51. Brienzerseelauf 2007, Bönigen - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          10. Bienz Peter                         1950 Wabern                      1:34.15,9     14.37,8   (522)   ¦ 
12          29. Jutzi Ulrich                        1965 Wabern                      1:32.41,8     21.49,8   (595)   ¦ 
2           13. Nenninger Christoph                 1970 Wädenswil                   2:30.23,7     24.41,8   (335)   ¦ 
7           14. Schulz Patricia                     1967 Wald AR                     3:09.10,2     32.33,5   (185)   ¦ 
24          12. Schulz Sandra                       1997 Wald AR                        8.27,4      0.57,8  (2102)   ¦ 
12          17. Hügli Peter                         1966 Walliswil b. Wangen         1:25.26,9     14.34,9   (355)   ¦ 
13          26. Fankhauser Ulrich, Walperswil       1952 Die glorreichen 3           1:45.47,2     26.09,1   (550)   ¦ 
4           24. Zimmermann Rolf                     1957 Wangen b. Olten             2:59.38,2     43.55,1   (254)   ¦ 
6           12. Frankiny Denise                     1979 Wangen bei Olten            2:59.18,0     37.25,5    (61)   ¦ 
13           3. Howald Walter, Wangenried           1952 LG Derendingen              1:28.55,6      9.17,5   (345)   ¦ 
2           18. Badertscher Bruno                   1970 Wattenwil                   2:40.22,7     34.40,8   (307)   ¦ 
11          52. Heiniger Michael                    1970 Wattenwil                   1:47.33,8     37.55,7   (766)   ¦ 
7           18. Michel Isabelle                     1966 Weiach                      3:10.21,4     33.44,7   (128)   ¦ 
6            1. Zeller Corinne, Weissenburg         1968 Laufteam Bircher Thun       2:21.52,5       -----   (251)   ¦ 
2            1. Jenzer Urs, Wengi b. Frutigen       1970 Laufteam Bircher Thun       2:05.41,9       -----   (287)   ¦ 
10          59. Rüesch-Herren Martin+Gafner Marcel+ 1960 RüeschGafnerSelection       2:56.29,1     47.27,5  (1057)   ¦ 
3           86. Moser Christian                     1962 Wetzikon ZH                 3:35.44,0   1:26.42,8   (131)   ¦ 
2           14. Rindlisbacher Alex                  1971 Wichtrach                   2:33.33,0     27.51,1   (324)   ¦ 
3           74. Allemann Stephan                    1965 Wiedlisbach                 3:24.44,1   1:15.42,9     (8)   ¦ 
8            6. Lanz-Smids Martje                   1950 Wiedlisbach                 3:31.37,6     34.27,4   (312)   ¦ 
10          93. Abegglen Heidi+Doris Brawand+Oehrli 1981 HEDOKU                      3:25.45,6   1:16.44,0  (1001)   ¦ 
11          66. Blatter Marc                        1987 Wilderswil                  2:02.14,2     52.36,1   (767)   ¦ 
19           7. Gilgen Marco                        1999 Wilderswil                     3.19,0      0.17,1  (2034)   ¦ 
11          45. Glanzmann Alain, Wilderswil         1978 All Black Thun              1:45.08,4     35.30,3   (739)   ¦ 
1           15. Hänni Christian                     1984 Wilderswil                  3:04.49,6     54.48,7    (82)   ¦ 
20          12. Lausegger Nadja                     2000 Wilderswil                     3.45,3      0.43,8  (2070)   ¦ 
4           46. Meier Jörg                          1950 Wilderswil                  3:41.10,8   1:25.27,7   (123)   ¦ 
2           39. Merz Jürg                           1972 Wilderswil                  3:04.50,8     59.08,9   (124)   ¦ 
10          73. Müller Oliver+Brunner Markus+Blaser 1970 Bierbüch                    3:01.19,1     52.17,5  (1043)   ¦ 
11          61. Mürner Dominic                      1990 Wilderswil                  1:58.30,0     48.51,9   (765)   ¦ 
24          33. Mürner Michelle                     1997 Wilderswil                    11.13,2      3.43,6  (2162)   ¦ 
20           9. Reist Karina                        1999 Wilderswil                     3.38,5      0.37,0  (2142)   ¦ 
19          11. Roth Lukas                          1999 Wilderswil                     3.24,4      0.22,5  (2205)   ¦ 
11          64. Schild Christian                    1975 Wilderswil                  1:59.32,6     49.54,5   (772)   ¦ 
15          29. Schwab Sonya                        1968 Wilderswil                  2:00.35,7     34.31,0   (653)   ¦ 
1           13. Tschanz André                       1981 Wilderswil                  3:03.21,0     53.20,1   (262)   ¦ 
16          22. von Allmen-Sarmiento Teresita       1965 Wilderswil                  2:00.46,2     25.27,8   (672)   ¦ 
12          44. Wächter Stefan                      1967 Wilderswil                  1:42.13,4     31.21,4   (759)   ¦ 
23           8. Wiedler Daniel                      1995 Wilderswil                     7.42,9      0.49,3  (2144)   ¦ 
9           17. Zwahlen Erika+Renate Schuck+Annemar 1967 twister-girls               3:13.31,7     43.50,9  (1223)   ¦ 
23          16. Schmid Devin                        1997 Wimmis                         8.10,6      1.17,0  (2131)   ¦ 
11          54. Schmid Ralph, Wimmis                1969 Roadrunners                 1:48.34,3     38.56,2   (701)   ¦ 
11          42. Hirschi Marcel                      1974 Winkel                      1:43.19,0     33.40,9   (354)   ¦ 
11           3. Blattmann Heiner                    1975 Winterthur                  1:09.47,7      0.09,6   (525)   ¦ 
6           19. Eichholzer Barbara                  1978 Winterthur                  3:24.39,1   1:02.46,6    (58)   ¦ 
9            3. Heer Ambra+Brun Jasmin+Reinhard Reg 1978 running snails              2:36.35,1      6.54,3  (1209)   ¦ 
23          33. Köpfli Adrian                       1997 Wolhusen                       9.48,8      2.55,2  (2062)   ¦ 
22           5. Köpfli Amanda                       1993 Wolhusen                      12.20,4      2.08,6  (2063)   ¦ 
11          62. Köpfli Damian                       1991 Wolhusen                    1:58.43,2     49.05,1   (602)   ¦ 
15          24. Köpfli Patrizia                     1988 Wolhusen                    1:53.53,6     27.48,9   (603)   ¦ 
19          23. Köpfli Silvan                       2000 Wolhusen                       3.51,7      0.49,8  (2064)   ¦ 
5           11. Michel Paul                         1947 Worb                        3:23.46,4     57.43,3   (130)   ¦ 
14          13. Schmid Fritz                        1944 Worb                        1:47.19,8     21.40,4   (648)   ¦ 
3           89. Kurth Urs, Worben                   1960 Tri Club Seeland            3:46.50,8   1:37.49,6   (318)   ¦ 
12          71. Scabell Stefan                      1958 Worben                      2:13.05,0   1:02.13,0   (644)   ¦ 
4            7. Guggisberg Willi                    1953 Worblaufen                  2:42.56,9     27.13,8    (78)   ¦ 

Total 56



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.