20. Schlosslauf Rapperswil-Jona 2007 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M4          26. Bäbler Ruedi                        1954 Engi                          41.56,9     10.07,1  (2523)      4.38
mJ2         35. Bächi Christoph                     1993 Würenlingen                    6.54,5      1.48,1   (601)      4.19
M4          24. Bächli Othmar, Würenlingen          1951 Forst Team                    41.14,9      9.25,1  (2502)      4.34
M2           8. Bachmann Ivo, Eschenbach SG         1975 SC Diemberg                   32.14,8      2.09,1  (2851)      3.34
Knaben      37. Bachmann Mirco, Rapperswil SG       2000 Jugi TV Rapperswil-Jona        2.27,9      0.37,8   (201)      5.08
F1           7. Bachmann Petra, Kreuzlingen         1986 STV Salenstein                26.44,6      5.03,6  (1701)      4.56
Mädchen     49. Bachmann Valeria, Rapperswil SG     2002 Kitu TV Rapperswil-Jona        2.44,7      0.55,8   (101)      5.43
Jun          1. Bächtiger Mario, Eschenbach SG      1988 STV Eschenbach                 5.03,1       -----  (1330)      2.49
F2           1. Bader Renate, Bremgarten AG         1970 LR Wohlen                     24.00,6       -----  (1801)      4.26
VL F       ---  Baggenstos Rosa                     1970 Jona                          17.58,7       -----  (1428)      4.57
FE           4. Bakheet Jusuf Jaqoob Sara, CH       ???? Bahrain                       19.01,1      0.48,4    (54)      3.30
M1          15. Ballard Jean-Paul                   1978 Wolfhausen                    37.58,6      7.56,5  (2725)      4.12
M3          51. Balmer Hanspeter, Männedorf         1962 www.in-team.ch                40.05,5      9.38,2  (2401)      4.26
FL          16. Balogh Jngrid                       1961 Altendorf                     46.28,6     10.40,8  (2301)      5.08
M3          21. Balzer Dietmar                      1963 Rickenbach LU                 35.55,2      5.27,9  (1433)      3.58
EK B        20. Barrett Martin+Barrett Stephen      1999 Stäfa                          4.37,4      0.39,9   (803)      4.26
Knaben      20. Bartl Raffael, Rapperswil SG        1999 Jugi TV Rapperswil-Jona        2.12,3      0.22,2   (202)      4.35
M3          50. Bärtschi Peter                      1959 Oberägeri                     40.04,7      9.37,4  (1336)      4.26
FL           4. Bärtschi Regula                     1974 Muri AG                       39.28,7      3.40,9  (2326)      4.22
VL M       ---  Baumann Hubert                      1957 Salez                         16.31,4       -----  (1534)      4.33
F4          12. Baumann Sibylle                     1955 Rapperswil SG                 37.14,6     13.44,9  (2002)      6.53
M3          39. Baumeler Alberto                    1965 Stäfa                         38.08,4      7.41,1  (1438)      4.13
M3          78. Baumgartner Bruno                   1964 Wollerau                      48.23,6     17.56,3   (650)      5.21
mJ1          8. Baumgartner Fabian, Uznach          1996 FC Uznach                      3.50,9      0.24,0   (401)      3.42
Knaben      25. Baumgartner Jonas, Siebnen          1999 TV Siebnen                     2.15,3      0.25,2   (247)      4.41
EK B        16. Baumgartner Marco+Baumgartner Roger 1997 Siebnen                        4.32,1      0.34,6   (832)      4.21
mJ1         29. Baumgartner Marco, Siebnen          1997 TV Siebnen                     4.20,9      0.54,0   (448)      4.10
MK          14. Baumgartner Martin, Engi            1992 TV Engi                       21.22,6      2.54,1  (1633)      3.57
wJ2          3. Baumgartner Nicole, Uznach          1993 BASE                           5.59,4      0.02,1   (501)      3.44
VL F       ---  Baur Cornelia                       1986 Schmerikon                    29.24,0       -----  (1414)      8.07
wJ1         43. Beck Chantal                        1996 Frauenfeld                     5.35,7      1.49,8   (301)      5.22
EK B        25. Beck Robin+Beck Felix               1999 Frauenfeld                     4.58,5      1.01,0   (804)      4.47
VL M       ---  Becker Fabian, D-Saarbrücken        1996 Undine                        17.02,7       -----  (1532)      4.42
FL           9. Becker Lena, D-Saarbrücken          1992 Undine                        43.32,4      7.44,6  (2320)      4.49
M3          64. Becker Wolfgang, D-Saarbrücken      1961 Undine                        43.11,3     12.44,0   (459)      4.46
EK B         7. Beeler Noah+Beeler Meinrad          1997 Rothenthurm                    4.11,0      0.13,5   (848)      4.01
EK B        21. Behringer Micheal+Behringer Dania   1999 Eschenbach SG                  4.39,5      0.42,0   (827)      4.28
EK B        40. Belotti Philip+Belotti Gianni       1998 Wollerau                       5.30,0      1.32,5   (350)      5.17
F2           5. Benne Sabine                        1968 Bäretswil                     31.35,0      7.34,4  (1802)      5.50
MK           9. Benvegnu Jvan                       1969 Bäretswil                     20.08,8      1.40,3  (1640)      3.43
M3          19. Berger Ueli, Flims Dorf             1966 WSV Graubünden                35.43,9      5.16,6  (1437)      3.57
M5           4. Berlinger Peter                     1947 Schmerikon                    39.07,5      3.39,8  (2617)      4.19
M4          14. Berlinger Walter, Rapperswil SG     1954 LT Rapperswil-Jona            38.37,0      6.47,2  (1656)      4.16
M4           9. Bernegger Andi                      1956 Lüchingen                     37.07,9      5.18,1  (2503)      4.06
Knaben       8. Berner Jan                          1999 Baar                           1.57,1      0.07,0   (203)      4.03
mJ1         37. Berner Kay                          1997 Baar                           4.35,2      1.08,3   (402)      4.24
EK A        20. Berner Nic+Berner Urs               2001 Baar                           5.23,2      0.54,3   (701)      5.10
mJ1         12. Berner Nicolas                      1997 St-Légier-La Chiésaz           3.58,9      0.32,0   (453)      3.49
MK          22. Berner Urs                          1969 Baar                          22.24,4      3.55,9  (1601)      4.08
mJ2         19. Bernet Christian, Dietfurt          1995 Jugi Bütschwil                 6.09,2      1.02,8   (602)      3.50
mJ2         15. Bernet Martin, Dietfurt             1994 Jugi Bütschwil                 6.06,6      1.00,2   (603)      3.49
mJ1         50. Bernhardsgrütter Jonas              1997 Jona                           4.49,0      1.22,1   (436)      4.37
M3          30. Bertschi Thomas, Frauenfeld         1960 Zimmer Track Team             36.48,3      6.21,0   (647)      4.04
Knaben      46. Bidoli Diego                        2002 Jona                           2.38,5      0.48,4   (240)      5.30
wJ2         26. Bidoli Linda, Jona                  1995 LC Rapperswil-Jona             7.45,4      1.48,1   (520)      4.50
wJ1         35. Bidoli Olivia, Jona                 1998 LC Rapperswil-Jona             5.06,5      1.20,6   (337)      4.54
M3          55. Bidoli Silvio                       1966 Jona                          40.30,7     10.03,4  (2438)      4.29
VL M       ---  Bienz Stefan                        1988 Jona                          15.56,7       -----  (1502)      4.24
MK          29. Binder Peter, Zürich                1956 cityrunning.ch                23.35,9      5.07,4  (1602)      4.21
VL F       ---  Bislin Doris                        1963 Gams                          19.30,7       -----  (1418)      5.23
MK          10. Bislin Ernst, Gams                  1966 LG Lie-Werdenberg             20.30,3      2.01,8  (1627)      3.47
Jui          4. Bissiger Olivia, FL-Vaduz           1990 TV Schaan                      6.58,8      0.47,9  (1211)      3.53
M2           3. Blättler Beat                       1976 Bonstetten                    30.41,2      0.35,5  (2837)      3.23
M5          18. Blesi Samuel, Thalwil               1933 SLVS                          58.16,2     22.48,5  (2601)      6.27
M1           7. Blöchlinger Fabian                  1984 Goldingen                     34.31,5      4.29,4  (2715)      3.49
EK A        26. Blöchlinger Fabienne+Edith          2000 Jona                           5.31,7      1.02,8   (836)      5.18
M3          29. Blöchlinger Roland                  1966 Eschenbach SG                 36.44,3      6.17,0  (1663)      4.04
M4           3. Blöchlinger Urs                     1956 Eschenbach SG                 33.15,6      1.25,8  (1662)      3.40
M4          39. Blunschi Xaver, Berikon             1953 Beriker Jogger                51.38,9     19.49,1  (2530)      5.43
mJ1         25. Bolfing Mirco, Eschenbach SG        1996 SC-Diemberg                    4.18,0      0.51,1   (403)      4.08
Knaben      43. Boller Chris                        2001 Eschenbach SG                  2.36,5      0.46,4   (910)      5.26
mJ1         31. Boller Reto                         1997 Eschenbach SG                  4.28,7      1.01,8   (404)      4.18
F1           8. Boos Hautmann Andrea, Kaltbrunn     1979 SC Diemberg                   27.03,6      5.22,6  (1709)      5.00
M5          16. Borer Egon                          1937 Sissach                       48.26,5     12.58,8  (2602)      5.21
FL          23. Borsatti Luciana, Zürich            1959 Cityrunning.ch                50.18,4     14.30,6  (2321)      5.34
F4           6. Bösch Concetta, Steinach            1948 LGB Goldag                    26.24,7      2.55,0  (2005)      4.52
VL M       ---  Bossart Beat                        1967 Wolfhalden                    13.56,3       -----  (1525)      3.51
Knaben      42. Bossart Fabio                       2001 Wolfhalden                     2.35,8      0.45,7   (907)      5.24
Mädchen     11. Bossart Melina                      1999 Wolfhalden                     2.05,8      0.16,9   (906)      4.22
EK B        39. Brabetz Andrea+Brabetz Julia        1997 Rapperswil SG                  5.29,4      1.31,9   (828)      5.16
EK A        23. Brabetz Micheal+Brabetz Marius      2001 Rapperswil SG                  5.28,4      0.59,5   (732)      5.15
mJ2         34. Bracher Dario, Baar                 1994 Ropperkipping                  6.40,3      1.33,9   (604)      4.10
EK B        32. Bracher Jana+Bracher Bruno          1997 Baar                           5.09,8      1.12,3   (805)      4.57
MK          25. Brägger Ueli, Jona                  1971 Crazy-Turtes                  22.58,2      4.29,7  (1634)      4.14
wJ2         20. Brändle Celina                      1995 Jona                           7.18,1      1.20,8   (511)      4.33
mJ1          4. Brändle Joel                        1996 Jona                           3.41,8      0.14,9   (433)      3.33
Mädchen      5. Brändle Salome                      1999 Jona                           2.01,5      0.12,6   (124)      4.13
M3          72. Breit Oli                           1967 THA-Bankok                    45.55,3     15.28,0   (645)      5.05
MK           2. Brennwald Adrian, Adliswil          1975 Hammer Nutrition              18.42,6      0.14,1  (1646)      3.27
mJ2         31. Briner Ivo                          1995 Oetwil am See                  6.34,2      1.27,8   (642)      4.06
Mädchen     35. Briner Manon                        1999 Oetwil am See                  2.26,9      0.38,0   (529)      5.06
M3          48. Briner Raphael                      1967 Oetwil am See                 40.02,3      9.35,0  (2403)      4.26
EK B        13. Broger Chris+Broger Rolf, Eschenbac 1998 STV Eschenbach                 4.27,2      0.29,7   (806)      4.16
F1           3. Broger Eliane, Appenzell            1979 danisvelolade.ch              23.07,1      1.26,1  (1710)      4.16
M3          79. Bronner Andreas, Zuchwil            1965 DüLü Meier                    48.59,8     18.32,5  (1105)      5.25
M2          13. Brotzer David, Reichenburg          1977 LLG Lachen                    32.57,8      2.52,1  (2853)      3.39
F4          10. Brunner Lia, Jona                   1947 LT Rapperswil-Jona            33.24,6      9.54,9  (2010)      6.10
M2          51. Brunner Philippe                    1975 Rapperswil SG                 45.38,3     15.32,6  (2815)      5.03
M2          41. Brunner Richard                     1976 St. Gallen                    41.07,7     11.02,0  (2803)      4.33
mJ1         28. Brupbacher Jan, Jona                1998 Jugi TV Rapperswil-Jona        4.19,4      0.52,5   (405)      4.09
EK A        10. Brupbacher Lea+Brupacher Elisabeth  2000 Jona                           5.04,0      0.35,1   (702)      4.52
M3          69. Bucheli Roberto Willi, Luzern       1965 Seepferd                      44.46,8     14.19,5  (2404)      4.57
FL          11. Bucher Irène                        1969 Urdorf                        44.14,1      8.26,3  (2317)      4.53
Jun          5. Bucher Pascal                       1989 Galgenen                       5.14,9      0.11,8  (1308)      2.55
mJ2         32. Büchler Jan, Herisau                1995 TV Herisau                     6.37,9      1.31,5   (635)      4.08
MK          40. Büchler Roland                      1951 Berg TG                       26.14,6      7.46,1  (1649)      4.51
VL F       ---  Büchler Silvia                      1969 Herisau                       19.53,5       -----  (1413)      5.29
mJ1         34. Büeler Tim, Steinen                 1998 TSV Steinen                    4.32,6      1.05,7   (428)      4.22
M2          12. Bühler Andy, Ueken                  1971 LC Basel                      32.52,3      2.46,6  (2845)      3.38
M3           3. Bühler Marcel, Gommiswald           1966 SLVS                          32.01,6      1.34,3   (648)      3.32
M5           2. Bührer Paul, Stäfa                  1942 LC Meilen / erdgas            37.26,5      1.58,8  (2614)      4.08
S+E         24. Burer Nicolas+Chambaz Celine, Züric 1978 CHAMBU                        38.19,9     14.01,8  (2201)      5.18
Mädchen     26. Bürge Fabia                         1999 Uznach                         2.15,2      0.26,3   (903)      4.41
M1          26. Bürgler Thomas                      1980 Richterswil                   43.57,8     13.55,7  (2720)      4.52
M3          14. Bürki Walter                        1967 Uznach                        34.46,4      4.19,1   (649)      3.51
wJ2         23. Burla Marvyne                       1993 Mönchaltorf                    7.34,2      1.36,9   (514)      4.43
M3          59. Buser Franz, Rüfenacht BE           1963 SLVS                          41.24,0     10.56,7  (2405)      4.35
mJ1         56. Büsser Matthias, Oberuzwil          1997 FC Uzwil Junioren              5.08,9      1.42,0   (406)      4.57
EK A        18. Büsser Noel, Amden                  2002 LG Benken                      5.21,0      0.52,1  (1009)      5.08

Total 119



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.