Bremgarter Reuss-Lauf 2007 - nach Ortschaft "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Schnitt
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
82         ---  Habegger Erika                      56 Aadorf                      1:32.52,9     28.11,9  (4001)    8.50
M50        342. Preisig Urs                         54 Aadorf                        57.25,3     20.59,6   (973)    5.28
F20         23. Addea Jasmin                        81 Aarau                         48.49,1     11.46,0  (3014)    4.38
F40        234. Beuret Monika                       66 Aarau                       1:06.47,4     28.23,6  (3057)    6.21
M50        155. Bolliger Fredy, Aarau               50 LG Aarau SLVS                 46.49,1     10.23,4  (2141)    4.27
M30         97. Braun Urs                           70 Aarau                         40.16,0      9.07,4   (164)    3.50
M40        593. Bregenzer Thomas                    60 Aarau                         56.56,4     22.59,1  (2183)    5.25
M40        306. Gutjahr Rolf                        61 Aarau                         46.23,0     12.25,7   (484)    4.25
M50        137. Leimgruber Martin                   51 Aarau                         45.53,0      9.27,3   (739)    4.22
33           9. Lienhard Oliver, Aarau              92 NWK Aargau 2                  25.29,3      4.48,1  (1512)    4.33
M60         80. Lüthi Ruedi                         43 Aarau                         52.27,5     12.43,2   (773)    4.59
M30        177. Oppikofer Rolf, Aarau               69 Tri Club Aarau                43.49,0     12.40,4  (2366)    4.10
F30         90. Oppikofer Sandra                    71 Aarau                         53.47,7     17.02,8  (4241)    5.07
41          66. Peeters Helen                       56 Aarau                         34.08,0     11.13,9  (4136)    6.05
41          33. Peeters Nathalie                    86 Aarau                         31.30,3      8.36,2  (4135)    5.37
41          51. Perlini Patrizia                    86 Aarau                         33.15,5     10.21,4  (3494)    5.56
M30        124. Reiter Hartwig                      68 Aarau                         42.02,1     10.53,5  (1579)    4.00
41          23. Röthlisberger Christine             62 Aarau                         29.04,3      6.10,2  (3546)    5.11
52          19. Röthlisberger Ismael                93 Aarau                          9.05,0      1.57,0  (1032)    4.19
33           6. Röthlisberger Michael, Aarau        91 NWK Aargau 1                  23.48,0      3.06,8  (1513)    4.15
82         ---  Senn Beatrice                       ?? Aarau                       1:31.20,2     26.39,2  (3615)    8.41
F30         31. Thalmann Monika                     68 Aarau                         45.00,0      8.15,1  (3654)    4.17
M40        266. Wernli Christian                    59 Aarau                         45.19,4     11.22,1  (1598)    4.18
M50        251. Bürgi Peter                         56 Aarberg                       50.41,9     14.16,2  (1713)    4.49
M30         51. Begert Marc, Aarburg                72 Marka Sport Baden             37.58,6      6.50,0   (100)    3.37
M60         33. Begert Otto                         44 Aarburg                       48.25,6      8.41,3   (101)    4.36
F30        110. Richner Belinda                     70 Aarburg                       56.31,4     19.46,5  (3531)    5.22
M30        278. Spieker Mike                        70 Aarburg                       48.28,0     17.19,4  (1183)    4.36
M20        139. Wanitsch Daniel                     80 Aarburg                       54.55,2     23.06,1  (1329)    5.13
M40        487. Gfeller Hans                        61 Aarwangen                     51.11,2     17.13,9  (2175)    4.52
M30        138. Feroce Adrian                       70 Aathal-Seegräben              42.28,5     11.19,9   (351)    4.02
F40        127. Strässle Claudia                    66 Aathal-Seegräben              55.10,8     16.47,0  (3635)    5.15
31          13. Demmel Andreas                      58 Abtwil SG                     24.15,6      3.29,3  (2169)    4.19
31           7. Demmel Silvan                       89 Abtwil SG                     22.49,8      2.03,5  (2222)    4.04
M70          4. Vetsch Christian                    34 Abtwil SG                     47.24,1      1.47,2  (1297)    4.30
M60          6. Schmid Robert, Adelboden            46 LT Frutigen                   42.32,4      2.48,1  (1101)    4.03
M40        117. Kahlbacher Günther, Adetswil        63 Die Post                      41.29,3      7.32,0  (1639)    3.57
M40         77. Meier René                          58 Adligenswil                   40.19,8      6.22,5   (806)    3.50
M50        353. Schenker Peter                      56 Adligenswil                   58.29,8     22.04,1  (1082)    5.34
M30        234. Wurmet Beat                         69 Adligenswil                   46.47,4     15.38,8  (1381)    4.27
M40        101. Burger Sigi                         61 Adlikon b.Regensdf            41.07,1      7.09,8   (206)    3.54
F50        105. Meier Ruth                          52 Adlikon b.Regensdf          1:03.24,1     21.52,3  (3444)    6.02
M30        194. Trutmann Daniel                     74 Adlikon b.Regensdf            44.38,3     13.29,7  (1788)    4.15
M50        121. Beit Stephan, Adliswil              52 SSC Langnau                   45.20,4      8.54,7  (2122)    4.19
M30        326. Benz Dominik                        75 Adliswil                      51.30,1     20.21,5  (1708)    4.54
M30         22. Brennwald Adrian                    75 Adliswil                      35.46,5      4.37,9  (2282)    3.24
M50          1. Camenzind Peter                     51 Adliswil                      36.25,7       -----   (225)    3.28
F40        120. Doll Andrea                         58 Adliswil                      54.44,5     16.20,7  (3147)    5.12
M40        505. Flückiger Adrian                    66 Adliswil                      52.00,5     18.03,2  (1726)    4.57
F20         13. Frey Tanja                          90 Adliswil                      45.09,3      8.06,2  (3186)    4.18
M20         50. Fuchs Andre                         81 Adliswil                      39.08,4      7.19,3   (396)    3.43
M40         96. Glöckler Stefan                     61 Adliswil                      41.03,9      7.06,6   (438)    3.54
M40        154. Hoheneck Fritz, Adliswil            63 UBS Laufclub                  42.36,3      8.39,0  (2139)    4.03
M40        318. Küttel Christian                    65 Adliswil                      46.45,5     12.48,2   (714)    4.27
M40        175. Ott Thomas                          62 Adliswil                      42.54,3      8.57,0  (1845)    4.05
F60         31. Schmid-Riedi Eliane, Adliswil       46 SSC                         1:08.04,4     23.49,2  (4129)    6.28
M50        281. Schönbächler René                   51 Aegerten                      52.33,1     16.07,4  (1126)    5.00
41           4. Weilenmann Corinne                  73 Aegerten                      24.17,5      1.23,4  (3695)    4.20
M30         89. Weilenmann Felix                    73 Aegerten                      39.53,1      8.44,5  (1337)    3.47
M30        179. Nüssli Christian                    72 Aesch b. Neftenbach           43.49,8     12.41,2   (904)    4.10
M60         18. Zimmermann Robert                   42 Aesch BL                      45.29,8      5.45,5  (1411)    4.19
F40         40. Hodel Christine                     63 Aesch LU                      48.28,6     10.04,8  (3950)    4.37
41          40. Barthel Scherrer Manja              77 Aesch ZH                      32.33,5      9.39,4  (3039)    5.48
M30        205. Koch Christoph                      74 Aesch ZH                      45.07,8     13.59,2   (677)    4.17
M60        157. Lanz Kurt H.                        39 Aesch ZH                    1:23.55,9     44.11,6   (723)    7.59
M30        219. Scherrer Jan                        76 Aesch ZH                      45.51,4     14.42,8  (1083)    4.22
M60        115. Scherrer Josef                      45 Aesch ZH                      57.09,9     17.25,6  (1084)    5.26
M20         51. Meuli Jonas                         88 Aeschi b. Spiez               39.10,7      7.21,6   (826)    3.43
M40        391. Kuhn Heinz, Aeugst am Albis         62 Die Post                      48.33,5     14.36,2  (1644)    4.37
53          13. Kuhn Ramon                          96 Aeugst am Albis                8.59,9      1.24,1   (703)    4.17
M40        188. Wuenn Markus                        58 Aeugst am Albis               43.24,0      9.26,7  (1379)    4.08
M70         23. Flick Max                           35 Affoltern am Albis          1:10.35,3     24.58,4   (373)    6.43
81         ---  Gees Maria                          50 Affoltern am Albis            53.13,4     18.36,5  (3204)    9.30
M30        212. Graf Markus                         74 Affoltern am Albis            45.27,3     14.18,7   (454)    4.19
M20         58. Huizinga Matthias                   78 Affoltern am Albis            40.09,6      8.20,5   (597)    3.49
M30        175. Maggitti Francesco                  71 Affoltern am Albis            43.43,2     12.34,6   (779)    4.09
81         ---  Nietlispach Anita, Affoltern am Alb 60 Die Post                      46.21,2     11.44,3  (3901)    8.16
M50        272. Nyfeler Christian                   49 Affoltern am Albis            52.02,2     15.36,5   (909)    4.57
82         ---  Nyfeler-Schneebeli Erika, Affoltern 62 Die Post                    1:33.36,2     28.55,2  (3902)    8.54
F30        105. Scheidegger Doris                   72 Affoltern am Albis            55.47,1     19.02,2  (3573)    5.18
71          32. Studer Manuel                       99 Affoltern am Albis             4.08,7      1.16,3  (1237)    5.55
31          19. Studer Peter                        63 Affoltern am Albis            24.45,5      3.59,2  (1240)    4.25
M30        233. Steinger Adrian                     68 Alberswil                     46.45,5     15.36,9  (2396)    4.27
31          77. Wittwer Markus                      78 Alchenflüh                    34.50,4     14.04,1  (1374)    6.13
M40        185. Wyss Benno                          63 Allenwinden                   43.19,6      9.22,3  (1389)    4.07
F20         20. Zürcher Renate                      78 Allenwinden                   47.33,4     10.30,3  (3735)    4.31
M50         45. Bedon Gianni                        54 Allschwil                     41.10,4      4.44,7  (2079)    3.55
M60         95. Gabathuler Heinrich, Allschwil      43 SLVS                          54.30,7     14.46,4   (403)    5.11
M50        237. Geissmann Walter                    51 Allschwil                     50.17,3     13.51,6   (416)    4.47
M20         21. Hohl Christian                      89 Allschwil                     35.56,6      4.07,5   (567)    3.25
M60         71. Palmer Martin                       47 Allschwil                     51.57,1     12.12,8   (936)    4.56
53          30. Pausa Quentin                       95 Allschwil                     10.01,5      2.25,7   (945)    4.46
82         ---  Pausa Roberto                       59 Allschwil                   1:04.41,0       -----   (946)    6.09
41          22. Saenger Esty                        61 Allschwil                     28.09,0      5.14,9  (3556)    5.01
F30         65. Wüthrich Karin                      74 Allschwil                     51.34,0     14.49,1  (3717)    4.54
M50         69. Eugster Hans, Almens                50 LG Thusis                     42.53,2      6.27,5  (1548)    4.05
M50        161. Jakober Gregor                      48 Alpnach Dorf                  47.03,9     10.38,2  (2041)    4.28
M20         36. Jöri Sandro                         85 Alpnach Dorf                  37.57,7      6.08,6  (1830)    3.36
M40          8. Lüthold Edi, Alpnach Dorf           67 STV Alpnach                   35.53,2      1.55,9  (2062)    3.25
F30         17. Reinhard Regula, Alpnach Dorf       76 TV Alpnach                    42.26,5      5.41,6  (4218)    4.02
M30         98. Steiner Bruno                       71 Alpnach Dorf                  40.16,6      9.08,0  (1203)    3.50
31           8. Calisici Kenan                      82 Altdorf UR                    22.52,7      2.06,4  (1539)    4.05
M30        224. Gnos Dani                           72 Altdorf UR                    45.56,7     14.48,1  (1732)    4.22
41           3. Indergand Deborah                   77 Altdorf UR                    24.13,7      1.19,6  (3844)    4.19
M50        343. Kenel Hansruedi, Altdorf UR         50 WSG Schwyz                    57.39,1     21.13,4  (1560)    5.29
F50         96. Kenel Rita, Altdorf UR              53 WSG Schwyz                  1:01.05,1     19.33,3  (3847)    5.49
62           2. Schuler Lea                         94 Altdorf UR                     7.42,2      0.01,6  (4195)    3.40
M30        158. Schuler Roland                      69 Altdorf UR                    43.07,8     11.59,2  (2430)    4.06
F40        136. Steiner Corinne                     65 Altdorf UR                    55.57,2     17.33,4  (4217)    5.19
M60        136. Steiner Walter                      47 Altdorf UR                    59.53,3     20.09,0  (2247)    5.42
M70         22. Zgraggen Klemens                    37 Altdorf UR                  1:10.11,2     24.34,3  (2022)    6.41
M40         20. Friedlos Geri, Altendorf            63 KTV Altendorf                 36.50,7      2.53,4  (2200)    3.30
M20          7. Brügger Michel, Alterswil FR        81 TV Bösingen Newline           34.13,6      2.24,5  (1535)    3.15
M40        171. Gauch Beat                          66 Alterswil FR                  42.51,1      8.53,8   (410)    4.04
M40        571. Jungo Hubert, Alterswil FR          61 SLVS                          55.17,1     21.19,8   (630)    5.15
M60         89. Röhrig Roland                       45 Altikon                       53.32,6     13.48,3  (1027)    5.05
M40        323. Gruben Franz                        64 Altishofen                    46.57,4     13.00,1   (466)    4.28
M50        354. Baumann Rolf                        50 Ammerswil AG                  58.38,7     22.13,0  (2201)    5.35
M40        467. Blumenstein Dieter                  58 Ammerswil AG                  50.33,6     16.36,3   (144)    4.48
M30        362. Kiener Stefan, Ammerswil AG         70 Die Post                      53.57,7     22.49,1  (1640)    5.08
M60         14. Fischer Josef                       43 Anglikon                      44.27,7      4.43,4  (2251)    4.14
M40        452. Baumann Daniel                      61 Arbon                         50.14,0     16.16,7    (86)    4.47
82         ---  Hügli Marianne                      58 Arch                        1:36.40,8     31.59,8  (3300)    9.12
F30         52. Aebi Astrid                         68 Arisdorf                      49.03,9     12.19,0  (3018)    4.40
F30         74. Rychen Jeannette                    68 Arisdorf                      52.43,6     15.58,7  (2498)    5.01
F40        145. Brunold Karin                       67 Aristau                       56.39,9     18.16,1  (3096)    5.23
71          44. Hungerbühler Florian                01 Aristau                        5.54,3      3.01,9  (2152)    8.26
72          48. Hungerbühler Rahel                  02 Aristau                        5.23,1      2.25,7  (4116)    7.41
F40        147. Schneider Jacqueline                63 Aristau                       56.44,3     18.20,5  (4270)    5.24
M40        388. Künzi Fredy                         60 Arlesheim                     48.31,4     14.34,1   (710)    4.37
M40        402. Düring Harald                       65 Arnegg                        48.51,2     14.53,9   (307)    4.39
M40        409. Bürgi Hans Ueli                     65 Arni-Islisberg                49.05,0     15.07,7   (207)    4.40
M50        338. Hoop Ivo                            51 Arni-Islisberg                56.52,1     20.26,4  (2327)    5.24
M50        165. Schmid Kuno, Arni-Islisberg         51 SSC Langnau/ SLVS             47.16,1     10.50,4  (1098)    4.30
M40        585. Bill Walter                         58 Arth                          56.22,4     22.25,1   (124)    5.22
M50        376. Gwerder Urs                         49 Arth                        1:00.36,6     24.10,9   (485)    5.46
M50        145. Küng Urs, Arth                      52 SLVS                          46.24,7      9.59,0  (2178)    4.25
M40        499. Vogt Peter                          66 Arth                          51.48,4     17.51,1  (1309)    4.56
M50        104. Arnold Sepp, Attinghausen           54 Die Post                      44.36,0      8.10,3  (1605)    4.14
M30          2. Gisler Ivan, Attinghausen           77 LC Altdorf                    32.23,0      1.14,4   (432)    3.05
F30         99. Morf Susanne                        75 Au ZH                         55.00,9     18.16,0  (3465)    5.14
82         ---  Roner René                          36 Au ZH                       1:13.10,4      8.29,4  (1028)    6.58
M50        105. Wyser Norbert                       56 Au ZH                         44.37,6      8.11,9  (1387)    4.15
M50        379. Frei Werner, Auenstein              53 SC Auenstein                1:01.23,8     24.58,1  (2226)    5.50
41          52. Hochstrasser Tanja                  87 Auenstein                     33.17,6     10.23,5  (3280)    5.56
M30        317. Tamai Almo                          70 Auenstein                     51.01,9     19.53,3  (1251)    4.51
64          29. Grau Danielle                       97 Auw                            7.56,8      2.23,6  (3231)    5.17
62          33. Grau Michèle                        94 Auw                           10.59,6      3.19,0  (3944)    5.14
72          25. Grau Noelle                         99 Auw                            3.49,5      0.52,1  (3232)    5.27
M30        275. Grau Stephan                        69 Auw                           48.24,3     17.15,7   (459)    4.36
M40        540. Scheidegger Ernst                   67 Auw                           53.47,3     19.50,0  (1078)    5.07
72          40. Scheideggger Medea                  01 Auw                            4.32,8      1.35,4  (3575)    6.29
F40        227. Bovigny Danielle                    62 Avenches                    1:05.13,9     26.50,1  (3081)    6.12
M40        358. Trachsel Hans                       64 Avenches                      47.54,9     13.57,6  (1276)    4.33

Total 154



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.