Stralugano 2007 - per nome "T"

categoria posto Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                 T-Shirt       tempo     ritardo    pett   ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         73. Taddei Gabriele                     1962 Brè sopra Lugano                     2   2:24.28,6     37.10,6  (3309)   ¦ 
W35          2. Taghetti Donatella                  1970 Bellinzona                           0     44.16,5      1.14,4  (1801)   ¦ 
W35          3. Tagliavini Paola, I-Milano (MI)     1968 atletica brescia 1950                1   2:14.18,3     17.27,0  (3122)   ¦ 
M40        207. Talamini Giancarlo                  1965 I-Piacenza (PC)                      4   3:22.09,4   1:34.51,4  (3403)   ¦ 
M40        153. Talarico Pasquale                   1966 Viganello                            0     54.38,1     19.34,4  (1610)   ¦ 
M20         89. Tamburini Paolo                     1968 Lugano                               2     46.35,5     13.21,9  (1119)   ¦ 
M40         32. Taminelli Pierguido                 1965 Lugano                                     42.51,3      7.47,6  (1500)   ¦ 
M40        178. Tantalo Vittorio Maria, I-Milano (M 1961 ROAD RUNNERS MILANO                  3   2:53.39,8   1:06.21,8  (3250)   ¦ 
M20         61. Taschini G. Paolo                   1973 I-Cunardo (VA)                             45.05,9     11.52,3  (1501)   ¦ 
W18         57. Tattanelli Roberta                  1976 I-Cavenago Brianza (MI)              0   1:10.27,5     29.20,3  (1393)   ¦ 
M50         57. Tatti Giulio                        1949 Comano                               0     58.04,9     20.14,9  (1551)   ¦ 
M40        128. Taverriti Tito Paolo Simone, I-Trez 1963 RUNNERS BERGAMO                      4   2:36.31,8     49.13,8  (3161)   ¦ 
M50         29. Tavoli Fernando                     1950 Morbio Inferiore                     0     49.25,4     11.35,4  (1836)   ¦ 
M40         46. Tedde Giovanni Antonio, I-Vertemate 1962 Running Saronno                      2   2:17.59,7     30.41,7  (3157)   ¦ 
W45         17. Telesca Donata, I-Olgiate Olona (VA 1961 Fidal                                0   3:05.29,1     40.36,6  (3381)   ¦ 
M20        197. Tellatin Christian                  1973 CH                                   0     53.47,6     20.34,0  (3591)   ¦ 
M60          9. Tenchio Loris, Faido                1944 GP Leventina                         3   2:58.30,9     54.52,6  (3338)   ¦ 
M20         27. Tenchio Matteo, Faido               1980 GP Leventina                         2   2:08.17,9     31.54,4  (3077)   ¦ 
M40        200. Tenti Giovanni                      1966 I-Varese (VA)                        0   3:11.04,7   1:23.46,7  (3510)   ¦ 
M20         87. Termanini Nicola                    1968 I-Carpi (MO)                         3   2:31.45,4     55.21,9  (3267)   ¦ 
W18         38. Terreni Francesca, I-Saltrio (VA)   1989 Nuova Atletica Varese                1   1:00.45,8     19.38,6  (1502)   ¦ 
M20        133. Terruzzi Luca                       1976 I-Caronno Pertusella (VA)            3   2:47.03,0   1:10.39,5  (3353)   ¦ 
M20          3. Tesfaye Eticha                      1974 CH                                   0   1:39.26,7      3.03,2  (3531)   ¦ 
M40        125. Testa Renato                        1958 CH                                   0   2:35.57,5     48.39,5  (3563)   ¦ 
M20         13. Testorelli Alain, Intragna          1971 USC                                  0   1:55.32,4     19.08,9  (3015)   ¦ 
W35          2. Thoma Daniela                       1972 Ascona                               0   2:10.26,7     13.35,4  (3124)   ¦ 
W45          4. Tipaldi Roberta, I-Cannero Riviera  1956 Maratolandia                         0   2:34.45,0      9.52,5  (3471)   ¦ 
M40         35. Tirelli Claudio                     1958 Castel S. Pietro                     2   2:13.05,5     25.47,5  (3419)   ¦ 
M20        287. Tironi Ivan                         1973 I                                    0   1:08.16,4     35.02,8  (3589)   ¦ 
M40         98. Todaro Accursio                     1966 I-Porlezza (CO)                      0     50.23,3     15.19,6  (1785)   ¦ 
M50         52. Todisco Giuseppe, I-Lainate (MI)    1948 ASD Atletica San Marco Busto         0   2:46.14,8     54.47,5  (3359)   ¦ 
M40         42. Togni Eros, Camorino                1967 SAB - Bellinzona                     1   2:15.18,2     28.00,2  (3075)   ¦ 
M40        160. Toletti Alberto                     1962 I-Ghirla (VA)                        0   2:46.34,2     59.16,2  (3319)   ¦ 
U20         10. Tomasini Matteo                     1989 CH                                   0     48.19,0      9.35,9  (1825)   ¦ 
M40         50. Tomasone Michele, Savosa            1964 Sam                                  0   2:19.14,7     31.56,7  (3190)   ¦ 
W18         52. Tonacini Sandra, Camignolo          1980 Croce Verde Lugano                   0   1:05.57,8     24.50,6  (1503)   ¦ 
M20        151. Tonini Davide, I-Induno Olona (VA)  1979 LFAM                                 3     50.24,7     17.11,1  (1058)   ¦ 
M20        161. Torre Stefano                       1972 I-Cannobio (VB)                          3:05.11,2   1:28.47,7  (3474)   ¦ 
M40        134. Toscanelli Oscar                    1962 Sonvico                              0     53.10,6     18.06,9  (1505)   ¦ 
M20         42. Tourillon Francis                   1972 I-Milano (MI)                        2   2:15.10,5     38.47,0  (3155)   ¦ 
M40         69. Tovaglieri Fausto                   1961 I-Busto Arsizio (VA)                 0     47.57,5     12.53,8  (1868)   ¦ 
M50         38. Trabucchi Giuseppe, I-Palermo (PA)  1954 G.s.Ver.Mar.Palermo                  2     52.05,3     14.15,3  (1069)   ¦ 
M50         68. Trapani Giovanni, I-Arcisate (VA)   1949 atl.arcisate                         3   1:00.54,6     23.04,6  (1098)   ¦ 
M50         36. Traversi Francesco, I-Cologno Monze 1956 gamber de cuncuress                  4   2:33.26,9     41.59,6  (3114)   ¦ 
M40         30. Tremea Flavio, I-Azzate (VA)        1962 G. P. RUNNERS VALBOSSA AZZATE        3   2:11.56,2     24.38,2  (3028)   ¦ 
M20        224. Treppiedi Mario                     1972 Bellinzona                           2     55.35,4     22.21,8  (1506)   ¦ 
M20         39. Trinca Colonel Massimiliano         1970 I-Como (CO)                          0   2:14.30,2     38.06,7  (3492)   ¦ 
M40         70. Trisciuzzi Claudio, I-Milano (MI)   1965 Montagnetta's Skyrunner              3   2:24.13,4     36.55,4  (3107)   ¦ 
M20        172. Tron Julien                         1984 Lugano                               1     51.43,4     18.29,8  (1124)   ¦ 
M40          9. Troncarelli Roberto, I-Como (CO)    1961 A.S. Canturina POL. S.Marco          1   2:03.06,8     15.48,8  (3040)   ¦ 
M20         26. Trotta Sergio                       1976 Neuenkirch                           2   2:08.12,1     31.48,6  (3046)   ¦ 
M40         76. Trotto Daniele                      1965 I-Bisuschio (VA)                     0     48.51,7     13.48,0  (1507)   ¦ 
W18         27. Turati Giada                        1974 I-Segrate (MI)                       2     57.09,6     16.02,4  (1006)   ¦ 
M40         48. Turisini Flavio, I-Malonno (BS)     1967 malonno di bruce                     3     45.58,7     10.55,0  (1508)   ¦ 

totale 54



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.