Stralugano 2007 - nazione "I"

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett   ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        187. Albini Aldoredo                     1963 I                                    0     58.35,3     23.31,6  (1896)   ¦ 
M20         48. Benedetto Giuseppe                  1970 I                                    0     44.02,4     10.48,8  (1861)   ¦ 
M40         18. Beretta Marco                       1960 I                                    0     40.51,5      5.47,8  (1891)   ¦ 
M20        184. Bernasconi Cristian                 ???? I                                    0     52.50,9     19.37,3  (3600)   ¦ 
M50         30. Bertocchi Roberto                   1955 I                                    0     49.39,4     11.49,4  (1743)   ¦ 
M20         94. Bosisio Fabio                       1974 I                                    0   2:32.50,7     56.27,2  (3410)   ¦ 
M20        160. Bramati Maurizio                    1968 I                                    0   3:04.42,9   1:28.19,4  (3253)   ¦ 
M40         26. Brazzale Davide                     1966 I                                    0     42.04,6      7.00,9  (1220)   ¦ 
M40         28. Brazzale Massimo                    1967 I                                    0     42.23,2      7.19,5  (1221)   ¦ 
M20        119. Bulgheroni Edoardo                  1970 I                                    0   2:39.28,4   1:03.04,9  (3432)   ¦ 
M40          9. Caldogno Lucio                      1962 I                                    0     38.24,9      3.21,2  (1233)   ¦ 
M60          3. Carpentieri Sebastiano, I           1939 Polisportiva Campionese              0   2:42.55,3     39.17,0  (3408)   ¦ 
W18         46. Ceruti Eva                          1976 I                                    0   1:04.27,4     23.20,2  (1755)   ¦ 
M40        155. Coppoli Patrizio, I                 1965 Ausonia Club                         0   2:45.45,0     58.27,0  (3516)   ¦ 
M20        164. Cortese Roberto                     1972 I                                    0     51.09,5     17.55,9  (1894)   ¦ 
M40         52. De Blasi Salvatore                  1962 I                                    0     46.28,6     11.24,9  (1878)   ¦ 
M20         25. Della Ventura Antonio               1968 I                                    0     41.54,5      8.40,9  (1885)   ¦ 
W35          5. Fabbris Lorena                      1969 I                                    0     45.31,4      2.29,3  (1893)   ¦ 
U20          7. Falone Marco                        ???? I                                    0     44.38,4      5.55,3  (1898)   ¦ 
U20          5. Ferretti Andrea                     1988 I                                    0     43.46,2      5.03,1  (1883)   ¦ 
W18         29. Frigo Chiara                        1979 I                                    0     57.22,3     16.15,1  (1313)   ¦ 
M20        264. Gambertoglio Alessandro             1972 I                                    0   1:01.04,2     27.50,6  (1888)   ¦ 
M50         15. Gazzotti Giuseppe                   1955 I                                    0     47.08,5      9.18,5  (1324)   ¦ 
M20        261. Guizzetti Giorgio                   1978 I                                    0     59.51,7     26.38,1  (1805)   ¦ 
W45         19. Gürtler Fabienne, I                 1953 Polisportiva Campionese              0     56.13,6     14.22,2  (1338)   ¦ 
M20        134. Lipani Daniele                      1968 I                                    0   2:47.22,9   1:10.59,4  (3446)   ¦ 
M40        169. Minerva Tommaso, I                  1962 Polisportiva Corassori               0     56.07,2     21.03,5  (1391)   ¦ 
M40        207. Minetti Sergio                      1964 I                                    0   1:03.24,6     28.20,9  (1674)   ¦ 
M40         74. Nuti Niccolo                        1960 I                                    0     48.46,9     13.43,2  (1900)   ¦ 
W18         14. Piazza Elena                        1977 I                                    0   3:26.51,4   1:31.43,6  (3565)   ¦ 
W35         21. Poroli Tiziana                      1965 I                                    0     51.22,1      8.20,0  (1748)   ¦ 
M50          5. Ranieri Bianciardi, I               1955 GS.CAPPUCCINI                        0     44.39,1      6.49,1  (1603)   ¦ 
M20         84. Restaino Luca                       1974 I                                    0     46.21,1     13.07,5  (3588)   ¦ 
M20        262. Romagnoli Marco                     1977 I                                    0   1:00.03,7     26.50,1  (1766)   ¦ 
M20        278. Sala Danna Diego                    1972 I                                    0   1:04.27,7     31.14,1  (1767)   ¦ 
W18         45. Sampietro Marina                    1992 I                                    0   1:03.46,8     22.39,6  (1769)   ¦ 
M20        199. Sassi Fabio                         1981 I                                    0     53.54,0     20.40,4  (1899)   ¦ 
M20        144. Seghezzi Roberto                    1971 I                                    0     49.55,9     16.42,3  (1895)   ¦ 
W45         12. Serafini Gabriella                  1962 I                                    0   2:58.28,7     33.36,2  (3574)   ¦ 
M20        243. Sicari Marco                        1978 I                                    0     57.22,5     24.08,9  (1484)   ¦ 
M20        137. Sicari Paolo                        1976 I                                    0     49.31,8     16.18,2  (1485)   ¦ 
W18         21. Sinisgalli Paola                    1986 I                                    0     55.11,4     14.04,2  (1783)   ¦ 
W18         24. Sonnino Rachele                     1981 I                                    0     55.53,7     14.46,5  (1890)   ¦ 
M20        287. Tironi Ivan                         1973 I                                    0   1:08.16,4     35.02,8  (3589)   ¦ 
W45          2. Zaldini Piera, I                    1957 Polisportiva Corassori               0   2:32.40,6      7.48,1  (3461)   ¦ 
M20        181. Zaron Fabio                         1974 I                                    0     52.41,1     19.27,5  (1527)   ¦ 
M40         88. Clementi Valter, I-Abbiategrasso (M 1963 ondaverdeathleticteam                2   2:28.55,9     41.37,9  (3104)   ¦ 
M20        160. Franco Invernizzi                   1969 I-Abbiategrasso (MI)                 3     50.55,8     17.42,2  (1311)   ¦ 
M40         21. Invernizzi Andrea, I-Abbiategrasso  1967 ondaverdeathleticteam                2   2:10.36,7     23.18,7  (3080)   ¦ 
M50         73. Bruno Giuseppe, I-Adelfia Canneto ( 1951 ATLETICA ADELFIA BA 553              0   3:28.51,2   1:37.23,9  (3424)   ¦ 
M20         58. Zonca Marco, I-Agrate Conturbia (NO 1969 amc                                  0     44.55,1     11.41,5  (1043)   ¦ 
M40         11. Valentini Aldo, I-Albese (CO)       1959 atletica como                        0   2:05.36,9     18.18,9  (3525)   ¦ 
M40        206. De Marchi Marco                     1963 I-Alessandria (AL)                   0   1:02.45,3     27.41,6  (1680)   ¦ 
W45         43. Barassi Lucia                       1952 I-Arcisate (VA)                      3   1:23.44,9     41.53,5  (1168)   ¦ 
M40         99. Franzi Carlo                        1967 I-Arcisate (VA)                      0     50.27,9     15.24,2  (1752)   ¦ 
M20        163. Moraschinelli Paolo                 1971 I-Arcisate (VA)                      0     51.05,2     17.51,6  (1617)   ¦ 
M50         68. Trapani Giovanni, I-Arcisate (VA)   1949 atl.arcisate                         3   1:00.54,6     23.04,6  (1098)   ¦ 
M40         96. Callini Franco, I-Arconate (MI)     1966 u.s. sangiorgese                     2   2:30.49,8     43.31,8  (3152)   ¦ 
M40         85. Di Gregorio Valerio, I-Azzate (VA)  1959 GP Runners Valbossa                  0   2:28.35,8     41.17,8  (3517)   ¦ 
M40         30. Tremea Flavio, I-Azzate (VA)        1962 G. P. RUNNERS VALBOSSA AZZATE        3   2:11.56,2     24.38,2  (3028)   ¦ 
M60         16. Massari Giovanni, I-Bari (BA)       1947 Ass.Naz. Bersaglieri                 0   3:18.48,5   1:15.10,2  (3417)   ¦ 
M40        123. Destro Maurizio                     1958 I-Belgioioso (PV)                    3   2:35.46,1     48.28,1  (3341)   ¦ 
M50         40. Sampietro Giorgio                   1953 I-Bellagio (CO)                      0   2:37.51,8     46.24,5  (3473)   ¦ 
M40         84. De Vivo Luca, I-Beregazzo con Figli 1966 tommy sport                          2   2:27.53,9     40.35,9  (3219)   ¦ 
M50         65. Valarelli Salvatore                 1950 I-Beregazzo con Figliaro (CO)        0   3:00.04,8   1:08.37,5  (3098)   ¦ 
M50         31. Barachetti Antonio, I-Bergamo (BG)  1954 runners bergamo                      3   2:32.09,3     40.42,0  (3172)   ¦ 
M50         32. Bernardi Graziano, I-Bergamo (BG)   1955 ATL.MARAT.TEAM BG                    3   2:32.18,5     40.51,2  (3301)   ¦ 
W35         20. Bolis Valeria, I-Bergamo (BG)       1964 Amatori Lazzaretto                   1   2:51.20,7     54.29,4  (3373)   ¦ 
W35         17. Bonacina Marcella, I-Bergamo (BG)   1967 runners bergamo                      1   2:40.51,1     43.59,8  (3305)   ¦ 
M40         55. Bueloni Umberto, I-Bergamo (BG)     1965 runners bergamo                      3   2:21.21,5     34.03,5  (3162)   ¦ 
M40        112. Casali Francesco, I-Bergamo (BG)    1961 Runners Bergamo                      3   2:33.55,4     46.37,4  (3208)   ¦ 
M40        147. Drago Luca                          1962 I-Bergamo (BG)                       3   2:41.55,4     54.37,4  (3346)   ¦ 
M40         63. Felli Enrico Carlo, I-Bergamo (BG)  1959 runners bergamo                      2   2:22.54,4     35.36,4  (3142)   ¦ 
M20         58. Milanesi Paolo, I-Bergamo (BG)      1976 Runner Bergamo                       1   2:21.03,1     44.39,6  (3057)   ¦ 
M40        171. Passirani Arcangelo                 1966 I-Bergamo (BG)                       0   2:51.04,2   1:03.46,2  (3345)   ¦ 
M40         76. Pumpel Paolo                        1965 I-Bergamo (BG)                       0   2:25.17,5     37.59,5  (3148)   ¦ 
M40        172. Sabatini Roberto, I-Bergamo (BG)    1961 Amatori Lazzaretto                   3   2:51.20,7   1:04.02,7  (3369)   ¦ 
M20        108. Groppelli Massimiliano              1968 I-Besano (VA)                        0     47.56,7     14.43,1  (1335)   ¦ 
M20         83. Vullo Aldo                          1976 I-Besano (VA)                        2   2:29.55,4     53.31,9  (3138)   ¦ 
M50         48. Baila Flavio                        1956 I-Besozzo (VA)                       2   2:45.18,0     53.50,7  (3251)   ¦ 
M20        274. Villa Alessandro                    1971 I-Besozzo (VA)                       0   1:04.09,3     30.55,7  (1522)   ¦ 
M40         81. Buchet Philippe                     1962 I-Biandronno (VA)                    2   2:27.36,6     40.18,6  (3204)   ¦ 
M20        140. Vanetti Alessandro                  1968 I-Biandronno (VA)                    2   2:49.04,1   1:12.40,6  (3295)   ¦ 
M40         82. Carnazzi Paolo, I-Biella (BI)       1966 RUNNER TEAM VOLPIANO                 2   2:27.50,1     40.32,1  (3434)   ¦ 
M20        125. Mosca Stefano, I-Biella (BI)        1968 Pietro Micca Biella                  2   2:43.37,6   1:07.14,1  (3280)   ¦ 
M40        201. Botta Luca                          1964 I-Bisuschio (VA)                     3   1:01.47,4     26.43,7  (1218)   ¦ 
W35          9. Paris Sabrina                       1968 I-Bisuschio (VA)                     0     46.52,2      3.50,1  (1421)   ¦ 
M40         76. Trotto Daniele                      1965 I-Bisuschio (VA)                     0     48.51,7     13.48,0  (1507)   ¦ 
M20        269. Farella Davide Francesco            1978 I-Bitonto (BA)                       2   1:02.23,1     29.09,5  (1296)   ¦ 
M40        107. Pisani Fausto                       1965 I-Boffalora Sopra Ticino (MI)        3   2:33.29,4     46.11,4  (3179)   ¦ 
M20        144. Papini Andrea                       1975 I-Bollate (MI)                       2   2:50.21,4   1:13.57,9  (3337)   ¦ 
W18         54. Collu Nadia                         1977 I-Bologna (BO)                       3   1:08.48,2     27.41,0  (1263)   ¦ 
M40         61. Francesco Crupi, I-Brebbia (VA)     1965 G.A.M Whirlpool                      2   2:22.36,4     35.18,4  (3126)   ¦ 
M20        107. Roncari Fabio, I-Brebbia (VA)       1972 G.A.M Whirlpool                      1   2:37.22,7   1:00.59,2  (3210)   ¦ 
M20         21. Spanedda Gavino Graziano, I-Brebbia 1968 G.A.M Whirlpool                      1     41.15,1      8.01,5  (1018)   ¦ 
M40        193. La Torre Stefano                    1961 I-Brescia (BS)                       0   1:00.06,7     25.03,0  (1562)   ¦ 
M40         41. Cantamesse Fabiano                  1966 I-Brusimpiano (VA)                   0     44.14,7      9.11,0  (1237)   ¦ 
M20        275. Manfredi Roberto                    1970 I-Brusimpiano (VA)                       1:04.21,5     31.07,9  (1681)   ¦ 
M20         35. Rampi Marco, I-Buguggiate (VA)      1973 G. P. RUNNERS VALBOSSA AZZATE        3   2:11.51,8     35.28,3  (3070)   ¦ 
M20         78. Mazzera Davide                      1969 I-Busseto (PR)                       0   2:27.49,7     51.26,2  (3113)   ¦ 
W45          9. Rosi Anna, I-Busseto (PR)           1958 Fidal                                0   2:41.32,9     16.40,4  (3423)   ¦ 
M50         16. Apolonio Antonio, I-Busto Arsizio ( 1953 ASD Atletica San Marco Busto         0   2:22.23,9     30.56,6  (3165)   ¦ 
M20        165. Bottinelli Davide                   1976 I-Busto Arsizio (VA)                 0     51.11,9     17.58,3  (1544)   ¦ 
M40        203. Conti Claudio                       1960 I-Busto Arsizio (VA)                 4   3:13.16,0   1:25.58,0  (3395)   ¦ 
M20         45. Crespi Alessandro, I-Busto Arsizio  1972 u.s. sangiorgese                     3   2:16.11,6     39.48,1  (3076)   ¦ 
M40         67. Ferrario Stefano, I-Busto Arsizio ( 1963 ASD Atletica San Marco Busto         0   2:23.46,5     36.28,5  (3201)   ¦ 
M40        196. Ferrini Filippo                     1961 I-Busto Arsizio (VA)                 2   3:09.27,3   1:22.09,3  (3269)   ¦ 
M40         97. Ottolina Floriano                   1961 I-Busto Arsizio (VA)                 3   2:31.05,4     43.47,4  (3286)   ¦ 
M20        136. Partito Fabrizio, I-Busto Arsizio ( 1974 Fidal                                0   2:48.06,5   1:11.43,0  (3318)   ¦ 
M50         49. Pizzoli Achille, I-Busto Arsizio (V 1951 ASD Atletica S.Marco Busto           0   2:45.42,2     54.14,9  (3178)   ¦ 
W18          9. Premoli Daniela, I-Busto Arsizio (V 1976 u.s. sangiorgese                     2   2:42.00,4     46.52,6  (3278)   ¦ 
M40         69. Tovaglieri Fausto                   1961 I-Busto Arsizio (VA)                 0     47.57,5     12.53,8  (1868)   ¦ 
M20         46. Paonessa Mario                      1970 I-Cadegliano (VA)                    0   2:16.30,0     40.06,5  (3487)   ¦ 
M20        102. Riboni Giulio                       1970 I-Cadeo (PC)                         3   2:35.05,3     58.41,8  (3274)   ¦ 
W18         23. Bianchi Barbara                     1975 I-Cadorago (CO)                      2     55.27,4     14.20,2  (1129)   ¦ 
W18         39. Clerici Sara                        1981 I-Cadorago (CO)                      1   1:01.19,6     20.12,4  (1259)   ¦ 
W45         17. Magnani Ondina                      1953 I-Cadorago (CO)                      2     55.56,0     14.04,6  (1123)   ¦ 
M20        183. Verga Davide                        1978 I-Cadorago (CO)                      3     52.50,5     19.36,9  (1517)   ¦ 
M40        189. Magistri Fiorenzo, I-Cadrezzate (VA 1960 G.P. MIRALAGO                        3   2:58.10,0   1:10.52,0  (3256)   ¦ 
M40         81. Baglivo Carmelo, I-Cagno (CO)       1958 atletica tricase                     0     49.19,1     14.15,4  (1733)   ¦ 
W45         18. Lorella Bencastro, I-Cagno (CO)     1959 atletica tricase                     2     56.07,8     14.16,4  (1118)   ¦ 
M50         34. Eremita Francesco                   1955 I-Calmasino (VR)                     2   2:33.11,0     41.43,7  (3227)   ¦ 
M20         68. Pirovano Silvio, I-Camparada (MI)   1968 DI.PO. VIMERCATE                     2   2:23.44,6     47.21,1  (3041)   ¦ 
M20        208. Fruci Carmelo                       1975 I-Campione d'Italia (CO)             2     54.20,8     21.07,2  (1314)   ¦ 
M20        217. Panepinto Maurizio                  1974 I-Campione d'Italia (CO)             0     54.56,0     21.42,4  (1418)   ¦ 
M50         10. Carmine Valerio, I-Cannero Riviera  1956 maratolandia                         0   2:12.09,9     20.42,6  (3470)   ¦ 
W45          4. Tipaldi Roberta, I-Cannero Riviera  1956 Maratolandia                         0   2:34.45,0      9.52,5  (3471)   ¦ 
M50         59. Zanoni Carlo, I-Cannero Riviera (VB 1948 Maratolandia                         0   2:52.18,9   1:00.51,6  (3469)   ¦ 
M40         44. Cassano Michele, I-Cannobio (VB)    1967 Maratolandia                         0   2:16.35,1     29.17,1  (3468)   ¦ 
W18         59. Pisillo Lucia, I-Cannobio (VB)      1974 Podistica Cannobio                   2   1:13.17,4     32.10,2  (1159)   ¦ 
M20        161. Torre Stefano                       1972 I-Cannobio (VB)                          3:05.11,2   1:28.47,7  (3474)   ¦ 
W35         29. Amione Renata, I-Cantalupa (TO)     1970 tre valli                            1   3:06.31,3   1:09.40,0  (3384)   ¦ 
M40        186. Cagnola Oriano                      1965 I-Cantalupa (TO)                     4   2:58.03,9   1:10.45,9  (3392)   ¦ 
M40        212. Castelnuovo Marco                   1965 I-Cantù (CO)                         0   1:06.33,9     31.30,2  (1764)   ¦ 
M40         36. Floriani Fabrizio, I-Cantù (CO)     1965 Tommy Sport Scraiber Team            1   2:13.10,5     25.52,5  (3116)   ¦ 
W45         31. Grancia Maria Cristina              1961 I-Cantù (CO)                         0   1:04.04,2     22.12,8  (1722)   ¦ 
M50         43. Lunghi Giuseppe, I-Cantù (CO)       1949 Canturima                            0   2:42.17,1     50.49,8  (3097)   ¦ 
M40         28. Maspero Roberto                     1961 I-Cantù (CO)                         0   2:11.36,9     24.18,9  (3275)   ¦ 
M50          1. Rodi Carlo                          1954 I-Cantù (CO)                         0     37.50,0       -----  (1739)   ¦ 
M40         64. Molteni Antonino, I-Capiago Intimia 1959 Canturina San Marco                  3   2:23.21,0     36.03,0  (3169)   ¦ 
M40         10. Barbugian Renzo, I-Carate Brianza ( 1966 Runman.it                            0   2:04.48,1     17.30,1  (3066)   ¦ 
M40          7. Gatti Renato, I-Caravaggio (BG)     1963 runners bergamo                      3   2:01.50,4     14.32,4  (3022)   ¦ 
M40         36. Marino Umberto                      1958 I-Cardano al Campo (VA)              4     43.54,3      8.50,6  (1042)   ¦ 
M40        138. Buono Paolo, I-Carlazzo (CO)        1958 Polisp. Porlezzese                   0   2:39.17,5     51.59,5  (3508)   ¦ 
M40         31. Patellaro Benedetto, I-Carlazzo (CO 1960 Pol. Porlezzese                      3   2:12.21,1     25.03,1  (3058)   ¦ 
M40          5. Rigamonti Giuseppe, I-Carlazzo (CO) 1959 ASD PORLEZZESE                       2   2:00.36,5     13.18,5  (3025)   ¦ 
M20         62. Aguti Paolo                         1973 I-Caronno Pertusella (VA)            0     45.09,9     11.56,3  (1614)   ¦ 
M20        133. Terruzzi Luca                       1976 I-Caronno Pertusella (VA)            3   2:47.03,0   1:10.39,5  (3353)   ¦ 
M50         66. Bernini Mauro                       1949 I-Carpi (MO)                         3   3:02.11,4   1:10.44,1  (3347)   ¦ 
M40        143. Lanza Roberto                       1958 I-Carpi (MO)                         3   2:41.12,8     53.54,8  (3284)   ¦ 
M40        100. Scacchetti Andrea, I-Carpi (MO)     1964 bancagesfid                          3   2:31.46,2     44.28,2  (3290)   ¦ 
M20         87. Termanini Nicola                    1968 I-Carpi (MO)                         3   2:31.45,4     55.21,9  (3267)   ¦ 
M20        120. Valenti Giorgio                     1970 I-Carpi (MO)                         4   2:39.29,5   1:03.06,0  (3218)   ¦ 
M20        157. Giorgio Giuseppe, I-Carugate (MI)   1970 Polisportiva carugate                2     50.33,9     17.20,3  (1078)   ¦ 
M40        211. Ricceri Francesco                   1961 I-Carugate (MI)                      2   1:04.22,3     29.18,6  (1458)   ¦ 
M50         63. Rustico Marco                       1952 I-Casale Monferrato (AL)             0   2:59.00,8   1:07.33,5  (3349)   ¦ 
M40         75. Sciammacca Salvatore                1962 I-Casalzuigno (VA)                   2     48.50,3     13.46,6  (1177)   ¦ 
W35         35. Isella Lorena                       1971 I-Casciago (VA)                      1     54.52,7     11.50,6  (1345)   ¦ 
M40         78. Lako Saimir                         1966 I-Casciago (VA)                      3     49.04,2     14.00,5  (1350)   ¦ 
M50         38. Ravelli Felice                      1953 I-Casciago (VA)                      0   2:34.09,8     42.42,5  (3544)   ¦ 
M40        192. Vanzo Giancalo                      1962 I-Casciago (VA)                      0   2:59.24,3   1:12.06,3  (3484)   ¦ 
M20         79. Vitta Manlio                        1971 I-Casnate (CO)                       2     46.07,4     12.53,8  (1049)   ¦ 
M40         87. Bocchetti Carlo                     1966 I-Cassina Dè Pecchi (MI)             4   2:28.53,4     41.35,4  (3429)   ¦ 
W35         31. Gambaro Paola, I-Castano Primo (MI) 1972 Atletica E. Ricci Lonate Pozzo       1   3:14.11,8   1:17.20,5  (3393)   ¦ 
M20        158. Gussoni Carlo, I-Castano Primo (MI) 1968 Atletica E. Ricci Lonate Pozzo       2   3:03.31,4   1:27.07,9  (3330)   ¦ 
M40        176. Bacchio Leonardo, I-Castellamonte ( 1962 Rivarolo 77                          2   2:52.34,3   1:05.16,3  (3357)   ¦ 
M60          8. Amoruso Nicola, I-Castellanza (VA)  1947 ASD Atletica S.Marco Busto           0   2:54.04,1     50.25,8  (3323)   ¦ 
M20         52. Colombo Daniele                     1974 I-Castellanza (VA)                   0   2:18.13,2     41.49,7  (3539)   ¦ 
M20         79. Pattano Alfredo, I-Castellanza (VA) 1973 Fidal                                0   2:28.48,6     52.25,1  (3163)   ¦ 
M40        201. Crespi Marco, I-Castelletto Ticino  1960 atletica s.marco busto a.            2   3:11.13,1   1:23.55,1  (3462)   ¦ 
M50         61. Belleni Saverio                     1953 I-Castello di Brianza (LC)           0   2:58.02,4   1:06.35,1  (3536)   ¦ 
M40        131. Bossetti Umberto, I-Castelmarte (CO 1964 ATLETICA LAGO DEL SEGRINO            3   2:37.07,5     49.49,5  (3231)   ¦ 
M50         22. Minoretti Marco, I-Castelmarte (CO) 1952 ATLETICA LAGO DEL SEGRINO            3   2:24.00,7     32.33,4  (3168)   ¦ 
M20         32. Gervasoni Manuel                    1972 I-Castelveccana (VA)                       42.43,7      9.30,1  (1857)   ¦ 
M40        146. Bergonzo Paolo, I-Castiglione Olona 1964 CAI Malnate                          2     54.01,1     18.57,4  (1093)   ¦ 
M50         17. Caccia Francesco                    1952 I-Castronno (VA)                     0   2:22.54,8     31.27,5  (3524)   ¦ 
M40        124. Bernasconi Fabrizio                 1966 I-Cavallasca (CO)                    2   2:35.56,7     48.38,7  (3276)   ¦ 
M40         92. Corradini Adriano                   1966 I-Cavallasca (CO)                    3     50.07,4     15.03,7  (1162)   ¦ 
M20         82. Fabbri Maurizio                     1968 I-Cavallasca (CO)                    4     46.16,3     13.02,7  (1005)   ¦ 
W35         15. Fargnoli Barbara                    1969 I-Cavallasca (CO)                    2     50.12,0      7.09,9  (1166)   ¦ 
W18         22. Spinello Claudia                    1976 I-Cavallasca (CO)                    0     55.13,5     14.06,3  (1494)   ¦ 
W18         57. Tattanelli Roberta                  1976 I-Cavenago Brianza (MI)              0   1:10.27,5     29.20,3  (1393)   ¦ 
M20        266. Villa Alessandro                    1976 I-Cavenago Brianza (MI)              0   1:01.16,1     28.02,5  (1670)   ¦ 
M40        137. Petrolla Giovanni, I-Cellamare (BA) 1967 Ass. Naz. Bersaglieri                0   2:39.07,5     51.49,5  (3405)   ¦ 
M20        191. Basilico Andrea                     1977 I-Ceriamo Laghetto (MI)              0     53.23,9     20.10,3  (1199)   ¦ 
M20        125. Galimberti Filippo                  1977 I-Ceriano Laghetto (MI)              0     48.49,7     15.36,1  (1317)   ¦ 
M50         70. Bazzi Carlo                         1954 I-Cermenate (CO)                     4   1:01.20,8     23.30,8  (1201)   ¦ 
M50         66. Bianchi Graziano                    1954 I-Cermenate (CO)                     4   1:00.43,0     22.53,0  (1211)   ¦ 
M60          7. Fasana Mario                        1944 I-Cernobbio (CO)                           55.36,2     10.44,6  (1877)   ¦ 
M40          6. Fasana Tiziano, I-Cernobbio (CO)    1960 atletica como                        0     37.48,7      2.45,0  (1740)   ¦ 
M20         43. Pirola Matteo                       1975 I-Cernusco sul Naviglio (MI)         2   2:15.31,8     39.08,3  (3109)   ¦ 
M40        133. Albore Attilio, I-Cerro Maggiore (M 1961 FIDAL                                0   2:37.24,9     50.06,9  (3206)   ¦ 
M50         75. Ulivi Cesare                        1948 I-Cerro Maggiore (MI)                3   1:04.51,9     27.01,9  (1509)   ¦ 
M20        216. Ulivi Davide                        1974 I-Cerro Maggiore (MI)                2     54.55,6     21.42,0  (1510)   ¦ 
M20        201. Piscitelli Paolo                    1969 I-Cervignano d'Adda (LO)             0     53.58,5     20.44,9  (1441)   ¦ 
M40        210. Riva Roberto                        1961 I-Cesana Brianza (LC)                3   3:37.16,8   1:49.58,8  (3453)   ¦ 
M40        111. Lanata Osvaldo, I-Cesano Maderno (M 1960 GS Marciatori Desio                  3   2:33.48,1     46.30,1  (3332)   ¦ 
M50         60. Mornata Angelo                      1953 I-Cesano Maderno (MI)                0   2:58.02,3   1:06.35,0  (3535)   ¦ 
W35          5. Aielli Debora, I-Cinisello Balsamo  1972 LA MICHETTA                          1   2:22.41,5     25.50,2  (3314)   ¦ 
M20        226. Guizzetti Alessandro                1974 I-Cinisello Balsamo (MI)             0     55.35,8     22.22,2  (1804)   ¦ 
M40        173. Marzoni Luciano                     1962 I-Cittiglio (VA)                     3     56.23,9     21.20,2  (1176)   ¦ 
M40          3. Bugna Maurizio                      1964 I-Claino Costeno (CO)                      36.57,0      1.53,3  (1793)   ¦ 
W45         15. Ventura Marisa                      1958 I-Clusone (BG)                       0   3:03.40,9     38.48,4  (3421)   ¦ 
M20         76. Passeri Davide                      1979 I-Cocquio (VA)                       1   2:27.41,0     51.17,5  (3209)   ¦ 
M40         95. Gavazzi Marco                       1966 I-Cologno Monzese (MI)               2   2:30.42,6     43.24,6  (3292)   ¦ 
M50         36. Traversi Francesco, I-Cologno Monze 1956 gamber de cuncuress                  4   2:33.26,9     41.59,6  (3114)   ¦ 
M20        259. Cottino Andrea                      1979 I-Colturano (MI)                     0     59.32,0     26.18,4  (1273)   ¦ 
W35         24. Hurth Giovanna                      1970 I-Comano (MS)                        2     51.32,7      8.30,6  (1087)   ¦ 
M20        171. Airaldi Carlo                       1985 I-Como (CO)                          0   3:19.06,6   1:42.43,1  (3495)   ¦ 
M20         68. Bettina Alessandro                  1968 I-Como (CO)                                45.35,4     12.21,8  (1208)   ¦ 
M20        234. Brenna Luca                         1980 I-Como (CO)                          3     56.29,3     23.15,7  (1222)   ¦ 
M40        149. Broggi Mauro                        1958 I-Como (CO)                          0   2:42.22,8     55.04,8  (3502)   ¦ 
M20         36. Butti Fabio                         1968 I-Como (CO)                          0   2:13.10,1     36.46,6  (3491)   ¦ 
M20         29. Carrozzo Dario, I-Como (CO)         1973 Casinò Lugano                        0   2:08.54,8     32.31,3  (3151)   ¦ 
M40         93. Carrozzo Gabriele, I-Como (CO)      1964 Casinò Lugano                        0   2:30.08,3     42.50,3  (3435)   ¦ 
M20         19. Cassati Fabio                       1970 I-Como (CO)                          0     41.12,1      7.58,5  (1802)   ¦ 
M40        165. Ciccone Angelo                      1963 I-Como (CO)                          0     55.44,6     20.40,9  (1256)   ¦ 
M20        223. Comuzzi Marco                       1979 I-Como (CO)                          3     55.28,4     22.14,8  (1266)   ¦ 
M20        180. Comuzzi Stefano                     1974 I-Como (CO)                          3     52.39,3     19.25,7  (1267)   ¦ 
M20         65. Crivellari Maurizio                 1969 I-Como (CO)                                45.24,3     12.10,7  (1275)   ¦ 
M40         15. Fossati Carlo, I-Como (CO)          1963 Polisp. Porlezzese                   0   2:08.15,1     20.57,1  (3509)   ¦ 
M40         33. Fumagalli Luigi                     1962 I-Como (CO)                          1     43.05,5      8.01,8  (1056)   ¦ 
M40         94. Gaddi Nicola                        1966 I-Como (CO)                          3   2:30.41,4     43.23,4  (3268)   ¦ 
W18         67. Gaddi Rebecca                       1998 I-Como (CO)                          0   1:31.19,0     50.11,8  (1648)   ¦ 
M40        189. Laffusa Franco                      1961 I-Como (CO)                          0     58.55,1     23.51,4  (1787)   ¦ 
M40        198. Lombardo Francesco                  1967 I-Como (CO)                          0   1:00.47,6     25.43,9  (1357)   ¦ 
W35         74. Longatti Barbara                    1966 I-Como (CO)                          2   1:31.26,6     48.24,5  (1092)   ¦ 
M40         65. Maroni Ettore                       1965 I-Como (CO)                          3     47.41,4     12.37,7  (1086)   ¦ 
M50         11. Mazzolini Alberto, I-Como (CO)      1954 Atletica Como                        3     45.39,1      7.49,1  (1063)   ¦ 
M20        105. Meroni Maurizio                     1969 I-Como (CO)                          0   2:36.14,8     59.51,3  (3093)   ¦ 
W35         20. Mittiga Stefania                    1971 I-Como (CO)                          1     51.09,0      8.06,9  (1001)   ¦ 
W35          4. Olgiati Elisabetta                  1970 I-Como (CO)                          0     45.14,6      2.12,5  (1826)   ¦ 
M40        169. Perez Claudio                       1966 I-Como (CO)                          3   2:50.29,3   1:03.11,3  (3324)   ¦ 
M20         66. Prini Alessandro                    1978 I-Como (CO)                          0   2:23.33,0     47.09,5  (3200)   ¦ 
M40        108. Rossini Fabio                       1965 I-Como (CO)                          4     51.08,3     16.04,6  (1099)   ¦ 
M40         29. Roverselli Umberto, I-Como (CO)     1963 ATHLETIC TEAM LARIO                  2     42.28,8      7.25,1  (1017)   ¦ 
M40        143. Rovito Fortunato                    1966 I-Como (CO)                          0     53.50,1     18.46,4  (1757)   ¦ 
M20        182. Rumi Luigi, I-Como (CO)             1968 atletica como                        3     52.44,1     19.30,5  (1079)   ¦ 
M20        251. Simonazzi Massimo                   1969 I-Como (CO)                          2     58.20,8     25.07,2  (1486)   ¦ 
M20         39. Trinca Colonel Massimiliano         1970 I-Como (CO)                          0   2:14.30,2     38.06,7  (3492)   ¦ 
M40          9. Troncarelli Roberto, I-Como (CO)    1961 A.S. Canturina POL. S.Marco          1   2:03.06,8     15.48,8  (3040)   ¦ 
M20         61. Fasolino Federico, I-Concordia Sagi 1977 Athletic Club Apicilia               0   2:22.08,9     45.45,4  (3185)   ¦ 
M20        203. Della Monaca Daniele                1982 I-Conegliano (TV)                    0     54.07,8     20.54,2  (1613)   ¦ 
M40        105. Guida Diego, I-Cornaredo (MI)       1965 Fidal                                0   2:33.25,9     46.07,9  (3272)   ¦ 
W35         12. Fermo Paola                         1969 I-Corsico (MI)                       0   2:37.23,6     40.32,3  (3254)   ¦ 
M20          1. Gilardi Alessandro                  1972 I-Crema (CR)                               33.13,6       -----  (1858)   ¦ 
M20         18. Bertolini Matteo                    1971 I-Cremona (CR)                       0   1:59.56,5     23.33,0  (3014)   ¦ 
M50         54. Vignola Emilio, I-Crosio della Vall 1950 CAI Malnate                          1     57.31,7     19.41,7  (1109)   ¦ 
M40        203. Cesaro Massimo                      1967 I-Cuasso al Monte (VA)               3   1:02.18,7     27.15,0  (1254)   ¦ 
M40        167. Di Raimo Adriano                    1967 I-Cugliate Fabiasco (VA)             0   2:49.02,2   1:01.44,2  (3195)   ¦ 
M40         97. Gandini Paolo                       1964 I-Cugliate Fabiasco (VA)                   50.20,6     15.16,9  (1835)   ¦ 
W18         51. Lucariello Liutgarda                1975 I-Cugliate Fabiasco (VA)             0   1:05.53,4     24.46,2  (1362)   ¦ 
M20         61. Taschini G. Paolo                   1973 I-Cunardo (VA)                             45.05,9     11.52,3  (1501)   ¦ 
W18         58. Cappiello Cinzia                    1975 I-Cusano Milanino (MI)               2   1:10.39,2     29.32,0  (1241)   ¦ 
M40        180. Candusso Roberto, I-Dairago (MI)    1960 ASD Atletica San Marco Busto         0   2:54.03,4   1:06.45,4  (3579)   ¦ 
M20        145. Malanchini Marco, I-Dairago (MI)    1979 ATL.SAN MARCO                        3   2:50.47,1   1:14.23,6  (3175)   ¦ 
M60         13. Di Rubba Domenico                   1947 I-Desenzano del Garda (BS)           0   3:04.05,6   1:00.27,3  (3149)   ¦ 
M40        164. Rasini Giorgio, I-Desio (MI)        1966 MARCIATORI DESIO                     3   2:48.18,8   1:01.00,8  (3257)   ¦ 
M20         32. Rimoli Francesco, I-Desio (MI)      1975 Runman.it                            0   2:10.18,6     33.55,1  (3061)   ¦ 
M20        270. Pirazzini Massimo                   1972 I-Dodici Morelli (FE)                4   1:03.00,5     29.46,9  (1440)   ¦ 
M60          9. De Lorenzi  Fausto                  1947 I-Dongo (CO)                         0     56.18,5     11.26,9  (1711)   ¦ 
M20          2. Gervasini Rossano, I-Dongo (CO)     1968 Recastello radici group              2     34.18,2      1.04,6  (1011)   ¦ 
M50         33. Rota Franco                         1953 I-Dongo (CO)                         0     50.04,6     12.14,6  (1637)   ¦ 
M20        162. Ferrari Angelo                      1969 I-Dumenza (VA)                       0   3:05.35,3   1:29.11,8  (3193)   ¦ 
M20        118. Clolfi Alessandro                   1979 I-Erba (CO)                          0   2:39.22,8   1:02.59,3  (3213)   ¦ 
M20         26. Locatelli Marco, I-Fiorano al Serio 1972 runners bergamo                      3     41.55,0      8.41,4  (1034)   ¦ 
M50         69. Panichi Tiziano, I-Firenze (FI)     1952 OLTRARNO FIRENZE                     2   3:06.45,8   1:15.18,5  (3343)   ¦ 
W35         25. Grilli Alessandra                   1965 I-Fissiraga                          0     52.32,5      9.30,4  (1668)   ¦ 
M40        123. Roncoroni Carlo                     1961 I-Fissiraga                          0     52.29,3     17.25,6  (1667)   ¦ 
M40        100. Coudina Antonio                     1963 I-Fontaneto d'Agogna (NO)            0     50.28,4     15.24,7  (1274)   ¦ 
M40         56. Fontaneto Fabio                     1961 I-Fontaneto d'Agogna (NO)            0     46.41,3     11.37,6  (1303)   ¦ 
M20         96. Maganzani Andrea                    1976 I-Formigine (MO)                     2   2:34.01,6     57.38,1  (3447)   ¦ 
M40        108. Giusti Alessandro, I-Fucecchio (FI) 1966 casa culturale san miniato           2   2:33.37,5     46.19,5  (3180)   ¦ 
M40         86. Palavisini Stefano, I-Fucecchio (FI 1964 casa culturale san miniato           2   2:28.38,3     41.20,3  (3205)   ¦ 
W35         25. Cassina Rosamaria                   1968 I-Galbiate (LC)                      0   2:54.51,9     58.00,6  (3390)   ¦ 
M50          9. Cobianchi Ermes                     1951 I-Gambolò (PV)                       0   2:11.55,4     20.28,1  (3103)   ¦ 
M20         21. Garbin Alessandro                   1973 I-Gambolò (PV)                       0   2:03.15,1     26.51,6  (3043)   ¦ 
W18          5. Giarda Loretta                      1973 I-Gambolò (PV)                       0   2:04.22,5      9.14,7  (3044)   ¦ 
M40        162. Arata Danilo                        1960 I-Garbagnate Milanese (MI)           0   2:47.09,0     59.51,0  (3277)   ¦ 
M20         63. Romano Almanio                      1978 I-Garbagnate Milanese (MI)           2     45.10,7     11.57,1  (1077)   ¦ 
W35         27. Zanin Alessia, I-Gavirate (VA)      1968 ARC Busto                            1   2:59.24,9   1:02.33,6  (3404)   ¦ 
M40          4. Ferretti Flavio, I-Gemonio (VA)     1960 runners valbossa                     3   2:00.31,0     13.13,0  (3407)   ¦ 
M20         71. Falcinella Alessio                  1970 I-Germignaga (VA)                    0     45.44,6     12.31,0  (1750)   ¦ 
M40        133. Gambella Riccardo                   1965 I-Germignaga (VA)                    0     53.08,2     18.04,5  (1318)   ¦ 
M20        159. Carulli Michele, I-Ghiffa-VB- (VB)  1977 Podistica Cannobio                   3     50.51,0     17.37,4  (1137)   ¦ 
M40        160. Toletti Alberto                     1962 I-Ghirla (VA)                        0   2:46.34,2     59.16,2  (3319)   ¦ 
M20        219. Ursetta Antonio                     1986 I-Gimigliano (CZ)                    0     55.10,9     21.57,3  (1784)   ¦ 
M20        165. Rossi Roberto                       1969 I-Gironico (CO)                      0   3:08.58,7   1:32.35,2  (3545)   ¦ 
M50          5. Cova Caiazzo Silverio, I-Gorla Mino 1950 ASD Atletica S.Marco Busto           0   2:07.30,7     16.03,4  (3045)   ¦ 
W45         16. Novo Sandra, I-Gorla Minore (VA)    1958 ASD Atletica S.Marco Busto           0   3:03.55,3     39.02,8  (3371)   ¦ 
M40        216. Borelli Marzio                      1959 I-Grandate (CO)                      0   1:30.52,6     55.48,9  (1699)   ¦ 
M20        169. Paternoster Armando                 1971 I-Grandate (CO)                      0   3:17.16,6   1:40.53,1  (3464)   ¦ 
M20         75. Bergonzi Riccardo                   1968 I-Gravedona (CO)                     2     45.59,0     12.45,4  (1094)   ¦ 
M40         19. Bonari Andrea, I-Grosseto (GR)      1962 YMCA                                 2   2:10.09,7     22.51,7  (3069)   ¦ 
W35         13. Perosi Alessandra                   1965 I-Grosseto (GR)                      1   2:37.34,6     40.43,3  (3296)   ¦ 
M20         90. Sala Moris, I-Guanzate (CO)         1973 Casinò Lugano                        0   2:32.26,0     56.02,5  (3291)   ¦ 
M20        186. Cappelli Paolo                      1978 I-Induno Olona (VA)                  4     52.57,4     19.43,8  (1163)   ¦ 
M50         61. Cappelli Vanni                      1949 I-Induno Olona (VA)                  4     58.47,8     20.57,8  (1164)   ¦ 
W45         41. Cattadori Flavia                    1955 I-Induno Olona (VA)                  1   1:13.17,2     31.25,8  (1167)   ¦ 
M20         66. Lobba Alberto, I-Induno Olona (VA)  1983 Induno                               3     45.24,4     12.10,8  (1007)   ¦ 
M20        254. Minazzi Paolo, I-Induno Olona (VA)  1977 Induno                               3     58.34,9     25.21,3  (1009)   ¦ 
M50         30. Minoja Giulio, I-Induno Olona (VA)  1953 Atletica Casorate Sempione           2   2:31.47,8     40.20,5  (3234)   ¦ 
M20        151. Tonini Davide, I-Induno Olona (VA)  1979 LFAM                                 3     50.24,7     17.11,1  (1058)   ¦ 
M20         94. Vanetti Luca, I-Induno Olona (VA)   1977 INDUNO                               3     47.01,8     13.48,2  (1008)   ¦ 
M40         57. Stefini Paolo, I-Iseo (BS)          1966 free zone                            1   2:21.58,2     34.40,2  (3118)   ¦ 
M20         45. Gaffuri Mauro                       1969 I-Laglio (CO)                        2     43.27,7     10.14,1  (1315)   ¦ 
W35         59. Vaccani Patrizia                    1965 I-Laglio (CO)                        0   1:01.34,2     18.32,1  (1723)   ¦ 
M50         52. Todisco Giuseppe, I-Lainate (MI)    1948 ASD Atletica San Marco Busto         0   2:46.14,8     54.47,5  (3359)   ¦ 
M20         95. Grandi Maurizio                     1971 I-Lanzo in Telvi (CO)                0     47.14,3     14.00,7  (1090)   ¦ 
M40         42. Maglia Paolo                        1967 I-Lanzo in Telvi (CO)                3     44.30,2      9.26,5  (1089)   ¦ 
M20         42. Ceresola Eros                       1968 I-Lanzo Intelvi (CO)                 0     43.23,8     10.10,2  (1048)   ¦ 
W35         23. Barel Manuela, I-Latisana (UD)      1967 Apicilia                             0   2:53.38,9     56.47,6  (3187)   ¦ 
M20         70. Serafini Fulvio, I-Latisana (UD)    1970 Athletic Apicilia Latisana           0   2:24.28,3     48.04,8  (3186)   ¦ 
M20        126. Burlotti Luca                       1969 I-Lavena Ponte Tresa (VA)                  48.56,2     15.42,6  (1831)   ¦ 
M20         74. Buttarelli Marco, I-Lavena Ponte Tr 1969 runners varese                       2   2:27.29,9     51.06,4  (3228)   ¦ 
M20        109. Cellina Alessio, I-Laveno Mombello  1973 Fast & up Team                       0   2:37.26,9   1:01.03,4  (3481)   ¦ 
W35          6. Di Gregorio Elisabetta              1971 I-Laveno Mombello (VA)               0   2:23.44,2     26.52,9  (3572)   ¦ 
M40        102. Mccormick Niall, I-Laveno Mombello  1962 JRC, Ispra, Italy                    3   2:32.04,3     44.46,3  (3203)   ¦ 
M40         51. Politi Domenico, I-Lecco (LC)       1964 G.S. AVIS OGGIONO                    3   2:19.40,2     32.22,2  (3147)   ¦ 
M50         70. Cassinelli Ezio, I-Legnano (MI)     1950 ASD Atletica S.Marco Busto           0   3:16.47,7   1:25.20,4  (3334)   ¦ 
M20         54. Gasperi Stefano, I-Legnano (MI)     1972 Road Runners Club Milano             3   2:20.09,5     43.46,0  (3042)   ¦ 
W45         13. Generoso Serafina, I-Legnano (MI)   1958 ASD Atletica S.Marco Busto           0   3:00.19,2     35.26,7  (3336)   ¦ 
M20        185. Manenti Ettore                      1975 I-Legnano (MI)                       3     52.52,6     19.39,0  (1378)   ¦ 
W35         68. Morelli Noemi, I-Legnano (MI)       1971 Road Runners Club Milano             2   1:04.31,5     21.29,4  (1151)   ¦ 
M40        139. Parolini Riccardo, I-Legnano (MI)   1964 ASD Atletica S.Marco Busto           0   2:39.32,8     52.14,8  (3241)   ¦ 
M50         19. Rossetti Alberto                    1957 I-Legnano (MI)                       2   2:23.45,0     32.17,7  (3145)   ¦ 
M40         98. Rossi Maurizio                      1961 I-Legnano (MI)                       2   2:31.16,0     43.58,0  (3455)   ¦ 
M40        170. Verità Mario, I-Legnano (MI)        1966 u.s. sangiorgese                     3   2:50.41,1   1:03.23,1  (3348)   ¦ 
M40        162. Ceppi Maurizio                      1967 I-Lentate sul Seveso (MI)            4     55.30,6     20.26,9  (1253)   ¦ 
M40        119. Paccagnella Stefano                 1965 I-Lentate sul Seveso (MI)            2   2:34.46,7     47.28,7  (3265)   ¦ 
M40         47. Vergani Luigi                       1967 I-Lentate sul Seveso (MI)            3     45.52,8     10.49,1  (1150)   ¦ 
M40        168. Lotti Emilio, I-Lesmo (MI)          1966 Triathlonlecco                       3   2:50.21,7   1:03.03,7  (3350)   ¦ 
M40        153. Mariani Enrico                      1959 I-Lesmo (MI)                         0   2:45.09,6     57.51,6  (3522)   ¦ 
W35         14. Pertusini Silvia                    1967 I-Lezzeno (CO)                       0   2:37.51,9     41.00,6  (3540)   ¦ 
M40         80. Martellato Giampietro               1960 I-Limbiate (MI)                      0   2:27.06,8     39.48,8  (3402)   ¦ 
M20         80. Alberti Marco, I-Lissone (MI)       1977 Gscompa                              0     46.07,7     12.54,1  (1183)   ¦ 
M50         53. Casirati Clemente, I-Lissone (MI)   1957 Gscompa                              0     57.19,0     19.29,0  (1247)   ¦ 
M40        140. Fossati Tiziano                     1964 I-Lissone (MI)                       0     53.38,0     18.34,3  (1308)   ¦ 
M40         90. Martignoli  Roberto                 1967 I-Lodrino (BS)                       0   2:29.39,2     42.21,2  (3541)   ¦ 
M50         20. Maiolino Pieraldo, I-Lombardia (PV) 1957 atletica cento torri                 3     48.21,3     10.31,3  (1071)   ¦ 
M50         34. Bianco Gianfranco                   1956 I-Lonate Ceppino (VA)                3     50.47,9     12.57,9  (1212)   ¦ 
M20        205. Decio Andrea                        1974 I-Luino (VA)                         0     54.13,8     21.00,2  (1864)   ¦ 
M20        240. Rota Paolo                          1972 I-Luino (VA)                         0     57.17,8     24.04,2  (1464)   ¦ 
M20         12. Grigioni Marco, I-Luisago (CO)      1974 athletic team lario                  1     40.03,4      6.49,8  (1024)   ¦ 
W35         72. Proserpio Susanna                   1969 I-Lurago d Erba (CO)                 2   1:09.34,9     26.32,8  (1160)   ¦ 
M40        101. Sala Alberto                        1961 I-Lurago d Erba (CO)                 3   2:31.48,9     44.30,9  (3243)   ¦ 
M60          6. Dellera Silvano, I-Magnago (MI)     1946 ASD Atletica San Marco Busto         0   2:48.19,7     44.41,4  (3329)   ¦ 
W35         22. Baragiola Paola, I-Malnate (VA)     1965 CAI Malnate                          1   2:52.33,9     55.42,6  (3344)   ¦ 
M40        151. Capodivacca Paolo                   1966 I-Malnate (VA)                       1     54.31,8     19.28,1  (1148)   ¦ 
M20          9. Colombo Antonio                     1968 I-Malnate (VA)                       0     38.46,3      5.32,7  (1264)   ¦ 
M50         21. Facetti Fabio, I-Malnate (VA)       1956 CAI Malnate                          2   2:23.57,8     32.30,5  (3215)   ¦ 
M20         71. Vannini Alfredo                     1969 I-Malnate (VA)                       0   2:24.47,0     48.23,5  (3273)   ¦ 
M20        218. Bonomelli Guido                     1981 I-Malonno (BS)                       0     54.57,9     21.44,3  (1215)   ¦ 
M40         48. Turisini Flavio, I-Malonno (BS)     1967 malonno di bruce                     3     45.58,7     10.55,0  (1508)   ¦ 
W35         48. Pfnurter Barbara                    1971 I-Marchirolo (VA)                    0     58.02,1     15.00,0  (1437)   ¦ 
M40        130. Marelli Valentino                   1960 I-Mariano Comense (CO)               2   2:37.04,5     49.46,5  (3383)   ¦ 
M40        141. Proserpio Aurelio                   1959 I-Mariano Comense (CO)               0     53.38,5     18.34,8  (1724)   ¦ 
W45         46. Binda Laura                         1956 I-Masnago (VA)                       0   1:36.54,6     55.03,2  (1738)   ¦ 
M50         80. Nicora Enrico                       1955 I-Masnago (VA)                       0   1:37.21,5     59.31,5  (1737)   ¦ 
W18         68. Nicora Giulia                       1990 I-Masnago (VA)                       0   1:36.54,7     55.47,5  (1735)   ¦ 
W18         60. Nicora Roberta                      1993 I-Masnago (VA)                       0   1:14.17,6     33.10,4  (1736)   ¦ 
W35         13. Premazzi Monica                     1965 I-Masnago (VA)                       0     49.41,5      6.39,4  (1712)   ¦ 
M20         19. Dovadola Wrishna, I-Massa Lombarda  1975 avs c s pietre                       0   2:02.01,8     25.38,3  (3023)   ¦ 
W35         60. Mancini Patrizia                    1963 I-Menaggio (CO)                          1:01.43,1     18.41,0  (1376)   ¦ 
M40         22. Mandelli Arnaldo                    1961 I-Menaggio (CO)                            41.24,6      6.20,9  (1377)   ¦ 
M40         58. Bossi Mauro, I-Mercallo (VA)        1964 ATLETICA SAN MARCO BUSTO ARSIZ       2   2:22.11,3     34.53,3  (3115)   ¦ 
M20          5. Rabattoni Derese, I-Mergozzo (VB)   1983 Atletica Avis Ossolana               0   1:41.42,8      5.19,3  (3095)   ¦ 
M20         20. Muscia Mirko                        1977 I-Mesenzana (VA)                     0     41.14,6      8.01,0  (1815)   ¦ 
M40         13. Arlati Giovanni, I-Mezzago (MI)     1965 CAI Vimercate                        2   2:07.37,3     20.19,3  (3031)   ¦ 
M20         76. Abbate Carmelo                      1971 I-Milano (MI)                        3     46.05,2     12.51,6  (1180)   ¦ 
M40        211. Baldi Enrico, I-Milano (MI)         1959 ROAD RUNNERS CLUB MILANO             3   3:38.37,7   1:51.19,7  (3399)   ¦ 
M20        158. Basile Andrea                       1976 I-Milano (MI)                        2     50.46,5     17.32,9  (1198)   ¦ 
M40        120. Bonfante Maurizio                   1963 I-Milano (MI)                        2   2:35.27,7     48.09,7  (3245)   ¦ 
M20         48. Bottaro Davide                      1975 I-Milano (MI)                        3   2:17.35,7     41.12,2  (3271)   ¦ 
M40         34. Cadei Nicola, I-Milano (MI)         1964 Road Runners Club Milano             2   2:13.04,4     25.46,4  (3112)   ¦ 
M40         62. Carcassola Arturo                   1958 I-Milano (MI)                        2   2:22.53,4     35.35,4  (3170)   ¦ 
M40        185. Cellina Federico                    1967 I-Milano (MI)                        2     58.22,9     23.19,2  (1088)   ¦ 
M40        197. Chichi Cesare                       1967 I-Milano (MI)                        3   3:10.03,6   1:22.45,6  (3414)   ¦ 
W35         18. Colombo Francesca, I-Milano (MI)    1966 runners bergamo                      1   2:42.21,2     45.29,9  (3281)   ¦ 
M40         71. Cosi Fabrizio, I-Milano (MI)        1965 Montagnetta's Skyrunner              3   2:24.13,5     36.55,5  (3101)   ¦ 
M40        209. D'Auria Marco                       1966 I-Milano (MI)                        0   1:03.51,2     28.47,5  (1619)   ¦ 
M20        147. Danneo Fabio                        1972 I-Milano (MI)                        2   2:51.56,9   1:15.33,4  (3283)   ¦ 
M20         95. Della Porta Massimiliano, I-Milano  1972 max                                  3   2:33.15,4     56.51,9  (3239)   ¦ 
M40        154. Faricciotti Alessio                 1966 I-Milano (MI)                        3     54.46,3     19.42,6  (1143)   ¦ 
M20         51. Forte Francesco                     1978 I-Milano (MI)                        0   2:18.11,7     41.48,2  (3176)   ¦ 
W35         15. Fossati M.Ilaria, I-Milano (MI)     1972 Martesana Corse                      1   2:39.17,6     42.26,3  (3260)   ¦ 
M20        292. Fragano Gianluca                    1970 I-Milano (MI)                        0   1:14.08,6     40.55,0  (1309)   ¦ 
M20        296. Fragano Moreno                      1970 I-Milano (MI)                        0   1:19.30,9     46.17,3  (1310)   ¦ 
M20        127. Frazzini Giuseppe                   1968 I-Milano (MI)                        0   2:44.29,8   1:08.06,3  (3300)   ¦ 
M20         22. Ghetta Livio                        1968 I-Milano (MI)                        1   2:05.12,8     28.49,3  (3049)   ¦ 
M40        181. Giorgio Gambino                     1967 I-Milano (MI)                        3   2:54.34,5   1:07.16,5  (3363)   ¦ 
W35         49. Girardi Clara                       1970 I-Milano (MI)                        1     58.11,4     15.09,3  (1331)   ¦ 
W18         64. Goldberg Iris, I-Milano (MI)        1974 Jacobson                             1   1:16.14,8     35.07,6  (1140)   ¦ 
M20        149. Graziani Giulio                     1975 I-Milano (MI)                        2   2:52.56,0   1:16.32,5  (3365)   ¦ 
M20        108. Innocenti Leonardo, I-Milano (MI)   1971 LEOBOOST RUNNING TEAM                2   2:37.24,6   1:01.01,1  (3394)   ¦ 
M20        142. Jacobson Eli, I-Milano (MI)         1971 JACOBSON                             3   2:49.43,3   1:13.19,8  (3154)   ¦ 
M50         36. Lanfranchi Riccardo                 1953 I-Milano (MI)                        2     51.24,4     13.34,4  (1115)   ¦ 
M40        202. Luraschi Marco                      1965 I-Milano (MI)                        0   1:01.48,4     26.44,7  (1365)   ¦ 
M40        202. Manenti Paolo, I-Milano (MI)        1964 LA MICHETTA                          3   3:12.47,5   1:25.29,5  (3294)   ¦ 
M50         62. Mantovani Fernando                  1948 I-Milano (MI)                        4   2:58.25,6   1:06.58,3  (3400)   ¦ 
M20        252. Martini Cesare                      1970 I-Milano (MI)                        3     58.22,7     25.09,1  (1003)   ¦ 
M50         31. Mercati Guido, I-Milano (MI)        1949 ROAD RUNNERS CLUB MILANO             3     49.46,6     11.56,6  (1051)   ¦ 
M20         89. Micheli Carlo, I-Milano (MI)        1970 DDS                                  2   2:31.59,8     55.36,3  (3123)   ¦ 
M40         23. Parri Gianmarco                     1967 I-Milano (MI)                        1   2:10.45,9     23.27,9  (3055)   ¦ 
W35         41. Peluso Rosella                      1970 I-Milano (MI)                        1     57.03,2     14.01,1  (1431)   ¦ 
M20        193. Perazzoli Filippo, I-Milano (MI)    1975 GS VVF Carlo Galimberti MI           1     53.32,3     20.18,7  (1102)   ¦ 
M20        233. Plati Mauro                         1976 I-Milano (MI)                        0     56.23,5     23.09,9  (1128)   ¦ 
M40        174. Restivo Giovanni                    1962 I-Milano (MI)                        3   2:51.37,3   1:04.19,3  (3351)   ¦ 
M40        155. Rossi Roberto                       1967 I-Milano (MI)                        3     54.46,5     19.42,8  (1146)   ¦ 
M40         65. Sabino Giacomo                      1961 I-Milano (MI)                        0   2:23.26,6     36.08,6  (3087)   ¦ 
M50         50. Sali Claudio                        1956 I-Milano (MI)                        0   2:45.46,9     54.19,6  (3420)   ¦ 
M20         99. Sambruna Paolo, I-Milano (MI)       1968 Glv Running                          4   2:34.11,3     57.47,8  (3211)   ¦ 
M20        221. Santi Massimiliano                  1975 I-Milano (MI)                        0     55.14,5     22.00,9  (1618)   ¦ 
M20         55. Santinato Daniele, I-Milano (MI)    1968 atletica milano                      0   2:20.14,7     43.51,2  (3580)   ¦ 
M50         64. Sardella Enrico                     1950 I-Milano (MI)                        0   2:59.27,6   1:08.00,3  (3378)   ¦ 
W35         58. Sartirana Maria Grazia              1966 I-Milano (MI)                        0   1:01.32,8     18.30,7  (1474)   ¦ 
M40        179. Senoner Giovanni                    1964 I-Milano (MI)                        3   2:53.47,3   1:06.29,3  (3364)   ¦ 
W35          3. Tagliavini Paola, I-Milano (MI)     1968 atletica brescia 1950                1   2:14.18,3     17.27,0  (3122)   ¦ 
M40        178. Tantalo Vittorio Maria, I-Milano (M 1961 ROAD RUNNERS MILANO                  3   2:53.39,8   1:06.21,8  (3250)   ¦ 
M20         42. Tourillon Francis                   1972 I-Milano (MI)                        2   2:15.10,5     38.47,0  (3155)   ¦ 
M40         70. Trisciuzzi Claudio, I-Milano (MI)   1965 Montagnetta's Skyrunner              3   2:24.13,4     36.55,4  (3107)   ¦ 
M20        235. Vasco Andrea, I-Milano (MI)         1982 Mastro Lindo Team                    2     56.33,9     23.20,3  (1515)   ¦ 
M50         45. Vettorazzo Maurizio                 1952 I-Milano (MI)                        0   2:43.19,7     51.52,4  (3460)   ¦ 
M20        159. Zerbo Davide                        1971 I-Milano (MI)                        0   3:04.25,8   1:28.02,3  (3546)   ¦ 
M20        293. Fazzina Luca                        1974 I-Montano Lucino (CO)                0   1:14.56,6     41.43,0  (1548)   ¦ 
M50          8. Merazzi Gianni, I-Montano Lucino (C 1953 ATLETICA COMO                        2     44.49,1      6.59,1  (1050)   ¦ 
W35          1. Carlini Lucia, I-Monteriggioni (SI) 1965 GS CAPPUCCINI                        0     43.02,1       -----  (1606)   ¦ 
M40          4. Fratarcangeli Mauro, I-Monteriggion 1964 GS CAPPUCCINI                        0     37.09,9      2.06,2  (1605)   ¦ 
M20         62. Bettari Maurizio, I-Montjovet (AO)  1974 Pontdonnas                           0   2:22.23,6     46.00,1  (3498)   ¦ 
M40         41. Vanvolsem Ludo                      1959 I-Monvalle (VA)                      2   2:15.17,4     27.59,4  (3052)   ¦ 
W35         11. Riboldi Tatiana, I-Monza (MI)       1972 SULCIS CARBONIA                      1   2:35.17,2     38.25,9  (3233)   ¦ 
M40         74. Orlandi Fabrizio, I-Morazzone (VA)  1965 Marathon Max                         3   2:24.35,0     37.17,0  (3120)   ¦ 
M20        245. Parolin Matteo                      1974 I-Morazzone (VA)                     3     57.43,9     24.30,3  (1423)   ¦ 
U20          2. Cassina Paolo                       ???? I-Morbegno (SO)                      0     39.37,8      0.54,7  (1821)   ¦ 
W45          6. Fanchi Lucia, I-Morbegno (SO)       1949 Marathon Club 2002                   0   2:37.41,5     12.49,0  (3483)   ¦ 
M50         15. Mottalini Fausto, I-Morbegno (SO)   1951 Marathon Club 2002                   0   2:22.09,4     30.42,1  (3482)   ¦ 
M40         40. Pilotti Claudio, I-Mornago (VA)     1966 G. P. RUNNERS VALBOSSA AZZATE        3   2:14.43,4     27.25,4  (3047)   ¦ 
M20         14. Stivanello Enrico, I-Mortise (PD)   1973 g                                    0   1:56.07,6     19.44,1  (3526)   ¦ 
M20        113. Fiorentini Marino Paolo             1970 I-Musso (CO)                         0   2:38.45,4   1:02.21,9  (3542)   ¦ 
M40        199. Affaba Giovanni                     1964 I-Nerviano (MI)                      3   3:10.04,0   1:22.46,0  (3415)   ¦ 
M50         67. Rigamonti Stelvio, I-Nerviano (MI)  1951 ASD Atletica S.Marco Busto           0   3:03.49,9   1:12.22,6  (3117)   ¦ 
M20        100. Francia Roberto, I-Novellara (RE)   1968 zuccagialla                          2   2:34.25,0     58.01,5  (3132)   ¦ 
M50         27. Baraglia Vittorio, I-Nuova Olonio ( 1952 gp santi                             3   2:28.52,7     37.25,4  (3137)   ¦ 
M50         53. D Antoni Pietro, I-Nuova Olonio (SO 1953 gp santi                             4   2:47.10,0     55.42,7  (3128)   ¦ 
M50         28. Giorgetta Ferdinando, I-Nuova Oloni 1955 gp santi                             2   2:28.52,8     37.25,5  (3150)   ¦ 
M20        286. Patarini Paolo                      1973 I-Occhiobello (RO)                   0   1:07.54,8     34.41,2  (1425)   ¦ 
M20         33. Maestroni Diego, I-Oggebbio (VB)    1974 Podistica Cannobio                   2   2:10.56,3     34.32,8  (3078)   ¦ 
W18         40. Bordessa Chiara                     1977 I-Olgiate Comasco (CO)               0   1:01.59,1     20.51,9  (1761)   ¦ 
M20        140. Giorgio Corani                      1974 I-Olgiate Comasco (CO)               3     49.43,2     16.29,6  (1095)   ¦ 
M50         33. Martucci Mauro, I-Olgiate Comasco ( 1957 tommy sport                          4   2:32.38,4     41.11,1  (3266)   ¦ 
M20        168. Paternoster Giovanni                1974 I-Olgiate Comasco (CO)               0   3:17.16,0   1:40.52,5  (3463)   ¦ 
W18         61. Paternoster Sabrina                 1980 I-Olgiate Comasco (CO)               0   1:14.56,4     33.49,2  (1549)   ¦ 
M20        146. Sirco Andrea                        1975 I-Olgiate Comasco (CO)               0     50.07,1     16.53,5  (1760)   ¦ 
M40        194. Colombo Paolo, I-Olgiate Olona (VA) 1963 Fidal                                0   3:05.29,2   1:18.11,2  (3223)   ¦ 
M40        191. Currarini Luca, I-Olgiate Olona (VA 1965 ASD Atletica San Marco Busto         0   2:59.10,2   1:11.52,2  (3202)   ¦ 
M20        114. Ferrario Aldo                       1969 I-Olgiate Olona (VA)                 0     48.14,7     15.01,1  (1545)   ¦ 
M40         25. Motta Cristiano                     1965 I-Olgiate Olona (VA)                 2     41.54,1      6.50,4  (1023)   ¦ 
W45         17. Telesca Donata, I-Olgiate Olona (VA 1961 Fidal                                0   3:05.29,1     40.36,6  (3381)   ¦ 
M20         11. Grassano Giacinto, I-Ornavassa (VB) 1968 Runner Team Volpiano                 0   1:53.16,0     16.52,5  (3096)   ¦ 
W35         30. Gritti Rosanna, I-Osmate Lentate (V 1970 G.A.M. Whirlpool                     1   3:07.18,0   1:10.26,7  (3255)   ¦ 
M20        157. Oltolini Riccardo, I-Paderno Adda ( 1976 aido paderno d'adda                  3   3:00.29,7   1:24.06,2  (3382)   ¦ 
M20         73. Belotti Davide, I-Paderno d Adda (L 1977 Aido Paderno d'Adda                  3   2:25.28,1     49.04,6  (3217)   ¦ 
M20        114. Devizzi Andrea, I-Paderno Dugnano ( 1971 euroatletica                         2   2:39.01,0   1:02.37,5  (3282)   ¦ 
M40        136. Mutti Bruno, I-Paderno Dugnano (MI) 1967 euroatletica 2002                    1   2:39.01,0     51.43,0  (3248)   ¦ 
M50         35. Lodetti Arrigo, I-Palermo (PA)      1950 Gr sport Dil amatori Palermo         0     50.59,2     13.09,2  (1354)   ¦ 
M20        168. Mangia Andrea, I-Palermo (PA)       1985 G.s.Ver.Mar.Palermo                  4     51.19,2     18.05,6  (1067)   ¦ 
M40        124. Mangia Marcello, I-Palermo (PA)     1963 G.s.Ver.Mar.Palermo                  3     52.30,0     17.26,3  (1068)   ¦ 
M50         38. Trabucchi Giuseppe, I-Palermo (PA)  1954 G.s.Ver.Mar.Palermo                  2     52.05,3     14.15,3  (1069)   ¦ 
M20        212. Porrini Andrea                      1968 I-Parabiago (MI)                     3     54.34,3     21.20,7  (1161)   ¦ 
M20        127. Ravasio Fabio, I-Parabiago (MI)     1972 atletica galliate                    2     49.09,0     15.55,4  (1112)   ¦ 
M40        121. Carraro Filippo, I-Parè (CO)        1966 ASD Atletica San Marco Busto         0   2:35.31,6     48.13,6  (3230)   ¦ 
M40         55. Giustina Rudy                       1964 I-Paruzzaro (NO)                     0     46.41,1     11.37,4  (1333)   ¦ 
M40         99. Arcari Angelofausto, I-Passirano (B 1966 FREE ZONE                            1   2:31.40,6     44.22,6  (3140)   ¦ 
M40         72. Stanzione Antonio, I-Paullo (MI)    1966 A.C.Zeloformagno (Fidal)             0     48.30,4     13.26,7  (1496)   ¦ 
M40        127. Bonalumi Massimo, I-Pero (MI)       1964 RUNNERS BERGAMO                      2   2:36.30,9     49.12,9  (3129)   ¦ 
M40        197. Chichi Franco                       1965 I-Peschiera Borromeo (MI)            2   3:10.03,6   1:22.45,6  (3413)   ¦ 
M20        124. Simoncelli Andrea                   1979 I-Piacenza (PC)                      0     48.45,0     15.31,4  (1487)   ¦ 
M40        207. Talamini Giancarlo                  1965 I-Piacenza (PC)                      4   3:22.09,4   1:34.51,4  (3403)   ¦ 
M20        150. Bauducco Luca, I-Pinerolo (TO)      1969 ATLETICA PINEROLO                    4   2:56.05,0   1:19.41,5  (3342)   ¦ 
M50         47. Beraldi Pasquale                    1949 I-Pioltello (MI)                     3     54.03,0     16.13,0  (1144)   ¦ 
W45         45. Palopoli Gemma                      1957 I-Pioltello (MI)                     2   1:31.39,5     49.48,1  (1417)   ¦ 
M60         18. Benini Giorgio                      1944 I-Poggio Bustone (RI)                0   3:27.14,9   1:23.36,6  (3507)   ¦ 
M50         25. Pedrini Francesco                   1957 I-Ponte Nuovo (MI)                   0   2:25.34,5     34.07,2  (3575)   ¦ 
W18          8. Milanesi Chiara, I-Ponte San Pietro 1975 runners bergamo                      1   2:38.04,4     42.56,6  (3306)   ¦ 
M50          7. Gramegna Luciano                    1955 I-Ponte Tresa (VA)                   0   2:10.57,9     19.30,6  (3489)   ¦ 
M20        241. Milani Vincenzo                     1972 I-Ponte Tresa (VA)                   0     57.18,7     24.05,1  (1399)   ¦ 
M50          4. Pezzini Roberto                     1951 I-Ponte Tresa (VA)                   0   2:07.13,9     15.46,6  (3486)   ¦ 
M60         12. Selli Claudio, I-Ponte Tresa (VA)   1941 Stralugano Running Team              0   1:01.46,9     16.55,3  (1481)   ¦ 
M20        210. Zocchi Alberto                      1972 I-Ponte Tresa (VA)                   0     54.28,6     21.15,0  (1530)   ¦ 
U20         14. Borgonovo Riccardo                  1993 I-Porlezza (CO)                      0     52.54,6     14.11,5  (1564)   ¦ 
W18          1. Giana Marcella, I-Porlezza (CO)     1974 Fitri Cremona Stradivari             0     41.07,2       -----  (1328)   ¦ 
W45         23. Gobbi Bruna, I-Porlezza (CO)        1957 polisportiva porlezza                0     57.54,2     16.02,8  (1652)   ¦ 
M40        163. Greco Germano                       1963 I-Porlezza (CO)                      0     55.31,9     20.28,2  (1566)   ¦ 
W35         28. Pedrazzani Cristina                 1965 I-Porlezza (CO)                      0     53.02,7     10.00,6  (1565)   ¦ 
M40         98. Todaro Accursio                     1966 I-Porlezza (CO)                      0     50.23,3     15.19,6  (1785)   ¦ 
M40        206. Carabellese Vincenzo, I-Porto Ceres 1965 Cral Aermacchi (Va)                  4   3:21.26,0   1:34.08,0  (3352)   ¦ 
M60         19. Carraro Benito, I-Pregnana Milanese 1936 G.P. Miralago                        4   1:11.38,5     26.46,9  (1246)   ¦ 
M50         13. Vittori Vincenzo                    1949 I-Premana (LC)                       0   2:17.42,1     26.14,8  (3538)   ¦ 
M20        121. Forni Riccardo, I-Pusiano (CO)      1975 GSA Corno Marco Lecco                1   2:40.53,8   1:04.30,3  (3238)   ¦ 
M20         80. Forni Ruggero, I-Pusiano (CO)       1970 GSA Corno Marco Lecco                2   2:28.53,4     52.29,9  (3079)   ¦ 
M20        121. Valsecchi Luigi, I-Pusiano (CO)     1974 Atletica Lago del Segrino            2   2:40.53,8   1:04.30,3  (3222)   ¦ 
M20        164. Vitolli Sergio                      1977 I-Quarto Oggiaro (MI)                0   3:08.07,6   1:31.44,1  (3335)   ¦ 
M40         12. Montichiari Giuseppe                1961 I-Rancio Valcuvia (VA)               0   2:07.25,4     20.07,4  (3488)   ¦ 
M20         72. Gattamorta Alessandro, I-Ravenna (R 1968 Atletica Mameli Ravenna              3   2:24.56,5     48.33,0  (3158)   ¦ 
M40        129. Cadamuro Johnny                     1966 I-Renate (MI)                        3   2:36.45,1     49.27,1  (3143)   ¦ 
M20         92. Aldizio Massimo, I-Rescaldina (MI)  1968 Tommy sport                          2   2:32.33,9     56.10,4  (3121)   ¦ 
M20         97. Chiriaco Alberto, I-Rescaldina (MI) 1969 US San Marco                         1   2:34.02,7     57.39,2  (3174)   ¦ 
M40         14. Ciapparelli Roberto, I-Rescaldina ( 1966 GP Miralago                          1     40.23,4      5.19,7  (1016)   ¦ 
M20         20. Fazzari Bruno, I-Rescaldina (MI)    1969 Fidal                                0   2:02.38,3     26.14,8  (3036)   ¦ 
M40        114. Girola Roberto, I-Rescaldina (MI)   1964 GP Miralago                          2   2:34.25,8     47.07,8  (3212)   ¦ 
W35         51. Santoro Raffaella, I-Rescaldina (MI 1964 G.P. MIRALAGO                        0     58.54,4     15.52,3  (1147)   ¦ 
M50         39. Bettinelli Mirello, I-Rho (MI)      1955 RUNNERS BERGAMO                      2   2:36.31,0     45.03,7  (3139)   ¦ 
M40        163. Mariani Giuseppe, I-Rho (MI)        1958 podistica Rhodense                   3   2:47.28,3   1:00.10,3  (3303)   ¦ 
W45         36. Ravelli Emilia, I-Rho (MI)          1960 podistica Rhodense                   2   1:07.13,8     25.22,4  (1454)   ¦ 
W18         34. Coppo Daniela                       1974 I-Riva di Pinerolo (TO)              1     58.54,4     17.47,2  (1272)   ¦ 
M20         17. Mapelli Francesco, I-Robbiate (LC)  1974 A.S.Merate - La Termotecnica         2   1:59.02,7     22.39,2  (3027)   ¦ 
U20         11. Bottinelli Andrea                   1989 I-Ronago (CO)                              48.26,4      9.43,3  (1597)   ¦ 
M40         23. Bottinelli Fabio                    1961 I-Ronago (CO)                              41.24,8      6.21,1  (1596)   ¦ 
W35          7. Baroni Giuseppina, I-Roncadelle (BS 1968 G.P.lograto                          1   2:30.41,1     33.49,8  (3229)   ¦ 
M40        117. Guerin Alessandro, I-Ronchis (UD)   1967 Atletic Club Apicilia                0   2:34.34,7     47.16,7  (3184)   ¦ 
M40         66. Bergamaschi Cremonesi Marco, I-Rove 1962 Fidal                                0   2:23.31,9     36.13,9  (3059)   ¦ 
M40        117. Mazzocchin Antonio                  1965 I-Salrio                             0     51.39,4     16.35,7  (1753)   ¦ 
W18         48. Ballista Sara                       1977 I-Saltrio (VA)                       2   1:05.13,9     24.06,7  (1195)   ¦ 
W18         38. Terreni Francesca, I-Saltrio (VA)   1989 Nuova Atletica Varese                1   1:00.45,8     19.38,6  (1502)   ¦ 
W35         16. Chiodi Simona, I-Samarate (VA)      1970 ASD Atletica S.Marco Busto           0   2:40.27,6     43.36,3  (3235)   ¦ 
M40        118. Ciambelli Fabrizio, I-Samarate (VA) 1961 atletica san marco                   3   2:34.44,9     47.26,9  (3261)   ¦ 
U20          3. Della Bella Maurizio                1992 I-Samolaco (SO)                      0     42.03,2      3.20,1  (1822)   ¦ 
W45          2. Nyffeler Valeria                    1957 I-Samolaco (SO)                      0     48.53,2      7.01,8  (1823)   ¦ 
M40        150. Battaglini Lorenzo                  1960 I-San Carlo (FE)                     0   2:43.41,5     56.23,5  (3310)   ¦ 
M20        279. Belloni Emanuele                    1969 I-San Fermo della Battaglia (C       3   1:04.41,6     31.28,0  (1534)   ¦ 
M40        183. Nicola  Griggio                     1966 I-San Fruttuoso (MI)                 0     57.56,3     22.52,6  (1709)   ¦ 
M20         93. Colombo Marco Giuseppe, I-San Giorg 1972 u.s. sangiorgese                     3   2:32.38,9     56.15,4  (3220)   ¦ 
M20        130. Meraviglia Nicola, I-San Giorgio Su 1969 u.s. Sangiorgese                     4   2:45.50,0   1:09.26,5  (3259)   ¦ 
W18          7. Civardi Laura, I-San Giuliano Milan 1979 Fidal Amatori                        0   2:30.03,0     34.55,2  (3376)   ¦ 
M60          8. Boeri Bruno                         1938 I-San Vittore Olona (MI)             0     56.10,4     11.18,8  (3599)   ¦ 
M50         72. Regalia Adriano, I-San Vittore Olon 1950 ASD Atletica S.Marco Busto           0   3:20.53,7   1:29.26,4  (3368)   ¦ 
M40         90. Sozzi Paolo, I-Saronno (VA)         1965 Road Runners Club Milano             4     49.53,9     14.50,2  (1076)   ¦ 
W45         33. Caldarulo Francesca                 1947 I-Segrate (MI)                       2   1:04.58,6     23.07,2  (1230)   ¦ 
M60         15. Pagin Marco                         1946 I-Segrate (MI)                       3   3:07.25,1   1:03.46,8  (3377)   ¦ 
M60         10. Parigi Marcello                     1946 I-Segrate (MI)                       2   2:59.13,0     55.34,7  (3298)   ¦ 
M20         37. Pellegrini Cristiano, I-Segrate (MI 1974 Atleticrals2-Teatro Alla Scala       2   2:13.59,2     37.35,7  (3068)   ¦ 
W18         27. Turati Giada                        1974 I-Segrate (MI)                       2     57.09,6     16.02,4  (1006)   ¦ 
M40        178. Valente Umberto                     1965 I-Segrate (MI)                       4     57.09,9     22.06,2  (1512)   ¦ 
W45         42. Valenza Viviana                     1951 I-Segrate (MI)                       2   1:19.43,7     37.52,3  (1513)   ¦ 
M50         37. Scopa Maurizio                      1953 I-Senago (MI)                        0     51.33,6     13.43,6  (1478)   ¦ 
M20        151. Denova Dante, I-Seregno (MI)        1977 gscompa                              0   2:57.17,0   1:20.53,5  (3441)   ¦ 
M40        132. Fumagalli Filippo                   1965 I-Seregno (MI)                       2   2:37.10,7     49.52,7  (3232)   ¦ 
M20         75. Nikoloski Oskar, I-Seregno (MI)     1977 Gscompa                              0   2:27.37,1     51.13,6  (3167)   ¦ 
M40         14. Pozzan Oscar                        1961 I-Seregno (MI)                       2   2:07.57,6     20.39,6  (3133)   ¦ 
M40        109. De Pascale Vittorio, I-Sesto Calend 1962 G.P.. Miralago                       2   2:33.38,1     46.20,1  (3171)   ¦ 
M40         11. Cambi Renzo, I-Siena (SI)           1966 gs cappuccini                        0     38.36,8      3.33,1  (1701)   ¦ 
M40         19. Cantagalli Guido, I-Siena (SI)      1963 GS.CAPPUCCINI                        0     40.57,1      5.53,4  (1702)   ¦ 
W45          1. Chini Antonella                     1962 I-Siena (SI)                         0     41.51,4       -----  (1601)   ¦ 
M20        167. Daniel Florian                      1978 I-Silandro (BZ)                      3     51.17,5     18.03,9  (1281)   ¦ 
M40        118. Gugiatti Stefano                    1965 I-Sondrio (SO)                       0     51.57,9     16.54,2  (1773)   ¦ 
M20         77. Ferrari Massimo                     1976 I-Staranzano (GO)                    0     46.06,4     12.52,8  (1577)   ¦ 
M40        167. Baldan Roberto                      1964 I-Sumirago (VA)                      0     56.01,5     20.57,8  (1713)   ¦ 
M20         55. Luzzi Roberto                       1973 I-Talamona (SO)                      0     44.28,0     11.14,4  (1751)   ¦ 
M40         83. Cafaro Gianluca, I-Ternate (VA)     1967 G.A.M Whirlpool                      3   2:27.50,8     40.32,8  (3071)   ¦ 
M20        148. Carissimi Daniele, I-Terni (TR)     1973 Fidal Amleto Monti                   0   2:52.11,9   1:15.48,4  (3433)   ¦ 
W45          7. Castelli Gabriella, I-Tradate (VA)  1962 Fidal                                0   2:39.07,8     14.15,3  (3317)   ¦ 
W45          8. Castelli Maria Grazia               1957 I-Tradate (VA)                       0   2:39.53,2     15.00,7  (3316)   ¦ 
M40        148. Manca Marco                         1963 I-Tradate (VA)                       0   2:42.00,6     54.42,6  (3448)   ¦ 
M20        276. Rudi Vincenzo                       1970 I-Tradate (VA)                       0   1:04.21,8     31.08,2  (1834)   ¦ 
M40         32. Zuanon Massimo, I-Tradate (VA)      1963 Maratoneti Tradate                   2   2:13.01,4     25.43,4  (3050)   ¦ 
M20        244. Maretti Stefano                     1968 I-Travedona Monate (VA)              2     57.39,8     24.26,2  (1382)   ¦ 
M40        141. Del Bò Luigi, I-Trecate (NO)        1967 atletica galliate                    3   2:40.31,4     53.13,4  (3299)   ¦ 
M40        193. Morganti Alberto, I-Trecate (NO)    1960 atletica galliate                    3   3:04.27,0   1:17.09,0  (3285)   ¦ 
M20          7. Doni Felice                         1973 I-Tremezzo (CO)                      0     38.27,8      5.14,2  (1647)   ¦ 
M20        207. Pavone Attilio                      1969 I-Trento (TN)                        0     54.17,2     21.03,6  (1615)   ¦ 
M40        128. Taverriti Tito Paolo Simone, I-Trez 1963 RUNNERS BERGAMO                      4   2:36.31,8     49.13,8  (3161)   ¦ 
M40         26. Dassi Marco                         1963 I-Triuggio (MI)                      0   2:11.21,8     24.03,8  (3263)   ¦ 
M20        110. Onofri Rossano, I-Uggiate Trevano ( 1971 Casinò Lugano                        0     48.01,4     14.47,8  (1411)   ¦ 
M40        126. Pasquinelli Gianfranco, I-Valenza ( 1963 Sai Luparia                          0   2:36.16,5     48.58,5  (3092)   ¦ 
M20         77. Bertarini Andrea, I-Valsolda (CO)   1971 Porlezzese                           0   2:27.45,3     51.21,8  (3083)   ¦ 
M20         81. Citterio Gianluca                   1974 I-Valsolda (CO)                      3     46.14,5     13.00,9  (1171)   ¦ 
M40        129. Davico Giovanni                     1961 I-Valsolda (CO)                      2     52.48,7     17.45,0  (1174)   ¦ 
M60         17. Fontana Giorgio, I-Valsolda (CO)    1946 Porlezzese                           0   3:19.31,2   1:15.52,9  (3391)   ¦ 
M20        139. Pensa Giuseppe, I-Valsolda (CO)     1971 porlezzese                           0   2:48.39,5   1:12.16,0  (3084)   ¦ 
M20         64. Puttini Mattia                      1972 I-Valsolda (CO)                      3     45.13,8     12.00,2  (1173)   ¦ 
M20         65. Arnaldi Paolo, I-Varallo Pombia (NO 1971 G.P. Miralago                        3   2:23.07,3     46.43,8  (3135)   ¦ 
M20        258. Astori Roberto                      1968 I-Varese (VA)                        0     59.00,3     25.46,7  (1190)   ¦ 
M20        110. Badanai Andrea                      1978 I-Varese (VA)                        0   2:37.52,9   1:01.29,4  (3327)   ¦ 
M20        143. Chiari Walter                       1975 I-Varese (VA)                        0   2:50.15,8   1:13.52,3  (3437)   ¦ 
M20        112. Cis Alessandro, I-Varese (VA)       1968 ASD Runner Varese                    0   2:38.11,7   1:01.48,2  (3438)   ¦ 
M40         43. Colombo Paolo                       1967 I-Varese (VA)                        0     44.37,2      9.33,5  (1839)   ¦ 
M40        110. Corbetta Paolo                      1965 I-Varese (VA)                        0     51.09,8     16.06,1  (1840)   ¦ 
M40        204. Croce Gabriele                      1964 I-Varese (VA)                        0   3:13.48,3   1:26.30,3  (3422)   ¦ 
M40        109. Fava Luca                           1958 I-Varese (VA)                        0     51.08,4     16.04,7  (1504)   ¦ 
M40        184. Franceschet Luca                    1967 I-Varese (VA)                        3   2:55.57,5   1:08.39,5  (3362)   ¦ 
M20         67. Modesti Stefano                     1968 I-Varese (VA)                        2   2:23.39,9     47.16,4  (3307)   ¦ 
M20         50. Negrato Ivan                        1978 I-Varese (VA)                        3     44.12,6     10.59,0  (1065)   ¦ 
M20        290. Nicora Paolo                        1968 I-Varese (VA)                        0   1:10.47,3     37.33,7  (1409)   ¦ 
M20        115. Novelli Luca                        1972 I-Varese (VA)                        0   2:39.08,5   1:02.45,0  (3451)   ¦ 
M20        222. Ossola Emanuele                     1970 I-Varese (VA)                        0     55.25,6     22.12,0  (1412)   ¦ 
M40        150. Sinicco Scali Angelo                1964 I-Varese (VA)                        2     54.25,3     19.21,6  (1489)   ¦ 
M40        200. Tenti Giovanni                      1966 I-Varese (VA)                        0   3:11.04,7   1:23.46,7  (3510)   ¦ 
M20         85. Marelli Stefano                     1978 I-Venduggio con Collzano (MI)        0   2:30.27,4     54.03,9  (3198)   ¦ 
M40        208. Galmarini Giuseppe                  1966 I-Venegono Inferiore (VA)            0   3:26.49,4   1:39.31,4  (3444)   ¦ 
M20         18. Milone Fabio                        1975 I-Venegono Inferiore (VA)            0     41.04,6      7.51,0  (1728)   ¦ 
M40        212. Romano Massimo, I-Venegono Inferior 1958 Club Milano City Marathon            0   3:41.28,7   1:54.10,7  (3224)   ¦ 
M20         92. Ledda Fabio                         1970 I-Venezia (VE)                       1     46.44,1     13.30,5  (1075)   ¦ 
M40         16. Ricchiuto Gianluigi, I-Verano Brian 1965 A.S. Canturina POL. S.Marco          2   2:08.21,2     21.03,2  (3037)   ¦ 
W35          1. Di Sessa Tiziana, I-Verbania (VB)   1966 jaky tek                             0   1:56.51,3       -----  (3018)   ¦ 
M20        267. Porotti Massimiliano                1972 I-Vergiate (VA)                      4   1:01.16,5     28.02,9  (1445)   ¦ 
M40         46. Tedde Giovanni Antonio, I-Vertemate 1962 Running Saronno                      2   2:17.59,7     30.41,7  (3157)   ¦ 
M20         47. Farinelli Maurizio                  1977 I-Viconago (VA)                      0     43.59,5     10.45,9  (1297)   ¦ 
M20         57. Oldani Ivano                        1970 I-Viconago (VA)                      0     44.52,0     11.38,4  (1410)   ¦ 
W35         32. Della Bella Roberta, I-Vigevano (PV 1967 panozzz                              1     53.57,9     10.55,8  (1286)   ¦ 
M20        174. Ferragina Claudio, I-Vigevano (PV)  1969 panozzz                              2     52.09,7     18.56,1  (1299)   ¦ 
M50         46. Morandi Mario, I-Vigevano (PV)      1957 panozzz                              2     53.57,2     16.07,2  (1395)   ¦ 
W45         14. Prearo Paola, I-Vigevano (PV)       1962 panozzz                              1     54.44,2     12.52,8  (1446)   ¦ 
W35         34. Ruta Mara, I-Vigevano (PV)          1967 panozzz                              1     54.45,4     11.43,3  (1468)   ¦ 
W35         22. Polinelli Emanuela, I-Viggiù (VA)   1963 Runners Valbossa                     0     51.22,2      8.20,1  (1657)   ¦ 
M40         22. Bello Andrea, I-Vigliano Biellese ( 1965 Runner Team Volpiano                 2   2:10.40,9     23.22,9  (3021)   ¦ 
M40         52. Cappellari Daniele, I-Vigonza (PD)  1965 Fidal                                0   2:20.14,5     32.56,5  (3062)   ¦ 
W35          8. Ghersinich Lorenza, I-Vigonza (PD)  1971 Fidal                                0   2:32.05,0     35.13,7  (3247)   ¦ 
M40        166. Zanella Patrizio, I-Vigonza (PD)    1961 Fidal                                0   2:48.53,3   1:01.35,3  (3242)   ¦ 
M20         91. Signorotti Herbert                  1972 I-Villa Guardia (CO)                 2   2:32.31,3     56.07,8  (3159)   ¦ 
M40        175. Bricalli Daniele, I-Vimercate (MI)  1965 DI.PO. Vimercate                     2   2:52.30,6   1:05.12,6  (3293)   ¦ 
M40        116. Bosco Roberto                       1967 I-Voldomino (VA)                     0   2:34.32,4     47.14,4  (3100)   ¦ 
W18          2. Grazioli Cristina, I-Zanica (BG)    1977 RUNNERS BERGAMO                      1     43.03,0      1.55,8  (1811)   ¦ 
M40          2. Locatelli Giovanni, I-Zanica (BG)   1961 RUNNERS BERGAMO                      2   1:59.41,8     12.23,8  (3020)   ¦ 

totale 623



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.