20. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2007 - nach Ortschaft "E"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M1          11. Graf Micheal                        1981 Effretikon                    36.18,9      6.16,8  (2701)      4.01
Mädchen     54. Haas Melanie                        2003 Effretikon                     2.58,1      1.09,2   (138)      6.11
Mädchen     14. Haas Nicole                         1999 Effretikon                     2.07,1      0.18,2   (139)      4.24
F4           5. Koch Eva, Effretikon                1957 ASCB                          25.27,9      1.58,2  (2003)      4.42
VL M       ---  Sommer Martin                       1983 Effretikon                    16.14,2       -----  (1513)      4.29
M3          82. Rentsch Thomas                      1964 Egg b. Zürich                 51.47,6     21.20,3  (2418)      5.44
EK A        40. Huber Philip+Huber Martin           2001 Ehrendingen                    6.15,2      1.46,3   (709)      6.00
EK A        47. Achermann Nils                      2002 Einsiedeln                     6.33,7      2.04,8   (838)      6.18
MK          32. Achermann Stefan                    1972 Einsiedeln                    24.09,4      5.40,9  (1622)      4.27
M3          81. Flury Alois                         1966 Einsiedeln                    50.44,5     20.17,2  (1606)      5.37
wJ2          2. Schnüriger Samira, Einsiedeln       1995 ZSV Jo Alpin  Kader            5.59,2      0.01,9   (526)      3.44
M1           8. Krieger Peter                       1978 Emmenbrücke                   35.56,1      5.54,0  (2727)      3.58
M2           1. Auchli Egon                         1974 Engelberg                     30.05,7       -----  (2830)      3.19
Mädchen     46. Steffen Enya                        2002 Engelberg                      2.42,0      0.53,1   (119)      5.37
Mädchen      8. Steffen Fiona                       1999 Engelberg                      2.03,1      0.14,2   (120)      4.16
EK B        22. Steffen Lea+Steffen Martin          1998 Engelberg                      4.41,4      0.43,9   (823)      4.30
EK A        39. Hasler Matthias+Hasler Patricia     2001 Engelburg                      6.13,0      1.44,1   (530)      5.58
VL M       ---  Hasler Michael                      1969 Engelburg                     17.07,4       -----   (538)      4.43
M4          26. Bäbler Ruedi                        1954 Engi                          41.56,9     10.07,1  (2523)      4.38
MK          14. Baumgartner Martin, Engi            1992 TV Engi                       21.22,6      2.54,1  (1633)      3.57
M3          24. Elmer Rolf                          1966 Ennenda                       36.13,6      5.46,3  (1217)      4.00
S+E          4. Hefti Stefan+Bäbler Sarah, Ennenda  1984 LAV Glarus                    27.08,7      2.50,6  (2218)      3.45
M4          22. Hefti Thomas, Ennenda               1957 LG Glarus                     41.00,0      9.10,2  (2522)      4.32
F1           5. Huesser Zoe                         1986 Erlenbach ZH                  25.46,9      4.05,9  (1706)      4.45
Knaben      48. Suess Sven                          2001 Erlenbach ZH                   2.44,3      0.54,2   (901)      5.42
EK A        44. Kuster Jan+Kuster Markus            2000 Ermenswil                      6.22,7      1.53,8   (712)      6.07
Mädchen     25. Laimbacher Lena                     1999 Ermenswil                      2.14,6      0.25,7   (142)      4.40
EK A        33. Liambacher Maurice+Laimbacher Marku 2001 Ermenswil                      5.55,2      1.26,3   (745)      5.41
wJ1         29. Eichmann Anna-Tina                  1996 Ernetschwil                    4.40,8      0.54,9   (460)      4.30
F3           5. Eichmann Daniela                    1967 Ernetschwil                   23.39,8      3.43,2  (1907)      4.22
mJ1         55. Gerlach Benedikt                    1996 Ernetschwil                    5.04,2      1.37,3   (412)      4.52
VL M       ---  Gerlach Martin                      1967 Ernetschwil                   18.31,8       -----  (1506)      5.07
Mädchen     27. Gerlach Monika                      1999 Ernetschwil                    2.15,9      0.27,0   (104)      4.43
M2           8. Bachmann Ivo, Eschenbach SG         1975 SC Diemberg                   32.14,8      2.09,1  (2851)      3.34
Jun          1. Bächtiger Mario, Eschenbach SG      1988 STV Eschenbach                 5.03,1       -----  (1330)      2.49
EK B        21. Behringer Micheal+Behringer Dania   1999 Eschenbach SG                  4.39,5      0.42,0   (827)      4.28
M3          29. Blöchlinger Roland                  1966 Eschenbach SG                 36.44,3      6.17,0  (1663)      4.04
M4           3. Blöchlinger Urs                     1956 Eschenbach SG                 33.15,6      1.25,8  (1662)      3.40
mJ1         25. Bolfing Mirco, Eschenbach SG        1996 SC-Diemberg                    4.18,0      0.51,1   (403)      4.08
Knaben      43. Boller Chris                        2001 Eschenbach SG                  2.36,5      0.46,4   (910)      5.26
mJ1         31. Boller Reto                         1997 Eschenbach SG                  4.28,7      1.01,8   (404)      4.18
EK B        13. Broger Chris+Broger Rolf, Eschenbac 1998 STV Eschenbach                 4.27,2      0.29,7   (806)      4.16
EK B        37. Forster Lara+Forster Doris          1999 Eschenbach SG                  5.18,6      1.21,1   (842)      5.06
EK B         1. Glaeske Kay+Glaeske Thomas, Eschenb 1997 SC-Diemberg                    3.57,5       -----   (841)      3.48
EK A         4. Glaeske Marc+Glaeske JAcqueline, Es 2000 LC-Diemberg                    4.38,0      0.09,1   (840)      4.27
M3          37. Hofstetter Rolf                     1963 Eschenbach SG                 37.56,5      7.29,2  (2410)      4.12
F2           6. Holzer Angela                       1968 Eschenbach SG                 31.57,7      7.57,1  (1806)      5.54
EK B        30. Huber Lisa+Huber Karin              1998 Eschenbach SG                  5.05,2      1.07,7   (816)      4.53
wJ2         24. Koch Katharina                      1994 Eschenbach SG                  7.36,7      1.39,4   (515)      4.45
mJ1          3. Lavarini Fabio, Eschenbach SG       1998 Verein SC Diemberg             3.41,4      0.14,5   (417)      3.32
EK A        32. Lillo Dario                         2002 Eschenbach SG                  5.48,8      1.19,9   (749)      5.35
M2          43. Lillo Thomas                        1969 Eschenbach SG                 41.24,3     11.18,6  (2819)      4.35
Jun         26. Müller Sascha                       1992 Eschenbach SG                  7.50,8      2.47,7  (1321)      4.23
EK A        42. Steinauer Fabian+Steinauer Maurus   2002 Eschenbach SG                  6.18,4      1.49,5   (724)      6.03
M2          42. Steinauer Maurus                    1969 Eschenbach SG                 41.18,2     11.12,5  (2812)      4.34
wJ2         25. Widmer Angelika                     1993 Eschenbach SG                  7.40,7      1.43,4   (513)      4.47
mJ1         16. Widmer Marlon                       1997 Eschenbach SG                  4.03,3      0.36,4   (426)      3.53
F1           1. Kurtz Olivia, Esslingen             1986 TV Egg                        21.41,0       -----  (1707)      4.00
wJ1         11. Haller Natalina                     1996 Ettenhausen TG                 4.16,1      0.30,2   (331)      4.06
Mädchen     15. Haller Tanja                        1999 Ettenhausen TG                 2.07,6      0.18,7   (146)      4.25

Total 60



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.