Rotseelauf, Ebikon 2007 - Obwalden (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M20         21. Abächerli Andreas                   1985 Giswil                        40.26,7      9.18,6    (51)      4.02
M30        128. Achermann Alois                     1972 Alpnach Dorf                  49.17,8     15.36,7    (52)      4.55
F30         50. Albert Beatrice, Sachseln           1968 Migros                        57.28,4     20.39,9    (56)      5.44
M40        126. Allemann Daniel                     1963 Kerns                         49.57,5     14.22,5    (57)      4.59
F40         50. Allemann Irene                      1964 Kerns                         57.11,6     17.50,0    (58)      5.43
M12         16. Amrein Raphael, Kerns               1994 LA Kerns                       9.06,7      1.26,7   (988)      4.08
F40         22. Amstutz Luzia                       1966 Sachseln                      51.18,6     11.57,0    (62)      5.07
M40         35. Amstutz Ruedi                       1966 Sachseln                      41.44,1      6.09,1   (694)      4.10
M40         24. Andermatt Melk                      1966 Lungern                       40.01,2      4.26,2  (1012)      4.00
M30         54. Arregger Andreas                    1977 Melchtal                      41.42,2      8.01,1    (73)      4.10
M40        198. Berry Chris                         1963 Sachseln                    1:03.23,7     27.48,7    (88)      6.20
F20         15. Bucher Christina                    1987 Kerns                         51.01,3     11.36,8   (119)      5.06
F40         32. Bucher Margrit                      1958 Kerns                         53.38,0     14.16,4   (120)      5.21
M30         72. Burch Christian                     1968 Alpnach Dorf                  43.51,6     10.10,5   (130)      4.23
F30          8. Dönni Kathrin, Alpnach Dorf         1968 Triathlonclub Hergiswil       45.35,2      8.46,7  (1002)      4.33
M50         27. Durrer Toni                         1956 Kerns                         44.51,9      7.37,4   (517)      4.29
M50         22. Ettlin Franz                        1955 Kerns                         43.01,2      5.46,7   (551)      4.18
M20         23. Fallegger Fabian                    1987 Alpnach Dorf                  40.51,7      9.43,6  (1004)      4.05
M40         83. Fallegger Willy                     1959 Alpnach Dorf                  46.27,3     10.52,3  (1003)      4.38
M20         26. Fanger Mathias, Kägiswil            1985 RMC-Kerns-Kägiswil            41.41,6     10.33,5  (1082)      4.10
F30         28. Gerig Yvonne                        1968 Alpnach Dorf                  52.22,9     15.34,4   (503)      5.14
M30         89. Kretz Ueli                          1971 Kerns                         45.29,1     11.48,0   (270)      4.32
M20         58. Küchler Daniel                      1985 Kägiswil                      51.12,7     20.04,6  (1083)      5.07
F30         23. Leibundgut Rita                     1974 Sarnen                        51.33,5     14.45,0   (608)      5.09
F40         58. Limacher Esther                     1961 Alpnach Dorf                  58.48,0     19.26,4   (292)      5.52
F30         66. Michel Michaela, Kerns              1968 Migros                      1:02.48,6     26.00,1   (313)      6.16
F40         37. Niederberger Lisbeth                1962 Sachseln                      54.52,3     15.30,7   (667)      5.29
M40        160. Odermatt Peter                      1963 Alpnach Dorf                  53.30,1     17.55,1   (330)      5.21
F40         65. Rehm Annemarie                      1959 Sarnen                      1:03.30,4     24.08,8   (342)      6.21
F30         70. Renggli Cornelia                    1972 Alpnach Dorf                1:03.53,6     27.05,1   (345)      6.23
F12         11. Risi Sandra, Alpnachstad            1995 STV Alpnach                   10.11,2      1.25,4   (977)      4.37
M12          5. Schönbächler Pascal, Kerns          1994 LA Kerns                       8.28,0      0.48,0   (989)      3.50
M12         15. Schönbächler Patrick, Kerns         1994 LA Kerns                       8.56,7      1.16,7   (990)      4.03
M14          5. Senti Marco, Giswil                 1993 MaRiSe Running Giswi           7.27,8      0.25,8   (891)      3.23
M12          8. von Deschwanden André, Kerns        1994 LA Kerns                       8.38,1      0.58,1   (987)      3.55
M14          2. von Deschwanden Joel                1993 Kerns                          7.10,7      0.08,7   (966)      3.15
M40        188. von Rotz Markus                     1960 Alpnach Dorf                  58.47,2     23.12,2   (419)      5.52
M20         12. Wallimann Lars, Alpnach Dorf        1979 STV Alpnach                   38.28,8      7.20,7  (7010)      3.50
F40         28. Zemp Beatrice, Alpnach Dorf         1965 STV Alpnach                   51.54,5     12.32,9   (504)      5.11
F12          9. Zemp Yvana, Alpnach Dorf            1994 STV Alpnach                    9.26,8      0.41,0   (976)      4.17
M40        141. Ziegler Gustav                      1961 Kägiswil                      51.22,1     15.47,1   (447)      5.08

Total 41



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.