20. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2007 - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Knaben       8. Berner Jan                          1999 Baar                           1.57,1      0.07,0   (203)      4.03
mJ1         37. Berner Kay                          1997 Baar                           4.35,2      1.08,3   (402)      4.24
EK A        20. Berner Nic+Berner Urs               2001 Baar                           5.23,2      0.54,3   (701)      5.10
MK          22. Berner Urs                          1969 Baar                          22.24,4      3.55,9  (1601)      4.08
mJ2         34. Bracher Dario, Baar                 1994 Ropperkipping                  6.40,3      1.33,9   (604)      4.10
EK B        32. Bracher Jana+Bracher Bruno          1997 Baar                           5.09,8      1.12,3   (805)      4.57
F4           1. Kottmann Nartano                    ???? Baar                          23.29,7       -----  (2007)      4.20
EK A        14. Landis Seraina+Andermatt Adrian     2001 Baar                           5.12,4      0.43,5   (739)      5.00
Mädchen     30. Landis Seraina                      2001 Baar                           2.19,3      0.30,4   (131)      4.50
M2          35. Chafgna Michael                     1971 Bäch                          38.55,6      8.49,9  (2847)      4.18
F2           5. Benne Sabine                        1968 Bäretswil                     31.35,0      7.34,4  (1802)      5.50
MK           9. Benvegnu Jvan                       1969 Bäretswil                     20.08,8      1.40,3  (1640)      3.43
MK          36. Roman Pascal                        1972 Bassersdorf                   24.48,5      6.20,0  (1629)      4.35
M4          10. Truttmann Georg                     1956 Beckenried                    37.18,6      5.28,8  (1338)      4.07
S+E         15. Glaus Marina+Von Aarburg Patrik, Be 1987 LG Benken                     31.15,7      6.57,6  (2213)      4.19
MK          40. Büchler Roland                      1951 Berg TG                       26.14,6      7.46,1  (1649)      4.51
S+E         22. Egloff Roger+Egloff Sandra          1974 Berg TG                       36.02,5     11.44,4  (2202)      4.59
S+E         21. Orchard Julia+Orchard Kevin, Berg T 1964 Orchards R. US.               34.27,4     10.09,3  (2209)      4.46
M4          39. Blunschi Xaver, Berikon             1953 Beriker Jogger                51.38,9     19.49,1  (2530)      5.43
ME          11. Machivenyika Ticha, Bern            1969 STB                           34.24,4      7.30,7    (17)      3.48
mJ1          2. Noti Franco, Bern                   1997 STBern                         3.39,3      0.12,4   (450)      3.30
mJ2         13. Noti Luca, Bern                     1995 STBern                         5.56,7      0.50,3   (630)      3.42
mJ1         13. Lang Benjamin, Beromünster          1996 LR Beromünster                 4.00,2      0.33,3   (438)      3.50
Knaben       3. Lang Silvan, Beromünster            1999 LR Beromünster                 1.53,9      0.03,8   (235)      3.57
S+E          9. Kamm Koller Claudia+Kamm Koller Mei 1968 Bilten                        29.28,3      5.10,2  (2206)      4.04
F3          11. Zürcher Beatrice                    1966 Bischofszell                  29.32,8      9.36,2  (1904)      5.27
Knaben      11. Zürcher Christoph                   1999 Bischofszell                   1.59,0      0.08,9   (221)      4.07
mJ1         42. Zürcher Patrick                     1996 Bischofszell                   4.39,2      1.12,3   (427)      4.28
M2          30. Nietlispach Bruno                   1973 Bollingen                     38.05,5      7.59,8  (2843)      4.13
M2           3. Blättler Beat                       1976 Bonstetten                    30.41,2      0.35,5  (2837)      3.23
wJ1         32. Hermann Petra                       1997 Braunwald                      4.55,8      1.09,9   (326)      4.44
Knaben      21. Hermann Samuel                      2000 Braunwald                      2.12,9      0.22,8   (237)      4.36
wJ1         24. Kessler Irina                       1998 Braunwald                      4.36,2      0.50,3   (327)      4.25
Knaben      23. Kessler Marvin                      2000 Braunwald                      2.14,1      0.24,0   (238)      4.39
F2           1. Bader Renate, Bremgarten AG         1970 LR Wohlen                     24.00,6       -----  (1801)      4.26
M3          61. Piller Jean-Claude                  1962 Brislach                      42.11,3     11.44,0  (2416)      4.40
M1          23. Piller Mike                         1987 Brislach                      43.11,2     13.09,1  (2706)      4.46
FL          33. Walter Barbara                      1987 Brugg AG                      57.41,1     21.53,3  (2329)      6.23
S+E         17. Hager Karin+Krebs Sandro            1980 Bubikon                       31.49,0      7.30,9  (2203)      4.24
M4           8. Weiss Hansruedi, Bubikon            1957 Laufgruppe Rüti               36.47,2      4.57,4  (1110)      4.04
M2           5. Kuster Martin, Buchrain             1973 Laufteam                      31.44,7      1.39,0  (2850)      3.30
FL          18. Liem Silvia                         1972 Büren NW                      47.32,9     11.45,1  (2324)      5.15
F3           1. Göldi Marlis, Bütschwil             1967 KTV Bütschwil                 19.56,6       -----  (1901)      3.41
EK B         5. Göldi Silvan+Göldi Urs              1997 Bütschwil                      4.04,3      0.06,8   (812)      3.54
Knaben      17. Keller Elias                        2000 Bütschwil                      2.05,3      0.15,2  (1008)      4.21
mJ2         18. Keller Jonas                        1995 Bütschwil                      6.09,0      1.02,6   (641)      3.50
Jui          3. Meier Anina, Bütschwil              1992 KTV Bütschwil                  6.50,6      0.39,7  (1208)      3.49
mJ2         16. Meier Dominik, Bütschwil            1995 KTV Bütschwil                  6.08,0      1.01,6   (639)      3.50
M5           8. Meier Hansruedi, Bütschwil          1941 KTV Bütschwil                 41.12,9      5.45,2  (2616)      4.33
EK A        17. Meier Laura                         2000 Bütschwil                      5.20,0      0.51,1   (844)      5.07
M1           3. Hegner Marc, Buttikon SZ            1985 LG TSV Galgenen               31.48,3      1.46,2  (2713)      3.31

Total 51



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.