Bremgarter Reuss-Lauf 2007 - St. Gallen (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Schnitt
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M50        368. Aldrovandi Mario                    55 Uetliburg SG                1:00.02,8     23.37,1    (35)    5.43
M30        406. Bantli Konstantin                   68 Vättis                      1:03.46,0     32.37,4    (77)    6.04
82         ---  Bleiker Esther                      67 Ebnat-Kappel                1:38.20,0     33.39,0  (3070)    9.21
82         ---  Bleiker Nico                        98 Ebnat-Kappel                1:38.19,1     33.38,1   (141)    9.21
M40        189. Blöchlinger Roland, Eschenbach SG   66 SC Diemberg                   43.25,2      9.27,9  (2181)    4.08
F40        225. Blum Daniela                        62 Ernetschwil                 1:04.47,9     26.24,1  (3935)    6.10
M40        473. Bolfing Bruno                       65 Eschenbach SG                 50.40,6     16.43,3   (151)    4.49
F20         58. Boos Andrea                         79 Kaltbrunn                   1:00.30,5     23.27,4  (4273)    5.45
F50         50. Bösch Concetta                      48 Steinach                      54.59,9     13.28,1  (4221)    5.14
M40        364. Brunner Peter                       58 St. Gallen                    48.02,8     14.05,5   (180)    4.34
M40         26. Bühler Marcel, Gommiswald           66 SLVS                          37.26,5      3.29,2  (2125)    3.33
M30         64. Bütler Leo                          70 Vilters                       38.30,6      7.22,0  (1538)    3.40
31          13. Demmel Andreas                      58 Abtwil SG                     24.15,6      3.29,3  (2169)    4.19
M50        337. Demmel Christoph                    55 Rindal                        56.45,5     20.19,8  (1721)    5.24
31           7. Demmel Silvan                       89 Abtwil SG                     22.49,8      2.03,5  (2222)    4.04
M30        150. Derron Christian                    71 Rieden SG                     42.43,5     11.34,9  (2434)    4.04
M40        402. Düring Harald                       65 Arnegg                        48.51,2     14.53,9   (307)    4.39
F50         92. Eggenberger Vreni                   49 Grabs                       1:00.35,7     19.03,9  (3832)    5.46
M30         72. Eisenring René, Oberuzwil           72 Die Post                      39.16,4      8.07,8  (1620)    3.44
M30        145. Frei Mario                          71 Gams                          42.35,2     11.26,6  (1549)    4.03
M30         95. Fürer Daniel                        72 Kronbühl                      40.14,1      9.05,5   (399)    3.49
F40        140. Gebhardt Sabine                     67 Wittenbach                    56.16,8     17.53,0  (3942)    5.21
F50         86. Glarner Katharina                   54 Schmerikon                    59.38,4     18.06,6  (3217)    5.40
F40         75. Glaeske Jacqueline, Eschenbach SG   67 SC Diemberg                   51.04,8     12.41,0  (4144)    4.51
54          10. Glaeske Kay, Eschenbach SG          97 SC Diemberg                    6.07,6      0.36,9  (2149)    4.05
71          11. Glaeske Marc, Eschenbach SG         00 SC Diemberg                    3.21,9      0.29,5  (1964)    4.48
M40        218. Glaeske Thomas, Eschenbach SG       66 SC Diemberg                   44.02,1     10.04,8  (1931)    4.11
M30         94. Gübeli Adi                          72 Rüeterswil                    40.05,1      8.56,5  (2488)    3.49
M20         56. Hablützel Dominic                   85 St. Gallen                    40.03,0      8.13,9   (490)    3.48
M30         47. Hanke Olaf                          68 Wagen                         37.41,3      6.32,7   (502)    3.35
M50        390. Hässig Josef                        49 Rapperswil SG               1:08.30,2     32.04,5   (506)    6.31
43           3. Hellmüller Mirjam, St. Gallen       92 OL Regionalkader ZH/SH        24.28,6      1.55,2  (3818)    4.22
F40        100. Hemmi Doris                         65 Jona                          53.11,0     14.47,2  (3271)    5.03
43           4. Hemmi Marina, Jona                  93 SC Diemberg                   25.27,9      2.54,5  (3272)    4.32
M40        522. Hemmi Reto                          63 Jona                          52.54,7     18.57,4   (530)    5.02
33          14. Hemmi Simon, Jona                   95 SC Diemberg                   29.20,2      8.39,0   (531)    5.14
F40        240. Hengartner Karin                    67 Bernhardzell                1:08.16,5     29.52,7  (3273)    6.30
M40         36. Hengartner Urs                      64 Bernhardzell                  38.08,8      4.11,5   (534)    3.37
F30        122. Hermann Isabelle                    71 Benken SG                     58.10,1     21.25,2  (3274)    5.32
M50         56. Huber Edi, Jona                     55 Laufträff Rappi-Jona          42.04,8      5.39,1   (579)    4.00
M50         39. Hugentobler Martin, Uzwil           54 LG Uzwil                      40.59,3      4.33,6  (2027)    3.54
M60         68. Isler Fritz                         47 Gossau SG                     51.17,2     11.32,9   (607)    4.53
F50         34. Jaggi-Kaufmann Theres               50 Gossau SG                     52.59,4     11.27,6  (4222)    5.02
M50         57. Jensen Jörgen, Uetliburg SG         57 SLVS                          42.09,0      5.43,3  (2043)    4.00
F40         41. Jud Laura, Kaltbrunn                59 LG Benken SG                  48.29,5     10.05,7  (4272)    4.37
82         ---  Kälin Rita                          60 St. Peterzell               1:20.25,5     15.44,5  (3332)    7.39
82         ---  Klotz Beate                         ?? Niederuzwil                 1:32.50,6     28.09,6  (4182)    8.50
M50        172. Konrad Franz                        49 St. Gallenkappel              47.34,1     11.08,4   (687)    4.31
F50         44. Konrad Margrit                      56 St. Gallenkappel              54.33,7     13.01,9  (3368)    5.11
F30         45. Konrad Susanne                      77 St. Gallenkappel              48.27,4     11.42,5  (3369)    4.36
54           1. Lavarini Fabio                      98 Eschenbach SG                  5.30,7       -----   (728)    3.40
M60        125. Liesch Toni                         45 Ebnat-Kappel                  59.01,5     19.17,2   (748)    5.37
M50         92. Loretan Marco, Wattwil              48 Seewer-Team                   43.51,5      7.25,8  (2233)    4.10
M50        307. Lüber Walter                        53 St. Gallen                    53.56,2     17.30,5   (764)    5.08
M40        474. Manser Thomas, Oberuzwil            67 LV Oberuzwil / SLVS           50.41,2     16.43,9  (2477)    4.49
M50         59. Meier Kurt, Degersheim              49 Jogger Träff                  42.15,9      5.50,2   (802)    4.01
M30         92. Morger Patrick                      73 Uznach                        40.01,2      8.52,6  (2450)    3.48
M40         58. Murer Beat                          65 Jona                          39.35,6      5.38,3   (882)    3.46
F40         59. Murer Yvonne                        64 Jona                          49.54,4     11.30,6  (3478)    4.45
M40         53. Ochsner Rolf                        65 Jona                          38.56,9      4.59,6   (916)    3.42
82         ---  Oertle Josef                        67 Gossau SG                   1:32.48,8     28.07,8   (920)    8.50
M30        161. Provinzano Ignazio, Mels            75 Jogger-Träff Pfäffikon        43.19,3     12.10,7   (975)    4.07
81         ---  Raschle Heidi                       71 Uzwil                         52.01,4     17.24,5  (3514)    9.17
82         ---  Raschle Susi                        71 St. Peterzell               1:25.20,9     20.39,9  (3515)    8.07
43          13. Rimle Andrina                       92 Wittenbach                    29.12,2      6.38,8  (3963)    5.12
62          17. Rimle Domenica                      94 Wittenbach                     9.19,4      1.38,8  (3964)    4.26
F30        145. Salinas Antoinette                  70 Wil SG                      1:01.18,4     24.33,5  (3557)    5.50
F20         16. Scheck Nadine, Gossau SG            86 TG Hütten                     45.34,6      8.31,5  (4131)    4.20
72           4. Scherzinger Sereina                 99 Mels                           3.10,9      0.13,5  (3578)    4.32
M40        137. Schmidl Martin                      67 Rapperswil SG                 42.04,4      8.07,1  (1946)    4.00
32          14. Steinbacher Manuel                  89 Wattwil                       23.19,4      3.51,8  (2020)    4.09
M40         22. Steinbacher Wisi, Wattwil           62 2-Rad Gabathuler              37.04,6      3.07,3  (2258)    3.31
M60         76. Stilz Wolfgang, Rorschacherberg     42 SLVS                          52.07,9     12.23,6  (2190)    4.57
M20         38. Stirnimann Daniel                   78 Jona                          38.11,9      6.22,8  (1212)    3.38
M30         82. Straumann Urs                       70 St. Gallen                    39.40,6      8.32,0  (1225)    3.46
M70         12. Stricker Albert, St. Gallen         23 LC Brühl St. Gallen         1:00.35,0     14.58,1  (1227)    5.46
M50        134. Stucki Beat                         57 St. Gallenkappel              45.47,9      9.22,2  (1230)    4.21
33           5. Stucki Cornel, St. Gallenkappel     91 SC Diemberg                   23.30,2      2.49,0  (1231)    4.11
81         ---  Studer Bruno                        63 Nesslau                       47.56,8     13.19,9  (1234)    8.33
M70          7. Thommen Roland, Rorschacherberg     35 SLVS                          50.21,1      4.44,2  (1265)    4.47
M40        552. Vaterlaus Peter                     62 Wittenbach                    54.13,1     20.15,8  (1293)    5.09
M70          4. Vetsch Christian                    34 Abtwil SG                     47.24,1      1.47,2  (1297)    4.30
M50         71. Walser Emil                         50 Wattwil                       43.00,9      6.35,2  (1325)    4.05
54           5. Widmer Marlon, Eschenbach SG        97 SC Diemberg                    5.46,2      0.15,5  (1922)    3.50
82         ---  Wilfinger Alex                      46 Walenstadt                  1:09.14,0      4.33,0  (1359)    6.35

Total 85



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.