Bremgarter Reuss-Lauf 2007 - nach Ortschaft "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Schnitt
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M50         37. Glesti Rudolf                       50 Dachsen                       40.55,4      4.29,7  (2182)    3.53
M30         59. Nüssli Dave, Dägerlen               68 TV Dägerlen                   38.22,7      7.14,1   (905)    3.39
M40        271. Burgener Josef                      62 Dallenwil                     45.33,0     11.35,7   (204)    4.20
M50        327. Blaser Urs                          55 Dällikon                      55.26,6     19.00,9   (137)    5.16
F40        205. Forster Beatrice                    61 Dällikon                    1:02.37,4     24.13,6  (3838)    5.57
F40        242. Majorino-Fluck Brigitte             66 Dällikon                    1:09.20,1     30.56,3  (3421)    6.36
M40        485. Majorino Scott                      66 Dällikon                      51.02,5     17.05,2   (781)    4.51
M40        577. Bleuer Jürg                         66 Däniken SO                    55.47,9     21.50,6  (2423)    5.18
M30         52. Braunschweiger Max, Däniken SO      75 www.5kampf.ch                 38.01,1      6.52,5   (165)    3.37
M50        195. Ramseier Fritz                      57 Däniken SO                    48.41,9     12.16,2  (1847)    4.38
M40        607. Schauenberg Roman                   66 Däniken SO                    57.59,1     24.01,8  (2376)    5.31
F40         96. von Felten Ursula                   65 Däniken SO                    52.50,8     14.27,0  (4153)    5.01
F30         18. Wyss Sandra                         77 Däniken SO                    42.30,3      5.45,4  (3718)    4.02
31          49. Zubler Peter                        59 Däniken SO                    29.14,6      8.28,3  (1986)    5.13
82         ---  Jegen Regula, Dänikon ZH            50 Die Post                    1:25.50,4     21.09,4  (3893)    8.10
M40         29. Hürzeler Thomas, Därligen           60 Eiger-Sport-Team              37.31,5      3.34,2  (2077)    3.34
F30          8. Jaun Karin, Därligen                69 Eiger-Sport                   40.05,8      3.20,9  (4205)    3.49
M30        398. Kiener Christian                    73 Dättwil AG                  1:00.34,1     29.25,5   (658)    5.46
M30         34. Monette Simon-Pierre, Dättwil AG    76 Triclub Baden                 36.51,8      5.43,2  (2485)    3.30
M40        579. Niklaus Thomas, Dättwil AG          61 Die Post                      55.56,5     21.59,2  (1652)    5.19
M60         73. Oberholzer Kurt, Dättwil AG         41 Die Post                      51.59,6     12.15,3  (1655)    4.57
M30        288. Huber Georg                         68 Davos Dorf                    49.16,2     18.07,6   (582)    4.41
81         ---  König Annette                       ?? Davos Dorf                    55.04,3     20.27,4  (3848)    9.50
M50         59. Meier Kurt, Degersheim              49 Jogger Träff                  42.15,9      5.50,2   (802)    4.01
F50         98. Ackeret Lucie                       56 Deitingen                   1:01.28,0     19.56,2  (3013)    5.51
M40        248. Caccin Daniel                       67 Delémont                      44.53,1     10.55,8  (2124)    4.16
71           8. Gonzalez Nicolas                    99 Delémont                       3.13,5      0.21,1   (446)    4.36
M20         55. Nydegger Damien, Delémont           79 Die Post                      39.51,6      8.02,5  (1653)    3.47
F60         20. Petit Colette, Delémont             42 SLVS                          59.13,4     14.58,2  (3498)    5.38
M30        149. Sarvari Daniel                      71 Derendingen                   42.42,1     11.33,5  (1060)    4.04
31          27. von Burg Peter, Derendingen         68 LG Derendingen                25.55,1      5.08,8  (1438)    4.37
M40        340. Zürcher Edgar, Derendingen          60 Die Post                      47.18,8     13.21,5  (1691)    4.30
M50        229. Wanner Roland                       53 Dieldorf                      49.59,7     13.34,0  (1791)    4.45
M20          3. Abusha Aberra                       87 Dielsdorf                     32.17,1      0.28,0    (22)    3.04
M40        148. Ammann Urs P.                       63 Dielsdorf                     42.22,9      8.25,6  (1706)    4.02
M30         48. Dambach René                        69 Dielsdorf                     37.51,5      6.42,9  (1911)    3.36
82         ---  Hirs Hansruedi                      51 Dielsdorf                   1:23.01,0     18.20,0  (1735)    7.54
82         ---  Hirs Rosmarie                       49 Dielsdorf                   1:31.14,8     26.33,8  (3948)    8.41
82         ---  Mainhart Susanne                    77 Dielsdorf                   1:27.39,9     22.58,9  (3420)    8.20
M40        303. Palumbo Paolo, Dielsdorf            65 LGD                           46.21,3     12.24,0  (2085)    4.24
41          25. Estermann Regina                    74 Diessbach b. Büren            29.16,0      6.21,9  (4030)    5.13
F40         70. Häberli Christine                   60 Diessbach b. Büren            50.50,6     12.26,8  (3250)    4.50
F40        241. Reich Christa                       61 Diessenhofen                1:08.31,7     30.07,9  (4219)    6.31
M40        654. Reich Daniel                        58 Diessenhofen                1:08.32,2     34.34,9  (2063)    6.31
M40        641. Berger Andreas                      62 Dietikon                    1:03.21,9     29.24,6   (112)    6.02
F40        213. Berger Bettina                      66 Dietikon                    1:03.20,9     24.57,1  (3052)    6.01
M30         41. Fischer Kai                         69 Dietikon                      37.20,6      6.12,0  (2453)    3.33
M30        304. Grau Patrick                        77 Dietikon                      50.19,5     19.10,9   (458)    4.47
M50        290. Grod Renato                         57 Dietikon                      53.11,5     16.45,8   (462)    5.03
M50        156. Hemri Hafid                         55 Dietikon                      46.50,5     10.24,8   (532)    4.27
M60        148. Imhof Josef                         43 Dietikon                    1:05.38,1     25.53,8  (2024)    6.15
M30        244. Kistler Stefan                      77 Dietikon                      47.19,5     16.10,9   (665)    4.30
M40        227. Leimgruber Jörg, Dietikon           63 Laufclub UBS AG               44.16,8     10.19,5   (738)    4.13
M50          4. Meier Heinrich, Dietikon            57 SLVS                          37.47,1      1.21,4   (801)    3.35
F60          3. Milani Rita                         47 Dietikon                      49.14,6      4.59,4  (4210)    4.41
M30        373. Rerych Radovan                      72 Dietikon                      55.42,1     24.33,5  (1000)    5.18
F40        193. Sonderegger Esther                  61 Dietikon                    1:00.52,4     22.28,6  (3621)    5.47
F60         30. Tan Siew                            46 Dietikon                    1:08.00,7     23.45,5  (3652)    6.28
M60         70. Utzinger Franz                      40 Dietikon                      51.45,4     12.01,1  (1290)    4.55
41          85. von Holzen Margrit                  62 Dietikon                      36.35,4     13.41,3  (3740)    6.32
M40        590. Zihlmann Georg, Dietikon            59 Die Post                      56.45,2     22.47,9  (1690)    5.24
M50        170. Blatter Roger                       54 Dietlikon                     47.28,0     11.02,3   (138)    4.31
81         ---  Iten Hürlimann Natascha             74 Dietwil                     1:09.25,8     34.48,9  (3309)   12.23
M40        344. Baier Daniel                        62 Dintikon                      47.30,6     13.33,3  (2387)    4.31
M30         79. Müller Michael                      73 Dintikon                      39.28,7      8.20,1  (2371)    3.45
F60         23. Chardonnens Marianne, Domdidier     46 Sporting-Broyard            1:03.39,9     19.24,7  (3116)    6.03
M50        329. Huber Robert                        57 Dottikon                      55.39,3     19.13,6   (590)    5.18
F40        200. Schmid Monika                       66 Dottikon                    1:01.58,2     23.34,4  (4203)    5.54
M40        532. Schmid Rolf                         64 Dottikon                      53.21,5     19.24,2  (2045)    5.04
32          12. Vogelsang Matthias, Dottikon        89 LG Horn-Gebenstorf Turbos     22.27,1      2.59,5  (1523)    4.00
F40         24. Wassmer Christina                   65 Dottikon                      46.43,1      8.19,3  (3874)    4.26
M40         97. Kleiner René                        64 Döttingen                     41.04,5      7.07,2  (1562)    3.54
M40        312. Knecht Felix                        67 Döttingen                     46.39,1     12.41,8  (2448)    4.26
M50        282. Oberle Peter                        50 Döttingen                     52.37,9     16.12,2   (912)    5.00
F30         76. Furer Edith                         71 Dotzigen                      53.00,0     16.15,1  (3189)    5.02
82         ---  Bär Bettina                         67 Dübendorf                   1:25.56,0     21.15,0  (3038)    8.11
F40        216. Delémont Carole                     66 Dübendorf                   1:03.46,2     25.22,4  (3135)    6.04
31          20. Döbeli Robert                       77 Dübendorf                     24.46,3      4.00,0   (289)    4.25
M50        153. Flückiger Hans                      53 Dübendorf                     46.39,9     10.14,2   (376)    4.26
F30          7. Geraci Jaqueline                    68 Dübendorf                     39.33,5      2.48,6  (4059)    3.46
M30        357. Graf Andreas                        70 Dübendorf                     53.29,9     22.21,3   (450)    5.05
F20         66. Haller Jasmine                      78 Dübendorf                   1:06.16,0     29.12,9  (3256)    6.18
82         ---  Hänni Martina                       81 Dübendorf                   1:25.55,3     21.14,3  (4033)    8.10
M60         57. Huser Josef, Dübendorf              46 cityrunning.ch                50.17,8     10.33,5  (2046)    4.47
F30        133. Knup Janine                         68 Dübendorf                     59.30,0     22.45,1  (4006)    5.40
F20         38. Kräuchi Simona                      84 Dübendorf                     53.20,9     16.17,8  (3373)    5.04
F40         49. Rasper Corinne, Dübendorf           67 Free Radicals                 49.19,2     10.55,4  (4287)    4.41
M30        382. Schey Philipp                       74 Dübendorf                     56.39,6     25.31,0  (1774)    5.23
M50        103. Stricker René, Dübendorf            50 SLVS                          44.31,7      8.06,0  (1782)    4.14
M40        186. Thoma Stephan                       62 Dübendorf                     43.22,4      9.25,1  (1261)    4.07
M40        493. Zuber René                          62 Dübendorf                     51.26,7     17.29,4  (1416)    4.53
M60         29. Haymoz Kurt, Düdingen               46 SLVS                          47.36,8      7.52,5   (514)    4.32
M20          4. Jenny Adrian                        79 Düdingen                      33.04,9      1.15,8     (3)    3.09
M60        152. Schmutz Beat, Düdingen              43 SLVS                        1:10.53,4     31.09,1  (1108)    6.45
F40        211. Gremaud Doris                       61 Dulliken                    1:03.11,8     24.48,0  (4277)    6.01
82         ---  Honegger Marianne, Dürnten          59 Die Post                    1:32.16,3     27.35,3  (3891)    8.47
F40         17. Helfenstein Regina                  63 Dürrenäsch                    44.54,7      6.30,9  (3270)    4.16

Total 97



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.