20. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2007 - nach Name "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FL          10. Haag Judith, Langnau am Albis       1967 SSC Langnau a. A              43.40,9      7.53,1  (2338)      4.50
F3           4. Haag Sandra                         1967 Räterschen                    23.20,8      3.24,2  (1913)      4.18
Mädchen     54. Haas Melanie                        2003 Effretikon                     2.58,1      1.09,2   (138)      6.11
Mädchen     14. Haas Nicole                         1999 Effretikon                     2.07,1      0.18,2   (139)      4.24
M5           1. Haas Ueli, Horgen                   1945 SSC-Langnau                   35.27,7       -----  (2610)      3.55
mJ2          2. Habegger Roger, Dübendorf           1993 TV Uster                       5.10,5      0.04,1   (606)      3.14
M2           9. Hafen Andreas, Oberglatt ZH         1972 TV Oberglatt ZH SLVS          32.18,4      2.12,7  (2820)      3.34
M2          24. Hager Armin, Kaltbrunn              1970 LR Mosnang                    36.27,1      6.21,4  (2848)      4.02
S+E         17. Hager Karin+Krebs Sandro            1980 Bubikon                       31.49,0      7.30,9  (2203)      4.24
VL M       ---  Hager Pius                          1945 Jona                          17.51,3       -----   (540)      4.55
M4          32. Hagmann Werner, Chur                1956 ESV Chur                      46.40,9     14.51,1  (2521)      5.10
wJ1         11. Haller Natalina                     1996 Ettenhausen TG                 4.16,1      0.30,2   (331)      4.06
Mädchen     15. Haller Tanja                        1999 Ettenhausen TG                 2.07,6      0.18,7   (146)      4.25
VL F       ---  Hämmerli Nicole                     1988 Oberbüren                     17.40,6       -----  (1425)      4.52
wJ1         15. Hanke Melanie                       1997 Wagen                          4.19,9      0.34,0   (341)      4.09
M2          17. Hanke Olaf                          1968 Wagen                         34.10,6      4.04,9  (2821)      3.47
M4          34. Hartmann Heinz                      1951 Ottenbach                     48.52,5     17.02,7  (2506)      5.24
Knaben      38. Hartmann Silas, Rapperswil SG       2000 Kitu TV Rapperswil-Jona        2.30,7      0.40,6   (207)      5.13
EK A        39. Hasler Matthias+Hasler Patricia     2001 Engelburg                      6.13,0      1.44,1   (530)      5.58
VL M       ---  Hasler Michael                      1969 Engelburg                     17.07,4       -----   (538)      4.43
M4          42. Hässig Josef                        1949 Rapperswil SG                 59.39,1     27.49,3  (2507)      6.36
wJ2         13. Haudenschild Livia, Jona            1994 LCRJ                           6.41,8      0.44,5   (518)      4.11
M3           2. Hauser Wolfgang                     1964 Jona                          31.53,0      1.25,7   (542)      3.31
F4           2. Heeb Waldruth, Rebstein             1954 Mila Rheintal                 24.07,1      0.37,4  (2009)      4.27
S+E          4. Hefti Stefan+Bäbler Sarah, Ennenda  1984 LAV Glarus                    27.08,7      2.50,6  (2218)      3.45
M4          22. Hefti Thomas, Ennenda               1957 LG Glarus                     41.00,0      9.10,2  (2522)      4.32
MK           6. Hegner David, Galgenen              1970 TSV Galgenen                  19.34,9      1.06,4  (1651)      3.37
M1           3. Hegner Marc, Buttikon SZ            1985 LG TSV Galgenen               31.48,3      1.46,2  (2713)      3.31
F1           2. Hegner Monika, Galgenen             1980 LG TSV Galgenen               22.17,5      0.36,5  (1705)      4.07
EK A        51. Hegner Sina+Hegner David, Galgenen  2003 TSV Galgenen                   7.05,1      2.36,2   (850)      6.48
M3          66. Heilmann Daniel, Rüti ZH            1961 Hunn Runners                  43.56,9     13.29,6  (2408)      4.52
FL           5. Heinzer Marianne, Seewen SZ         1988 TV Ibach                      40.31,6      4.43,8  (2336)      4.29
F3           7. Heinzer Monika, Schwyz              1961 Fit- und Lauftreff            25.16,2      5.19,6  (1908)      4.40
M3          35. Helbling Daniel                     1963 Jona                          37.30,2      7.02,9  (2409)      4.09
mJ2         38. Helbling Dijan                      1995 Jona                           7.28,8      2.22,4   (607)      4.40
EK B        36. Helbling Isabelle+Helbling Katrin   1997 Jona                           5.17,5      1.20,0   (813)      5.05
mJ2         17. Helbling Nando                      1993 Jona                           6.08,5      1.02,1   (608)      3.50
EK B        23. Helbling Silvan+Daniel              1998 Jona                           4.43,9      0.46,4   (348)      4.32
M4          38. Heller Jörg                         1956 Wilen b. Wollerau             50.47,1     18.57,3  (2508)      5.37
mJ2          5. Heller Luca                         1994 Waldstatt                      5.37,6      0.31,2   (609)      3.31
VL F       ---  Hemmi Doris                         ???? Jona                          17.23,8       -----  (1404)      4.48
wJ2         10. Hemmi Marina, Jona                  1993 SC Diemberg                    6.25,1      0.27,8   (504)      4.00
S+E         12. Hemmi Reto+Hemmi Marina             1963 Jona                          30.57,6      6.39,5  (2204)      4.17
wJ1         34. Herger Leandra                      1998 Siebnen                        5.04,3      1.18,4   (323)      4.52
VL M       ---  Herger Ruedi                        1960 Siebnen                       17.32,7       -----  (1521)      4.50
MK          43. Herger Toni                         1964 Rapperswil SG                 26.32,7      8.04,2  (1652)      4.54
wJ1         32. Hermann Petra                       1997 Braunwald                      4.55,8      1.09,9   (326)      4.44
Knaben      21. Hermann Samuel                      2000 Braunwald                      2.12,9      0.22,8   (237)      4.36
MK           3. Herper Johannes, Zürich             1982 HSV Klagenfurt Triathlon      18.49,4      0.20,9  (1636)      3.28
EK A        19. Herrli Cornel+Herrli Urs            2000 Rapperswil SG                  5.22,6      0.53,7   (708)      5.10
EK B        42. Herrli Kerstin+Herrli Manuela       1998 Rapperswil SG                  5.42,6      1.45,1   (814)      5.29
M3          80. Hertach Hanspeter                   1963 Niederurnen                   50.15,0     19.47,7  (1653)      5.33
mJ1         30. Hildebrand Adrian, Lichtensteig     1996 TSV Bütschwil                  4.24,7      0.57,8   (413)      4.14
S+E         16. Hinder Christine+Truniger Ruedi     1965 Kaltbrunn                     31.43,1      7.25,0  (2215)      4.23
mJ2         27. Hinder Jan                          1995 Kaltbrunn                      6.32,0      1.25,6   (610)      4.05
mJ2         21. Hinder Lars                         1994 Kaltbrunn                      6.19,4      1.13,0   (611)      3.57
Mädchen     51. Hirzel Joelle, Rapperswil SG        2002 Kitu TV Rapperswil-Jona        2.46,9      0.58,0   (106)      5.47
Jun          3. Hochstrasser Jan, CH                1988 BTV Aarau                      5.10,3      0.07,2  (1309)      2.53
TMix         1. Hochwacht Zug, CH                   ???? Hochwacht Zug                  6.41,4       -----  (1104)      3.05
Jun         18. Hofmann Heinz                       1990 Grüningen                      6.00,6      0.57,5  (1324)      3.21
M3          37. Hofstetter Rolf                     1963 Eschenbach SG                 37.56,5      7.29,2  (2410)      4.12
mJ1          7. Högger Florin, Grabs                1996 LG Liechtenstein/Werdenbe      3.49,6      0.22,7   (442)      3.40
wJ2          4. Högger Nina, Grabs                  1994 LG Liechtenstein/Werdenbe      5.59,6      0.02,3   (516)      3.44
M5          13. Hohl Willi, Wittenbach              1944 LG Wittenbach                 45.44,6     10.16,9  (2606)      5.03
EK B         3. Hollenstein Luca+Hollenstein Ramona 1997 Stein SG                       3.58,7      0.01,2   (815)      3.49
Knaben      12. Hollenstein Nico                    1999 Stein SG                       2.00,2      0.10,1   (208)      4.10
F2           6. Holzer Angela                       1968 Eschenbach SG                 31.57,7      7.57,1  (1806)      5.54
M1          20. Homberger Robert                    1985 Rapperswil SG                 41.58,9     11.56,8  (2703)      4.38
S+E          6. Hophan Karin+Kürzi Hari             1967 Glarus                        27.43,9      3.25,8  (2205)      3.50
VL M       ---  Hosennen Andy                       1968 Jona                          16.55,5       -----  (1519)      4.40
wJ1         26. Hosennen Nadine                     1998 Jona                           4.37,4      0.51,5   (315)      4.26
EK B        11. Hosennen Rino+Hosennen Andy         1997 Jona                           4.23,7      0.26,2   (826)      4.13
wJ1         41. Hoxha Zejnije, Jona                 1998 LC Rapperswil-Jona             5.30,1      1.44,2   (336)      5.17
F1           4. Huber Anja                          1987 Thalwil                       25.31,1      3.50,1  (1711)      4.43
wJ1          2. Huber Ariane, Wald ZH               1996 SC Diemberg                    3.49,1      0.03,2   (306)      3.40
M4          25. Huber Herbert                       1953 Stetten AG                    41.51,0     10.01,2  (1339)      4.38
EK B        30. Huber Lisa+Huber Karin              1998 Eschenbach SG                  5.05,2      1.07,7   (816)      4.53
EK B        18. Huber Luca+Huber Rico               1998 Jona                           4.34,1      0.36,6   (846)      4.23
M1           4. Huber Markus                        1982 Thalwil                       33.04,9      3.02,8  (2704)      3.39
M4          31. Huber Paul                          1957 Wald ZH                       45.30,3     13.40,5  (2509)      5.02
EK A        40. Huber Philip+Huber Martin           2001 Ehrendingen                    6.15,2      1.46,3   (709)      6.00
F3          12. Huber Rahel, Wald ZH                1966 SC Diemberg                   30.22,0     10.25,4  (1902)      5.36
MK          27. Huber Rico                          1968 Jona                          23.16,0      4.47,5  (1623)      4.18
FL          17. Huber Susanne, Dübendorf            1967 Ski Swiss                     46.30,0     10.42,2  (2306)      5.08
F3           8. Huber Tabea                         1961 Hinwil                        26.18,0      6.21,4  (1906)      4.51
MK          37. Hunkeler Anton                      1936 Lachen SZ                     24.50,3      6.21,8  (1632)      4.35
mJ1         24. Hüppi Patrick, Gommiswald           1998 Jugi Gommiswald                4.17,3      0.50,4   (434)      4.07
M2          54. Hürlimann Daniel, Rudolfstetten     1975 Beriker Jogger                47.08,7     17.03,0  (2826)      5.13
F1           5. Huesser Zoe                         1986 Erlenbach ZH                  25.46,9      4.05,9  (1706)      4.45
wJ1         22. Hutter Ladina, Reichenburg          1998 TV Reichenburg                 4.34,3      0.48,4   (307)      4.23
wJ1         25. Hutter Leandra, Reichenburg         1996 TV Reichenburg                 4.36,9      0.51,0   (308)      4.26
mJ2          4. Hutter Michael                      1994 Reichenburg                    5.30,1      0.23,7   (612)      3.26

Total 92



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.