20. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2007 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mJ1         53. Gampatsang Sonan, Rapperswil SG     1997 LC Rapperswil-Jona             4.51,5      1.24,6   (452)      4.40
VL F       ---  Garbacz Ineke                       1970 Oberägeri                     18.17,0       -----  (1403)      5.03
Knaben      54. Gassmann Nicola, Jona               2001 KITU TVRJ                      3.05,9      1.15,8   (905)      6.27
M3          28. Gebauer Martin, Stäfa               1967 Crazy-Turtles                 36.40,1      6.12,8  (1334)      4.03
MK          12. Gebert Rainer, Oberriet SG          1965 STV Oberriet                  21.07,1      2.38,6  (1641)      3.54
M4          40. Gennari Jvan, Zürich                1951 LC Zürich                     54.12,7     22.22,9  (1333)      6.00
mJ1         55. Gerlach Benedikt                    1996 Ernetschwil                    5.04,2      1.37,3   (412)      4.52
VL M       ---  Gerlach Martin                      1967 Ernetschwil                   18.31,8       -----  (1506)      5.07
Mädchen     27. Gerlach Monika                      1999 Ernetschwil                    2.15,9      0.27,0   (104)      4.43
EK A        37. Gerzner Ania+Brigitte               2001 Rapperswil SG                  6.04,2      1.35,3   (746)      5.50
Knaben      29. Gerzner Florian                     1999 Rapperswil SG                  2.21,0      0.30,9   (249)      4.53
Mädchen     44. Giezendanner Daria                  2001 Wagen                          2.39,2      0.50,3   (147)      5.31
M4          18. Giger Alois                         1950 Zollikerberg                  39.34,5      7.44,7  (2519)      4.22
F3           9. Giger Mägi, Wilen b. Wollerau       1962 Joggerträff Pfäffikon         27.00,4      7.03,8  (1905)      4.59
M3          12. Giger Max, Wilen b. Wollerau        1959 Jofferträff Pfäffikon         34.33,0      4.05,7  (2434)      3.49
S+E          8. Giorgetta Seraina+Brunner Nico      1984 St. Moritz                    29.13,6      4.55,5  (2223)      4.02
EK B         1. Glaeske Kay+Glaeske Thomas, Eschenb 1997 SC-Diemberg                    3.57,5       -----   (841)      3.48
EK A         4. Glaeske Marc+Glaeske JAcqueline, Es 2000 LC-Diemberg                    4.38,0      0.09,1   (840)      4.27
MK          38. Glass Achim                         1968 Feusisberg                    24.54,2      6.25,7  (1644)      4.36
S+E         15. Glaus Marina+Von Aarburg Patrik, Be 1987 LG Benken                     31.15,7      6.57,6  (2213)      4.19
M3          10. Glaus Rico, Feusisberg              1964 Joggerträff.ch                34.10,4      3.43,1  (1219)      3.47
mJ1         47. Gmünder Tim, Jona                   1998 Ferienpass                     4.45,2      1.18,3   (444)      4.34
Jun          2. Gmür Christoph, Rapperswil SG       1988 LC Rapperswil-Jona             5.06,9      0.03,8  (1304)      2.51
S+E          5. Gmür Christopher+Graf Andrea, Jona  1988 LC Rapperswil-Jona            27.34,1      3.16,0  (2222)      3.49
F3           1. Göldi Marlis, Bütschwil             1967 KTV Bütschwil                 19.56,6       -----  (1901)      3.41
EK B         5. Göldi Silvan+Göldi Urs              1997 Bütschwil                      4.04,3      0.06,8   (812)      3.54
EK A        65. Götsch Aliha+Stadlbauer Willi       ???? Gossau ZH                      8.29,4      4.00,5  (1004)      8.09
Mädchen     28. Grab Carla                          1999 Schwyz                         2.16,5      0.27,6  (1103)      4.44
Mädchen     55. Grab Diana                          2001 Schwyz                         2.58,8      1.09,9  (1102)      6.12
M3           7. Grab Roger, Schwyz                  1967 VC Ibach                      33.18,4      2.51,1   (544)      3.41
M2          53. Graf Felix                          1971 Mönchaltorf                   46.53,4     16.47,7  (2818)      5.11
M1          11. Graf Micheal                        1981 Effretikon                    36.18,9      6.16,8  (2701)      4.01
M3          85. Greiner Dieter, D-Konstanz          1962 TV Konstanz                   57.49,3     27.22,0  (2440)      6.24
M3          22. Gröbli Markus, Stäfa                1963 Massagepraxis Gröbli          36.00,8      5.33,5  (1109)      3.59
EK A        64. Grolp Mika+Grolp Andreas            2003 Männedorf                      8.16,6      3.47,7   (706)      7.57
VL M       ---  Gruber Werner                       1960 St. Niklaus VS                14.38,9       -----  (1535)      4.02
M4           1. Gschwend Peter, Kloten              1952 runandsmile                   31.49,8       -----  (1107)      3.31
Jun         20. Gschwend Philippe, Lüchingen        1988 STV Oberriet                   6.08,9      1.05,8  (1325)      3.26
M4          37. Gschwind Lorenz                     1951 Oberrieden                    50.05,7     18.15,9  (2516)      5.32
Mädchen      6. Gut Evelyn, Rümlang                 1999 LR Rümlang                     2.02,3      0.13,4   (105)      4.14
EK A         2. Gut Philip+Gut Micheal, Rümlang     2001 LR Rümlang                     4.30,1      0.01,2   (707)      4.19
wJ1         20. Gut Tanja, Rümlang                  1996 LR Rümlang                     4.30,9      0.45,0   (305)      4.20

Total 42



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.