU30     421.  ¦ 
  193. Morganti Alberto, I-Trecate (NO)    1960 atletica galliate                3:04.27,0   1:17.09,0  (3285)  OU30     433.  ¦ 
  194. Colombo Paolo, I-Olgiate Olona (VA) 1963 Fidal                            3:05.29,2   1:18.11,2  (3223)  OU30     438.  ¦ 
  195. Ochsner Marco                       1964                                  3:06.37,8   1:19.19,8  (3358)  OU30     440.  ¦ 
  196. Ferrini Filippo                     1961                                  3:09.27,3   1:22.09,3  (3269)  OU30     446.  ¦ 
  197. Chichi Cesare                       1967                                  3:10.03,6   1:22.45,6  (3414)  OU30     448.  ¦ 
  197. Chichi Franco                       1965                                  3:10.03,6   1:22.45,6  (3413)  OU30     448.  ¦ 
  199. Affaba Giovanni                     1964                                  3:10.04,0   1:22.46,0  (3415)  OU30     450.  ¦ 
  200. Tenti Giovanni                      1966                                  3:11.04,7   1:23.46,7  (3510)  OU30     452.  ¦ 
  201. Crespi Marco, I-Castelletto Ticino  1960 atletica s.marco busto a.        3:11.13,1   1:23.55,1  (3462)  OU30     453.  ¦ 
  202. Manenti Paolo, I-Milano (MI)        1964 LA MICHETTA                      3:12.47,5   1:25.29,5  (3294)  OU30     454.  ¦ 
  203. Conti Claudio                       1960                                  3:13.16,0   1:25.58,0  (3395)  OU30     455.  ¦ 
  204. Croce Gabriele                      1964                                  3:13.48,3   1:26.30,3  (3422)  OU30     456.  ¦ 
  205. Parianotti Enzo                     1961                                  3:17.30,6   1:30.12,6  (3537)  OU30     461.  ¦ 
  206. Carabellese Vincenzo, I-Porto Ceres 1965 Cral Aermacchi (Va)              3:21.26,0   1:34.08,0  (3352)  OU30     467.  ¦ 
  207. Talamini Giancarlo                  1965                                  3:22.09,4   1:34.51,4  (3403)  OU30     468.  ¦ 
  208. Galmarini Giuseppe                  1966                                  3:26.49,4   1:39.31,4  (3444)  OU30     469.  ¦ 
  209. Urzi Marco, Vacallo                 1963 Tommy Sport                      3:34.34,0   1:47.16,0  (3196)  OU30     472.  ¦ 
  210. Riva Roberto                        1961                                  3:37.16,8   1:49.58,8  (3453)  OU30     473.  ¦ 
  211. Baldi Enrico, I-Milano (MI)         1959 ROAD RUNNERS CLUB MILANO         3:38.37,7   1:51.19,7  (3399)  OU30     475.  ¦ 
  212. Romano Massimo, I-Venegono Inferior 1958 Club Milano City Marathon        3:41.28,7   1:54.10,7  (3224)  OU30     476.  ¦ 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.