3. Lenzburger Lauf 2007 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                        Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JMA          1. Sager Severin                       1991 Seon                                6.17,4       -----  (2634)      2.51
M20         15. Salm Christian                      1984 Birrwil                            55.06,2     17.45,8  (2601)      4.30
JOGM        16. Sandmeier Peter                     1963 Staufen                            39.18,4     19.39,9  (2544)      7.04
WM40        21. Sauer Michael, Hagendorn            1960 WSG Schwyz                       1:28.26,0     27.47,8  (3339)      5.43
SCF         10. Schaffner Chiara                    1998 Oftringen                           3.39,3      0.50,2  (2306)      4.03
Piccola      3. Schaffner Fanny                     2000 Oftringen                           3.45,2      0.31,6  (2102)      4.10
M40         15. Schaffner Martin                    1966 Othmarsingen                       49.44,5      8.27,6  (2714)      4.04
M50         19. Schalch Urs                         1957 Wohlen AG                          57.12,5     13.37,0  (2678)      4.41
JOGF         1. Schär Corinne                       1983 Zetzwil                            23.37,7       -----  (2896)      4.15
M30         18. Schaerer Christoph                  1973 Meisterschwanden                   57.35,3     16.50,1  (2545)      4.42
M50         21. Schärer Fritz                       1955 Brugg AG                           59.17,2     15.41,7  (2683)      4.51
SCM         10. Schärer Luca                        1998 Möriken AG                          3.10,9      0.23,6  (2412)      3.32
Piccolo      4. Schärer Nino                        2000 Möriken AG                          3.35,5      0.35,5  (2206)      3.59
F50          6. Schatzmann Verena                   1955 Seengen                          1:09.30,5     15.36,2  (2910)      5.41
WM50        56. Schegula Georg                      1936 Oberrieden                       2:04.32,5   1:02.22,6  (3340)      8.03
M40         51. Scheidegger Roger, Schönenwerd      1966 Easy Runners                     1:03.50,7     22.33,8  (2546)      5.13
WM50        11. Schelbert Fredy                     1947 Menzingen                        1:16.39,9     14.30,0  (3387)      4.57
M40         41. Schenk Herbert                      1963 Lenzburg                           56.32,9     15.16,0  (2547)      4.37
M40         27. Schenker Andre                      1966 Seon                               53.45,3     12.28,4  (2718)      4.24
WM50        12. Schibli Hans                        1948 Fislisbach                       1:16.48,2     14.38,3  (3341)      4.58
M50          6. Schiess Robert, Fischbach-Göslikon  1957 LR Wohlen                          48.30,5      4.55,0  (2698)      3.58
WAK        ---  Schmid Max                          1948 Ennetbaden                       1:39.30,0       -----  (2548)      8.08
M20          3. Schmid Patrick, Gretzenbach         1983 Tri Club Zofingen                  42.04,4      4.44,0  (2696)      3.26
WM40        26. Schmid Reto                         1963 Neukirch (Egnach)                1:36.34,2     35.56,0  (3342)      6.15
WM40        19. Schmitter Alois                     1959 Oberrickenbach                   1:26.14,2     25.36,0  (3343)      5.35
JMB          8. Schmutz Nicolas                     1993 Niederlenz                          8.10,1      1.40,2  (2618)      3.42
M40          3. Schnyder Felix                      1958 Zullwil                            42.22,9      1.06,0  (2624)      3.28
SCM          8. Schnyder Jan                        1999 Zullwil                             3.01,2      0.13,9  (2419)      3.21
SCM          1. Schnyder Lars, Zullwil              1999 Jugi Meltingen                      2.47,3       -----  (2418)      3.05
SBM          2. Schnyder Ramon                      1996 Zullwil                             8.40,8      0.19,3  (2625)      3.56
M40         45. Schoenmann Thomas                   1963 Schafisheim                        59.44,1     18.27,2  (2703)      4.53
WM30         1. Schöpfer Martin                     1970 Attiswil                           54.08,8       -----  (3374)      3.30
M60          1. Schuler Franz                       1946 Berikon                            48.44,8       -----  (2549)      3.59
WAK        ---  Schuler Lilly                       1953 Wohlen AG                        1:43.27,8       -----  (2009)      8.28
WAK        ---  Schuler Meinrad                     1938 Thun                             1:43.35,6       -----  (2010)      8.29
WAK        ---  Schuler Werner                      1952 Wohlen AG                        1:45.46,2       -----  (2011)      8.39
JM           1. Schürch Daniel                      1989 Sempach                            20.35,1       -----  (2610)      3.42
M20          9. Schürch Martin                      1987 Sempach                            48.28,0     11.07,6  (2612)      3.58
JFB          1. Schürch Stefanie                    1992 Sempach                             7.33,4       -----  (2871)      3.26
F40         16. Schwab Ursi                         1966 Dübendorf                        1:22.12,0     33.32,7  (2889)      6.43
SBF         21. Seeholzer Michele                   1996 Kleinwangen                        11.08,2      3.28,0  (2851)      5.03
WAK        ---  Senn Heidi                          1950 Brüttisellen                     1:36.22,5       -----  (2012)      7.53
JOGM         8. Senn Stefan                         1979 Strengelbach                       24.14,0      4.35,5  (2661)      4.21
JMB          3. Senti Marco                         1993 Giswil                              6.41,0      0.11,1  (2595)      3.02
M40         37. Setz Markus                         1962 Rotkreuz                           55.41,1     14.24,2  (2550)      4.33
JFA          6. Sommer Ilaria                       1990 Sempach Stadt                       8.36,0      1.19,6  (2869)      3.54
M40         24. Stadelmann Marcel                   1966 Meisterschwanden                   53.07,5     11.50,6  (2582)      4.21
WF40         4. Stadler Eufemia                     1956 Zürich                           1:37.57,9     30.23,5  (3370)      6.20
WM50        15. Staub Felix                         1950 Oensingen                        1:17.48,5     15.38,6  (3382)      5.02
FiVe        11. Staubli Anna, Hunzenschwil          ???? Auto Germann 1                     39.43,7     11.05,8  (3208)      7.09
WM50         3. Steger Kudi                         1948 Seengen                          1:07.22,9      5.13,0  (3376)      4.21
M40          1. Steinacher Helmuth, Küttigen        1967 Brunner Sport Aarau                41.16,9       -----  (2551)      3.22
M30         13. Steinger Adrian                     1968 Alberswil                          52.43,8     11.58,6  (2623)      4.19
M50         26. Sterchi Jürg                        1956 Seon                             1:05.21,7     21.46,2  (2658)      5.21
Piccola      4. Stocker Melanie                     2000 Hunzenschwil                        3.50,9      0.37,3  (2103)      4.16
SCF          4. Stöckli Alexandra, Waltenschwil     1999 Laufmüüs Jonen                      3.10,7      0.21,6  (2302)      3.31
FAM         79. Stöckli Claudia                     1968 Waltenschwil                        5.10,0      2.43,7  (3043)      0.55
M30         12. Stöckli Marcel                      1968 Waltenschwil                       50.08,4      9.23,2  (2584)      4.06
FAM         78. Stöckli Marisa                      2003 Waltenschwil                        5.09,6      2.43,3  (3044)      0.55
F50          3. Strebel Trees, Künten               1953 LR Wohlen                          58.47,3      4.53,0  (2882)      4.48
SBF         26. Strotz Patricia, Dottikon           1996 Mädchenriege Dottikon              11.33,7      3.53,5  (2833)      5.15
M60          5. Studhalter Franz                    1944 Oberwil BL                       1:03.42,7     14.57,9  (2552)      5.13
JMA          4. Stutz Adrian, Hitzkirch             1990 STV Hitzkirch                       7.30,9      1.13,5  (2553)      3.24
WM50        30. Sumi Arthur                         1953 Wigoltingen                      1:31.57,9     29.48,0  (3344)      5.57
FAM         16. Suter Flavio, Schafisheim           1998 Suter 2                             3.11,6      0.45,3  (3093)      0.34
FAM          6. Suter Nodi, Schafisheim             1962 Suter 3                             2.45,4      0.19,1  (3079)      0.29
FAM          5. Suter Sandro, Schafisheim           1996 Suter 3                             2.44,9      0.18,6  (3080)      0.29
FAM         40. Suter Yvonne, Schafisheim           1966 Suter 2                             3.51,0      1.24,7  (3092)      0.41

Total 68



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.