(21) Damen III

Emmenlauf, Utzenstorf 2007 - (21) Damen III

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall       
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Pfeiffer Monika, Bern               1965 RG Länggasse                  45.36,6       -----   (503)  D_10km   8.   
    2. Frutiger Lisa                       1963 Rüfenacht BE                  47.26,3      1.49,7  (1313)  D_10km   15.  
    3. Aeberhardt Regine                   1967 Kirchberg BE                  47.44,1      2.07,5  (1110)  D_10km   16.  
    4. Kohler Ursula, Thörigen             1964 Ingold Rönners Buchsi 2       48.21,1      2.44,5  (1018)  D_10km   19.  
    5. Bethke Ricarda                      1963 Zuchwil                       48.28,0      2.51,4   (483)  D_10km   21.  
    6. Flück Bernadette                    1960 Hubersdorf                    48.50,5      3.13,9  (1227)  D_10km   23.  
    7. Kiener Isabella                     1967 Lohn-Ammannsegg               49.44,0      4.07,4   (493)  D_10km   30.  
    8. Kühni Monika, Bützberg              1965 Turboschnägge                 49.52,8      4.16,2  (1308)  D_10km   31.  
    9. Krähenbühl Ursula                   1963 Burgdorf                      49.54,8      4.18,2   (496)  D_10km   32.  
   10. Rindlisbacher Doris                 1960 Solothurn                     50.14,4      4.37,8  (1262)  D_10km   34.  
   11. Hirsbrunner Therese, Oberönz        1960 Ingold Rönners Buchsi 1       51.46,8      6.10,2  (1014)  D_10km   38.  
   12. Käser Annemarie, Leimiswil          1962 SC Häusernmoos                51.48,4      6.11,8  (1288)  D_10km   39.  
   13. Moser Eveline                       1962 Kerzers                       52.20,3      6.43,7  (1239)  D_10km   41.  
   14. Jakob Marianne, Bannwil             1966 LG Langenthal                 52.24,2      6.47,6  (1307)  D_10km   42.  
   15. Scribante Erika, Grasswil           1962 Ingold Rönners Buchsi 1       52.42,8      7.06,2  (1032)  D_10km   43.  
   16. Kubilas Heli                        1967 Rapperswil                    53.03,8      7.27,2   (497)  D_10km   45.  
   17. Niemack Marianne                    1965 Rapperswil BE                 53.04,4      7.27,8   (501)  D_10km   46.  
   18. Hubacher Maya                       1964 Hettiswil b. Hindelbank       53.15,6      7.39,0   (492)  D_10km   47.  
   19. Schaad Irène, Herzogenbuchsee       1959 Ingold Rönners Buchsi 1       54.58,3      9.21,7  (1029)  D_10km   56.  
   20. Angeloz Barbara                     1961 Solothurn                     55.50,7     10.14,1   (481)  D_10km   58.  
   21. Gianformaggio Santa                 1958 Deitingen                     56.35,9     10.59,3   (488)  D_10km   60.  
   22. Finger Patrizia, Flumenthal         1963 LG Derendingen                56.40,3     11.03,7  (1254)  D_10km   61.  
   23. Brand Marianne                      1961 Ursenbach                     57.29,7     11.53,1   (485)  D_10km   66.  
   24. Nauer Anita, Zollikofen             1967 Loufträff Zollikofen          57.30,6     11.54,0   (500)  D_10km   67.  
   25. Müller Barbara, Rumisberg           1961 UOV Wiedlisbach               57.40,7     12.04,1  (1343)  D_10km   69.  
   26. Zihlmann Patrizia, Kappel SO        1967 UOV Wiedlisbach               57.55,3     12.18,7  (1344)  D_10km   70.  
   27. Gerlach Annegret, D-Freiburg        1962 LT Loretto                    57.58,5     12.21,9  (1104)  D_10km   71.  
   28. Sommer Marian, Aeschi SO            1959 Ingold Rönners Buchsi 2       58.14,5     12.37,9  (1033)  D_10km   73.  
   29. Grunder Irene                       1966 Jegenstorf                    58.25,2     12.48,6   (490)  D_10km   77.  
   30. Affolter Rosmarie, Muntelier        1958 Läufergruppe Kerzers          59.06,2     13.29,6  (1241)  D_10km   81.  
   31. Patané Beatrice                     1961 Aegerten                      59.24,5     13.47,9   (502)  D_10km   83.  
   32. Lips Susanne                        1963 Bäriswil BE                   59.36,9     14.00,3  (1234)  D_10km   84.  
   33. Müller Therese                      1964 Hindelbank                  1:02.47,3     17.10,7   (499)  D_10km   92.  
   34. Krähenbühl Theres                   1962 Bolken                      1:03.19,5     17.42,9   (495)  D_10km   93.  
   35. Krähenbühl Renate                   1958 Oekingen                    1:05.50,2     20.13,6   (494)  D_10km   101. 
   36. Berchten Monika, Hindelbank         1966 TV Hindelbank               1:05.54,2     20.17,6   (482)  D_10km   102. 
   37. Born Katharina                      1960 Solothurn                   1:05.59,7     20.23,1   (484)  D_10km   103. 
   38. Affolter Irene                      1961 Koppigen                    1:07.37,8     22.01,2  (1221)  D_10km   106. 
   39. Baumgartner Marianne                1964 Koppigen                    1:07.47,2     22.10,6  (1222)  D_10km   108. 
   40. Affolter Ellen                      1959 Dieterswil                  1:09.56,5     24.19,9   (480)  D_10km   109. 
   41. Schlittler Heidi                    1965 Aarberg                     1:10.44,1     25.07,5   (504)  D_10km   110. 
   42. Hochstrasser Fränzi                 1964 Dieterswil                  1:10.44,8     25.08,2   (491)  D_10km   111. 
   43. Lehmann Marlise, Hindelbank         1960 TV Hindelbank               1:11.16,0     25.39,4   (498)  D_10km   112. 
   44. Gruber Monika                       1963 Hindelbank                  1:11.16,8     25.40,2   (489)  D_10km   113. 
   45. Messmer Helene                      1961 Hindelbank                  1:11.18,1     25.41,5  (1332)  D_10km   114. 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.