Bieler Lauftage 2007 - Aargau (Schweiz)

Kategorie  Rang Name                      Jg   Land/Ort                         Zeit   Rückstand    Stnr        Schnitt ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS1/W50      1. Aeschlimann Heidi         1956 Gippingen                   3:44.47,2       -----    (29) Foto      5.50 ¦ 
M/M35       11. Badertscher Samuel        1971 Arni-Islisberg              4:16.05,0     58.39,2  (5289) Foto      6.04 ¦ 
H/W35        2. Bärtschi Regula           1972 Muri AG                     1:38.47,2      3.27,7  (5825) Foto      4.40 ¦ 
NachtWal   ---  Benz Christine            1954 Wettingen                   6:54.17,3       -----  (3502) Foto     10.45 ¦ 
100/M20     34. Benz Thomas               1982 Wettingen                  13:57.20,3   5:59.24,8  (1445) Foto      8.22 ¦ 
NachtWal   ---  Benz Walter               1953 Wettingen                   6:54.18,2       -----  (3503) Foto     10.45 ¦ 
100/M50     20. Bernet Thaddy             1954 Herznach                    9:51.37,9   2:03.12,7  (1409) Foto      5.54 ¦ 
H/W20        7. Biegger Simone            1980 Rheinfelden                 1:55.51,5     22.23,9  (5711) Foto      5.29 ¦ 
100/M45     51. Bisig Urs                 1961 Killwangen                 10:33.32,2   3:07.14,4   (568) Foto      6.20 ¦ 
TS2/M45     18. Blaser Markus             1961 Würenlos                    9:36.41,1   4:13.33,9  (1490) Foto     10.16 ¦ 
H/M30        1. Böhler Andreas            1973 Rheinfelden                 1:18.47,3       -----  (5004) Foto      3.44 ¦ 
TS2/M40      4. Bolliger Hanspeter        1964 Riken AG                    4:55.55,8     30.35,2  (1107) Foto      5.16 ¦ 
100/M50    146. Branger Christoph         1957 Oftringen                  15:46.57,1   7:58.31,9   (436) Foto      9.28 ¦ 
100/M50     44. Cadosch Edgar             1955 Buchs AG                   10:46.20,3   2:57.55,1  (1110) Foto      6.27 ¦ 
TS3/M40      1. Camenzind Roland          1963 Küttigen                    6:40.21,2       -----  (1463) Foto      5.13 ¦ 
100/M45    131. Chatila Rico              1962 Döttingen                  12:27.13,7   5:00.55,9  (1455) Foto      7.28 ¦ 
100/M40    158. Christ Rainer             1964 Ueken                      12:46.45,9   5:13.52,6  (1534) Foto      7.40 ¦ 
H/M35        2. Curti Reto                1972 Muri AG                     1:21.22,4      4.07,8  (5319) Foto      3.51 ¦ 
TS3/M35      1. Dähler Beat               1970 Muhen                       6:44.20,2       -----   (603) Foto      5.16 ¦ 
100/W45      2. Danao Cecil               1959 Aarau                       9:08.13,0     40.11,7    (22) Foto      5.28 ¦ 
100/M40    201. Daniel Reto               1964 Rupperswil                 14:48.22,6   7:15.29,3   (429) Foto      8.53 ¦ 
H/M40       11. Dedecke Thorsten          1965 Muhen                       1:49.27,9     26.09,6  (5024) Foto      5.11 ¦ 
100/M50    151. Dekker Thomas             1955 Fischbach-Göslikon         16:30.54,6   8:42.29,4  (1420) Foto      9.54 ¦ 
100/M40     43. Desteffani Jörg           1964 Windisch                    9:59.07,7   2:26.14,4  (1395) Foto      5.59 ¦ 
TS2/M60      2. Dietiker Alfred           1943 Hirschthal                 10:05.44,5   2:37.18,9  (1522) Foto     10.47 ¦ 
100/M65      4. Döbeli Victor             1941 Villmergen                 10:46.56,9   1:31.06,1   (168) Foto      6.28 ¦ 
NachtWal   ---  Fassbind Marianne         ???? Lenzburg                    5:48.19,9       -----  (3571) Foto      9.02 ¦ 
NachtWal   ---  Felber Marion             1981 Strengelbach                6:37.46,3       -----  (3579) Foto     10.19 ¦ 
NachtWal   ---  Fischer Annamaria         1955 Nesselnbach                 5:12.36,1       -----  (3567) Foto      8.07 ¦ 
TS1/M35      7. Germann Rico              1971 Zofingen                    3:37.24,8     55.41,4  (1188) Foto      5.38 ¦ 
100/M40    103. Glauser Pierre-Yves       1966 Buchs AG                   11:39.15,5   4:06.22,2   (661) Foto      6.59 ¦ 
B/M45        1. Graf Rolf                 1960 Untersiggenthal             1:03.35,2       -----  (6069) Foto      4.23 ¦ 
M/M45        7. Guggisberg Beat           1961 Untersiggenthal             3:46.31,5     35.25,7  (5274) Foto      5.22 ¦ 
H/M20       12. Handschin Lucas           1986 Turgi                       1:54.39,1     33.09,4  (5044) Foto      5.26 ¦ 
M/M40        9. Heiliger Stephan          1967 Turgi                       3:46.34,0     48.11,9  (5273) Foto      5.22 ¦ 
100/M35     28. Heim Roland               1968 Zurzach                     9:47.06,7   2:20.57,5   (678) Foto      5.52 ¦ 
100/M20     50. Hert Christoph            1984 Suhr                       17:56.55,5   9:59.00,0  (1429) Foto     10.46 ¦ 
TS1/M35     14. Hiltbrunner Markus        1971 Oftringen                   7:34.48,9   4:53.05,5  (1527) Foto     11.48 ¦ 
H/W50        3. Hochstrasser Anna         1955 Egliswil                    2:00.43,0     16.32,6  (5725) Foto      5.43 ¦ 
H/M55        6. Hochstrasser Theo         1949 Egliswil                    1:59.50,1     30.32,4  (5047) Foto      5.40 ¦ 
100/W20      6. Hoo Virag Eniko           1982 Bad Zurzach                15:02.41,4   3:24.40,7  (2660) Foto      9.01 ¦ 
100/W45      7. Huber Cornelia            1962 Oftringen                  11:47.45,2   3:19.43,9  (2601) Foto      7.04 ¦ 
100/M50     58. Imberti Mario             1955 Rupperswil                 11:22.02,8   3:33.37,6   (219) Foto      6.49 ¦ 
B/M35        1. Jobin Michel              1968 Birmenstorf AG                54.15,2       -----  (6001) Foto      3.44 ¦ 
M/M45       12. Kämpf Kurt                1958 Koblenz                     4:06.07,9     55.02,1  (5156) Foto      5.49 ¦ 
100/M35     74. Kaufmann Markus           1970 Zofingen                   11:46.03,4   4:19.54,2   (722) Foto      7.03 ¦ 
H/M20       17. Kayser Stefan             1984 Zofingen                    2:03.29,1     41.59,4  (5304) Foto      5.51 ¦ 
TS2/M35      6. Knesebeck Torsten         1972 Barmelweid                  5:46.43,9     56.18,0    (69) Foto      6.10 ¦ 
100/M65     48. Korner Max                1942 Gränichen                  19:34.02,6  10:18.11,8  (1431) Foto     11.44 ¦ 
H/M20       13. Lanz Gavin                1985 Umiken                      1:54.39,4     33.09,7  (5062) Foto      5.26 ¦ 
100/M45    104. Lauber Andre              1960 Oftringen                  11:47.45,3   4:21.27,5   (758) Foto      7.04 ¦ 
NachtWal   ---  Leemann Irène             1953 Birr-Lupfig                 5:44.36,7       -----  (3520) Foto      8.57 ¦ 
TS1/M35      5. Lerf Reto                 1970 Leibstadt                   3:26.43,5     45.00,1   (768) Foto      5.22 ¦ 
100/M40    222. Loher Heinz               1966 Muri AG                    18:28.56,5  10:56.03,2  (1450) Foto     11.05 ¦ 
H/M20       16. Luethi David              1979 Unterkulm                   1:57.31,1     36.01,4  (5332) Foto      5.34 ¦ 
TS2/M40     25. Mahrer Adrian             1964 Kaisten                     9:25.10,8   4:59.50,2  (1434) Foto     10.04 ¦ 
100/M35     78. Mahrer Christian          1968 Möhlin                     11:52.53,4   4:26.44,2   (783) Foto      7.07 ¦ 
100/M60     75. Mathys Christian          1946 Hausen AG                  18:08.32,8   8:46.55,4   (507) Foto     10.53 ¦ 
H/M20       18. Matter Philipp            1984 Oberentfelden               2:11.15,7     49.46,0  (5186) Foto      6.13 ¦ 
TS2/M35      2. Maurer Roland             1968 Zetzwil                     4:54.28,4      4.02,5    (72) Foto      5.14 ¦ 
100/M40     79. Meier Roland              1964 Aarau                      10:53.24,1   3:20.30,8   (797) Foto      6.32 ¦ 
100/M55    120. Meyer Ueli                1948 Schafisheim                19:19.48,7  10:20.21,3  (1078) Foto     11.35 ¦ 
100/M60     18. Müller Markus             1946 Niederrohrdorf             12:18.51,2   2:57.13,8   (181) Foto      7.23 ¦ 
100/M50    156. Müller Ruedi              1957 Leutwil                    18:10.00,7  10:21.35,5  (1515) Foto     10.54 ¦ 
100/M40     23. Müller Stefan             1964 Stein AG                    9:25.22,7   1:52.29,4  (1080) Foto      5.39 ¦ 
100/M45     83. Niederer Christian        1959 Endingen                   11:17.19,2   3:51.01,4   (815) Foto      6.46 ¦ 
TS1/W35      1. Nusseck-Haller Daniela    1971 Oberentfelden               3:21.51,0       -----    (21) Foto      5.14 ¦ 
H/M20       14. Peter Christian           1984 Gontenschwil                1:55.47,6     34.17,9  (5190) Foto      5.29 ¦ 
100/M70     25. Poznicek Armin            1937 Neuenhof                   20:36.15,6   7:50.28,9  (1495) Foto     12.21 ¦ 
H/W50        6. Rampelberg Françoise      1957 Brittnau                    2:23.01,7     38.51,3  (5748) Foto      6.46 ¦ 
M/M45       20. Räth Ueli                 1959 Rheinfelden                 4:34.15,0   1:23.09,2  (5297) Foto      6.29 ¦ 
TS1/M35     10. Schenk Marcel             1972 Rothrist                    5:44.39,2   3:02.55,8   (879) Foto      8.57 ¦ 
100/M40    202. Schmid Karl               1965 Mägenwil                   14:48.23,1   7:15.29,8  (1090) Foto      8.53 ¦ 
M/M40       20. Schoenemann Thomas        1963 Schafisheim                 4:30.10,9   1:31.48,8  (5099) Foto      6.24 ¦ 
100/M40     14. Schultz Konrad-W          1964 Suhr                        8:58.21,0   1:25.27,7  (1160) Foto      5.23 ¦ 
100/W70      1. Schulz Oma Marita         1934 Kölliken                   19:26.27,3       -----  (2558) Foto     11.39 ¦ 
100/M20     29. Sozzi Sandro              1982 Wettingen                  13:08.41,5   5:10.46,0  (1444) Foto      7.53 ¦ 
TS2/M35     12. Spahn Andreas             1971 Mägenwil                    8:17.52,1   3:27.26,2   (496) Foto      8.52 ¦ 
H/W20       11. Stachura Dorothy          1980 Baden                       2:13.48,5     40.20,9  (5756) Foto      6.20 ¦ 
100/M45      3. Staudenmann Stefan        1962 Nussbaumen AG               8:17.53,6     51.35,8    (46) Foto      4.58 ¦ 
100/M50    140. Trinkler  Richard         1957 Gränichen                  14:49.36,3   7:01.11,1   (232) Foto      8.53 ¦ 
100/M40      9. Tschannen Marco           1966 Biberstein                  8:36.45,5   1:03.52,2  (1034) Foto      5.10 ¦ 
100/M40    188. Vidoni Danilo             1965 Rheinfelden                13:45.09,2   6:12.15,9   (943) Foto      8.15 ¦ 
100/M45     78. Weber Edy                 1962 Rothrist                   10:57.46,4   3:31.28,6  (1461) Foto      6.34 ¦ 
100/W35     12. Weiler Katja              1968 Schinznach Bad             15:50.02,4   6:56.03,5  (2643) Foto      9.30 ¦ 
TS1/M45      1. Zähner Roland             1959 Suhr                        3:01.24,1       -----  (1042) Foto      4.42 ¦ 
100/M60     78. Zbinden Paul              1946 Rohr AG                    18:29.58,0   9:08.20,6  (1269) Foto     11.05 ¦ 
TS3/M45      4. Zingg Christoph           1962 Seon                       15:59.29,3   8:16.52,0  (1523) Foto     12.31 ¦ 

Total 88



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.