Bremgarter Reuss-Lauf 2007 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Schnitt
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        658. Berry Christopher                   63 Sachseln                    1:10.08,3     36.11,0   (116)    6.40
M40        177. Windlin Wendelin                    62 Sachseln                      42.56,6      8.59,3  (1363)    4.05
M40        589. Schalt Daniel                       61 Safenwil                      56.43,7     22.46,4  (1067)    5.24
F20         64. Schlatter Karin                     83 Safenwil                    1:05.26,8     28.23,7  (3583)    6.13
32          15. Reiser Stefano, Sala Capriasca      89 USC Capriaschese              23.25,1      3.57,5  (2102)    4.10
M30         27. Stampanoni Leonida, Sala Capriasca  74 USC Capriasc.                 36.25,9      5.17,3  (2163)    3.28
32           3. Suler Stefan                        89 Saland                        20.18,1      0.50,5  (2010)    3.37
M30         33. Kropf Joël                          74 Samstagern                    36.50,2      5.41,6   (697)    3.30
M20          6. Wild Ruedi, Samstagern              82 TV Unterstrass                34.07,1      2.18,0  (2457)    3.14
M30        315. Blaser Markus                       68 Sarmenstorf                   50.59,6     19.51,0   (134)    4.51
71           9. Blaser Michael                      00 Sarmenstorf                    3.14,7      0.22,3   (136)    4.38
82         ---  Bühler Marisa                       57 Sarmenstorf                 1:38.27,2     33.46,2  (3104)    9.22
M40        443. Döbeli Thomas                       63 Sarmenstorf                   49.51,4     15.54,1  (2205)    4.44
M40        330. Peterhans Daniel                    64 Sarmenstorf                   47.03,5     13.06,2   (954)    4.28
F40        117. Saxer Eveline                       63 Sarmenstorf                   54.32,4     16.08,6  (3565)    5.11
91           7. Stalder Livia, Sarmenstorf          92 AEW-Sportteam                  9.48,8      2.53,9    (10)    4.40
82         ---  Windlin Silvia, Sarnen              60 Die Post                    1:37.57,0     33.16,0  (3912)    9.19
F40         93. Meyer Maya                          64 Savagnier                     52.38,2     14.14,4  (3455)    5.00
M20        148. Odermatt Roger                      78 Schaffhausen                1:00.15,0     28.25,9  (2374)    5.44
41          24. Vuistiner Michelle                  78 Schaffhausen                  29.13,3      6.19,2  (4160)    5.13
M60        147. Zinecher Carlo                      45 Schaffhausen                1:03.29,0     23.44,7  (1412)    6.02
M40        321. Cendales Jorge                      59 Schafisheim                   46.54,6     12.57,3  (1540)    4.28
M20        130. Buchli Mathias                      86 Scharans                      50.23,1     18.34,0  (2074)    4.47
F40         64. Luzi Jeannette                      66 Scharans                      50.24,4     12.00,6  (3417)    4.48
M40        604. John Roland                         62 Schattdorf                    57.47,1     23.49,8  (2094)    5.30
M30        220. Schuler Edwin                       72 Schattdorf                    45.52,5     14.43,9  (1776)    4.22
51          16. Wey Fabiano                         90 Schenkon                      12.12,5      5.08,8  (2208)    5.48
72           1. Wey Tatjana                         99 Schenkon                       2.57,4       -----  (4119)    4.13
M30         25. Fischer Roger, Scherz               76 EWZ Power Team                35.54,5      4.45,9  (2506)    3.25
M60         39. De Martin Aldo                      47 Schindellegi                  49.09,7      9.25,4   (266)    4.40
F40         42. Kälin Hanni, Schindellegi           59 Jogger-Träff Pfäffikon        48.36,5     10.12,7  (3330)    4.37
M40          6. Scheiwiller Guy, Schindellegi       67 LC Meilen                     35.42,2      1.44,9  (4070)    3.24
M40        483. Egli Martin                         60 Schinznach Bad                50.58,4     17.01,1   (317)    4.51
31          60. Willi Markus                        61 Schinznach Bad                30.40,8      9.54,5  (1361)    5.28
82         ---  Dättwiler Brigitta                  63 Schinznach Dorf             1:28.21,2     23.40,2  (3131)    8.24
71          29. Huber Cyrill                        00 Schinznach Dorf                3.52,0      0.59,6   (577)    5.31
M40        285. Huber Daniel                        67 Schinznach Dorf               45.53,7     11.56,4   (578)    4.22
71          36. Huber Fabrice                       02 Schinznach Dorf                4.21,3      1.28,9   (581)    6.13
F40         54. Battaglia Cornelia                  66 Schlieren                     49.39,0     11.15,2  (3040)    4.43
M30         60. Battaglia Simon                     69 Schlieren                     38.23,5      7.14,9    (82)    3.39
82         ---  Hugentobler Silvia                  65 Schlieren                   1:30.06,9     25.25,9  (3299)    8.34
M50        118. Kernen Robert                       57 Schlieren                     45.11,6      8.45,9  (1920)    4.18
82         ---  Peterhans Richard                   45 Schlieren                   1:32.05,7     27.24,7   (955)    8.46
M40         98. Stiefel Jürg                        61 Schlieren                     41.05,3      7.08,0  (1210)    3.54
M50        264. Waller Max                          50 Schliern b. Köniz             51.29,3     15.03,6  (1324)    4.54
F40        101. Szava Eva                           58 Schlossrued                   53.12,0     14.48,2  (3651)    5.04
53          18. Wasser Marco                        95 Schlossrued                    9.12,0      1.36,2  (1886)    4.22
62          32. Wasser Nadine                       93 Schlossrued                   10.48,6      3.08,0  (4038)    5.08
F50         86. Glarner Katharina                   54 Schmerikon                    59.38,4     18.06,6  (3217)    5.40
M40        507. Waeber René, Schmitten FR           59 LAT-SENSE                     52.03,0     18.05,7  (1315)    4.57
F40         58. Fleury Silvia                       67 Schneisingen                  49.49,6     11.25,8  (4209)    4.44
82         ---  Widmer Edith                        53 Schneisingen                1:29.16,8     24.35,8  (3709)    8.30
31          71. Widmer Kurt                         48 Schneisingen                  34.08,9     13.22,6  (1354)    6.05
M60         86. Beck Beno                           46 Schöftland                    52.55,8     13.11,5  (1533)    5.02
M30        260. Etter Thomas                        70 Schöftland                    47.58,6     16.50,0  (2198)    4.34
41          62. Giudici Irène                       52 Schöftland                    33.25,3     10.31,2  (3216)    5.58
M50        117. Giudici Marcel                      49 Schöftland                    45.08,8      8.43,1  (2220)    4.17
53           3. Gmür Basil, Schöftland              95 LG Horn                        7.51,1      0.15,3  (1692)    3.44
51           7. Gmür Bastian, Schöftland            92 LG Horn                        8.06,8      1.03,1  (1693)    3.51
72           2. Gmür Lena, Schöftland               99 Präsis Grosskinder             3.00,0      0.02,6  (3918)    4.17
72           3. Gmür Nora, Schöftland               01 Präsis Grosskinder             3.08,4      0.11,0  (3919)    4.29
31          33. Renggli Franz                       63 Schöftland                    26.43,3      5.57,0   (997)    4.46
M60        113. Steiner Fritz                       46 Schöftland                    56.55,2     17.10,9  (1204)    5.25
M50        257. Anliker Rudolf, Schönenberg ZH      48 WSG Schwyz                    51.03,6     14.37,9  (2081)    4.51
M50         97. Henzer Geri, Schönenbuch            50 MKG-Fricktal                  44.02,5      7.36,8  (1825)    4.11
41          44. Guldimann Gertrud                   65 Schönenwerd                   32.47,6      9.53,5  (4151)    5.51
M60         90. Mettler Klaus                       45 Schönenwerd                   53.42,6     13.58,3  (2067)    5.06
81         ---  Moser Walter                        20 Schönenwerd                   59.03,6     24.26,7  (1877)   10.32
41          26. Siegenthaler Silvia                 65 Schönenwerd                   29.17,8      6.23,7  (4154)    5.13
M70          5. Wälti Heinz, Schönenwerd            37 SLVS/ LG Niederamt            49.16,4      3.39,5  (1327)    4.41
M30        321. Stutz Theo                          69 Schongau                      51.22,1     20.13,5  (1243)    4.53
M50        292. Henquet Marc                        52 Schönried                     53.16,4     16.50,7  (1972)    5.04
41          12. Iseli Jeannine                      70 Schüpfen                      26.00,2      3.06,1  (4095)    4.38
31           2. Iseli Patrick                       67 Schüpfen                      21.06,2      0.19,9  (2003)    3.46
M50        289. Schmid Christian, Schüpfheim        54 ESV Langenthal                53.09,2     16.43,5  (2348)    5.03
F20         34. Scheibler Eveline, Schwaderloch     82 Polizeischule Aargau          51.31,9     14.28,8  (4063)    4.54
M40        239. Hirter Manfred                      62 Schwarzenburg                 44.42,0     10.44,7  (1940)    4.15
M50        356. Heiz Daniel, Schwyz                 50 SLVS                          58.42,1     22.16,4   (527)    5.35
M40        498. Spescha Otmar                       60 Schwyz                        51.44,2     17.46,9  (2015)    4.55
32           4. Wieland Mattias, Scuol              89 Right to Play                 21.00,7      1.33,1  (2215)    3.45
F40        221. Leutert Claudia                     63 Seedorf BE                  1:04.21,8     25.58,0  (3401)    6.07
M50        316. Gisler Josef                        53 Seedorf UR                    54.46,5     18.20,8   (433)    5.13
31          41. Baumgartner René, Seengen           52 LG Staufen                    27.58,4      7.12,1    (95)    4.59
82         ---  Brandenburg Walter, Seengen         46 SAL Lugano                  1:10.38,5      5.57,5  (1973)    6.43
M40         73. Meyer Walter, Seengen               64 LG Staufen                    40.12,4      6.15,1   (838)    3.49
81         ---  Michel Beat                         68 Seengen                       50.00,2     15.23,3   (840)    8.55
81         ---  Siegrist Thomas                     64 Seengen                       50.01,3     15.24,4  (1169)    8.55
M50         40. Steger Kudi, Seengen                48 LR Wohlen                     41.05,8      4.40,1  (1909)    3.54
31          61. Meier Anton                         52 Seewen SO                     30.58,4     10.12,1  (2011)    5.31
F50         71. Meier Erika, Seewen SO              57 Toskatours                    57.44,0     16.12,2  (4187)    5.29
82         ---  Kokol Peter                         42 Seewen SZ                   1:21.07,7     16.26,7   (686)    7.43
M50         18. Wolf Dieter, Selzach                57 SLVS                          40.00,0      3.34,3  (1376)    3.48
F30         95. Albisser Doris                      74 Sempach                       54.18,1     17.33,2  (3019)    5.10
M40         62. Gut Viktor, Sempach                 60 Laufteam Seeland              39.42,0      5.44,7   (483)    3.46
F40        113. Knight Gisela                       62 Sempach                       54.13,1     15.49,3  (4049)    5.09
M30        359. Knight Marcus                       71 Sempach                       53.35,6     22.27,0  (1919)    5.06
M40        368. Körner Uwe                          58 Sempach                       48.07,7     14.10,4   (689)    4.35
53          11. Mathis Marco, Sempach               95 STV Sempach                    8.58,9      1.23,1  (1994)    4.16
M30        166. Naef Magnus                         77 Sempach                       43.31,6     12.23,0  (2012)    4.08
F30         25. Sommer Brunner Daniela              68 Sempach                       43.39,7      6.54,8  (3971)    4.09
M50        245. Steiger Franz                       52 Sempach                       50.28,2     14.02,5  (1202)    4.48
64          30. Mathis Melanie, Sempach Stadt       97 STV Sempach                    8.02,8      2.29,6  (4192)    5.21
F60         29. Schlegel Monika                     40 Sempach Stadt               1:06.19,9     22.04,7  (3586)    6.19
52           9. Schöpfer David, Sempach Stadt       94 LR Sempach                     8.08,5      1.00,5  (1955)    3.52
51           2. Schöpfer Matthias                   92 Sempach Stadt                  7.22,7      0.19,0  (1128)    3.30
M20         57. Schürch Martin                      87 Sempach Stadt                 40.08,7      8.19,6  (1139)    3.49
F40         38. Frei Rita                           61 Seon                          48.28,1     10.04,3  (3184)    4.36
M40        624. Marchesi Herbert                    61 Seon                          59.31,4     25.34,1  (2128)    5.40
31          34. Meili Marc-David                    88 Seon                          26.44,3      5.58,0  (2009)    4.46
M30        299. Schinkopf Urs                       70 Seon                          50.05,4     18.56,8  (1089)    4.46
M50        304. Sterchi Jürg                        56 Seon                          53.41,1     17.15,4  (2126)    5.06
M30        286. Zubero Rafael                       69 Seon                          49.06,4     17.57,8  (1418)    4.40
M50        364. Eckstein Bill                       55 Seuzach                       59.34,8     23.09,1   (310)    5.40
F40         68. Holloköi Erika                      61 Seuzach                       50.42,6     12.18,8  (4002)    4.49
M50        128. Holloköi Laszlo                     50 Seuzach                       45.36,0      9.10,3  (1827)    4.20
F40         91. Walzer Esther                       64 Seuzach                       52.25,3     14.01,5  (3689)    4.59
M20        117. Hüppin Roland, Siebnen              80 Laufgruppe Görps Wangen       49.01,7     17.12,6  (2118)    4.40
M50        314. Schwendeler Werner, Siebnen         54 LG Görbs Wangen SZ            54.35,7     18.10,0  (2245)    5.11
M40        416. Signer Marcel                       61 Siggenthal Station            49.10,6     15.13,3  (1172)    4.41
F20         42. Wiesmann Seraina                    80 Siglistorf                    54.42,5     17.39,4  (4251)    5.12
M20         49. Fankhauser Beat                     82 Signau                        39.05,9      7.16,8   (340)    3.43
41           6. Kempf Sarah, Silenen                82 Latverstfeld                  24.36,0      1.41,9  (3846)    4.23
F40        194. Freudiger Maja                      64 Sins                        1:01.09,6     22.45,8  (4267)    5.49
M50        358. Leu Rolf                            52 Sins                          58.45,1     22.19,4  (2257)    5.35
F40        151. Lötscher Angela                     62 Sins                          56.56,9     18.33,1  (3410)    5.25
M40        543. Rupp Christof, Sins                 58 Monday Mättler                53.51,4     19.54,1  (2318)    5.07
M40        426. Steger Albert                       67 Sins                          49.29,8     15.32,5  (1200)    4.42
F40        176. Steiner Beatrice                    63 Sins                          59.08,2     20.44,4  (1978)    5.37
71          39. Steiner Dario                       00 Sins                           4.29,3      1.36,9  (1992)    6.24
54          25. Steiner Mischa                      98 Sins                           6.34,7      1.04,0  (4176)    4.23
63          31. Steiner Selina                      96 Sins                          12.28,7      4.01,9  (4189)    5.56
M50        221. Villiger Walter                     55 Sins                          49.42,5     13.16,8  (2195)    4.44
M20         75. Imhof Michael, Sisikon              80 SSC Sisikon                   42.58,4     11.09,3  (2444)    4.05
31          35. Degen Christian                     62 Sissach                       26.45,0      5.58,7   (271)    4.46
M50        162. Galbier Anton, Sisseln AG           50 SLVS                          47.08,2     10.42,5  (1551)    4.29
M40         37. Maillard Eric                       62 Siviriez                      38.13,4      4.16,1   (780)    3.38
M40        549. Arnold Werner                       60 Solothurn                     53.59,9     20.02,6    (58)    5.08
M40        214. Bürckel Pierre, Solothurn           58 LG Derendingen / SLVS         43.57,0      9.59,7   (202)    4.11
M30        332. Fischer Ivan                        72 Solothurn                     51.55,0     20.46,4   (360)    4.56
82         ---  Hofer Anna-Rosa                     53 Solothurn                   1:29.12,3     24.31,3  (3281)    8.29
41          89. Tuma Annemarie                      52 Solothurn                     38.00,4     15.06,3  (4165)    6.47
M50        389. Frei Silvan                         57 Speicher                    1:06.47,2     30.21,5  (2509)    6.21
41          34. Wirth Andrea                        78 Speicherschwendi              31.35,0      8.40,9  (3712)    5.38
F40        215. Kohler Nathalie                     60 Spiegel b. Bern             1:03.40,6     25.16,8  (3365)    6.03
M30        103. Germann Gerhard, Spiez              75 Lauf-Treff Spiez              40.22,4      9.13,8  (2127)    3.50
F50         12. Noth Eliane                         55 Spiez                         48.12,8      6.41,0  (3856)    4.35
F30         60. Richard Nicole                      77 Spiez                         50.18,4     13.33,5  (3530)    4.47
F30          1. Spielmann-Jeitziner Ursula          72 Spiez                         36.44,9       -----  (3972)    3.29
M60        137. Spielmann Peter                     41 Spiez                       1:00.05,8     20.21,5  (1184)    5.43
M40         15. Spielmann Stefan, Spiez             66 All Blacks                    36.27,0      2.29,7  (2136)    3.28
M50        142. Schuler Sepp                        52 Spiringen                     46.11,8      9.46,1  (1133)    4.23
M30        167. Ledermann Martin                    76 Spreitenbach                  43.32,4     12.23,8  (1749)    4.08
M30        394. Prota Massimo                       75 Spreitenbach                  59.31,5     28.22,9  (2487)    5.40
M30        280. Zeindler Markus                     75 Spreitenbach                  48.45,0     17.36,4  (1398)    4.38
M40        364. Brunner Peter                       58 St. Gallen                    48.02,8     14.05,5   (180)    4.34
M20         56. Hablützel Dominic                   85 St. Gallen                    40.03,0      8.13,9   (490)    3.48
43           3. Hellmüller Mirjam, St. Gallen       92 OL Regionalkader ZH/SH        24.28,6      1.55,2  (3818)    4.22
M50        307. Lüber Walter                        53 St. Gallen                    53.56,2     17.30,5   (764)    5.08
M30         82. Straumann Urs                       70 St. Gallen                    39.40,6      8.32,0  (1225)    3.46
M70         12. Stricker Albert, St. Gallen         23 LC Brühl St. Gallen         1:00.35,0     14.58,1  (1227)    5.46
M50        172. Konrad Franz                        49 St. Gallenkappel              47.34,1     11.08,4   (687)    4.31
F50         44. Konrad Margrit                      56 St. Gallenkappel              54.33,7     13.01,9  (3368)    5.11
F30         45. Konrad Susanne                      77 St. Gallenkappel              48.27,4     11.42,5  (3369)    4.36
M50        134. Stucki Beat                         57 St. Gallenkappel              45.47,9      9.22,2  (1230)    4.21
33           5. Stucki Cornel, St. Gallenkappel     91 SC Diemberg                   23.30,2      2.49,0  (1231)    4.11
M40        457. Inäbnit Bruno                       66 St. Niklausen LU              50.18,7     16.21,4   (606)    4.47
42           1. Ziegler Kathrin, St. Niklausen OW   89 Laufgruppe Kerns              23.56,9       -----  (3727)    4.16
52           3. Ziegler Samuel, St. Niklausen OW    93 Laufgruppe Kerns               7.15,8      0.07,8  (1405)    3.27
M50         91. Ziegler Werner, St. Niklausen OW    54 Laufgruppe Kerns              43.49,6      7.23,9  (1406)    4.10
82         ---  Kälin Rita                          60 St. Peterzell               1:20.25,5     15.44,5  (3332)    7.39
82         ---  Raschle Susi                        71 St. Peterzell               1:25.20,9     20.39,9  (3515)    8.07
M50        180. Brun Josef                          56 St. Urban                     48.03,4     11.37,7  (2177)    4.34
M50         17. Frei Peter                          54 St. Urban                     39.57,4      3.31,7   (387)    3.48
M40        169. Schneuwly Michael, St. Ursen        61 Lat Sense                     42.50,1      8.52,8  (2023)    4.04
M60         92. Doninelli Charles, St-Blaise        46 Die Post                      54.04,3     14.20,0  (1619)    5.08
M30        252. Meyer Stéphane                      75 St-Imier                      47.30,4     16.21,8   (836)    4.31
F40         29. Boillat Kireev Véronique            62 St-Sulpice VD                 47.21,4      8.57,6  (3074)    4.30
M50        302. Kireev Alexandre                    55 St-Sulpice VD                 53.38,9     17.13,2   (661)    5.06
M30        164. Fehr Thomas                         73 Stadel                        43.23,5     12.14,9   (347)    4.07
M60        140. Leeger Hans, Stadel                 45 SLVS                        1:01.09,9     21.25,6   (730)    5.49
M40        553. Angst Serge, Stäfa                  66 WSG Schwyz                    54.13,8     20.16,5  (2357)    5.09
F40         53. Baettig Petra                       61 Stäfa                         49.36,7     11.12,9  (3931)    4.43
41          91. Leuch Anita                         57 Stäfa                         38.35,4     15.41,3  (3399)    6.53
43           2. Senn Anina, Stäfa                   90 OL Regionalkader ZH/SH        24.13,0      1.39,6  (3821)    4.19
M40        433. Buzzi Andreas                       62 Stallikon                     49.38,3     15.41,0   (223)    4.43
M40        304. Di Berardino Wolfgang               65 Stallikon                     46.22,0     12.24,7   (281)    4.24
M50        262. Michel Werner, Stallikon            49 Die Post                      51.23,9     14.58,2  (1650)    4.53
31          45. Wahl Kurt                           51 Stallikon                     28.16,9      7.30,6  (2002)    5.03
31          39. Wahl Nicolas                        84 Stallikon                     27.07,5      6.21,2  (1985)    4.50
M40         32. Eggerschwiler Jürg, Stans           64 LA Nidwalden                  37.46,0      3.48,7  (1544)    3.35
62           8. Eggerschwiler Laura                 93 Stans                          8.31,9      0.51,3  (3833)    4.03
53           1. Eggerschwîler Nick                  95 Stans                          7.35,8       -----  (1545)    3.37
M40        422. Egli Andreas                        63 Stans                         49.23,4     15.26,1   (314)    4.42
M40         68. Niederberger Walter                 63 Stans                         39.57,3      6.00,0   (892)    3.48
M40        432. Truttmann Felix, Stans              65 Die Post                      49.35,5     15.38,2  (1678)    4.43
F20         60. Beer Andrea                         79 Stansstad                   1:02.21,3     25.18,2  (3048)    5.56
F40         74. Buss Stephanie, Starrkirch-Wil      ?? LG Niederamt                  50.58,3     12.34,5  (4212)    4.51
F50         90. Orfei Vida                          49 Starrkirch-Wil              1:00.27,0     18.55,2  (4213)    5.45
F40        154. Peier Kathrin, Starrkirch-Wil       62 LG Niederamt                  57.13,9     18.50,1  (4276)    5.27
M30        232. Chevalier Tony                      72 Staufen                       46.44,6     15.36,0  (1812)    4.27
41          73. Häfeli Deborah                      86 Staufen                       35.20,0     12.25,9  (4098)    6.18
F40        167. Kury Anita, Staufen                 59 LG Staufen                    58.33,1     20.09,3  (3955)    5.34
M30        243. Osterwalder Ilja                    73 Staufen                       47.18,9     16.10,3   (931)    4.30
41          96. Rey Claudia                         87 Staufen                       39.38,8     16.44,7  (3528)    7.04
41          35. Stocker Eva                         87 Staufen                       31.36,7      8.42,6  (3630)    5.38
M50        263. Suppiger Meinrad, Staufen           55 LG Staufen                    51.27,1     15.01,4  (1248)    4.54
F30         13. Gerber Gränicher Karin              75 Steffisburg                   42.16,2      5.31,3  (3207)    4.01
82         ---  Jost Erwin                          55 Steffisburg                 1:17.45,3     13.04,3   (623)    7.24
82         ---  Jost Ruth Eva                       58 Steffisburg                 1:20.33,6     15.52,6  (3319)    7.40
M30        153. Menti Samuel                        73 Steffisburg                   42.52,5     11.43,9   (820)    4.05
M40        142. Müller Stefan, Stein AG             64 MKG Fricktal                  42.14,3      8.17,0  (2316)    4.01
F50         50. Bösch Concetta                      48 Steinach                      54.59,9     13.28,1  (4221)    5.14
M40        123. Schenk Daniel, Steinen              61 TV Steinen                    41.49,8      7.52,5  (2355)    3.59
F50        101. Ochsner Esther                      52 Steinhausen                 1:03.02,4     21.30,6  (4233)    6.00
41          67. Sandmeyer Cornelia                  71 Steinhausen                   34.22,3     11.28,2  (3561)    6.08
F50         63. Weiss Monika                        51 Steinhausen                   57.04,8     15.33,0  (3696)    5.26
F30        111. Büchle Corina                       73 Steinmaur                     56.33,1     19.48,2  (4269)    5.23
M40        359. Di Berardino Mario                  65 Steinmaur                     47.55,6     13.58,3   (280)    4.33
F50         37. Hänni Heidi                         57 Steinmaur                     53.17,0     11.45,2  (3261)    5.04
M30        411. Riedberger Arne                     76 Steinmaur                   1:08.03,5     36.54,9  (1010)    6.28
M40        538. Vetter Raphael                      59 Steinmaur                     53.43,3     19.46,0  (1299)    5.06
F50        119. Vetter Silvia                       57 Steinmaur                   1:11.35,9     30.04,1  (3673)    6.49
M20        138. Fischer Marcel                      78 Stetten AG                    54.23,1     22.34,0   (361)    5.10
M40        386. Meier Gerhard, Stetten AG           62 Montagsbiker                  48.26,9     14.29,6  (1998)    4.36
M50         42. Schmid Guido, Stetten AG            53 LR Wohlen/ SLVS               41.08,1      4.42,4  (1096)    3.55
M30        238. Arni Björn, Stettlen                71 Die Post                      47.00,9     15.52,3  (1604)    4.28
M40        428. Burkhard Mario                      59 Stettlen                      49.33,3     15.36,0   (215)    4.43
M40        144. Dobson Richard                      64 Stettlen                      42.19,6      8.22,3   (291)    4.01
F30        144. Russo Barbara                       71 Stettlen                    1:01.09,3     24.24,4  (3552)    5.49
64          34. Russo Laura                         98 Stettlen                       9.11,4      3.38,2  (3553)    6.07
M60        109. Büchli Fritz                        41 Stilli                        56.21,4     16.37,1   (196)    5.22
F60         14. Büchli Julia, Stilli                45 LR Wohlen                     55.09,5     10.54,3  (3100)    5.15
M40        178. Cristiano Aldo                      63 Strengelbach                  42.57,3      9.00,0   (250)    4.05
M30        395. Hilfiker Thomas                     73 Strengelbach                  59.44,2     28.35,6   (549)    5.41
54          19. König Jonas                         98 Strengelbach                   6.27,8      0.57,1  (1990)    4.18
72           6. König Svenja                        00 Strengelbach                   3.20,2      0.22,8  (4196)    4.46
M60         82. Lang Sepp                           43 Strengelbach                  52.44,4     13.00,1   (720)    5.01
M60        121. Bächli Sepp                         41 Studen BE                     58.34,7     18.50,4  (1531)    5.34
M40        202. Zeller Martin, Studen BE            66 Die Post                      43.42,8      9.45,5  (1689)    4.09
F40        187. Haudenschild Esther                 63 Stüsslingen                   59.59,2     21.35,4  (3265)    5.42
M30        208. Utz Pascal                          73 Subingen                      45.19,3     14.10,7  (1289)    4.18
81         ---  Gautschi Hans                       48 Suhr                          47.18,2     12.41,3   (412)    8.26
31          75. Reiser Lawrence                     85 Suhr                          34.33,5     13.47,2   (992)    6.10
72          36. Schwammberger Carmen                01 Suhr                           4.17,9      1.20,5  (3606)    6.08
72          13. Schwammberger Jasmin                99 Suhr                           3.29,7      0.32,3  (3607)    4.59
F40        196. Schwammberger Priska                66 Suhr                        1:01.24,2     23.00,4  (3608)    5.50
M40        365. Schwammberger Urs                   65 Suhr                          48.04,4     14.07,1  (1147)    4.34
M40        466. Supper Jörg                         67 Suhr                          50.31,7     16.34,4  (1247)    4.48
M40        122. Ummel Beat, Suhr                    60 Döbeli Running Seon           41.47,8      7.50,5  (1790)    3.58
64           1. Ummel Selina, Suhr                  97 BTV Aarau                      5.33,2       -----  (3978)    3.42
63           8. Ummel Seraina                       95 Suhr                           9.30,4      1.03,6  (3979)    4.31
F40         23. Ummel Susanne, Suhr                 59 Döbeli Running Seon           46.30,5      8.06,7  (3980)    4.25
41          81. Walker Simone                       86 Suhr                          36.03,1     13.09,0  (3683)    6.26
F20         50. Wassmer Stefanie, Suhr              87 NWK Aargau 2                  57.58,2     20.55,1  (3806)    5.31
M40         85. Zähner Roland, Suhr                 59 VC Buchs                      40.37,7      6.40,4  (2040)    3.52
M30          7. Gerzner Richard                     71 Sulz-Rickenbach               34.17,5      3.08,9   (422)    3.15
F40         26. Gerber Brigitte, Sumiswald          65 Aemme Runners                 47.07,2      8.43,4  (4204)    4.29
M40        203. Kropf Stefan, Sumiswald             58 Aemme Runners                 43.43,2      9.45,9  (2049)    4.09
M30        402. Hermann Stefan                      68 Sursee                      1:02.16,1     31.07,5   (536)    5.55
F20         68. Hofer Judith                        80 Sursee                      1:08.07,9     31.04,8  (3282)    6.29
F30         21. Kronenberg Manuela                  77 Sursee                        42.59,8      6.14,9  (3376)    4.05
F40        164. Stucki Mary                         67 Sursee                        58.23,9     20.00,1  (3639)    5.33
M30        367. Wokurka Silvio                      ?? Sursee                        54.44,6     23.36,0  (1375)    5.12

Total 263



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.