Bieler Lauftage 2007 - Basel-Landschaft (Schweiz)

Kategorie  Rang Name                      Jg   Land/Ort                         Zeit   Rückstand    Stnr        Schnitt ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M45    182. Amrein Robert             1958 Therwil                    15:05.57,9   7:39.40,1   (349) Foto      9.03 ¦ 
M/W20        4. Biner Manuela             1979 Allschwil                   4:49.40,6     48.01,0  (5712) Foto      6.51 ¦ 
H/M30        2. Busies Heiko              1976 Allschwil                   1:26.58,6      8.11,3  (5022) Foto      4.07 ¦ 
H/W40        8. Deola Brigitte            1966 Reinach BL                  2:01.24,6     27.20,3  (5780) Foto      5.45 ¦ 
TS2/M55      5. Ellenberger Chris         1949 Therwil                     7:29.03,9   1:04.21,5   (629) Foto      8.00 ¦ 
M/M55        4. Fesli Mehmet              1950 Pratteln                    4:08.36,6     29.45,7  (5030) Foto      5.53 ¦ 
H/M35       11. Fries Jörg                1968 Liestal                     1:38.40,7     21.26,1  (5325) Foto      4.40 ¦ 
100/M40    110. Füllemann Matthias        1963 Sissach                    11:51.49,9   4:18.56,6   (239) Foto      7.07 ¦ 
B/M60        5. Gabathuler Heinrich       1943 Allschwil                   1:21.18,4     17.57,9  (6068) Foto      5.36 ¦ 
100/M20     30. Geyer David               1978 Burg im Leimental          13:15.18,3   5:17.22,8  (1484) Foto      7.57 ¦ 
M/M20        4. Giesser Tobias            1980 Muttenz                     3:33.33,8     47.45,8  (5280) Foto      5.03 ¦ 
100/W40     45. Gröbli Jeanette           1964 Lupsingen                  17:35.35,8   7:28.07,0  (2718) Foto     10.33 ¦ 
100/M50    125. Gröbli Ueli               1961 Lupsingen                  13:41.06,4   5:52.41,2  (1469) Foto      8.12 ¦ 
M/M40       18. Hari Markus               1964 Bubendorf                   4:18.40,4   1:20.18,3  (5045) Foto      6.07 ¦ 
TS1/M20      6. Hasenfratz Cedric         1981 Arlesheim                   4:48.58,7     46.16,0  (1509) Foto      7.30 ¦ 
TS1/M50      3. Häusermann Christoph      1954 Birsfelden                  3:58.42,7   1:18.21,2  (1512) Foto      6.12 ¦ 
100/W40     19. Henz Silvia               1967 Laufen                     12:33.37,5   2:26.08,7  (2716) Foto      7.32 ¦ 
H/W35       10. Herzog Sandra             1968 Rothenfluh                  2:50.10,0   1:14.50,5  (5787) Foto      8.03 ¦ 
H/M45       24. Hueber Konrad             1960 Zwingen                     2:07.05,1     46.05,9  (5050) Foto      6.01 ¦ 
NachtWal   ---  Hunziker Gaby             1964 Zunzgen                     5:29.27,8       -----  (3603) Foto      8.33 ¦ 
WALK       ---  Jörg Eliane               1978 Niederdorf                  1:54.18,3       -----  (6340) Foto      7.52 ¦ 
M/W55        3. Junod Christine           1948 Münchenstein                5:02.16,7     54.21,0  (5732) Foto      7.09 ¦ 
100/W55      6. Kaufmann Monica           1949 Muttenz                    13:19.59,9   1:40.56,8  (2717) Foto      7.59 ¦ 
100/M60     23. Kaufmann Siegfried        1944 Muttenz                    12:35.12,5   3:13.35,1   (995) Foto      7.33 ¦ 
TS1/M45      8. Keiser Beat               1959 Muttenz                     4:15.32,9   1:14.08,8  (1437) Foto      6.38 ¦ 
H/M40       18. Krattiger Moreno          1963 Ramlinsburg                 2:00.32,4     37.14,1  (5134) Foto      5.42 ¦ 
100/MP      29. Limacher Urs              1982 Allschwil                  16:33.27,9   8:22.12,3  (3364) Foto      9.56 ¦ 
TS1/W55      2. Lötscher Margrit          1948 Eptingen                    5:39.37,7     12.59,0    (28) Foto      8.49 ¦ 
H/M20        7. Meyer Philipp             1981 Allschwil                   1:40.53,2     19.23,5  (5327) Foto      4.46 ¦ 
M/W40        6. Mezni Fabienne            1965 Münchenstein                4:25.00,3     41.17,8  (5764) Foto      6.16 ¦ 
100/M20     14. Michel Soeren             1978 Laufen                      9:54.17,6   1:56.22,1   (802) Foto      5.56 ¦ 
TS1/W45      1. Mollet Sonia              1961 Zunzgen                     3:58.42,0       -----  (2617) Foto      6.12 ¦ 
TS3/M20      6. Perren Christoph          1980 Ziefen                     16:08.34,8   7:58.23,5   (468) Foto     12.38 ¦ 
H/M35        5. Ruiz Manuel               1971 Allschwil                   1:27.28,9     10.14,3  (5311) Foto      4.08 ¦ 
100/M55    107. Schlachter James          1951 Liestal                    16:12.14,4   7:12.47,0   (438) Foto      9.43 ¦ 
H/M45       13. Schneider Max             1958 Aesch BL                    1:50.57,4     29.58,2  (5098) Foto      5.15 ¦ 
H/W40        6. Staub Nadia               1964 Reinach BL                  1:50.47,2     16.42,9  (5822) Foto      5.15 ¦ 
M/M55        6. Tanner Werner             1950 Bubendorf                   4:09.55,4     31.04,5  (5109) Foto      5.55 ¦ 
100/W40     20. Vögeli Dorothea           1964 Ettingen                   12:36.50,8   2:29.22,0  (2516) Foto      7.34 ¦ 
100/M30     14. Widmer Yves               1977 Oltingen                   10:21.42,7   1:47.36,9   (956) Foto      6.13 ¦ 
M/M40       13. Yildiz M-Ali              1963 Pratteln                    4:00.34,5   1:02.12,4  (5118) Foto      5.42 ¦ 
100/M45     11. Zenklusen Daniel          1960 Allschwil                   9:29.48,5   2:03.30,7  (1466) Foto      5.41 ¦ 
H/W45        1. Zingg Veronika            1960 Therwil                     1:54.07,5       -----  (5823) Foto      5.24 ¦ 

Total 43



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.