74ème course Morat-Fribourg - par lieu "U"

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   moyenne
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C/M20      975. Brülhart Markus                     1979 Überstorf                   1:26.53,6     25.35,2  (3090)      5.03
C/W45       54. Fankhauser Elisabeth                1958 Ueberstorf                  1:32.44,7     23.14,3  (3207)      5.24
C/M20      323. Gnos Renato                         1983 Ueberstorf                  1:15.45,9     14.27,5  (1967)      4.24
C/M50      224. Peter Schaller                      1956 Ueberstorf                  1:30.33,8     28.30,0  (3470)      5.16
C/M20      525. Roux Damian                         1985 Ueberstorf                  1:19.42,4     18.24,0  (1638)      4.38
C/JunH      47. Yannick Schaller                    1988 Ueberstorf                  1:30.19,3     26.03,2  (3666)      5.15
J/CM        88. Brunner Rolf                        1970 Uebeschi                      51.12,4     21.05,0 (10017)      5.57
C/M40      169. Bähler Ueli                         1966 Lauftreff Bircher, Thun     1:17.30,2     17.37,7  (4545)      4.30
C/W35      183. Rieben Barbara                      1969 Uetendorf                   1:46.21,5     37.14,1  (7548)      6.11
C/M45      345. Haenni Beat                         1960 Uettligen                   1:27.33,2     26.06,0  (2314)      5.05
C/M55      119. Meier Wilfried                      1948 Uitikon Waldegg             1:29.25,5     23.58,6   (653)      5.12
C/M40      252. Zemp Markus                         1966 Uitikon Waldegg             1:20.58,1     21.05,6  (2755)      4.42
C/W35      247. Zemp-Steger Nina                    1972 Uitikon Waldegg             2:06.12,3     57.04,9  (7703)      7.21
C/M55       62. Imoberdorf Emil                     1950 Ulrichen                    1:23.02,7     17.35,8  (2838)      4.50
C/M20     1224. Wipf Markus                         1979 Unterentfelden              1:30.44,2     29.25,8  (3656)      5.17
C/M45       54. Blaser Roland                       1958 Unterseen                   1:12.11,8     10.44,6  (3720)      4.12
C/M60      142. Lüdin Werner                        1946 Unterseen                   1:43.13,8     32.36,8  (6219)      6.00
C/M45      301. Studer Manfred                      1958 Unterseen                   1:25.42,8     24.15,6  (3599)      4.59
C/M45      386. Weissen Freddi                      1962 Unterseen                   1:29.22,8     27.55,6  (2779)      5.12
C/M45      354. Bieler Walter                       1960 Urdorf                      1:27.53,2     26.26,0  (1793)      5.07
C/M50       34. Dreyer Richard                      1954 Urdorf                      1:13.55,0     11.51,2   (414)      4.18
C/M55       52. Zaugg Ernst                         1952 Ursenbach                   1:21.40,7     16.13,8   (893)      4.45
C/M20     1136. Guisolan Stéphane                   1974 Team Fédé 2                 1:29.17,2     27.58,8  (3290)      5.12
C/M45      109. Bourquenoud Jacques                 1958 CHUV                        1:16.49,0     15.21,8  (1098)      4.28
C/M60      209. Demierre Marcel                     1946 Ursy                        2:10.40,4   1:00.03,4  (7189)      7.36
C/W45       46. Demierre Pascale                    1962 Ursy                        1:30.52,3     21.21,9  (4571)      5.17
C/W40       18. Duc Christine                       1964 Ursy                        1:22.11,8     13.03,9  (7212)      4.47
C/M55      181. Perroud Albert                      1949 Ursy                        1:34.50,5     29.23,6  (4376)      5.31
C/M20     1073. Perroud Daniel                      1972 Ursy                        1:28.19,0     27.00,6  (3468)      5.08
C/M45      537. Meyer Hanspeter                     1961 Urtenen-Schönbühl           1:39.15,3     37.48,1  (5527)      5.46
C/M20      822. Wiesendanger Marcel                 1973 Urtenen-Schönbühl           1:24.36,9     23.18,5  (4498)      4.55
C/M40      527. Bleisch Kurt                        1965 Uster                       1:31.16,9     31.24,4  (4062)      5.18
C/M20     1457. Habegger Andreas                    1968 Uster                       1:36.24,0     35.05,6  (7328)      5.36
C/M20       89. Kaufmann Roger                      1974 Uster                       1:08.34,3      7.15,9   (584)      3.59
C/M20     1534. Paretti Marco                       1971 Uster                       1:39.27,2     38.08,8  (4365)      5.47
C/W40      181. Spörri Bleisch Maya                 1963 Uster                       1:44.54,8     35.46,9  (6322)      6.06
C/M50      289. Zehnder Rolf                        1957 Uster                       1:34.27,4     32.23,6  (3671)      5.30
C/M20      831. Staudenmann Adrian                  1983 Uttigen                     1:24.45,9     23.27,5  (2670)      4.56
C/M40       60. Probst Alain                        1966 Utzenstorf                  1:11.21,6     11.29,1   (918)      4.09
C/M55      208. Kindler Heinz                       1951 Utzigen                     1:38.28,2     33.01,3  (3346)      5.44
C/M20     1690. Crettaz Emmanuel                    1974 Uvrier                      1:48.07,4     46.49,0  (7168)      6.17
K/EMB       96. Gillioz Stan                        1996 Uvrier                         9.57,7      2.57,7 (21223)      4.44
K/CFB       15. Gillioz Stéphanie                   1993 Uvrier                        16.09,5      3.14,9 (21811)      1.52
K/EMC       50. Gillioz Yannick                     1998 Uvrier                         6.13,0      1.23,1 (20825)      4.26

total 44



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.