20. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2007 - nach Ortschaft "U"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M2          12. Bühler Andy, Ueken                  1971 LC Basel                      32.52,3      2.46,6  (2845)      3.38
M2          16. Schurig Stefan                      1968 Uerikon                       34.02,6      3.56,9  (2810)      3.46
Knaben      56. Kägi Rafael                         2003 Uetliburg SG                   3.22,2      1.32,1   (908)      7.01
EK A        69. Kaufmann Andrin                     2003 Uetliburg SG                   9.00,5      4.31,6   (750)      8.39
EK A         1. Köppel Jan+Köppel Thomas, Uetliburg 2000 LG Benken                      4.28,9       -----   (740)      4.18
EK A        22. Köppel Lars+Glaus Marina, Uetliburg 2001 LG Benken                      5.26,7      0.57,8   (741)      5.14
Knaben      13. Sutter Florian, Uetliburg SG        1999 Jugi Gommiswald                2.01,0      0.10,9   (226)      4.12
M2          36. Dettling Rolf, Unteriberg           1969 STV Unteriberg                39.30,7      9.25,0  (2842)      4.22
VL F       ---  Taverna Teija                       1963 Unterwasser                   19.48,5       -----  (1420)      5.28
FL          11. Bucher Irène                        1969 Urdorf                        44.14,1      8.26,3  (2317)      4.53
EK A        68. Meyer Paula+Meyer Richy             2003 Urdorf                         8.34,2      4.05,3   (744)      8.14
EK A        28. Meyer Sina+Bucher Irène             2001 Urdorf                         5.38,1      1.09,2   (743)      5.25
wJ2          8. Altherr Daniela, Urnäsch            1993 SC Urnäsch                     6.18,0      0.20,7   (519)      3.56
wJ1          3. Altherr Therese, Urnäsch            1996 SC Urnäsch                     3.53,0      0.07,1   (332)      3.44
Jun         22. Ramsauer Roland, Urnäsch            1991 TV Teufen                      6.17,8      1.14,7  (1319)      3.31
wJ1         23. Zanca Sarah, Urnäsch                1997 SC Urnäsch                     4.35,1      0.49,2   (333)      4.24
M1          14. Ehrensperger Markus, Uster          1979 KAA-KD-K1                     37.45,0      7.42,9  (2726)      4.10
FL          30. Jenni Sarina                        1983 Uster                         53.04,8     17.17,0  (2307)      5.52
Jui          9. Randelli Daria                      1992 Uttwil                         8.14,9      2.04,0  (1210)      4.36
EK B        38. Arnold Larissa+Arnold Willi         1999 Uznach                         5.20,8      1.23,3   (801)      5.08
mJ1          8. Baumgartner Fabian, Uznach          1996 FC Uznach                      3.50,9      0.24,0   (401)      3.42
wJ2          3. Baumgartner Nicole, Uznach          1993 BASE                           5.59,4      0.02,1   (501)      3.44
Mädchen     26. Bürge Fabia                         1999 Uznach                         2.15,2      0.26,3   (903)      4.41
M3          14. Bürki Walter                        1967 Uznach                        34.46,4      4.19,1   (649)      3.51
VL M       ---  Dieziger Ivo                        1975 Uznach                        16.38,6       -----  (1540)      4.35
M2          22. Morger Patrik, Uznach               1973 SC Diemberg                   35.52,1      5.46,4  (2840)      3.58
M2          11. Oberholzer Daniel                   1973 Uznach                        32.33,5      2.27,8  (2839)      3.36
Jun         13. Pool Philippe, Uznach               1991 LG Benken                      5.52,5      0.49,4  (1323)      3.16
M1          12. Resegatti Diego, Uznach             1986 SC Diemberg                   36.28,4      6.26,3  (2714)      4.02
Jui          7. Resegatti Selina, Uznach            1992 SC Diemberg                    8.02,5      1.51,6  (1212)      4.29
FL          25. Strotz Martina                      1982 Uznach                        51.04,9     15.17,1  (2313)      5.39
M2          20. Alagiyawadu Sugath                  1974 Uzwil                         35.04,2      4.58,5  (2802)      3.53
F3           2. Duft Susanne, Uzwil                 1961 LC Uzwil                      21.58,6      2.02,0  (1910)      4.03
VL M       ---  Niederer Michael                    1973 Uzwil                         16.28,5       -----   (539)      4.33

Total 34



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.