(16) Männer Kurzdistanz

20. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2007 - (16) Männer Kurzdistanz

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Schmid Stephan                      1972 Winterthur                    18.28,5       -----  (1639)      3.24
    2. Brennwald Adrian, Adliswil          1975 Hammer Nutrition              18.42,6      0.14,1  (1646)      3.27
    3. Herper Johannes, Zürich             1982 HSV Klagenfurt Triathlon      18.49,4      0.20,9  (1636)      3.28
    4. Ruppi Fabian, Gossau SG             1987 KTV Bütschwil                 19.00,0      0.31,5  (1631)      3.30
    5. Zehnder Fabian, Wädenswil           1987 TG Hütten                     19.26,5      0.58,0  (1642)      3.35
    6. Hegner David, Galgenen              1970 TSV Galgenen                  19.34,9      1.06,4  (1651)      3.37
    7. Klemenz Markus                      1972 Kloten                        19.40,2      1.11,7  (1609)      3.38
    8. Stucki Armin                        1986 Jona                          19.54,9      1.26,4  (1616)      3.40
    9. Benvegnu Jvan                       1969 Bäretswil                     20.08,8      1.40,3  (1640)      3.43
   10. Bislin Ernst, Gams                  1966 LG Lie-Werdenberg             20.30,3      2.01,8  (1627)      3.47
   11. Lörtscher Robin, Zürich             1978 Cityrunning.ch                20.47,9      2.19,4  (1647)      3.50
   12. Gebert Rainer, Oberriet SG          1965 STV Oberriet                  21.07,1      2.38,6  (1641)      3.54
   13. Spiak Michael                       1983 Rorschacherberg               21.09,1      2.40,6  (1648)      3.54
   14. Baumgartner Martin, Engi            1992 TV Engi                       21.22,6      2.54,1  (1633)      3.57
   15. Meier Ernst, CH                     1956 LC Uster                      21.25,2      2.56,7  (1650)      3.57
   16. Jakopic Klemen, Jona                1968 Kanu Club Rapperswil-Jona     21.29,8      3.01,3  (1608)      3.58
   17. Uhler Ernst                         1962 Jona                          21.32,2      3.03,7  (1645)      3.58
   18. Wyler Marco, Rapperswil SG          1976 SC Diemberg                   21.42,9      3.14,4  (1630)      4.00
   19. Schraner Peter                      1967 Waldstatt                     22.00,7      3.32,2  (1613)      4.04
   20. Müller Roland, Grabs                1968 LG Lie-Werdenberg             22.08,3      3.39,8  (1610)      4.05
   21. Schwarzenberger Michael, Gommiswald 1984 TV Gommiswald                 22.20,2      3.51,7  (1620)      4.07
   22. Berner Urs                          1969 Baar                          22.24,4      3.55,9  (1601)      4.08
   23. Deller Hansruedi                    1968 Frauenfeld                    22.47,8      4.19,3  (1604)      4.12
   24. Wettstein Kurt                      1951 Jona                          22.55,1      4.26,6  (1635)      4.14
   25. Brägger Ueli, Jona                  1971 Crazy-Turtes                  22.58,2      4.29,7  (1634)      4.14
   26. Lüönd Peter                         1979 Morschach                     23.11,4      4.42,9  (1628)      4.17
   27. Huber Rico                          1968 Jona                          23.16,0      4.47,5  (1623)      4.18
   28. De Cambio Marcello                  1971 Jona                          23.32,2      5.03,7  (1603)      4.21
   29. Binder Peter, Zürich                1956 cityrunning.ch                23.35,9      5.07,4  (1602)      4.21
   30. Kistler Peter, Rapperswil SG        1975 TaWas                         23.58,4      5.29,9  (1637)      4.25
   31. Iseli Bruno, Lachen SZ              1963 TV March-Grynau               24.04,0      5.35,5  (1621)      4.26
   32. Achermann Stefan                    1972 Einsiedeln                    24.09,4      5.40,9  (1622)      4.27
   33. Scheidegger Roger, Schönenwerd      1966 Scheidegger                   24.14,3      5.45,8  (1612)      4.28
   34. Eberhard Urs                        1967 Kaltbrunn                     24.20,0      5.51,5  (1605)      4.29
   35. Steiner Ruben                       1994 Schmerikon                    24.44,2      6.15,7  (1614)      4.34
   36. Roman Pascal                        1972 Bassersdorf                   24.48,5      6.20,0  (1629)      4.35
   37. Hunkeler Anton                      1936 Lachen SZ                     24.50,3      6.21,8  (1632)      4.35
   38. Glass Achim                         1968 Feusisberg                    24.54,2      6.25,7  (1644)      4.36
   39. Fussen Martin, Seedorf UR           1966 TAWAS                         25.21,8      6.53,3  (1638)      4.41
   40. Büchler Roland                      1951 Berg TG                       26.14,6      7.46,1  (1649)      4.51
   41. Rehmann Guido                       1955 Schwarzenbach SG              26.19,2      7.50,7  (1611)      4.51
   42. Fayet Dominique                     1969 Tann                          26.27,8      7.59,3  (1643)      4.53
   43. Herger Toni                         1964 Rapperswil SG                 26.32,7      8.04,2  (1652)      4.54
   44. Furlin Michael                      1986 Adliswil                      26.53,8      8.25,3  (1625)      4.58
   45. Schnyder Hans                       1953 Siebnen                       27.56,0      9.27,5  (1624)      5.09
   46. Landauer Matthias                   1986 Zürich                        30.42,8     12.14,3  (1626)      5.40
   47. Liechti Martin                      1960 Jona                          34.28,2     15.59,7  (1615)      6.22

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.